Koju bi mi SF knjigu preporučili?

Jos nesto sto mi se ne svidja je upravo taj nacin ratovanja.Do totalne antiutopije veoma chesto u sf-u dolazi posle veoma jakih ratova,shto znachi otkrivanje tezhih oruzhja,dok je ovde predstavljen jedan rat koji smo mi vodili u ovo vreme...taj je princip oruzhja...to je josh jedna omashka...
Enivej,ovu diskusiju mozhemo preseliti na temu za to,ovo je ipak diskusija o knjigama.
Sada me je ender podsetio,svima toplo preporuchujem da prochitaju Darktower serijal...Od Stivena Kinga...
 
O Avalanu smo vec cini mi se dosta pricali negde na pocetku teme o filmovima...
Meni se onako svideo, otprilike ocena 7 na skali do 10, mislim da su sa ogranicenim sredstvima napravili zadovoljavajuci film, iako je samo jos jedan klon Matriksa donekle odskace od ostalih.
 
Oximoron:
Jos nesto sto mi se ne svidja je upravo taj nacin ratovanja.Do totalne antiutopije veoma chesto u sf-u dolazi posle veoma jakih ratova,shto znachi otkrivanje tezhih oruzhja,dok je ovde predstavljen jedan rat koji smo mi vodili u ovo vreme...taj je princip oruzhja...to je josh jedna omashka...
Enivej,ovu diskusiju mozhemo preseliti na temu za to,ovo je ipak diskusija o knjigama.
Sada me je ender podsetio,svima toplo preporuchujem da prochitaju Darktower serijal...Od Stivena Kinga...
Da bre Darktower, kako sam na njega zaboavio. Zahvaljujem Oxi.
 
Mislim da je Dark Tower toliko vazan da ce se fantasy deliti do Tolkina, od Tolkina do "Dark Tower" serijala, i posle Dark Tower.

King je sa tom serijom prvi stvorio epsku fantastiku koja u potpunosti odskace od Tolkinovstine kojoj nijedan fantasy autor ma koliko bio dobar nije uspeo da umakne do sada.

Naravno Dark Tower je sustinski Fantasy, ali ne samo to ima SF elemenata, i horora i vesterna i quest story pricu i elemente alternativne istorije, motive i elemente svih zanrova fantastike sve do voyages extraordionaries Verna.
 
Potrazi "Andromedin roj" i "Jurski park" 1 i 2 (najozbiljnije knjige su daleko bolje od filmova) od onih objavljenih kod nas.

Od neobjavljenih na srpskom "The Terminal Man", "Eaters of Dead": (film "13 ratnik" i opet knjiga mnogo bolja) i "State of Fear".

E books samo na engleskom ??
 
ender71:
Potrazi "Andromedino jato" i "Jurski park" 1 i 2 (najozbiljnije knjige su daleko bolje od filmova) od onih objavljenih kod nas.

Od neobjavljenih na srpskom "The Terminal Man", "Eaters of Dead": (film "13 ratnik" i opet knjiga mnogo bolja) i "State of Fear".

E books samo na engleskom ??
E to mi ne pruza zadovoljstvo. Citanje na engleskom mi oduzima mnogo rama pa ne mogu uzivati u knjizi.
Svejedno hvala
Mada reci mi molim te koji sajt koristis za skidanje e-book ova
 
Iskreno...razmisljam vec dugo sta da ti odgovorim.....mislim da nisam procitala dovoljno ( citaj: procitala sam malo ) sf knjiga da bih mogla da formiram misljenje i iznesem kao konacan stav.
Prva koju sam procitala je "Paklena pomorandza" i dopala mi se...:D
Za sada bih izdvojila "Dune"....

Koja je vasa omiljena ? :D
 
Meni je najgotivnija Sastanak sa Ramom serijal...tu me najvise dojmilo ne first contact sa vanzemaljcima, nego sa njihovom tehnologijom. Zamislite savrsen funkcionalan svet, koji se prilagodjava trenutnim stanarima ( rasama ) i njihovim potrebama.Sve to spakovano u automatizovani visekilometarski zvezdani brod...Pa tek kad brod nase junake odvede u brodogradiliste istog...dimenzija na hiljade kilometara..i sve to pokretno, opet kao zvezdani brod....
Bas natera cloveka da se zamisli nad sobom, sto je i elementarno u Sf-u, zar ne?
:)
 

Back
Top