Koji su automobili najkvalitetniji a koji se često kvare?

  • Začetnik teme Začetnik teme Neno
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Da li neko ima iskustva sa ovim novim Micubisijima? Ranije su to bile neporedive masine, Karizma, stari Lancer i ostali skoro nikad nisu crkavali, ne znam kakvi su sad...vidim da su se bacili na SUV vozila uglavnom...
Toliko su dobri da se eno poklanjaju maltene na oglasima.
Drugar iz BG je prodao svoju Carismu 1,6 2002 za citavih 400€ jer je trebala glava da se skine i da se zameni dihtung a i isticala joj je registracija.
Carisma nije bila japanac nego holandjanin.
 
Pa ne volis turbo a ovaj je V8 bez turbine.
A ako nisi znao itekako postoji X5 sa 4 cilindra u dizel verziji i to sa 1995 ccm.
Postoji ,ali nije to to.
X5 je tezak auto i treba snaga da to ide kako treba i da povuce a ne da se vuce.

Pa ne volis turbo a ovaj je V8 bez turbine.
A ako nisi znao itekako postoji X5 sa 4 cilindra u dizel verziji i to sa 1995 ccm.
A sto se tice V8 kod Bmw su poznate sve boljke sa tim velikim motorima i losim materijalima koji su koristili za rashladni sistem ,jeftina plastika…
 
Oko održavanja;
koji su to mitovi o održavanju vozila u koje ne treba verovati.

# Mit br.1 – Ulje morate da zamenite na svakih 5.000 km



Realnost: Zahvaljujući napretku sa sintetičkim verzijama ulja, vaš automobil može bukvalno da izdrži hiljade kilometara preko nekada svetih 5.000. Da biste maksimalno iskoristili ulje koje je navedeno u uputstvu za upotrebu vozila, promenite ga u skladu sa rasporedom trajnosti upravo te vrste ulja koju koristite. I ne, motoru vašeg automobila neće biti ništa bolje ako promenite ulje ranije nego što je predviđeno, kako kažu mnogi trgovci auto-delovima. Ako menjate ulje posle 5.000 km, bacate savršeno dobar proizvod koji je mogao da traje bar još 3.000 km.

# Mit br. 2 – Da bi vaša garancija bila važeća, morate da odete u prodajni salon, da biste obavili održavanje vozila

Realnost: Od kuće, do kuće. Ali, ono što je bitno je da se radovi na održavanju obavljaju, a može da ih obavi bilo koji sertifikovani serviser. Sve dok se održavanje obavlja po rasporedu koji je naveden u uputstvu za upotrebu, možete ga odvesti u bilo koji zvaničan servis. Ono što je jedino bitno je da dokumentujete sve što je odrađeno. Znači, ako imate papir o servisiranju – sve je u redu.

# Mit br. 3 – Ako pregazite ekser – trebalo bi da zamenite gumu

Realnost: Sposobna vulkanizerska radnja bi trebalo da bude u stanju da popravi štetu nanetu ekserom ili sličnim ubodom pomoću specijalne gumene zakrpe koja se stavlja na unutrašnju stranu gume. Popravka kod vulkanizera može da košta par stotina dinara što je, priznaćete, mnogo manje od kupovine nove gume koja košta par hiljada dinara. Nije mala razlika, pa zato razmislite o tome kada treba zameniti gume?


# Mit br. 4 – Nikada ne treba zameniti samo jednu gumu

Realnost: Mnogi servisni centri za gume preporučuju zamenu najmnje dva pneumatika, kako bi se osiguralo da gume imaju istu dubinu gazećeg sloja. Ali, s obzirom na to koliko su ovi proizvodi skupi, mogli biste se izvući zamenom samo jednog, posebno ako druga guma koja je par sa ovom ima dovoljnu dubinu šare. Samo se pobrinite da je zamenite gumom istre marke, veličine, šare gazećeg sloja i ocene brzine sa onom sa koju treba da zamenite.

U suprotnom, auto će biti kao kao biste vi nosili na jednoj nozi patiku za trčanje, a na drugoj cipelu sa štiklom. Dobro možda ne baš bukvalno tako, ali vašem automobilu neće biti tako lako niti ćete se vi osećati sasvim sigurno budete li vozili automobil sa neusklađenim gumama. U najmanju ruku, osećaćete se čudno za volanom.

Važna napomena za modele sa pogonom na sva četiri točka, dakle 4x4 – prilikom zamena guma, moraju se zameniti sve četiri istovremeno, inače bi se to moglo odraziti na sigurnost auta.

# Mit br. 5: Gorivo je gorivo, može biti bilo kog kvaliteta i to neće praviti veliku razliku

Realnost: U stvari, korišćenjem pogrešne vrste goriva, u zavisnosti od tipa automobila koji imate, možete napraviti veliku štetu. Ako pokušate da uštedite koristeći obično gorivo u modelu sa motorom dizajniranim za premijum, može vam se desiti da vas oštećenje motora košta mnogo. O sveukupnim lošim performansama automobila i da ne govorimo.

I suprotno popularnom verovanju – ne činite ništa dobro za svoj automobil ako koristite premijum gorivo u modelu koji za to nije predviđen. U oba slučaja, zapravo ćete naškoditi performansama motora svog automobila, umesto da mu pomegnete. Takođe, to može dovesti do ubrzanja nakupljanja ugljenika i naslaga u sistemu ventila i komori za sagorevanje, što može dovesti do još većih troškova održavanja.

Izvor
 
# Mit br. 3 – Ako pregazite ekser – trebalo bi da zamenite gumu
Realnost:
Sposobna vulkanizerska radnja bi trebalo da bude u stanju da popravi štetu nanetu ekserom ili sličnim ubodom pomoću specijalne gumene zakrpe koja se stavlja na unutrašnju stranu gume. Popravka kod vulkanizera može da košta par stotina dinara što je, priznaćete, mnogo manje od kupovine nove gume koja košta par hiljada dinara. Nije mala razlika, pa zato razmislite o tome kada treba zameniti gume?

Bukvalno tipa peti dan od kupovine auta, sa novim gumama, izbacuje mi senzor da gubi pritisak zadnja desna. Odem da proverim, čovek izvadi bukvalno neku ekserčinu ako nije bila 10cm evo da me ubije čovek... Ja poludeo, mislio sad mora nova guma, a znam da se nisam kretao po nekim zabitima... Dođe čovek, izvadi ekser, set za krpljenje, popravi, zadihtuje, ćao - zdravo, gumu posle toga vozim i dan danas, tako da sve top!
 

Back
Top