Koji pistolj izabrati

Para Ordnance .45 ACP
limitef.jpg
 
Preporuke su za Glock 17,ako ga je prihvatilo pola svjetskih policiskih i vojnih snaga vjerovatno ima nekog kvaliteta a i pistolj koji mi svi kupujemo ne sluzi za oruzane sukobe vec da koji put podjes u streljanu i to je to.
Licno gadjao sam iz svih navedenih pistolja i svi su oni"podjednako dobri" eto sada mozda Sig Sauer 226 ili Glock 17 ima dileme ali opet razlika u cjeni je velika,226 ide oko 1000e.
Jesi li razmisljao o pistolju HS,super je i dosta podsjeca na Glock a moze se naci oko 550-600e.Razmisli o HS,super pistolj
 
Preporuke su za Glock 17,ako ga je prihvatilo pola svjetskih policiskih i vojnih snaga vjerovatno ima nekog kvaliteta a i pistolj koji mi svi kupujemo ne sluzi za oruzane sukobe vec da koji put podjes u streljanu i to je to.
Licno gadjao sam iz svih navedenih pistolja i svi su oni"podjednako dobri" eto sada mozda Sig Sauer 226 ili Glock 17 ima dileme ali opet razlika u cjeni je velika,226 ide oko 1000e.
Jesi li razmisljao o pistolju HS,super je i dosta podsjeca na Glock a moze se naci oko 550-600e.Razmisli o HS,super pistolj

Apsolutno si u pravu, ko koristi pistolj za rekreativno gadjanje ili da zadivi devojke moze da kupi bilo sta. U skladu sa tim, Glock po meni nije pravi izbor jer je on prvenstveno kvalitetan kada pricamo o dugotrajnoj terenskoj upotrebi i lakoci upotrebe i odrzavanja. Sig je ultra kvalitetna masina kada pricamo o ovim drugim modelima tako da je on po meni najbolji, ali podrazumeva gomilu para na strani za potrositi na pistolj koji neces koristiti svakodnevno. HS je koliko sam video odlican pistolj i trebalo bi da bude pristupacan cenom.

Sve se zaista vrti oko jednog pitanja: za sta ces koristiti pistolj? Ja gadjam u IPSC-u i za mene je CZ 75 SP01 SHADOW bio savrseno jasan izbor. Ako bi da imas pistolj za rekreativno gadjanje a neces puno para da potrosis predlazem da razmislis o MP446 VIKING ili mozda cak i zastavi. Ako ipak u istim okolnostima imas vise para za ovo, kupi Glock jer je to radna, "narodna" masina koja trpi greske u odrzavanju (redje ciscenje itd). AKo zelis da se bavis sportskim streljastvom onda vec treba postaviti jos neka pitanja pre izbora ali opcije postaju mnogo brojnije od onoga sto je navedeno.

Nadam se da sma pomogao.
 
Ipak glasam za Para Ordnance .45ACP Neverovatan kvalitet!
Glock17 jeste izuzetno pouzdan pishtolj ali ne svidja mi se veliki procenat plastike na njemu.

Pre par meseci bio sam sa ortacima u streljani i imao sam prilike da isprobam ove pishtolje. Nas chetvorica smo taj dan ispalili 2000 metaka. Shto fabrichkih, shto punjenih. Kakav daaaaan... :per:
Prvo mesto je zauzeo Para Ordnance, drugo mesto je uzeo Glock17, pa onda trece S&W i chetvrto mesto Beretta F92. Moram da priznam da me je izgled Beretta F92 mnogo zaintrigirao.
Para me je odushevio! Preciznost, izrada, balans i izdrzljivost!

Para Ordnance .45ACP
350px-ParaOrdnanceP14.jpg



S&W M&P .40
M&P_SW209000.jpg


Beretta F92 9mm
beretta_f_92_inox.jpg


(nije se neshto proslavio shto se preciznosti tiche)

I Glock 17 9mm

Glock17.jpg
 
Za odbrambeno oruzje je najbolje kupiti revolver. Po mogucstvu magnum. U stresnim situacijama ljudi koji nisu istrenirani prave greske , ne repetiraju pistolj , zaborave da ga otkoce i slicno. Sa revolverom nema tih problema samo stiskte obracu, uz adekvatnu municiju pogodak u bilo koji deo tela zaustavlja napadaca.
Moja preporuka je bilo koji magnum sa cevi od 4 inca. Deluje zastrasujuce, zaustavna moc mnogo veca nego kod pistolja, i 6 metaka je za samodbranu sasvim dovoljno.

Sasvim se slažem,vidi se da čovek zna znanj :).Za često pucanje,pristalica sam CZ 75,ako nadješ 100% čelik,miran si...pozz
 
sinovac kupi tetku,probija pancir,precizna je,kad potrosis municiju zlu ne trebalo,opet u ruci valja.traje vise od svih drugih
probija auto skroz,betonski blok najbolja je.tanja je od gloka ,92 ke,pravljena je da traje a sig -ovi od pleha,glok ne smes da ostavis na suncu toliko.
 
I ja sam nov ovde :D pozz
SS P226 je kao sljivovica, sto stariji to bolji :) hocu reci da su prethodne generacije bile uspesnije od onih koje su proizvedene posle 2010 godine.
Pored ovoga sto je vec predlozeno, dodao bi ti i Taurus PT24/7 u kalibru 9mm ili .40(ACP ali nisam siguran). Pored izuzetnog kvaliteta na raspolaganju su i jos neke prednosti...sad sina za dodavanje lasera, lampe ili slicno nije nista posebno ali opet vredi da se kaze :)
dodatna prednost su 20 metaka u magacinu, relativno mala masa (ispod 1kg), odlican kvalitet(pored Five Seven Taurus koriste i specijalne snage brazilske policije), gumeni rukohvat(dodatno olaksava upotrebu a i zgodnije je za drzanje) i na kraju mozda i najbitnije izdrzljivost, kad to kazem mislim na kvalitet obrade...
 

Back
Top