Koji filmovi su vas vise "kostali" u zivotu?

Koji filmovi su vas vise "kostali" u zivotu?

  • "romanticni"

    glasova: 2 28,6%
  • "oni gde pravda uvek pobedjuje"

    glasova: 5 71,4%

  • Ukupno glasova
    7
  • Anketa je zatvorena .

Zauz

Buduća legenda
Poruka
35.162
Screenshot_20220807-154804_Chrome.jpg


Oba...za nijansu vise drugi zato sto sam ocekivala da se to desi...ocekivala...ocekivala...ocekivala...
Sad vidim da nece...vidim da je ovo to ...ne bih da prezivim ne umem...moram zato sto sam eto tu da crkavam dok sam ziva za necim sto nemam...
 
:tick:
Sto se pre shvati to bolje...znaju da bas stvore nepostojecu sliku iz koje se tesko izvuci...
Cela ta holivudska romantična majmunada se čini nevina, ali nije. Klinke to gledaju i onda od života očekuju sto čuda, isto ko i s Diznijevim filmovima. Pa kad u rl ne dobiju to što su učene da ĆE dobiti, onda kuku lele. I svi im krivi, a prvo - naravno - muškarci.
 
Cela ta holivudska romantična majmunada se čini nevina, ali nije. Klinke to gledaju i onda od života očekuju sto čuda, isto ko i s Diznijevim filmovima. Pa kad u rl ne dobiju to što su učene da ĆE dobiti, onda kuku lele. I svi im krivi, a prvo - naravno - muškarci.
Treba da ima romatike...pokloni briga dzentlmenski stav zna se...al' nema tog savrsenog kako predstavljaju...
Danas je drugacije...ceka se "princ u trista konja"... nego eto pitam forumase ...
 
Poslednja izmena:
Treba da ima romatike...pokloni briga dzentlmenski stav zna se...al' nema tog savrsenog kako predstavljaju...
Ma to nije romatika, to je kućno vaspitanje. "Romantika" je kad opale ono ljubljenje pod pljuskom (što niko pri čistoj svesti u rl ne bi radio) ili kad će jedno od njih da pogine, ali oni potroše zadnji sekund da izgovore nešto diskutabilno, ko u Matrixu kad je Triniti rekla Neu: znaš, Orakl mi je rekla.... A agent Smit već usto i vadi pištolj, i sav bioskop vrišti ćuti glupačo!.. Takve stvari. Kao romantično, pa onda klinke oće da se ljube za vreme tornada ii da šetaju uz more dok im noge ne poplave od hladnoće.
 
Ma to nije romatika, to je kućno vaspitanje.
:tick:
"Romantika" je kad opale ono ljubljenje pod pljuskom (što niko pri čistoj svesti u rl ne bi radio)
Lepo je to kad si mlad zaljubljen lepa je ideja ovako nego pokisne telefon pokisne osoba sta ako se razboli nije bas prakticno...
ili kad će jedno od njih da pogine, ali oni potroše zadnji sekund da izgovore nešto diskutabilno, ko u Matrixu kad je Triniti rekla Neu: znaš, Orakl mi je rekla.... A agent Smit već usto i vadi pištolj, i sav bioskop vrišti ćuti glupačo!..
...matriks vise dodje prikaz onoga sto jeste kad pogledas da su kamere svuda...te da se situacija ne menja...
Takve stvari. Kao romantično, pa onda klinke oće da se ljube za vreme tornada ii da šetaju uz more dok im noge ne poplave od hladnoće.
:tick: ...moze da bude rizik kad pada prejaka kisa padne grana gde tu da se ljube...kraj vode dok je sunce previse jako...
 
Zavisi. Sve ce biti lepse i uspesnije ili ruznije i bezveznije u zavisnosti od toga da li sami pravimo film svog zivota, ili mislimo da nam je mesto na tamo nekom filmu...
Ide iz bajki da pravda uvek pobedjuje na kraju...nastavlja se to u filmovima...kada se stalno ponavlja ostaje zapamceno...ide ocekivanje da nakon sve patnje dolazi ta pravda to dobro do kraja zivota...sta god to bilo...
Uce decu da budu dobre osobe..."postene da mirno spavaju" sto u nasoj zemlji znaci da nece imati nista...odbacice ih rodbina...odbaciti okolina...
Spremanje za svet koji je ne postoji...kad dobiju pitanje zasto nema odgovor je "mirno spavam"...jeste...al' se tako deci unistavaju zivoti...to nista...
Na filmu ta odbacena deca zato sto nemaju pare imaju ih...njihovi na neki nacin na kraju filma imaju...
Na filmu se te gadne price pretvaraju u herojske dok u zivotu ako nemas nemas pravis decu koja nece imati (jedino sto im to odmah kazes da znaju ne dajes nadu koja ne postoji)...
Sve vise nema dece zato sto kad osobe nemaju da im daju zivot dostojan ne zele da jos neko bude tuzan da jos nekog odbace...ignorisu...
 
Poslednja izmena:
Ide iz bajki da pravda uvek pobedjuje na kraju...nastavlja se to u filmovima...kada se stalno ponavlja ostaje zapamceno...ide ocekivanje da nakon sve patnje dolazi ta pravda to dobro do kraja zivota...sta god to bilo...
Uce decu da budu dobre osobe..."postene da mirno spavaju" sto u nasoj zemlji znaci da nece imati nista...odbacice ih rodbina...odbaciti okolina...
Spremanje za svet koji je ne postoji...kad dobiju pitanje zasto nema odgovor je "mirno spavam"...jeste...al' se tako deci unistavaju zivoti...to nista...
Na filmu ta odbacena deca zato sto nemaju pare imaju ih...njihovi na neki nacin na kraju filma imaju...
Na filmu se te gadne price pretvaraju u herojske dok u zivotu ako nemas nemas pravis decu koja nece imati (jedino sto im to odmah kazes da znaju ne dajes nadu koja ne postoji)...
Sve vise nema dece zato sto kad osobe nemaju da im daju zivot dostojan ne zele da jos neko bude tuzan da jos nekog odbace...ignorisu...
Pravda je rec koja opisuje umstvenu, nematerijalnu kategoriju. Tako nesto pojmiti potreban je kapacitet. Bajke su prvi dodir s idealistickom lepotom te reci.
Zivot, pak, postoji i za pravdu i za nepravdu, tj. potrebno je odrasti da bi se uzelo u obzir i jedno i drugo. U filmu, ova dva pojma su taoci neke 10-te ideje, koja obicno potice od reditelja, i koji ih boji jednostrano, crno i belo... U zivotu, van filma, nije bas sve tako. :) Moze se reci da zivot lici na bajku kad se ona usvoji idejno, ali i prevazidje...Drugim recima, kad se njome kao jednom manifestacijom zivota svesno ovlada, umesto da se ostaje njen nesvesni talac. ;) Ako malo razmislis, doci ces do istog zakljucka, jer film je fikcija, a zivot je daleko bogatiji u svemu...Zbog toga mi zvuci kao potpuna besmislica tvrdnja da je odrastanje "spremanje za svet koji ne postoji..." To se da ocekivati od kakvih teskih filozofa-agnostika koji su pobegli od svega u pecinu, nikako od zrelih, a pogotovu ne od mladih ljudi. :) "Na filmu odbacena deca... Na filmu gadne price herojske..."... Na filmu, na filmu, na filmu....! Rekosmo, zivot nije film, fikcija. Zivot je stvaran, postojeci i bogatiji, sadrzajniji od filma. :) Treba minimum doze svesti da se covek u tako nesto uveri. Mozda ce mu tad stvari izgledati konacno kao na filmu, tj. znace da napravi razliku izmedju filmskog i tekuceg zivota i sveta...
 
Pravda je rec koja opisuje umstvenu, nematerijalnu kategoriju.
Screenshot_20220808-112914_Chrome.jpg


Screenshot_20220808-112935_Chrome.jpg

Tako nesto pojmiti potreban je kapacitet. Bajke su prvi dodir s idealistickom lepotom te reci.
Screenshot_20220808-113225_Chrome.jpg


Ostaje tu...svakim novim gledanjem filma serije citanjem teksta ostaje tu...
Zivot, pak, postoji i za pravdu i za nepravdu, tj. potrebno je odrasti da bi se uzelo u obzir i jedno i drugo.
...da...to mnogo "kosta" ...
U filmu, ova dva pojma su taoci neke 10-te ideje, koja obicno potice od reditelja, i koji ih boji jednostrano, crno i belo... U zivotu, van filma, nije bas sve tako. :) Moze se reci da zivot lici na bajku kad se ona usvoji idejno, ali i prevazidje...Drugim recima, kad se njome kao jednom manifestacijom zivota svesno ovlada, umesto da se ostaje njen nesvesni talac. ;)
Moze li ovo jednostavnije?
Ako malo razmislis, doci ces do istog zakljucka, jer film je fikcija, a zivot je daleko bogatiji u svemu.
Zivot je bedan jadan siromasan u svemu...raskos postoji na filmu...osim za one poput Tolkina Praceta milionera bilionera ...
Zbog toga mi zvuci kao potpuna besmislica tvrdnja da je odrastanje "spremanje za svet koji ne postoji..."
Odrastanje uz pricu iz filma da dobro uvek pobedjuje jeste spremanje za svet koji ne postoji...da dobre osobe dobro prodju isto...
To se da ocekivati od kakvih teskih filozofa-agnostika koji su pobegli od svega u pecinu, nikako od zrelih, a pogotovu ne od mladih ljudi. :) "Na filmu odbacena deca... Na filmu gadne price herojske..."... Na filmu, na filmu, na filmu....! Rekosmo, zivot nije film, fikcija.
Aha...film utice na nesvesno ...tako da se ocekuje da dobro uvek pobedi...ovo je tema o tome sta je koga vise kostalo od poruka nesvesnih koje film salje ...
Zivot je stvaran, postojeci i bogatiji, sadrzajniji od filma. :)
Zivota nema...izdrzi se iz dana u dan...kako tako...napisah gore ko ima zivot da se ne ponavljam...
Treba minimum doze svesti da se covek u tako nesto uveri. Mozda ce mu tad stvari izgledati konacno kao na filmu, tj. znace da napravi razliku izmedju filmskog i tekuceg zivota i sveta...
Ne shvatas temu....film prodaje nadu nada je potrebna...koji filmovi su vise "kostali" u zivotu...
 
Ne shvatas temu....film prodaje nadu nada je potrebna...koji filmovi su vise "kostali" u zivotu...
Zivota nema...izdrzi se iz dana u dan...kako tako...napisah gore ko ima zivot da se ne ponavljam...

Ja razumem temu, ali ti ne shvatas sta se zapravo krije iza nje. :p Krije se potreba da se neko pronalazi u imaginarnom, umesto stvarnom svetu. Eto greske u startu. Da prevedem: film "kosta" samo onoga ko ga nije shvatio. :cool: Pre svega: kao film. ;) Na razmedji izmedju daleke buducnosti i sopstvenog prenatalnog stanja u stomaku mame, uvek ces naci samo i jedino sebe. To je polazna tacka. ;) :lol:
Odrastanje uz pricu iz filma da dobro uvek pobedjuje jeste spremanje za svet koji ne postoji...da dobre osobe dobro prodju isto...
Normalno da ne postoji svet kakav je u filmu, pojmis li uopste razliku izmedju filmskog i realnog sveta, .... "da se ne ponavljam" ?! :D
Jel stoji na spici svakog filma: Verujte bezuslovno u ovo sto gledate, jer takva je stvarnost identicna? :D Ne stoji! :P Film je umetnicka misao i svet. :cool:
Aha...film utice na nesvesno ...tako da se ocekuje da dobro uvek pobedi...ovo je tema o tome sta je koga vise kostalo od poruka nesvesnih koje film salje ...
Svakog inteligentnog koga poznajem film je zapravo osvestio, umesto uvodio u nesvesno, pa jos i oblikovao isto. :cool: Tacnije, priveo sadrzaje iz njegovog nesvesnog, sto nije znao da ima u sebi, u svest, tako ga obogativsi na neki nacin. Za to je naravno bio zahvalan nekom filmu, ali i cinjenici postojanja u odredjenom vremenskom dobu kad ga je prvi put video, kao i okolnostima zivota upravo na takvom i tadasnjem svetu i takvoj i tadasnjoj planeti :P koje su ga do toga dovele... Naravno to nema veze sa pravdom koju si kopi-pejstovala, ako joj to cini uslugu, vec...hm...mozda samo se poetskom pravdom. Ali i to je sasvim dovoljan znak da je sve to bilo lepo, fer i posteno tada u zivotu... Koji ide dalje i nastavlja se.
Zivot je bedan jadan siromasan u svemu...raskos postoji na filmu...osim za one poput Tolkina Praceta milionera bilionera ...
Da je Tolkin Pracet biti lako Tolkin Pracet bio bi svako.....:cool: Zar je moguce da ti ova koncizna misao i fakt stvarnosti deluje najimaginarnije od svega?:p
Ili se iza svega krije neutaziva zelja da se ravnamo sa..hmmm... moze biti idolima? :cool: Prica o konju i zabi? :p Ehhh.... :cool: :lol: :)
Moze li ovo jednostavnije?
Moze... Kad se prestane verovati da je sve tako jednostavno i svedeno kao na filmu - da. :) :cool: Lepse, stavise....
...da...to mnogo "kosta" ...
I kosta i ne kosta - zavisi kako je kome draze...
Ostaje tu...svakim novim gledanjem filma serije citanjem teksta ostaje tu...
Panta Rei - sve tece, nista ne ostaje. Jedino tocak ostaje na kolima sve vreme na istom mestu, ali vozac valjda zna gde je sve bio. :cool:
Zna kog je pokupio, odbacio ga do nekog mesta, pomogao mu, itd...video nekog sveta razlicitog valjda. ;) :cool: A i ako je pregazio nekog.
Doduse, nezgodno je bez osiguranja ako tebe neko cukne, jer i to biva, ali ovo osiguranje ipak uvek postoji... Cini ga vera: ako ne tvoja u drugoga, onda drugoga u tebe. Treba biti bas poseban manijak za volanom pa izgubiti cak i neogranicenu vrstu kasko-osiguranja.... ;) :cool: Prosto, ono je uvek tu. :)

Eto, nadam se da sam i ja bio dovoljno recit ovako rasparcan, voleo bih da si i moj prvi odgovor, kao i ovaj ovakav uzela kao komotnu celinu, umesto Uvod u anatomiju, Frankenstajn edisn, pa se nadam da vise necu morati da ti odgovaram na ovakav kupus-salata nacin. Ako budes insistirala na 1000 pitanja i odgovora na 1 vece, mislim da ti vise tako necu odgovarati, jer me zamara... Tj, moj muski pol. Eto, jednostavno. :cool:
 
Ja razumem temu, ali ti ne shvatas sta se zapravo krije iza nje. :p Krije se potreba da se neko pronalazi u imaginarnom, umesto stvarnom svetu. Eto greske u startu. Da prevedem: film "kosta" samo onoga ko ga nije shvatio. :cool: Pre svega: kao film. ;) Na razmedji izmedju daleke buducnosti i sopstvenog prenatalnog stanja u stomaku mame, uvek ces naci samo i jedino sebe. To je polazna tacka. ;) :lol:
Ne verujete u nesvesno ...
Normalno da ne postoji svet kakav je u filmu, pojmis li uopste razliku izmedju filmskog i realnog sveta, .... "da se ne ponavljam" ?! :D
Jel stoji na spici svakog filma: Verujte bezuslovno u ovo sto gledate, jer takva je stvarnost identicna? :D Ne stoji! :P Film je umetnicka misao i svet. :cool:
...ne verujete u nesvesno...
Svakog inteligentnog koga poznajem film je zapravo osvestio, umesto uvodio u nesvesno, pa jos i oblikovao isto. :cool: Tacnije, priveo sadrzaje iz njegovog nesvesnog, sto nije znao da ima u sebi, u svest, tako ga obogativsi na neki nacin. Za to je naravno bio zahvalan nekom filmu, ali i cinjenici postojanja u odredjenom vremenskom dobu kad ga je prvi put video, kao i okolnostima zivota upravo na takvom i tadasnjem svetu i takvoj i tadasnjoj planeti :P koje su ga do toga dovele... Naravno to nema veze sa pravdom koju si kopi-pejstovala, ako joj to cini uslugu, vec...hm...mozda samo se poetskom pravdom. Ali i to je sasvim dovoljan znak da je sve to bilo lepo, fer i posteno tada u zivotu... Koji ide dalje i nastavlja se.
....to dodje kasnije...uopste se ovde ne radi o tome...
Da je Tolkin Pracet biti lako Tolkin Pracet bio bi svako.....:cool: Zar je moguce da ti ova koncizna misao i fakt stvarnosti deluje najimaginarnije od svega?:p
Ili se iza svega krije neutaziva zelja da se ravnamo sa..hmmm... moze biti idolima? :cool: Prica o konju i zabi? :p Ehhh.... :cool: :lol: :)
...da nacrtam ...bilo kome ko ima dovoljno para dovoljno smisla ...
Moze... Kad se prestane verovati da je sve tako jednostavno i svedeno kao na filmu - da. :) :cool: Lepse, stavise....

I kosta i ne kosta - zavisi kako je kome draze...

Panta Rei - sve tece, nista ne ostaje. Jedino tocak ostaje na kolima sve vreme na istom mestu, ali vozac valjda zna gde je sve bio. :cool:
Zna kog je pokupio, odbacio ga do nekog mesta, pomogao mu, itd...video nekog sveta razlicitog valjda. ;) :cool: A i ako je pregazio nekog.
...to dodje kasnije kada gledamo na stvari kakve zaista jesu...
Doduse, nezgodno je bez osiguranja ako tebe neko cukne, jer i to biva, ali ovo osiguranje ipak uvek postoji... Cini ga vera: ako ne tvoja u drugoga, onda drugoga u tebe. Treba biti bas poseban manijak za volanom pa izgubiti cak i neogranicenu vrstu kasko-osiguranja.... ;) :cool: Prosto, ono je uvek tu. :)
...iz moje perspektive vera je bas to vera koja ima veze sa onim Gore...
Eto, nadam se da sam i ja bio dovoljno recit ovako rasparcan, voleo bih da si i moj prvi odgovor, kao i ovaj ovakav uzela kao komotnu celinu, umesto Uvod u anatomiju, Frankenstajn edisn, pa se nadam da vise necu morati da ti odgovaram na ovakav kupus-salata nacin.
....na sta bi to licilo da sad izostavim neki deo napisanog...
Ako budes insistirala na 1000 pitanja i odgovora na 1 vece, mislim da ti vise tako necu odgovarati, jer me zamara... Tj, moj muski pol. Eto, jednostavno. :cool:

...nemamo o cemu da pisemo kada Vi ne priznajete uticaj nesvesnog na svest plus umanjenje brisanje tog uticaja (koji ide sa godinama) kroz filmove kao povrsno gledano zabavu...
 
:tick:

Lepo je to kad si mlad zaljubljen lepa je ideja ovako nego pokisne telefon pokisne osoba sta ako se razboli nije bas prakticno...

...matriks vise dodje prikaz onoga sto jeste kad pogledas da su kamere svuda...te da se situacija ne menja...

:tick: ...moze da bude rizik kad pada prejaka kisa padne grana gde tu da se ljube...kraj vode dok je sunce previse jako...
Sve u svemu, vidim da se uglavnom slažemo :)))
 

Back
Top