Koga jos tuče usamljenost?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.667
Mislim da nema veze oslanjati se na nekoga sa biti usamljenim.

Negde je nerealno da u danasnjem svetu, gde smo svi okruzeni ljudima nemamo nekada ili cesto ni jednu blisku osobu na svetu, koja nama znaci kojoj mi nesto znacimo...Onda se ta usamljenost produbljuje, razliva u piskelima sa ljudima koje ni ne poznajemo, mozda ih nikada i necemo upoznati...negde tamo...nesto kao...iluzija...

Zar je toliko tesko i nemoguce naci osobu u bliskom okruzenju od par miliona ljudi koja bi nam dotakla srce, razumela dusu?

Niko nije toliko "specijalan" da bude neshvacen...Valjda je samo uteha ili sta god...Mozda usamljenost nekome i prija...

Cole Turner

Aktivan član
Poruka
1.344
ne lupaj gluposti, ako je tako, nemoj ni da dolazis ovde i komuniciras, jer je to licemerje, odnosno prkosi se tvom stavu
Smiri se. Nemas pojma o cemu pricas. Nauciti da se oslanjas na sebe ne znaci bezati od drustva. Moras da naucis to.

Drugo, nauci se kulturi. Kako nisi sposoban, a postavlaj si teme, da normalno komuniciras, onda pozdrav.

georgejune

Starosedelac
Poruka
183.106
meni nekako jeste, stalno imam prazninu u sebi i osecaj da zivim u hladnom svetu, a svi bi me kao zveri bez oklevanja, bez pitanja strpali na infuziju ako slucajno ne bih uspeo samoubistvo. Mozda samo ja zivim u bolu...
Osobe sa posebnim potrebama,pazi naziv,ja sam mislio da su njima potrebne emocije koje bi prigrlili ali ne,one su jos hladnije,kad krenes da trazis neces naci,uvek se desi gde najmanje ocekujes,ne dajem ti nadu,nego kazem ne razmisljaj nikad u tom pravcu,radi na sebi i bices zadovoljniji zivotom,ako ima i povrsnih kombinacija iskoristi za nauk,ako cekas pravu nije dobro

marzivu

Primećen član
Poruka
850
Smiri se. Nemas pojma o cemu pricas. Nauciti da se oslanjas na sebe ne znaci bezati od drustva. Moras da naucis to.

Drugo, nauci se kulturi. Kako nisi sposoban, a postavlaj si teme, da normalno komuniciras, onda pozdrav.
ne razumem sta si hteo ovde da kazes, ali pozdrav. A usput ti nije mnogo kulturno da stavljas smajli sa ironijom a ovamo propovedas o kulturi. Pogledaj prvo sebe pa onda ponudi savet.

Zla Beba

Domaćin
Moderator
Poruka
4.581
ne razumem sta si hteo ovde da kazes, ali pozdrav. A usput ti nije mnogo kulturno da stavljas smajli sa ironijom a ovamo propovedas o kulturi. Pogledaj prvo sebe pa onda ponudi savet.
Evo ja ću da ti kažem, kao postavljač teme ne možeš nekome napisati "ne lupaj gluposti."
A spočitavati nekome vrstu smajlija koje je upotrijebio je u najmanju ruku infantilno.

Cole Turner

Aktivan član
Poruka
1.344
nisam zagovornik toksicne pozitivnosti. Oprostite ako sam tebe i @Cole Turner uvredio, nije mi bila namera. Dajem iskreno misljenje, ako mislim nesto, to cu i da kazem. Sto na umu, to na drumu.
U redu je. Jedno je misliti, ali drugo je reci. Ako zelis da ljudi sa tobom podele neki stav, makar se tebi uopste ne dopadao, nije u redu krenuti agresivno na njega koristeci se tim zargonima.

Civilizovana diskusija je od velikog znacaja kako bi smo konstruktivno razmenjivali misljenja.
Nacinom na koji si mi se obratio, vrlo mi je repulsivan i nateralo me je da odustanem od komunikacije.

marzivu

Primećen član
Poruka
850
Nacinom na koji si mi se obratio, vrlo mi je repulsivan i nateralo me je da odustanem od komunikacije.
kad iskreno pogledam, ne mogu u isto vreme da radim u rudniku, gajim voce i povrce, da odrzavam sve to, da vrsim razmenu, jer tako danas to ne ide. Danas ko je veci manipulator dobija vise novca, ali ako primetis, kvalitet usluga danas je daleko gori nego pre, na primer, 10 godina, pa i proizvoda. Dakle, ta nemarnost se odrazava. A po meni nije bilo iskreno reci ne oslanjati se na druge jer se mi ipak oslanjamo na druge, na primer, za ovaj sajt je potrebno IT znanje, odrzavanje, onda dalje regulisanje aktivnosti od strane moderatora i admina (iako sam licno protiv kontrole jer to upucuje na strah, a licno mi se i ne dopadaju neka pravila foruma, sto jeste licemerno po mene, ali evo sad sam imao raspravu sa majkom, ona ima strah, ja ne mogu da joj objasnim da ne treba da ima strah za mene, ali ona se stalno brine i to utice na mene, pa cak i na to da ne mogu do kraja da odem sigurno sa makar najbolnijim nacinom suicida).

Cole Turner

Aktivan član
Poruka
1.344
kad iskreno pogledam, ne mogu u isto vreme da radim u rudniku, gajim voce i povrce, da odrzavam sve to, da vrsim razmenu, jer tako danas to ne ide. Danas ko je veci manipulator dobija vise novca, ali ako primetis, kvalitet usluga danas je daleko gori nego pre, na primer, 10 godina, pa i proizvoda. Dakle, ta nemarnost se odrazava. A po meni nije bilo iskreno reci ne oslanjati se na druge jer se mi ipak oslanjamo na druge, na primer, za ovaj sajt je potrebno IT znanje, odrzavanje, onda dalje regulisanje aktivnosti od strane moderatora i admina (iako sam licno protiv kontrole jer to upucuje na strah, a licno mi se i ne dopadaju neka pravila foruma, sto jeste licemerno po mene, ali evo sad sam imao raspravu sa majkom, ona ima strah, ja ne mogu da joj objasnim da ne treba da ima strah za mene, ali ona se stalno brine i to utice na mene, pa cak i na to da ne mogu do kraja da odem sigurno sa makar najbolnijim nacinom suicida).
Kada govorim o sposobnosti da se covek oslanja na sebe, ne govorim o potpunoj izolaciji i zivotom vuka samotnjaka. To je ekstrem za koji jos nisam cuo da se praktikuje u Srbiji. Govorim o momentima kada te svi otkace, kada nemas podrsku familije, porodice, prijatelja, kako emotivno tako i materijalno.

Svet svakako funkcionise kada postoji medjusobna povezanost izmedju ljudi. To se podrazumeva.

marzivu

Primećen član
Poruka
850
Kada govorim o sposobnosti da se covek oslanja na sebe, ne govorim o potpunoj izolaciji i zivotom vuka samotnjaka. To je ekstrem za koji jos nisam cuo da se praktikuje u Srbiji. Govorim o momentima kada te svi otkace, kada nemas podrsku familije, porodice, prijatelja, kako emotivno tako i materijalno.
ali to ne mogu da priustim sebi, toliko sam depresivan da vise ne znam zasto sam ziv, moja majka i sestra razmisljaju drugacije od mene i bezbroj puta smo diskutovali o Bogu (koga u praksi za mene nema), pa im je opet stalo do mene, a ja se i pored toga osetim usamljeno, jer nema nicega dubljeg od samo tog nekog osecaja duznosti, kojeg mi je vise dosta i zelim pravu slobodu. Razmisljam o zivotu bez novca, i gde bih mogao da nadjem te srodne duse, jer ne mislim da se novcem i placanjem dugova kupuje sloboda. I tu sam depresivan jer ne vidim nikoga, a smrt od mene bezi, jos mi bude tesko sto majka i sestra tuguju za mnom, jer opet, ne mogu tako hladan da budem.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.