Kod notara pa sex?

Ajoj... Izvini, ali... Ne znam, valjda sam matora. Ja nikom ne gledam u računar ili telefon, kao što ih i ne predžepavam. NITI dozvoljavam da to meni neko radi. Meni je to, nekako, pitanje osnovne pristojnosti. Isto kao što ne bih išla u krevet s čovekom za kojeg nisam sigurna šta mu je na računaru i telefonu BEZ da proveravam.
Nemoj se ljutiti na mene, stvarno nemam nikakvu nameru da zvučim pretenciozno. Pretpostavljam da si mnogo mlađa od mene. I ja sam bila blesava u gimnaziji, i bila s nekim momcima na koje danas ne bih ni bickl naslonila. Sve je to normalno i okej. Ljudi odrastu i sam ih život nauči kako da vide koji je partner poželjan a koji nije. Onda shvatiš da nema potrebe prekidati seks usred seksa, zato što i ne dođeš i tu situaciju. Prekineš tu situaciju i pre nego do seksa uopšte dođe. Kad sam imala sedamnaest, mene je momak uzeo za ruku i izvukao iz kluba, i samo sam se rečima odbranila od silovanja. Ja znam kako se skotovi ponašaju. Verovatno sam zato sad oštra - ne želim nijednoj mladoj ženi da ulazi u veze bez mozga i prethodnog razmišljanja. Svako dobro ti želim.
Stvarno kapiram da si iz druge polovine dvadesetog veka, nema nikakvih problema.
 
Хтедох да напишем- сведоци :lol:
Лудилу нема краја, макар била само идеја. Од идеје до реализације не мора бити дуг пут.
Kao i uvek u nasim novinama prenaduvana vest, samo su ozakonili ono sta bi trebalo da bude pravilo- ako nema ekplicitnog pristanka moze da se karakterise kao silovanje. Odbrane tipa- pa bila je napaljena ali vice nemoj nisu vise zakonski osnov za odbranu na sudu, zato sto koliko god da je ona napaljena, ne znaci NE. Ako se ona femka, to je vec njen problem, ali ovo i nije ta tema..
Nekad je zenama samo do bliskosti, ljubljenja i mazenja. Ne mora odmah sex.
Da, ali se to i kaze, da ne bi posle bilo zabune. A ne odu u stan/hotel, skidaju se, prsti sve od naboja pa kad su goli- e ja bih samo da se mazim. To je ok, svako moze da se predomisli, nekoga pomeri savest ako zna da ga zena/miz ceka kuci, neko se seti bivse ljubavi, nekom je fabricki licna izgorela pa i ne zna sta hoce. Ali nije korektno prema onom drugom, ako me razumes.
Svako ima pravo da se predomisli u bilo kom momentu, i sve preko toga moze i treba da se vodi kao silovanje.
 
Kao i uvek u nasim novinama prenaduvana vest, samo su ozakonili ono sta bi trebalo da bude pravilo- ako nema ekplicitnog pristanka moze da se karakterise kao silovanje. Odbrane tipa- pa bila je napaljena ali vice nemoj nisu vise zakonski osnov za odbranu na sudu, zato sto koliko god da je ona napaljena, ne znaci NE. Ako se ona femka, to je vec njen problem, ali ovo i nije ta tema..
da, to je pitanje poštovanja druge osobe. imala sam ja par slučajeva kada kažem nešto, a druga osoba to tumači preko mojih osećanja. Kažem ne želim više da se vidimo, ali on kaže ali ti me voliš, želiš, javiću se ponovo. Ali, kažem, ali JA neću, shvataš, nije tvoja stvar da li te volim ili ne, ja NEĆU, ne želim. Jedna od pitanja koje je važno kako za kombinaciju, za vezu, brak štagod je poštovanje.. ima li ta osoba poštovanje prema meni. To ne znači da se neće paliti na mene, već samo to, da poštuje ljude generalno, ne agresivan, ne navalentan.
Da, ali se to i kaze, da ne bi posle bilo zabune. A ne odu u stan/hotel, skidaju se, prsti sve od naboja pa kad su goli- e ja bih samo da se mazim. To je ok, svako moze da se predomisli, nekoga pomeri savest ako zna da ga zena/miz ceka kuci, neko se seti bivse ljubavi, nekom je fabricki licna izgorela pa i ne zna sta hoce. Ali nije korektno prema onom drugom, ako me razumes.
nije korektno, ali jbg kada se želi sexati sa nekim SVE je moguće. Jer je to ipak odnos između DVE osobe, a ne mene sa nekom lutkom. Tako da ko nije spreman na to, ne treba ni da ulazi u intimne odnose...
Svako ima pravo da se predomisli u bilo kom momentu, i sve preko toga moze i treba da se vodi kao silovanje.
Tako je. e sad, potpis kod notara "da pristajem", meni lično je bezveze.. jer sex nije odluka da se ide na pijac ili da se zaposliš tamo i tamo.. to je stvar hemije. Jedino kada se ode i plati. tad razumem ugovor.
 
Potpiše se i ugovor o rada pa se da/dobije otkaz, samo kažem.
da, samo je ta stvar uređena Zakonom o radu.. U ovo vreme, kada birokratija počinje da vlada svime i svačime, ne bi me čudilo da se u sitna crevca piše i zakon o ovome, kad šta kako, da ti treba advokat pre jebbanja.. Vladavina pravila. Pravila pre duše. Razumem da pravila i zakoni moraju postojati, ali ..
 
E, čitam sad u nekim našim "medijima" da Šveđani donose zakon da se mora ići na potpis kod notara da se potvrdi da obe strane žele sex. :eek:
Inače će se smatrati silovanjem svaki nasrtaj bez potpisa.
Ali onda sam prelistala inostrani net i vidim da ovo nije tačno, da stoji samo : "Sex without explicit consent is now rape in Sweden" (prevod: sex bez eksplicitnog pristanka je sada silovanje u Švedskoj)

Ako je neko pratio / pročitao, ima li šta da podeli sa nama? Šta znači eksplicitni pristanak? Kaže švedski PM da se saglasnost za sex mora jasno rečima potvrditi ili demonstrirati, kako to doživljavate?
Kaže se i da će se zakon proširiti na EU...

I...? Šta ćemo sad? :lol:
Kako biste vi jasno demonstrirali da želite sex?

Pogledajte prilog 1185314
Па легао бих на леђа и рекао...
бејбе, ево ти чини шта хоћеш, ако хоћеш...
али немој после да буде да сам те ЈА терао...
Какав закон, такав и одговор.
 
kako se u poslednje vreme poznate zene zale da su pre 30 i vise godina bile silovane samo da bi postale slavne
ovaj predlog mi dodje nesto kao solidan odbrambeni mehanizam muskaraca da ne bude posle, ono, protiv svoje volje sam se natakla i jahala
 

Back
Top