Kod notara pa sex?

Belgradeboy

Poznat
Moderator
Poruka
7.041
E, čitam sad u nekim našim "medijima" da Šveđani donose zakon da se mora ići na potpis kod notara da se potvrdi da obe strane žele sex. :eek:
Inače će se smatrati silovanjem svaki nasrtaj bez potpisa.
Ali onda sam prelistala inostrani net i vidim da ovo nije tačno, da stoji samo : "Sex without explicit consent is now rape in Sweden" (prevod: sex bez eksplicitnog pristanka je sada silovanje u Švedskoj)

Ako je neko pratio / pročitao, ima li šta da podeli sa nama? Šta znači eksplicitni pristanak? Kaže švedski PM da se saglasnost za sex mora jasno rečima potvrditi ili demonstrirati, kako to doživljavate?
Kaže se i da će se zakon proširiti na EU...

I...? Šta ćemo sad? :lol:
Kako biste vi jasno demonstrirali da želite sex?

Pogledajte prilog 1185314
Ako nisi overio kod notara silovao si? Šta ako notar nije tu duze vreme ili je notar decko, muz doticne?

lmihajlo

Aktivan član
Poruka
1.155
E, čitam sad u nekim našim "medijima" da Šveđani donose zakon da se mora ići na potpis kod notara da se potvrdi da obe strane žele sex. :eek:
Ali onda sam prelistala inostrani net i vidim da ovo nije tačno, da stoji samo : "Sex without explicit consent is now rape in Sweden" (prevod: sex bez eksplicitnog pristanka je sada silovanje u Švedskoj)

Ako je neko pratio / pročitao, ima li šta da podeli sa nama? Šta znači eksplicitni pristanak? Kaže švedski PM da se saglasnost za sex mora jasno rečima potvrditi ili demonstrirati, kako to doživljavate?

u Svedskoj su zene zasticene, pa posle burne noci, muskarac mora da se iskrade iz stana, jer ako doceka jutro u stanu moze biti optužen za silovanje......inace overe potpisa kod beleznika je 360 dinara po strani

Kosta2

Legenda
Poruka
64.957

A šta ako se predomisliš kad se on skine? Nema veze šta si potpisala, predomisliš se.
Tako da mislim ne valja ovo.

Nema druge. Moraju svedoci.
Ako ko treba, tu sam. Diskrecija zagarantovana. :mrgreen:

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
178.112

Ne znam, ovde su počeli da hapse notare pa onaj ko misli da mu treba takva saglasnost neka požuri. :lol:

Poruka
8.183

Ovo mi je bila jedna od omiljenih tema pre nego sam se okrenula sebi i svom životu.
Šta znači dobrovoljni seks? Overena potvrda? Biljega, što bi rekli Rvati? Dva svedoka ko onomad s partizanima?

Kolektivni zapad je u zadnjem stadiju civilizacijskog propadanja. Ako je rimski car tokom istih promena mogao proizvest konja za senatora, tako se i divljaci zapadnjaci mogu majmunisati ovakvim nebulozama. Sve je to isto, jer će na isto izaći. U realnim okolnostima, dobrovoljni seks je onaj gde se žensko celo veče žestoko muvalo s tipom, puštalo ga da je zagrli, stavi joj ruku na koleno, pilo pića koja joj je plaćao i na kraju otišlo s njim u hotelsku sobu. To je sve.

Nema piški mi se, kaki mi se. Ako žensko ne želi da ima išta s muškarcem, ona neće sedeti s njim celo veče, hihotati se i povatati u haustoru. Muško može prići, možeš s njim proćaskati i podeliti piće. Tih petnaest minuta je dovoljno da shvatiš da li bi ikad s njim legla. Govorim ko žensko. AKO ne bi, odlaziš. Nespretno ako nisi vešta i malo spretnije ako jesi. AKO ti se muško svidi DOVOLJNO da završite u hotelskoj sobi ili njegovm/tvom stanu; to nije s Marsa pala odluka, već jedna satima ranije donešena.

Izigravati ludilo nakon što gaće padnu je krajnje pokvarenjaštvo u najgoru, i neverovatna naivnost u najbolju ruku. Iskreno, ni jedno nije opravdanje. Sad će mi neki reći: ali ja nisam znala da će me on vezati za radijator i bičevati. Nemojte me zahebavati. Pre seksa, o seksu se govori, konkretno ako ste tako nasađeni (a što je retko) i sugestivno i simbolički ako ste uobičajeni (što je, jelte, uobičajeno). Niko te ne može zablesaviti da te dovede u neželjenu seksualnu situaciju ako imaš iole mozga ili si odrastao. Ljudi stave do znanja šta žele, osim ako oboje u toj priči nisu budale. Ako jesu, pa? Zvuči surovo, ali shit happens, i što pre ljudi to shvate, pre će prestati s ovim imbecilnostima. I, početi da cene sebe i vode računa s kim piju po klubovima.

Poruka
8.183
Ne lupaj, ja sam u sred seksa rekla, citiram, "nisam spremna" i covek se kulturno skinuo s mene.
A na šta to nisi bila spremna, majke ti? Teško da si mislila da si se s njim našla na pustom mestu da bi slušali ploče, obzirom da kažeš da ste bili "usred seksa". Šta je on to uradio pa da te toliko zgrozi - i da to UOPŠTE nisi očekivala pre nego je do seksa došlo - da si mu moral reći da stane? Jel izvadio bič? Ne verujem da mu je zaudaralo iz usta jer si to sigurno morala znati i pre nego si se njim obrela u toj situaciji. Šta je uradio pa da ne budeš spremna? Podsetio te na bivšeg pa te srce zabolelo? Učinio ili rekao nešto što nisi smatrala dovoljno laskavim pa si ga prezrela? Šta?

Nijedan te od tih razloga te ne pravda. Kako si se koji moj uopšte našla u toj situaciji - osim ako te nije silom pograbio iskočivši iz grmlja?

O njemu neću još da iznosim stav, dok mi ne odgovoriš.

Disko Kauč

Elita
Poruka
24.067
A na šta to nisi bila spremna, majke ti? Teško da si mislila da si se s njim našla na pustom mestu da bi slušali ploče, obzirom da kažeš da ste bili "usred seksa". Šta je on to uradio pa da te toliko zgrozi - i da to UOPŠTE nisi očekivala pre nego je do seksa došlo - da si mu moral reći da stane? Jel izvadio bič? Ne verujem da mu je zaudaralo iz usta jer si to sigurno morala znati i pre nego si se njim obrela u toj situaciji. Šta je uradio pa da ne budeš spremna? Podsetio te na bivšeg pa te srce zabolelo? Učinio ili rekao nešto što nisi smatrala dovoljno laskavim pa si ga prezrela? Šta?

Nijedan te od tih razloga te ne pravda. Kako si se koji moj uopšte našla u toj situaciji - osim ako te nije silom pograbio iskočivši iz grmlja?

O njemu neću još da iznosim stav, dok mi ne odgovoriš.
Pa nije iskočio iz grma. Komunicirali smo, našli smo se i tako... Očekivala sam seks, ali nisam bila spremna, šta da radim kad sam to shvatila u toku seksa. Nije me zgrozio ničim, osim možda malo kad sam mu pogledala history na računaru dok je kunjao.

Poruka
8.183
Pa nije iskočio iz grma. Komunicirali smo, našli smo se i tako... Očekivala sam seks, ali nisam bila spremna, šta da radim kad sam to shvatila u toku seksa. Nije me zgrozio ničim, osim možda malo kad sam mu pogledala history na računaru dok je kunjao.
Ajoj... Izvini, ali... Ne znam, valjda sam matora. Ja nikom ne gledam u računar ili telefon, kao što ih i ne predžepavam. NITI dozvoljavam da to meni neko radi. Meni je to, nekako, pitanje osnovne pristojnosti. Isto kao što ne bih išla u krevet s čovekom za kojeg nisam sigurna šta mu je na računaru i telefonu BEZ da proveravam.
Nemoj se ljutiti na mene, stvarno nemam nikakvu nameru da zvučim pretenciozno. Pretpostavljam da si mnogo mlađa od mene. I ja sam bila blesava u gimnaziji, i bila s nekim momcima na koje danas ne bih ni bickl naslonila. Sve je to normalno i okej. Ljudi odrastu i sam ih život nauči kako da vide koji je partner poželjan a koji nije. Onda shvatiš da nema potrebe prekidati seks usred seksa, zato što i ne dođeš i tu situaciju. Prekineš tu situaciju i pre nego do seksa uopšte dođe. Kad sam imala sedamnaest, mene je momak uzeo za ruku i izvukao iz kluba, i samo sam se rečima odbranila od silovanja. Ja znam kako se skotovi ponašaju. Verovatno sam zato sad oštra - ne želim nijednoj mladoj ženi da ulazi u veze bez mozga i prethodnog razmišljanja. Svako dobro ti želim.

a bre Milun

Elita
Poruka
24.781

svedjani su poceli da se kao drustvo degradiraju posle atentata na Palmea koje je COA smestila, da bis svedsko drustvo radiklano promenilo u pravcu amerikanizacije. Setimo se samo onog eksperimenta "kako svedska uvodi u firme cipovanje radnika" kao, kada svet vidi da to svedska radi , svi ce da pohrle da isto rade............Taj pravac deformacije savremene svedske kulminirao je ulaskom svedske u NATO ovih dana.
Tako da , to sto se dogadja u svedskoj mozemo posmatrati kao americku "laboratoriju" za usmeravanje javnog mnenja ostatka sveta.................ukljucujuci i ovu glupost sa zakonom koji namesto bozjeg prava uvodi americku demokratiju.

Nazalost, tema nije smisljena politicki ali je 100 posto politickog karaktera...............i ne treba ocekivati neku masovnu "pandemiju" ovog zakona , buduci da se globalna aktuelna politika menja u nano-sekundi.

Bambi

Veoma poznat
Poruka
14.939
Ovo mi je bila jedna od omiljenih tema pre nego sam se okrenula sebi i svom životu.
Šta znači dobrovoljni seks? Overena potvrda? Biljega, što bi rekli Rvati? Dva svedoka ko onomad s partizanima?

Kolektivni zapad je u zadnjem stadiju civilizacijskog propadanja. Ako je rimski car tokom istih promena mogao proizvest konja za senatora, tako se i divljaci zapadnjaci mogu majmunisati ovakvim nebulozama. Sve je to isto, jer će na isto izaći. U realnim okolnostima, dobrovoljni seks je onaj gde se žensko celo veče žestoko muvalo s tipom, puštalo ga da je zagrli, stavi joj ruku na koleno, pilo pića koja joj je plaćao i na kraju otišlo s njim u hotelsku sobu. To je sve.

Nema piški mi se, kaki mi se. Ako žensko ne želi da ima išta s muškarcem, ona neće sedeti s njim celo veče, hihotati se i povatati u haustoru. Muško može prići, možeš s njim proćaskati i podeliti piće. Tih petnaest minuta je dovoljno da shvatiš da li bi ikad s njim legla. Govorim ko žensko. AKO ne bi, odlaziš. Nespretno ako nisi vešta i malo spretnije ako jesi. AKO ti se muško svidi DOVOLJNO da završite u hotelskoj sobi ili njegovm/tvom stanu; to nije s Marsa pala odluka, već jedna satima ranije donešena.

Izigravati ludilo nakon što gaće padnu je krajnje pokvarenjaštvo u najgoru, i neverovatna naivnost u najbolju ruku. Iskreno, ni jedno nije opravdanje. Sad će mi neki reći: ali ja nisam znala da će me on vezati za radijator i bičevati. Nemojte me zahebavati. Pre seksa, o seksu se govori, konkretno ako ste tako nasađeni (a što je retko) i sugestivno i simbolički ako ste uobičajeni (što je, jelte, uobičajeno). Niko te ne može zablesaviti da te dovede u neželjenu seksualnu situaciju ako imaš iole mozga ili si odrastao. Ljudi stave do znanja šta žele, osim ako oboje u toj priči nisu budale. Ako jesu, pa? Zvuči surovo, ali shit happens, i što pre ljudi to shvate, pre će prestati s ovim imbecilnostima. I, početi da cene sebe i vode računa s kim piju po klubovima.
Ovo je mnogo strog stav. :)
Pogotovo ako na sex gledamo kao na nesto sto bi trebalo biti spontano, a ne isplanirano i unapred dogovoreno.
Nekad je zenama samo do bliskosti, ljubljenja i mazenja. Ne mora odmah sex.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.