KO SU VAGE ?

Hvala Storm, hvala, ja sam jedna slepica tek sam sada videla cestitku :D:D:D

3.gif
 
Vaga / Ovan

Ovakva psihološka dvostrukost često se teško doživljava. Impulsivnost Ovna ne slaže se baš nabolje sa uravnoteženošću i smislom za nijanse, što je karakteristično za znak Vage; uspaljeno, ekspanzivno, aktivno i borbeno biće mora da koegzistira sa bićem koje je delikatno, selektivno i sklono diplomatiji.

U prvom slučaju ličnost može da okleva pre nego što krene u nekom pravcu koji je, uostalom, s mukom odabrala. Preti nestabilnost i gubitak vremena u premišljanjima, preokretima, rasipanjima što vodi nesposobnosti da čovek dovede do kraja posao koji je sam započeo, čime se može diskreditovati u očima drugih. Njegova društvenost će od toga teško patiti, a neutoljene želje izazvaće jako osećanje frustracije što može da ga odvede u neku vrstu neprijatne opsednutosti strahom od neuspeha.

U drugom slučaju ličnost je gladna životnih radosti, da se ostvari pred svima, u trijumfu sentimentalnosti. U društvenom smislu, takva ličnost može da se nametne drugima životnom snagom koja je istovremeno efikasna, dominantna, ali mudra i ume da razlikuje. Na opštiji način ova dvostruka priroda ostvaruje svoju sintezu samo ako svesno savlada svoje unutrašnje sukobe. Vaga - Ovan teži sve da proba - i suprotno - kako bi bolje razumela svoje mnogobrojne motivacije. Stalna crta njenog temperamenta je živa sentimentalnost, spontana i gladna osećajnost koja je gura da mnogo očekuje od drugih, čuvajući istovremeno svoju nezavisnost.

- Ascendent u Ovnu je u priličnoj suprotnosti sa Vašim osnovnim znakom, jer Ovan teži naglašavanju suprotnosti kako bi pobedila samo jedna komponenta, dok Vaga želi da pomiri suprotnosti, bez želje da odbaci bilo koju od njih. Ovan donosi Vašem znaku hrabrost i dinamičnost. Borite se za svoja ubeđenja kad je to potrebno i upuštate se u prepirke mnogo češće od tipičnih predstavnika Vašeg znaka Vage.

U osnovi ste nemirni, osoba ste koja će se lako razdražiti, prihvatiti različita ponašanja i ponekad, izazivati. Puni nezasićenih želja, ništa više ne mrzite nego plitkost, nezainteresovanost, prosečnost. Željni ste svih vrsta iskustava, ali teško procenjujete svoje granice. Kod Vas delovanje često prethodi razmišljanju, i upravo tu je Vaša drama, jer obećavate više, mnogo više nego što ste u stanju da ostvarite! Lako se može reći da ste osoba koja preteruje, ali ostaje pogodna: ne podnosite kada se uzme u pitanje Vaša dobronamernost i iskrenost. Velikodušni ste i dajete puno drugima, a isto tako puno i očekujete... ponekad suviše!

Kao i Vaš pandan, Ovan - Vaga, Vi ste vrlo sentimentalni. Strahovite zavisite od ljubavi, od braka, od afektivnih veza do kojih Vam je stalo tokom celog života i kojima se posvećujete na najiskreniji mogući način. Veoma često ste spremni da sve uložite u ljubav koju pružate drugima, a da pri tom zanemarite sopstvenu, veoma ispravnu potrebu da Vam se ta ljubav i vrati. Ispunjenje sopstvene ličnosti kod Vas često zavisi od uspeha koji ste postigli u ljubavi, odnosno u braku..

Ja sam ovaj tip vage - venera na regulusu. opozicija saturn/sunce. Interesuje me karijera u 2008. Hvalaaaaaaa!!!!!!
 
Vage, rječite, društvene i sklone diplomaciji osjećaju se dobro na svakom mjestu koje obiluje društvenim događajima. Osim u odmoru na visokom nivou, vage kao rođene estete uživaju i u muzejima i galerijama, ali i mjestima na kojima mogu mnogo učiniti za svoje zdravlje i vanjštinu. Mjesta za odmor: Austrija, Argentina, Njemačka, Egipat te Pariz, Beč, Kopenhagen i Antwerpen.
 
Kakav ste vozac

Spretan i elegantan vozač, poštuje sva pravila i odredbe. Ostaje miran u koloni i ne čini nerazboritosti. Voli moderne i elegantne aute, birajući one posebnih boja, koji mu se sviđaju. Dasku s instrumentima brižljivo i estetski uređuje, a važno mu je da bude dobro osvijetljena. Veoma cijeni dobru tapetariju i s maksimalnom brigom bira tkanine i boje. Posuđuje auto svojim prijateljima samo zato što ih se ne usuđuje odbiti.
Omiljeni model: Mitsubishi Pagero.
 
Vaga / Vaga

Prelazak leta u jesen praćen je opadanjem Sunca: nijanse, polutonovi, svetlo - tamno i ravnodnevnica vladaju kao gospodari nad dušom Vage. Kao faktor osećajnog i društvenog ujedinjenja, Vaga - Vaga blokira suprotnosti stalnim dijalogom koji ih čini neophodnim međusobno. Dva tasa Vage ne postoje bez poluge koja ih spaja i bez kazaljke koja šeta tamo - amo oko centra.

Osećanje je odrednica ove ličnosti pri njenoj realizaciji, jer samo ono može da dovede volju do trijumfa nad neodlučnošću, svojstvenoj ovakvoj prirodi koja je istovremeno spontana, okrenuta drugima, promišljena i koncentrisana tražeći uvek idealno rešenje za sve probleme. Muški i ženski princip ovde se mešaju i ne mogu jedan bez drugog; od njihovog sklada zavisi rascvat i ispunjenje rođenog u znaku Vage.

Posebni kvaliteti ličnosti rođenih u znaku Vage biće ovde udvostručeni i uvećani. Ovo su često osobe koje žive isključivo od nijansi, od svih onih malih stvari u životu koje uglavnom izmiču pogledu drugih osoba svesnijih sopstvene vrednosti. Njihov veoma razvijeni estetski smisao često postaje pravilo za život: na planu osećanja, posla i kuće. One ne cene ponižavajuce poslove, mrze "da prljaju ruke" ili da se kompromituju u sumnjivim vezama, tim pre što smatraju prosečnim sve što nije elegantno i ne odgovara njihovoj opsesiji harmonijom.

Ta opsesija, uostalom, ume da se pretvori u perfekcionistički fanatazam koji nije uvek prijatan za druge. Ta očajnička potreba za idealnom ravnotežom često gura Vagu da traži smetnju u svemu, da otkriva onaj mali detalj koji kvari celinu. Društvena strana Vage - Vage, njena potreba da se svidi, da je cene zbog njenih kvaliteta, gura je suviše često pod uticaje drugih, jer teži da se prilagodi i bude ono što od nje očekuju drugi ili ono što sama želi da postane.

Kao u svim duplim strukturama, prelazi se ovde pomalo i u suprotni znak: znak Ovna. Na taj način mešaju se elementi ova dva dijametralna znaka. Ostaje, ipak, ono što je zajedničko za oba znaka: strast, neophodnost afektivnog života i sentimentalnost, kao i potreba za samostalnošću. Može se, dakle dati jednostavna definicija ove prirode kao "različite" u njenom spontanom prihvatanju određenih pojava u životu, prirodi i samim ovim ličnostima, prepoznajući one vrednosti pre svega estetske koje retko primećuju realističnije osobe...

- Taktični ste i miroljubivi, imate dara za mirenje, osećaj za pravdu i za razvoj odnosa sa drugim ljudima. Da biste zaista nešto ostvarili, potrebno Vam je partnerstvo. Izvrstan ste analitičar kada treba sagledati obe strane problema i doneti najbolju odluku. U svakoj stvari vidite i ono što je pozitivno i ono što je negativno, pa Vam je teško da zauzmete stav - stalno odmeravate "za" i "protiv", afektivno i lojalno; stoga delujete neodlučno. Ipak, sa duplom dozom šarma koji imate lako ćete privući nekog ko će odlučivati umesto Vas. Osećanje vodi Vaše ponašanje. Uvek pokušavate da i mentalno i emocionalno izbalansirate stvari. Iako ste ambiciozni, niste spremni da "prelazite preko mrtvih" da biste ostvarili svoje ciljeve..

LAAAAAAAADNO.....
opisa me...95%
 
ja sam vaga ovan i vise sam ovan nego vaga.


zaljubim se za 1 dan,i to me drzi dok me decko ne razocara.kad me ne bi razocarao nekom ne paznjom mogla bih ostati snjim zauvek.
osecanja mi i prestaju za 2 sekunde.samo ih nema.
volim da je po mome,kad ja mogu da se vidim tad da se vidimo.jer ako popustam postajem ne zadovoljna,i osecam se ponizenom sto ja slusam njega i onda mu prigovaram za svaku sitnicu.
kad imam decka volim da mi se posveti 100%,da stalno misli na mene,i da me zove al ne previse jer mi tad postaje dosadan i jednostavan.
mogu da prevarim decka cak i kad sam najvise zaljubljena ako znam da nece da sazna.cesto mi se dogodi da se zaljubim u tog drugog skojim sam 1 bila i da ne mogu vise da budem sa prvim.ohladim se.
tesko mi je da kazem kakva sam jer se menjam svaki dan.
inace mislim da sam osecajna i osetljiva a mozda je to samo moja posesivnost i zelja da budem glavna.
imala sam puno vezica,jer se dopadnem fizicki svakom decku al nijedan ne moze da izdzri moj karakter.
zar sam ja tako teska??
ako ima neko resenje za mene kako da se promenim nek mi kaze hehehe
stvarno bih volela da se zaljubim u 1 i da me drugi ne zanimaju,al da mi taj 1 da dovoljno razloga da se posvetim njemu.
sta mislite dal sam ja uobicajena devojka il ne?
 
ja sam vaga ovan i vise sam ovan nego vaga.


zaljubim se za 1 dan,i to me drzi dok me decko ne razocara.kad me ne bi razocarao nekom ne paznjom mogla bih ostati snjim zauvek.
osecanja mi i prestaju za 2 sekunde.samo ih nema.
volim da je po mome,kad ja mogu da se vidim tad da se vidimo.jer ako popustam postajem ne zadovoljna,i osecam se ponizenom sto ja slusam njega i onda mu prigovaram za svaku sitnicu.
kad imam decka volim da mi se posveti 100%,da stalno misli na mene,i da me zove al ne previse jer mi tad postaje dosadan i jednostavan.
mogu da prevarim decka cak i kad sam najvise zaljubljena ako znam da nece da sazna. cesto mi se dogodi da se zaljubim u tog drugog skojim sam 1 bila i da ne mogu vise da budem sa prvim. ohladim se.
tesko mi je da kazem kakva sam jer se menjam svaki dan.
inace mislim da sam osecajna i osetljiva a mozda je to samo moja posesivnost i zelja da budem glavna.
imala sam puno vezica,jer se dopadnem fizicki svakom decku al nijedan ne moze da izdzri moj karakter.
zar sam ja tako teska??
ako ima neko resenje za mene kako da se promenim nek mi kaze hehehe
stvarno bih volela da se zaljubim u 1 i da me drugi ne zanimaju,al da mi taj 1 da dovoljno razloga da se posvetim njemu.
sta mislite dal sam ja uobicajena devojka il ne?

Uf! Gde ti je Mesec? U kojoj kutji i u kom
znaku? Kakvi su njegovi aspekti?
Cenim da je odgovor u tvom horoskopu, a ne
momaka sa kojima si izlazila. ;)
 
znam nekoliko vaga, sa jednom se druzim od svoje 10 god i vrlo smo bliske- potpuno je tacno da su mnogo emotivne, nesigurne a samim tim i neodlucne, dobri su ljudi ali umeju ponekad da zalutaju i da zaborave na vas... tacnije nisu bas dobre u odredjivanju svojih prioriteta. po meni vage su ljudi izuzetne lepote( naravno da ima izuzetaka). a muske vage... sa jednom sam trenutno bliska i mogu reci sa su vrlo strastveni, ali vole da svrljaju i da vrdaju vise nego ista :) neuhvativi su kao vetar...
 
Gradjevinski horoskop

Mujo (23. 9. - 23. 10.)

Rođeni u znaku Muje, face su na gradilištu. Najbolje se slažu s Lopatama i Krampovima, a najteže s Betonom. Prilično su socijalizirani i prijateljski nastrojeni, pa su rijetko kad sami. Skloni kulturnom angažmanu u birtijama i alpinističkom penjanju na lokalne opajdare i radodajke. Mujina boja je ljubičasta, a totem iz biljnog svijeta je burek.
 
Ja sa Ovan /Vaga i mogu vam reci (iako su primarna tema Vage)da mi nimalo nije lako sa samom sobom.Kada treba da budem Vaga ja sam Ovan a kada treba da budem Ovan ja sam Vaga.Strasno.More pogresnih poteza.Ovo pisem jer postoji samo tema o muskim Ovnovima a u ovoj sam se bar delom nasla.
 
VAGA

Krakter:
minula dimenzija vremena, vazdušna Venera

Osećanja
dominiraju, sve bazira na emocijama, svaka provokacija remetiravnotežu i tera u ekstrem.

Intelekt:
upućen na lepotu, estetiku, stihove,priče o raznim doživljajima, podložan vremenu, raspoloženu, nije objektivan jer sve sudove donosi prema emocijama.

Volja:
dekoncentrisana, nema čvrstih odluka za unapred već sve prema osećaju i doživljaju, reaguje brzo na svaki prijatan ili neprijatan gest.

Izgled:
vitak, elegantan, nješe se pri hodu, glatka nežna koža, ovalno vlažno lice, prozračan ten, napadno debeo ili tanak vrat, bela koža, izijeni kapci, oči iskreno otvorene, prirodan, šarmantan , lep.

Temperament: sangviničan, teži balansirati, izmedju nastupa potištenosti i jake veselosti.

Ljubav: pre etika i osećaj, nego strast, veran čistoj ljubavi, pažnja važnija nego eros, teško se opire i rado prihvata ruku, brak preko veza , prijatelja, umetnosti, brak harmoničan, ako partner nije previše osetljiv na kritiku.

Zvanje:
glumac, advokat, trgovac, muzičar, dirigent, sudija, sve gde je potreban takt sa publikom. Ples, cirkus, sekretar, bolničar, lekar, časna sestra.

U poslu
uredan, solidno planira prihode i rashode, lako troši novac, ali uzima vredne stvari, smisao za kupoprodaje, srebro, tombole, prosudjivanje.

Prema starijima
taktičan, odmeren, uredan ali ne poltron.

Prema mladjima korektan, ugodan, taktičan, ali je u opasnosti da iskoriste njegovu dobrotu.

Vrline:
takt, pravednost, pristupačnost, higijena, čistoća.

Mane:
kritika, rasejana pažnja, umišlja probleme, sitničar.

Voli harmoniju, stil, ukrase, cveće, parade, decu pa makar i tudju, umetnost, muziku.

Mrzi
surovost, svadje, prostakluk, uzurpiranje prava, neslogu.

Viši tip
je umetnik, sagovornik, smisao za ples i muziku i to više klasični, ima odmeren stil, prirodnu eleganciju, čist duševno itelesno.

Niži tip je masivan, prost, u masi pokaže tenndenciju ka vandalizmu.

* ovo je veoma uopšteno, ali je osnova zasvako dalje proučavanje horoskopa
 
Godishnji horoskop za 2008. godinu

viannen_12.gif


2008 godina biće dosta povoljna. Najviše uspeha imaćete po pitanju rešavanja
stambenih problema i poslova sa nekretninama. Pažnja će vam većinom biti
usmerena na dom i porodicu. Idealna godina za preselenje, renoviranje i
kupovinu kuće ili stana. Takodje dosta povoljan period za produbljivanje
rodbinskih odnosa i rešavanje imovinskih rasprava.

Posao
connie_13.gif


Možete očekivati povoljne promene na polju karijere. Već duže vreme težite
za promenom i stalno razmišljate kako da unapredite ili pronadjete bolji posao.
U ovoj godini izdešavaće se mnogo toga što će vama ići u korist. Poboljšanje će
se osetiti samim ulaskom u novu godinu, t.j tokom Januara. Izmedju 10 i 19 februara
bićete u veoma povoljnom periodu i sve što zamislite možete sprovesti u delo.
Kraj Septembra je odličan za započinjanje novih poslovnih poduhvata, kao i za
novčana ulaganja. Dok je period izmedju 10 i 30 Avgusta nepovoljan za bilo
kakve transakcije i poduhvate. Sredinom Septembra, tačnije oko 8 dana pomenutog
meseca, trebali bi da obratite pažnju u saobraćaju, naročito ako vam je posao
vezan za vožnju ili putovanja.

Ljubav
connie_49.gif


Ukoliko ste slobodni ili se osećate usamljeno, za početak radite na
obnavljanju nekih prijateljstava ili rodbinskih veza, jer bi ste preko njih
mogli sresti osobu koja bi mogla postati vrlo značajna u vašem životu. Kraj
februara i početak Marta je period u kome možete očekivati nova poznanstva i
emotivna zadovoljenja. Ukoliko ste u vezi ili u braku možete očekivati veoma
zanimljivu godinu. Prema voljenoj osobi bićete nežni, inspirativni i
romantični. Venera će boraviti u vašem sazveždju od 31 avgusta do 24 septembra
i to je period u kom ćete proživeti najlepše momente sa voljenom osobom. Oko 17
septembra partner će pokušati da vas prijatno iznenadi lepim poklonom ili
putovanjem za dvoje. Iskoristite ovaj period i prepustite se emocijama.

Zdravlje
viannen_76.gif


Na zdravstevenom planu neće biti neočekivanih problema ili tegoba. Kraj
godine vam je malo lošiji po pitanju probavnog sistema, a takodje bi pažnju
trebalo obratiti na donji deo nogu koje mogu biti osetljive i sklone oticanju.
Bolje se oblačite u zimskim mesecima i više se krećite. Odlazak na more tokom
leta posebno će vam prijati.
 
ja sam imam veneru u vagi.

venera u vagi je problem.

zašto?

zato što je venera ženska planeta u sjedištu u muškom znaku koji je predstavljen predmetom. vaga je jedini predmet i samim tim nema dušu, tj. metaforično gledano vrlo je flegmatična.

U ljubavi je to problem što venera u vagi djeluje vjerno ponaša se vjerno no uvijek traži nešto savršeno dobro (svoju egzaltaciju saturna u znaku vage) tako da će vas lako napucati ako vidi da je naišao netko bolji neovisno o tome kakve su vaše emocije.

dakle venera u vagi nije pretjerano suosjećajna kad nekog ostavlja. ovakvu situaciju može popraviti možda mjesec ako je u ribama ili raku.
 
Uh.. meni su Venera, Jepiter i Saturn u konjukciji u znaku Vage,
a Mesec u Blizancima.. I, prilichno sam optimistichna
po pitanju tog dela moje natalne karte.
girl_pinkglassesf.gif


A shto se tiche tog bezosetjajnog ostavljanja, prepustila bih tu titulu
Veneri i Merkuru u Shkorpiji.
girl_to_take_umbrage2.gif
 

Back
Top