Ko stiti kladionice? ili ` POGODIO TIKET, KLADIONICA NE ISPLAĆUJE`

Pa oni podrazumevaju a i svaki sud će podrazumevati da kladioničar prati sport ....a onaj ko prati sport zna za slučajeve iz 38me a kamo li od pre 4 godine ....

Smeješ se bezveze .... dakle podrazumeva se da kladioničari to znaju ....

Ne podrazumeva se. Inače bi trebalo da stoji upozorenje "samo za one koji prate sport unazad XY godina", jer u suprotnom je to dovođenje ljudi u zabludu, što je krivično delo.
 
Ne mora to niko da zna ALI SE PODRAZUMEVA DA ZNA ....dakle da MORA DA ZNA ONDA NE BI IMAO PRAVO NA PROTEST ( povraćaj novca i nadoknadu štete) .....ALI SE PODRAZUMEVA da kladioničar zna ... ta činjenica je ono što omogućuje kladionici da kaže da je SA PRAVOM (OSNOVANO) MISLILA NEŠTO DRUGO A NE ONO ŠTO JE NAPISALA ....i da je to što je napisala puka greška ......Te da je posredi nesporazum ...i da nije bilo saglasnosti volja .....a saglasnost volja JE USLOV POSTOJANJA UGOVORA ....molim te .... objasni ocu situaciju ali detaljno , ne preskačući ništa od ovoga što sam ti ja rekao ..možda je najbolje da pročita onaj moj prvi post ....pa da vidimo šta će da ti odgovori .....dakle videćeš da nisi u pravu ... no to nije ništa strašno , pitanje je složeno - pravničko i nije nimalo lako ....

Ček, ček, ček... Kažeš "nijepostojala saglasnost volja. A, šta ako je postojala NAMERA. Naravno, mislim na prevaru dovođenjem igrača u zabludu.
 
Bilo je slucajeva.
Znam za lika koji se tuzio za 2 tiketa sa jednom manjom kladionicom,koja nije htela da isplati tikete jer su kao 2 utakmice madjarske lige namestene.

Sudjenje je bilo bukvalno gotovo za 5 minuta. Sudija je pitao samo advokata kladionice : imate li dokaz da su utakmice namestene ? Ovaj odgovara NE.
Drugo pitanje je bilo da li su utakmice od madjarskog saveza registrovane kao regularne. Odgovor JESU.
I sudija je odmah doneo presudu da kladionica mora isplatiti tikete.

Mocart jeste jedna od boljih kladionica kod nas,ali su ovog puta napravili gresku u koracima. Nisu ispostovali ono sto pise u zaglavlju njihovih tiketa da je opklada dzentlmenski dogovor izmedju 2 gospodina.

Ponuda jeste bila da li ce neki igrac dobiti 3 kartona. Kloseu je sudija pokazao jedan zuti,pa drugi zuti i onda crveni.

Ta njihova prica da se mislilo na 3 zuta je obicna nebuloza. Po tome bi mogli da postave opklade koliko ce golova pasti u 3. poluvremenu. Ili ko ce dobiti 6. set u odbojci? Tri zuta kartona za jednog igraca u utakmici ne postoje i kao takvi ne mogu biti predmet opklade.

I njima je definitivno naneta mnogo veca steta ovom aferom,nego da su uzeli lepo i isplatili coveku tih 80 000. To im je dnevna uplata na prosecnom uplatnom mestu.

Tačno, a ako su mislili na slučaj iz utakmice AUS-CRO, onda su morali da napišu "sudija GREŠKOM pokazuje jednom igraču 3 kartona. Ključna reč greškom.
 
Eurosport u clanku o tome sta se desilo na danashnji dan pominje i ovaj dogadjaj.

Ako sam dobro razumeo. Sudija mu u stvari nikada nije pokazao 3 zuta. Vec 2 zuta, a crveni mu je pokazao posle zavrsetka utakmice posto to nije ucinio na vreme.

2006 - Four years ago, English referee Graham Poll made a calamitous blunder by issuing Croatian defender Josip Simunic two yellow cards without sending him off. Having already sent off Dario Simic and Brett Emerton, Poll eventually dismissed Simunic after the final whistle, but by then it was too late. Although the match was overshadowed by the incident, Australia salvaged a 2-2 draw which was enough to qualify for the next round at the expense of Croatia. He later admitted he had mistakenly noted Australia captain Craig Moore's number instead of the the Croat's. Unsurprisingly, Poll was not retained for the knockout phases of the competition.

http://eurosport.yahoo.com/22062010/58/world-cup-history-day-hand-god.html
 
Eurosport u clanku o tome sta se desilo na danashnji dan pominje i ovaj dogadjaj.

Ako sam dobro razumeo. Sudija mu u stvari nikada nije pokazao 3 zuta. Vec 2 zuta, a crveni mu je pokazao posle zavrsetka utakmice posto to nije ucinio na vreme.

2006 - Four years ago, English referee Graham Poll made a calamitous blunder by issuing Croatian defender Josip Simunic two yellow cards without sending him off. Having already sent off Dario Simic and Brett Emerton, Poll eventually dismissed Simunic after the final whistle, but by then it was too late. Although the match was overshadowed by the incident, Australia salvaged a 2-2 draw which was enough to qualify for the next round at the expense of Croatia. He later admitted he had mistakenly noted Australia captain Craig Moore's number instead of the the Croat's. Unsurprisingly, Poll was not retained for the knockout phases of the competition.

http://eurosport.yahoo.com/22062010/58/world-cup-history-day-hand-god.html

Чова му је дословце ТРИ ПУТА дао жути картон и после трећег и црвени, ја гледао својим очима и нисам могао да верујем!
 
Eurosport u clanku o tome sta se desilo na danashnji dan pominje i ovaj dogadjaj.

Ako sam dobro razumeo. Sudija mu u stvari nikada nije pokazao 3 zuta. Vec 2 zuta, a crveni mu je pokazao posle zavrsetka utakmice posto to nije ucinio na vreme.

2006 - Four years ago, English referee Graham Poll made a calamitous blunder by issuing Croatian defender Josip Simunic two yellow cards without sending him off. Having already sent off Dario Simic and Brett Emerton, Poll eventually dismissed Simunic after the final whistle, but by then it was too late. Although the match was overshadowed by the incident, Australia salvaged a 2-2 draw which was enough to qualify for the next round at the expense of Croatia. He later admitted he had mistakenly noted Australia captain Craig Moore's number instead of the the Croat's. Unsurprisingly, Poll was not retained for the knockout phases of the competition.

http://eurosport.yahoo.com/22062010/58/world-cup-history-day-hand-god.html

Ne , gledao sam meč ....3 žuta ...poslednji na kraju meča zbog prigovora ....
 
E, ali tu nije u igri samo zakon o obligacionim odnosima. Ako se dokaže, a lako je dokazljivo, da je kladionica svesno igrače dovela u zabludu, onda je to i kriuvično delo, odnosno zabluda postoji, ali samo sa jedne (prevarene) strane.


SA TIM SE SLAŽEM U POTPUNOSTI ....samo ako si upoznat sa okolnostima lakše će kladionica dokazati da nije namerno nego slučajno ....inače da ako se dokaže da je namerno ...odgovaraće krivično ....
 
Ako se dokaže da je postojala NAMERA ...ONDA ZA TO KLADIONICA ODGOVARA KRIVIČNO I PLAĆA ODŠTETU , ali opet nije dužna da isplati tiket ....

Нисам се видео са ћалетом да га питам, али мало је глупо да га питам кад немам чињенице, а немаш их ни ти, ал кажи ми како тако олако користиш термин да кладионица није дужна да исплати тикет!
 
A, razumeš li ti koliko je lako dokazivo da više od 80% punoletnih građana uopšte ne zna za taj meč od pre 4 godine, i nema nikakvu obavezu, odnosno uslov, da uopšte i zna za taj meč da bi se kladio na ovom SP.

Zamisli npr. pošto u tim specijalima ima i sasvim blesavih igara tipa "lav utrčavana teren", da je kladionica postavila igru "Pele će igrati za Brazil u startnoj postavi". Neko se zahebe, ne znajući da je Pele starac, i uplati.
Brazilski selektor iz nekog nižerazrednog kluba izvuče nekog igrača, za koga niko nije mislio da je moguće da ikada zaigra za reprezentaciju, a koji se sasvim slučajno preziva Pele, i stavi ga u prvu postavu.
I, po tebi bi kladionica mogla da kaže, mi smo mislili na slavnog šampiona Pelea, a ti si kao igrač trebao znati da je taj odavno u penziji. Zašto bi trebao znati? Ne treba da zna da je ikada i postojao neki Pele da bi se kladio. U suprotnom bi klađenje bilo dozvoljeno samo sportskim stručnjacima.
E, do mojega... Pa, ako bi to njima tako prolazilo, mogli bi izmisliti hiljade raznih igara na kojima bi uzimali pare od igrača, a ako neko nešto dobije, uvek bi se mogli vaditi na "nismo mi to tako mislili".

I na kraju, **** te, nije to kviz, nego kladionica. Niko ništa ne mora da zna, a kladionica mora da napiše sve što misli pod nekom igrom. Sve što nije napisano nije relevantno.

Predpostavlja se i vrlo je lako dokazivo da 80% kladioničara ...zna za taj meč ...pazi KLADIONIČARA a ne punoletnih građana .....moja keva sigurno ne zna ... ali ona nikada neće ući u kladionicu ...
 
Нисам се видео са ћалетом да га питам, али мало је глупо да га питам кад немам чињенице, а немаш их ни ти, ал кажи ми како тако олако користиш термин да кладионица није дужна да исплати тикет!

Koje činjenice nemaš da ga pitaš? Pa samo mu ispričaj čitavu priču i to je to ....

Ne koristim lako nego samo kažem Kihotu da eventualna namera dovođenja u zabludu ne čini obligaciju živom .... ali predstavlja krivično delo ...a kladionica bi pare sa tiketa mogla da isplati samo ako je obligacija živa .... sa druge strane ako je namerno dovela u zabludu onda plaća kaznu oštećenom (ali to nije isplata tiketa) i krivično odgovara .....
 
Koje činjenice nemaš da ga pitaš? Pa samo mu ispričaj čitavu priču i to je to ....

Ne koristim lako nego samo kažem Kihotu da eventualna namera dovođenja u zabludu ne čini obligaciju živom .... ali predstavlja krivično delo ...a kladionica bi pare sa tiketa mogla da isplati samo ako je obligacija živa .... sa druge strane ako je namerno dovela u zabludu onda plaća kaznu oštećenom (ali to nije isplata tiketa) i krivično odgovara .....

Ни тио ни ја, нико овде није докуметовао листу на којој се та игра налазила, нико није показао шта пише на тикету, ништа од материјалних доказа ми овде немамо, да би смо могли тврдити ко је у праву, имамо само рекла-казала причу!
 
Predpostavlja se i vrlo je lako dokazivo da 80% kladioničara ...zna za taj meč ...pazi KLADIONIČARA a ne punoletnih građana .....moja keva sigurno ne zna ... ali ona nikada neće ući u kladionicu ...

Уопште није битно да ли зна, и не мора да зна, а ако мора да зна молим те да нам то документујеш. Нико ко уђе у кладионицу не мора да има БИЛО КАКВО предзнање, сва правила како општа тако и посебна видно су истакнута то је уосталом обавеза оног ко организује клађење.
 
Уопште није битно да ли зна, и не мора да зна, а ако мора да зна молим те да нам то документујеш. Нико ко уђе у кладионицу не мора да има БИЛО КАКВО предзнање, сва правила како општа тако и посебна видно су истакнута то је уосталом обавеза оног ко организује клађење.

Više puta sam ti objasnio ali evo još jednom ću i tu stavljam tačku.

Dakle 1. Kladioničar NE mora da zna . Kada bi morao da zna , za svoje neznanje plaćao bi određenu kaznu. Međutim ne mora da zna te samim tim ne plaća kaznu. Ali predpostavlja se da zna. No ta pretpostavka je oborive prirode.

2. kladionica će dokazati lako na sudu da je ona podrazumevala da kladioničar zna. Dakle da je bila u zabludi..mislila da zna. samim tim nije bilo ugovora ....

evo ti primer ......
lekar mora pacijenta da obavesti o neželjenim efektima terapije koju primenjuje ....

kada daje vakcinu on mora dakle da obavesti o tome ....ali ni jedan lekar neće reći ---- e boleće te ubod .... jer postoji pretpostavka da pacijent zna da ga boli ubod .......

e sad postoji naravno mogućnost i da pacijent ne zna ....pa hoće li zbog bola moći da tuži ili neće???????

Isto tako ...moguće je da kladioničar ne zna za tu utakmicu od pre 4 godine ali je vrlo verovatno da velika većina kladioničara zna ..... jer kladioničari znaju i mnogo nebitnije događaje od tog .....

eto toliko ......

Dakle kladionica bi morala da vrati lovu i da nadoknadi materijalnu štetu (kamatu) i nematerijalnu ( verovao da će dobiti pa se razočarao) .......ALI NE MORA DA ISPLATI TIKET .......
 
Уопште није битно да ли зна, и не мора да зна, а ако мора да зна молим те да нам то документујеш. Нико ко уђе у кладионицу не мора да има БИЛО КАКВО предзнање, сва правила како општа тако и посебна видно су истакнута то је уосталом обавеза оног ко организује клађење.


Ali ti ga pitaj ...kao da je priča tačna ....
 

Back
Top