Ко је већи, Лазар или Вучић?

Ко је већи за тебе лично ?


  • Ukupno glasova
    9
Niko ne moze da se poredi sa Aleksandrom Vucicem. AV je veci ne od Lazara, nego od svih kosovskih junaka i svih svetitelja skupa!
Oduvek me zanimalo kakav je odnos Bošnjaka prema istorijiskim ličnostima iz perioda neposredno pre dolaska Turaka, eto primera Kneza Lazara, onda i primera Kralja Stefana Tomaševića, poslednjeg bosanskog kralja koji je ujedno bio i srpski despot.
 
Niko ne moze da se poredi sa Aleksandrom Vucicem. AV je veci ne od Lazara, nego od svih kosovskih junaka i svih svetitelja skupa!

Ima još jedan veliki Srbin, to je Miloš Obrenović. I on je čuvao srpske glave i zato ga više volim od Karađorđa.

Vuk Drašković je lepo rekao: "Kao Karađorđe ne možemo, kao Miloš moramo !"
 
Кнез Лазар даде цео нараштај Срба за Косово,
Вучић даје Косово на кашичицу, али даје, и не изгуби ни једног Србина !

Ко је већи за тебе лично ?
SPS i Milosevic su potpisali i dali mnogo vise od Vucica(cak su to proglasili velikom pobedom)...Ovo sto on daje su sitnice u odnosu na to i ne znam zasto se takodje ne predstavlja pobeda....Pogotovo ljudi koji cene Milosevica i SPS trebalo bi da i sve ove ustupke vide kao malu pobedu...
Izmedu Lazara i Vucica ne znam koga da odaberem, jer o Lazaru mnogo manje znam....A siguran sam da su imali slicnih osobina...
 
SPS i Milosevic su potpisali i dali mnogo vise od Vucica(cak su to proglasili velikom pobedom)...

Postoji samo jedna velika pobeda, a to je pobeda nad sopstvenim srpskim osećajem gubitka.

Nažalost, neko nas je davno programirao i "zavetovao" da čuvamo i ne damo Kosovo i sad iako vekovima već od tog Kosova imamo samo štete, mi se loše osećamo svakim ustupkom koji činimo Sqipima.

Zato to mora polako i natenane da se razvlači, da se previše ne stresiramo.

Ali tapiju Sqipi nikada dobiti neće, sem da nam u zamenu daju more.
20230810_015458.jpg

A nažalost, nisam siguran čak ni tad. Nama je Bog dao Kosovo kao Jevrejima Palestinu.
 

Back
Top