Ko - je - Antihrist - ?

Nе узимај узалуд имена Господа Бога свога.

Kakav Jahve?
Imaš lažno prevedenu Bibliju
iz koje je izbačeno sa 7.000 mjesta
Sveto Ime Jedinoga Boga Oca
JHVH.

Uzmi ispravno prevedenu – a tu krivotvorinu – baci
jer i tebe i druge krivo naučava,
tako da se ne zna TKO je BOG OTAC JEDINI
niti KAO MU JE SVETO IME.

Zašto ne koristiš ISTINITIJE prevedenu - Jeruzalemsku Bibliju?

ILI

Zašto ne koristiš Bibliju Kršćanska Sadašnjost?
==================================

provjeri u Hebrejskoj
pa se onda vrati

ali - ja znam da ti TO znaš
jer ti je TO već više puta dokazano

a ti nadalje u NEistini!!!
TO jasno pokazuje da
ILI
ne vidiš da ne vidiš
ILI
si namjerno lažni učo
 
tu si verovatno u pravu. Kažu da ti "vanzemaljci" puštaju ljude kad se ovi pozovu na Isusa Hrista.
Nego šta bi sa našom svemirskom braćom, sa ljudima sa drugih planeta koji ne žive u grehu?
Posećuju li nas oni?
sta ima da nas posecuju, dovoljno je da je glasnik na vezi sa njima, treba posle da mu zveci glava od glasova ako bi se u njoj nastanili, mada bi pomoglo ako bi zgrnuo pare kao egw, da manje zveci
 
Kako mi mozemo prepoznati Isusa kad bane drugi put kod nas? Po cemu se on razlikuje od Sotone? I uvek me je zanimalo kako monasi razaznaju bozju blagodat od recimo demonskog prisustva? Mislim sve se to desava na duhovnoj razini...
To ti u sebe trebas da se zagledas jesi li spreman, a ne da trazis da li su drugi spremni, pa jos i da ti jave jel On stigao/Carstvo stiglo, jer ce reci evo ga ovde, evo ga onde - ne veruj im, niti trazi da te lazu, prestani sa time. Necemo ga 'mi' prepoznavati, vec On zna koji su njegovi - tako stoje stvari.

Svi dobri darovi su od Oca nebeskog, eto tako.

Gospod prorokuje razlikujući dva carstva: ili naglašava da se radi o Carstvu Božijem (npr. Luka 6,20; 16,16 i Matej 19,24), tj. Carstvu nebeskom (Matej 5,3; 19,23 i 8,11), ili samo kaže - CARSTVO (Matej 8,12 A sinovi carstva biće izgnani u tamu najkrajnju; onde će biti plač i škrgut zuba.).
LUKA 11,20 A ako li ja prstom Božijim izgonim demone, dakle, stiglo vam je Carstvo Božije (vidi Matej 12,28).
LUKA 17,20... Na pitanje fariseja kada će doći carstvo Božije, Hristos im odgovori da ono neće doći da se vidi, niti moći locirati ovde ili onde, jer je ono unutrašnje, te da Ga ne traže spolja, tim pre jer će dolazak Sina Čovečijeg biti očigledan svima.
 
Poslednja izmena:
Kako mi mozemo prepoznati Isusa kad bane drugi put kod nas? Po cemu se on razlikuje od Sotone? I uvek me je zanimalo kako monasi razaznaju bozju blagodat od recimo demonskog prisustva? Mislim sve se to desava na duhovnoj razini...
Ovo je dobro pitanje.
Malo je dobrih pitanja na forumu.
Ali ovo je dobro.


Isus nam je dao izvestaj kako ce doci.
Sa neba, vidljivo za svako oko, za svim svojim svetim andjelima i glasnom Arhandjela, trubom bozjom.
Ne moze niko predvideti i gluvi ce cuti.
Kada je jedan andjeo sisao da odvali kamen od Hristovog groba, i da mu kaze da ga Otac zove.
Cela ceta ili grupa Rimskih vojnika je popadala kao skamenjna.

sotona ne moze da imitira ovakav dolazak.
Ali po Hristovim recima, sotona ce imitirati Hrista, ovde ili onde..
U jednom mestu, gradu itd.
Isus kaze kada to cujete ne idite to nisam ja.

I ne samo Hrista
Apostol pavlre nam kaze da se i sam sotona pretvara u andjela svetla.
2Kor 11:13 Jer takvi lažni apostoli i prevarljivi poslenici pretvaraju se u apostole Hristove.
2Kor 11:14 I nije čudo, jer se sam sotona pretvara u andjela svetla.

Mt 24:22 I da se oni dani ne skrate, niko ne bi ostao; ali izbranih radi skratiće se dani oni.
Mt 24:23 Tada ako vam ko kaže: Evo ovde je Hristos ili onde, ne verujte.
Mt 24:24 Jer će izići lažni hristosi i lažni proroci, i pokazaće znake velike i čudesa da bi prevarili, ako bude moguće, i izabrane.
Mt 24:25 Eto vam kazah unapred.
Mt 24:26 Ako vam dakle kažu: Evo ga u pustinji, ne izlazite; evo ga u sobama, ne verujte.
Mt 24:27 Jer kao što munja izlazi od istoka i pokazuje se do zapada, takav će biti dolazak Sina čovečijeg.
Mt 24:28 Jer gde je strvina onamo će se i orlovi kupiti.


1Sol 4:16 Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhandjelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre;

Jud 1:14 Ali i za ovakve prorokova Enoh, sedmi od Adama, govoreći: Gle, ide Gospod s hiljadama svetih andjela svojih
Jud 1:15 Da učini sud svima, i da pokara sve bezbožnike za sva njihova bezbožna dela kojima bezbožnost činiše, i za sve ružne reči njihove koje bezbožni grešnici govoriše na Nj.
Jud 1:16 Ovo su nezadovoljni vikači, koji po željama svojim žive, i usta njihova govore ponosite reči, i za dobitak gledaju ko je ko.
Jud 1:17 A vi, ljubazni, opominjite se reči koje napred kazaše apostoli Gospoda našeg Isusa Hrista,
Jud 1:18 Jer vam kazaše da će u poslednje vreme postati rugači, koji će hoditi po svojim željama i bezbožnostima.




 
Kako mi mozemo prepoznati Isusa kad bane drugi put kod nas? Po cemu se on razlikuje od Sotone? I uvek me je zanimalo kako monasi razaznaju bozju blagodat od recimo demonskog prisustva? Mislim sve se to desava na duhovnoj razini...
ne znaju svi monasi da prepoznaju...zato često radije odbacuju viđenja i osećaje da ne bi pogrešili... starci tj. duhovno veoma razvijeni monasi osećaju to u srcu... na njih se zbog neprestane molitve i čistote srca stalno izliva Božija blagodat i oni umeju da je prepoznaju i razlikuju od demonskog prisustva koje im se šalje kao iskušenje...
 
  1. problem je kada te drugi etiketiraju, ali kada etiketiras sam sebe...
  2. vec sam imao slucaj drzanja monologa, i to ne 1...
  3. mozda bi ti dosao do cinjenica, ali neozbiljnoscu se u stvari branis od njih
Ne postoji nikava činjenica vezana za Antihrista, jednako kao što ne postoji nikakva činjenica vezana za mitskog Sizifa.

Postoje samo spisi i mitologija, u oba slučaja.

Meni je žao kad vidim da odrasli ljudi misle da je mitologija zapravo istina, ali ne verujem da je to stanje izlečivo (argumentima) u tom nekom, starijem životnom dobu.
 
Ne postoji nikakav Antihrist, kao što ne postoje Antibuda i Antialah.
Zavisi kako definišeš anti.
Ako je "protiv" onda imaš koliko oćeš i jednog i drugog i trećeg.
Ako je "umesto" onda nema antihrista ali za budu i alaha nisam siguran. Umesto bude imaš drugog budu (ako se ne varam ima ih više, kojica bolje zna) umesto alaha ima čitava armija.
 
Meni je žao kad vidim da odrasli ljudi misle da je mitologija zapravo istina, ali ne verujem da je to stanje izlečivo (argumentima) u tom nekom, starijem životnom dobu.
meni je jako zao kada ljudi misle - dok varam druge, salim se sa njima, to znaci da nisam sam prevaren - da se nazovem sizif, vazno je da ja znam gde idem i da ce mi se to isplatiti, samo da izguram ovaj kamen tj. fax
Promicao je navigaciju i trgovinu, ali bio je pohlepan i sklon prijevar
 
Al je heben ovaj naš jezik :D
Umesto ali nije, lažnjak. Ako imaš pet, šest Buda onda umesto jednog dolazi drugi ali nisu lažnjaci. Za bogove neću ni da pišem. :D
laznjak ili pseudo, evo
pravoslavna crkva kaze da ni svetitelj Jovan zlatousti ni Grigorije bogoslov nisu koristili knj. otkrivenja, i ovaj iskopa 1 citat na grckom, i prevede ccovek
Moj prevod:
.. Pazite da ne prihvatite druog, psevdohrista umesto mene istinitog: ``Jer ce mnogi doci u ime moje govoreci: Ja sam Hristos i mnoge ce prevariti ``( Lk. 21.8) i ``jer je vreme blizu`` (OTK. 22.10
i ja mu kazem, da zlatousti se poziva na lazno otkrivenje kao i ja, samo sto ga on raskrinka kao pseudohrista, isto zahvaljujuci jevandjelju Gospodnjem, evo
LUKA 21,8 ...Pazite da vas ne prevare, jer mnogi će doći U MOJE IME, govoreći: Ja sam, i vreme se približilo. Nemojte, dakle, ići za njima.

OTK 1,3 ...jer je vreme blizu. OTK. 22,10 ...jer je vreme blizu.
OTK. 22,16 Ja ISUS poslah andjela svojega da vam posvedoči ovo u crkvama. Ja sam izdanak i rod Davidov, ... OTK. 21,6 ...ja sam...; OTK. 1,8 ja sam...
 
Vec su mnogi obmanuti.
samo se vi pretvorite vec jednom od skakavaca u skorpije [tumaceci knj. otkr.], cekamo da pocnete da nas mucite... kako kazete - ''duhovno'' :rida:jer nismo u vasoj ''skakavac-istini'' i jos sta nalupeta lazno otkrivenje, dok ne pozelimo da nismo ni zivi, sve zahvaljujuci vama skakavac-skorpijama iz lukavo izmisiljene bajke pseudohrista u kulu strazaru pseudohriscanstva
 
Kako mi mozemo prepoznati Isusa kad bane drugi put kod nas? Po cemu se on razlikuje od Sotone?
Neće biti dvojbe oko toga.
Onog trenutka kad se Isus ponovo pojavi, to neće biti anonimno i nenametljivo kao pre 2000 godina u Palestini, nego sa slavom i svi će pred njim kleknuti
I uvek me je zanimalo kako monasi razaznaju bozju blagodat od recimo demonskog prisustva? Mislim sve se to desava na duhovnoj razini...
Monasi praktikuju "Isusovu molitvu" ne bi li u svom srcu pokrenuli takozvano neprestano moljenje.
Generalno, monasi su vrlo oprezni prema svim duhovnim pojavama.
Važi im pravilo da je bolje i odbiti istinitu viziju (jer, Bog će to oprostiti zbog pokazane opreznosti i naći način da sigurnim putem saopšti svoju poruku) neko prihvatiti lažnu.
Ja sam pričao sa jednim iskušenikom koji se isprepadao najstrašnije kad mu se ukazao demon u konaku manastira.
Takođe, pričao mi da je vrlo često u tom manastiru (koji, inače često posećujem, u pitanju je manastir Vaznesenje na Ovčaru) imao situacije u kojoj čuje buku i korake ljudi van konaka.
A napominjem da ih je u tom trenutku u manastiru bilo samo dvoje (Iguman i iskušenik).
Kao i da taj iskušenik jeste jedan skroz normalan momak, nikakva izlepotina).
 
Dobar dan ili dobro vece,ja sam nov clan.

Dugo vremena istrazujem sve tri monoteisticke religije,i ostale religije medju kojima su Dogoni iz Malija.

ovako stoje stvari

ihs je trojedina velika majka sveta koja znaci isis hathor sekhemet

ihs u samom atonu suncevom disku predstavlja spasenje i otvaranje treceg oka,odnosno epifize u glavi svakog coveka,te posle covek dobija vizije i objave poput proroka.

epifiza je isto sto i pinealna zlezda i svi je imamo i svi smo jednaki

yhwh tetragramaton je adonaj onaj sa 4 slova a to je suncev disk aton iza koga se krije bog ptah,jer je mojsije dete boga ptaha,mose znaci dete.

melek dzibril i arhangel gavrilo su jedno te isto i oni su donosili objave prorocima.

svaki utorak u sedmici je posvedjen ovom meleku ili arhangelu.

helel ben sahar je kljuc nebesa koje drzi kip sv petra na platou vatikana.petar je nazvan po isusu kefa na aramejskom sto znaci stena.

i isus je rekao na tvom kamenu cu sazidati crkvu kojoj nece moci ni gvozdena vrata pakla nista.

to se sve odnosi na revolt jedne grupe jevreja prema drugoj ortodoksnoj grupi.

isus hrist pravilno citano jeste trojstvo suis horus,gde rec suis sadrzi boga davidove zvezde su-a i izis.horus je izisov sin svetlonosa helel.



su je razdvojio geba zemlju i nut nebo i stvorio svetlo ra.razdvojena davidova zvezda je sada orionov pojas na nocnom nebu i tamo su raj i pakao,odnosno ahiret i had.

celokupno vidjenje stvari je za laika komplikovano i neshvatljivo te uliva mnogo straha a nije uopste tako.





u doba mose,jedna strana vernika je stvorila sebi kip od zlata,to je zlatno tele,te ga je mose razbio.

tele se odnosi na boginju hathor koja predstavlja levo horusovo odnosno raovo svevidece oko.

to je rimokatolicka crkva iskoristila,gde je u krugu sunca unela piramidu i ihs.

piramida je geb i jedan deo davidove zvezde,donji deo.

G je geb kod masona.

kao sto muslimani kazu da postoji nebeska i zemaljska oba ili kabba i kao sto se tri piramide poklapaju sa tri zvezde na nebu.sve se vrti oko samog tetragrammatona,jer sama rec sadrzi sveti broj 14,koji je vezan za boga mrtvih ozirisa i davidovu zvezdu,orionov pojas.u ulogu su vise judejskih struja koji su znanje doneli iz egipatskog ropstva.

verovanje u atona je cist monoteizam ako znamo da je egipat totemizam.

svi proroci su znali za ihs i kako pricati sa bogom.sveti duh u hriscanstvu je ihs a pominje se trojstvo,odnosno trojedini bog,jedan bog sa tri manifestacije.

pravoslavana crkva ima kipove odnosno avatare koji su zlo u bozijim ocima,a rimokatolici se striktno drze ihs svetom duhu.ortodoksni jevreji se drze atona,odnosno ehoda.rat se vodi kod zlatnog teleta,jer sam cin ihs vodi u spoznaju aktiviranja treceg oka kojeg i sami iluminati propagiraju.

muslimani su nastali od hriscana u koje spadaju sve crkve vezane za hrista jer horusova zena je hathor tele zlatno a u svetoj islamskoj zbirci kuran kerimu najsvetija sura je el beqare koja je isto sto i hathor a hrist je prorok isa as.

hrist je isto sto i egipatski horus.postoje spisi da su marija i josif odveli isusa u egiptu da se sakriju od pogubljenja malog isusa.

rec musliman znaci pokornik bogu.i muslimani i hriscani posle molitve koriste rec amin koja znaci neka bude.

amin je isto sto i amon odnosno amon ra i znaci neka bude ra ili neka bude sunce.
kroz sunce se dobiva spasenje kroz suncev disk aton.
muslimani klanjaju pet dnevnih namaza koji cine pentagram i pet ljudskih cula dok je 6-to culo svetlost ra.svetlost ra aktivira trece oko,odnosno pinealnu zlezdu epifizu,gde smo tada kao nekada propoci i povezani smo sa nebom nut.
dozivljavanje nirvane odnosno postati buda je izgovaranjem nosioca svetlosti koji je kljuc gledajuci u suncevu stetlost.
sunce ima tri stanja,khepera,ra,atum.gleda se u khepru i atuma samo.
sv kefa po isusu je nastao po egipatskom bogu anubisu koji je na grckom anoup.sv petar vodi duse umrlih u zivot na nebesima,odnosno anubis.
horus ili hrist je ustvari helel ben sahar.
helel nema levo mesecevo oko,vec samo desno suncevo oko i zato iluminati sakom pokrivaju levo oko.
spoj s bogom kroz atona je prost,kada se poznaje i izucava egzodus moseovog petoknjizja.
kljucevi neba predstavljaju jednu recenicu koja otvara gvozdena vrata,to je jedna lepa rec.
neki kazu helal,a ispravno je helel jer el je skracenica od eloi i elah i eloh a mnozina je elohim.
eloi i elah je bog na aramejskom a allah je bog na arapskom.
elah i alah je slicno.
hrist na krstu je rekao eloi eloi lama savahtani,boze boze zasto si me ostavio.
tako kljucna rec koja je bitna za spasenje glasi heleloi ben sahar odnosno nosilac svetlosti.
obelisk na platou u vatikanu je ozirisov falus a ceo plato je veliki kefin kljuc gvozdenih vrata gde senka khepere i atuma pada obrazujuci brojeve svetih spisa evandjelja.
izida je saznala tajno ime sunca ra i postala khepera ili aurora.
kod muslimana sabah namaz je kruto vezan sa aurorom.
Sve vam je vezano za veliku majku sveta,ali ako citate kao ja preko 1500 knjiga i ne gledate tv kao ja nego samo ucite dodjete do vrlo lepih saznanja.
ovo ce nekom da koristi a neko ce da huli,raznih nas ima.
ja sam tu da pruzim informacije,jer sam i u egipat na platou gize bio,u jerusalim,u mekku sellamu alejkum muslimanima,bio sam u nju delhi,svuda sam bio i volim boga koji je jedan jedini.
 
Dobar dan ili dobro vece,ja sam nov clan.

Dugo vremena istrazujem sve tri monoteisticke religije,i ostale religije medju kojima su Dogoni iz Malija.

ovako stoje stvari

ihs je trojedina velika majka sveta koja znaci isis hathor sekhemet

ihs u samom atonu suncevom disku predstavlja spasenje i otvaranje treceg oka,odnosno epifize u glavi svakog coveka,te posle covek dobija vizije i objave poput proroka.

epifiza je isto sto i pinealna zlezda i svi je imamo i svi smo jednaki

yhwh tetragramaton je adonaj onaj sa 4 slova a to je suncev disk aton iza koga se krije bog ptah,jer je mojsije dete boga ptaha,mose znaci dete.

melek dzibril i arhangel gavrilo su jedno te isto i oni su donosili objave prorocima.

svaki utorak u sedmici je posvedjen ovom meleku ili arhangelu.

helel ben sahar je kljuc nebesa koje drzi kip sv petra na platou vatikana.petar je nazvan po isusu kefa na aramejskom sto znaci stena.

i isus je rekao na tvom kamenu cu sazidati crkvu kojoj nece moci ni gvozdena vrata pakla nista.

to se sve odnosi na revolt jedne grupe jevreja prema drugoj ortodoksnoj grupi.

isus hrist pravilno citano jeste trojstvo suis horus,gde rec suis sadrzi boga davidove zvezde su-a i izis.horus je izisov sin svetlonosa helel.



su je razdvojio geba zemlju i nut nebo i stvorio svetlo ra.razdvojena davidova zvezda je sada orionov pojas na nocnom nebu i tamo su raj i pakao,odnosno ahiret i had.

celokupno vidjenje stvari je za laika komplikovano i neshvatljivo te uliva mnogo straha a nije uopste tako.





u doba mose,jedna strana vernika je stvorila sebi kip od zlata,to je zlatno tele,te ga je mose razbio.

tele se odnosi na boginju hathor koja predstavlja levo horusovo odnosno raovo svevidece oko.

to je rimokatolicka crkva iskoristila,gde je u krugu sunca unela piramidu i ihs.

piramida je geb i jedan deo davidove zvezde,donji deo.

G je geb kod masona.

kao sto muslimani kazu da postoji nebeska i zemaljska oba ili kabba i kao sto se tri piramide poklapaju sa tri zvezde na nebu.sve se vrti oko samog tetragrammatona,jer sama rec sadrzi sveti broj 14,koji je vezan za boga mrtvih ozirisa i davidovu zvezdu,orionov pojas.u ulogu su vise judejskih struja koji su znanje doneli iz egipatskog ropstva.

verovanje u atona je cist monoteizam ako znamo da je egipat totemizam.

svi proroci su znali za ihs i kako pricati sa bogom.sveti duh u hriscanstvu je ihs a pominje se trojstvo,odnosno trojedini bog,jedan bog sa tri manifestacije.

pravoslavana crkva ima kipove odnosno avatare koji su zlo u bozijim ocima,a rimokatolici se striktno drze ihs svetom duhu.ortodoksni jevreji se drze atona,odnosno ehoda.rat se vodi kod zlatnog teleta,jer sam cin ihs vodi u spoznaju aktiviranja treceg oka kojeg i sami iluminati propagiraju.

muslimani su nastali od hriscana u koje spadaju sve crkve vezane za hrista jer horusova zena je hathor tele zlatno a u svetoj islamskoj zbirci kuran kerimu najsvetija sura je el beqare koja je isto sto i hathor a hrist je prorok isa as.

hrist je isto sto i egipatski horus.postoje spisi da su marija i josif odveli isusa u egiptu da se sakriju od pogubljenja malog isusa.

rec musliman znaci pokornik bogu.i muslimani i hriscani posle molitve koriste rec amin koja znaci neka bude.

amin je isto sto i amon odnosno amon ra i znaci neka bude ra ili neka bude sunce.
kroz sunce se dobiva spasenje kroz suncev disk aton.
muslimani klanjaju pet dnevnih namaza koji cine pentagram i pet ljudskih cula dok je 6-to culo svetlost ra.svetlost ra aktivira trece oko,odnosno pinealnu zlezdu epifizu,gde smo tada kao nekada propoci i povezani smo sa nebom nut.
dozivljavanje nirvane odnosno postati buda je izgovaranjem nosioca svetlosti koji je kljuc gledajuci u suncevu stetlost.
sunce ima tri stanja,khepera,ra,atum.gleda se u khepru i atuma samo.
sv kefa po isusu je nastao po egipatskom bogu anubisu koji je na grckom anoup.sv petar vodi duse umrlih u zivot na nebesima,odnosno anubis.
horus ili hrist je ustvari helel ben sahar.
helel nema levo mesecevo oko,vec samo desno suncevo oko i zato iluminati sakom pokrivaju levo oko.
spoj s bogom kroz atona je prost,kada se poznaje i izucava egzodus moseovog petoknjizja.
kljucevi neba predstavljaju jednu recenicu koja otvara gvozdena vrata,to je jedna lepa rec.
neki kazu helal,a ispravno je helel jer el je skracenica od eloi i elah i eloh a mnozina je elohim.
eloi i elah je bog na aramejskom a allah je bog na arapskom.
elah i alah je slicno.
hrist na krstu je rekao eloi eloi lama savahtani,boze boze zasto si me ostavio.
tako kljucna rec koja je bitna za spasenje glasi heleloi ben sahar odnosno nosilac svetlosti.
obelisk na platou u vatikanu je ozirisov falus a ceo plato je veliki kefin kljuc gvozdenih vrata gde senka khepere i atuma pada obrazujuci brojeve svetih spisa evandjelja.
izida je saznala tajno ime sunca ra i postala khepera ili aurora.
kod muslimana sabah namaz je kruto vezan sa aurorom.
Sve vam je vezano za veliku majku sveta,ali ako citate kao ja preko 1500 knjiga i ne gledate tv kao ja nego samo ucite dodjete do vrlo lepih saznanja.
ovo ce nekom da koristi a neko ce da huli,raznih nas ima.
ja sam tu da pruzim informacije,jer sam i u egipat na platou gize bio,u jerusalim,u mekku sellamu alejkum muslimanima,bio sam u nju delhi,svuda sam bio i volim boga koji je jedan jedini.
ništa te ne razumem...
tvoj post je kao špageti kod... puno pojmova nabacanih bez nekog reda... kakve sve to veze ima sa antihristom?
 

Back
Top