Ko dobija nagradno?

nemoguce da nema jos neka cepulja sem njega !

i stvarno...ko zna koliko cepulja postoji po raznoraznim jedinicama koje samo zato sto su miljenici ( k-dant je derpe :!: ), ceravci ( oni koji se cere kad k-dant prica :!: ), kezavci ( isto to samo se keze :!: ), klimaci ( klim-klim.. k-dant mu kaze -ti si mentol.. a on i dalje klim-klim.. :!: ), lepo vaspitani ( dobro jutro sefe ..moze kafa ? :!: ), perspektivni ( ovaj mu je veza, onaj mu je veza.. :!: ), upuceni ( ja sefe znam jednog sto ima..pa bih mogao da pitam..mislim da nece biti problema.. :!: ), glasnogovornici ( dere se za vreme smotre sto grlatije moze :!: ), nebeski ( uvek su nekako tu negde , stalno prisutni..sa razlogom ili bez njega :!: ), .... dobijaju nagrade...
Da ne bude da sam ogorcen jer nikad nisam dobio..naprotiv..imam se cime pohvaliti..ali brateeeeee
secam se svog kolege ( ne volim ga ali moram ga citirati ):
:arrow: Ja predlozim za nagradno osobu X, osoba X dobije nagradno...naravno ja ne dobijem
:arrow: Ja predlozim osobu Y, osoba X dobije nagradno....naravno ja opet ne dobijem
:arrow: Ja ne predlozim nikog, osoba X dobije nagradno....naravno ja opet ne dobijem...
pa ti vidi...
 
Radim 10 godina i jedino sam do sada dobio nagradno odsustvo 7 dana i to za najvecu glupost na ovome svetu!!!Odredili mene kao mladog vodnika da odem u k-du brigade i pomognem u organizaciji proslave(citaj:prigodne zakuske) povodom dana brigade...ceo dan sam sedeo u kuhinji,pio i jeo kao strvina(ovo kao je da bih se razlikovao od strvine) i na kraju dobio 7 dana...toliko o tome koliko vode racuna kome daju nagradno,znaci knjige,pohvale,nagradni dani idu po redu a novcana nagrada u 95% slucajeva ide stekarama,poltronima ,uvlakacima ili kako god a 5% LJUDIMA KOJI SU JE I ZASLUZILI........
 
A zasto ja do sada nikada nisam dobio nagradno?
Jesam jednom 5 dana kad su gasili jedinicu,pa ajd redom da daju svima(bilo bi jako uocljivo da mi nisu ni tad dali)..al kad sam trazio da iskoristim, a oni mi obrisali iz dosijea!?
(isti ti ljudi koji su mi dali,rade i u novoj jedinici i prave se ludi)
 
E moj meverich ja sam u 2007. napunio 25 godina efektivnog staza sa "ularima" na glavi i nisam dobio ni kinte. U normalnoj firmi bi dobio bar pozlaceni sat za tolku odanost firmi. Poceo sam u JNA preko VJ i na kraju VS ali se nista nije promenilo. Jedni te isti dobijaju novcane nagrade samo se menjaju. Jedni za dan roda drugi za dan vojske.
 

Back
Top