Knez Mihailo Obrenovic

Zašto su se oni zapravo rastali? Jel zato što mu nije dala (to sam negde baš tako pročitala!) A tkdj. sam čitala i da je bila lezbijka i imala oko sebe neke svoje dvorske dame koje je rado, kobajagi onako uzgred, očešavala o grudi - pri tome je jednom uhvatio tj. video neki političar toga doba, pa je to posle napisao/objavio. Zna li neko nešto o tome?
 
Zašto su se oni zapravo rastali? Jel zato što mu nije dala (to sam negde baš tako pročitala!) A tkdj. sam čitala i da je bila lezbijka i imala oko sebe neke svoje dvorske dame koje je rado, kobajagi onako uzgred, očešavala o grudi - pri tome je jednom uhvatio tj. video neki političar toga doba, pa je to posle napisao/objavio. Zna li neko nešto o tome?
За то, а и већину другог у вези с Миланом и Наталијом, као опшуштенију литературу препоручујем, на пример Д. Баранина, а као озбиљну, оног кога ти неправедно назва... :roll: , Слободана Јовановића. Мислим да је одлично оцртао и њихове карактере. (А од њихових личних карактера је много тога зависило).
 
Eh, kada bih imala vremeplov pa da se sama uverim ko je kakav bio!
Sve je to lepo što drugi kažu, bili oni ozbiljni ili neozbiljni, ali na žalost niko nije bio tamo. Svi istoričari samo dalje prenose izjave nekih svedoka koji su možda bili subjektivni itd., itd.
A prava istina obično umire sa tim ljudima...
 
Тачно, али пошто немамо времеплов, на жалост, онда морамо читати историчаре, и друге хроничаре .
У ствари, треба прочитати што више, па онда после свега - сам извући неке своје закључке.
 
Kraljev Dvor

DSC03547-2.jpg
 
Na današnji dan 1881.godine kralj Milan Obrenović (tada knez) je srebrnim budakom udario temelj Srpskim državnim železnicama. Ovaj događaj se zbio pored mosta na Mokroluškoj rečici u blizini tadašnjeg Topčiderskog puta - nedaleko od današnje "Gazele". Time su započeti radovi na železničkoj mreži tadašnje Srbije. Prvi svečani voz na relaciji Beograd-Niš prošao je 4.septembra 1884. Najstarija pruga na teritoriji današnje Srbije puštena je u saobraćaj 20. avgusta 1854. i povezivala je Belu Crkvu s delom Banata koji je danas u Rumuniji.
 

Back
Top