Kljun - TV Nova S

Nisam izdržao, zavet svoj pogazih...reč je moja poput lahora...

1634040705593.png


Pogledao sam sve koje su emitovane do sada. Subotica je dobar izbor za ove uvek interesantne, ali ni malo originalne a ni deficitarne True Detective wannabe serije.

Od pozitivnih utisaka tu je fotografija, mada je trejer nagoveštavao mračniju seriju, a drago mi je da sam video neka nova i neka lica koja nisam odavno poput Nataše Šolak (da se doda u onaj naslov o Đilasu). Treba načepiti DB uvek, ok je i koristiti snimke protesta 2020 - mada je to za sad na nivou skeča. I špica je super.

Mana zato ima i previše i to nepotrebno. Iz aviona se vidi pero autorke, jer su sve scene i svi međuljudski odnosi iz ''Kako Marica zamišlja...'' kuhinje. I to neka naročito politički aktivna Marica ✊ koja jaaako pažljivo bira kome dodeljuje uloge i kakve, što ipak nisam očekivao uprkos onom citatu koji sam popljuvao.

Karikirani likovi, skečevi, protagonist...kinja je nebulozan lik po svakoj osnovi, kao i njen komični - u svakoj je***oj sceni- predah pomoćnik i gomila nekih šefova, starijih kolega, urednika itd. koji ničim izazvani divljaju u nekom džibersko-šovinističkom transu, iznova i iznova tokom svojih, koliko god kratkih, epizodnih uloga.

Najgori je ipak koncept, nagoveštava se nekakav paranormalni trip na celu papazjaniju, ove 'realne stvari' su već pojeftinile jer je 'body count' nekih nepoznatih likova kao u Švarcenegerovom filmu...a sem 'woke' klišea u pisanju jakog ženskog protagoniste™ i odgovorne ali osećajne žene na rukovodećem položaju u tradicionalno muškom svetu™ kojim će se mahati po pro-liberalnim novinama ostaje...ništa, pa ni dobre stvari koje su se mogle iskopirati od True Detective-a.

A mi zevamo ravnodušni, čekamo da se do kraja nešto u seriji zapravo i desi ne bi li opravdalo pojavljivanje ovog serijskog ekvivalenta Dare iz Jasenovca - u Kanu.
 
Ja bindžovo seriju.
:s_w:

Ako nekog zanima, jednostavno je - može preko telefona (19900, sačekati operatera) ili direktno preko TV-a i košta 500 kinti. Nije izuvanje.

Odgledao sam sedam epizoda. Neću spojlovati ništa, samo ću reći da je radnja pomalo metiljava. Nisam siguran po kom su kriterijumu uvrstili seriju u konkurenciju za nagradu. Daleko od toga da je loša ili neki seljački kič, ali je sve to pomalo tanko da bi se takmičio na prestižnom festivalu. Doduše, ostale su mi još 3 epizode. Videćemo...

Biće ova tema zanimljivija kad bude emitovana serija do kraja. Btw, miriše mi na samo jednu sezonu.
 
Dosta je zamršena serija gomila likova gomila događaja može gledalac da se pogubi malo u svemu tome još plus problem sa pojedinim replikama odnosno tonom gde ništa nisam razumeo šta je dotični/dotična izgovorio/la pa sam gledao neke reprize koje su bile titlovane,međutim i dalje mi je glavna zamerka taj paranormalni detalj u seriji ne zanima me što je kako kaže neko od autora tj scenarista tako nešto hit u svetu u poslednje vreme meni se to uopšte ne sviđa.Sve u svemu serija je u redu više vidim dobrog nego lošeg.
 

Back
Top