Kliperi

gost 422686

Buduća legenda
Poruka
27.626
Dnas ću da vam ispričam o tome ko su i šta su to kliperi i čime se oni bave.

Kliperi su vrsta jutjubera koji ne prave svoj sadržaj već uzimaju delove sadržaja od drugog jutjubera i kače ih na svoj YouTube kanal.
Daju naziv svom YouTube kanalu uglavnom po imenu nekog poznatog jutjubera i počnu da kače njegove klipove i klipove od drugih jutjubera.

Ovo je ubedljivo najužasniji sadržaj koji postoji na YouTube, a da stvar bude još gora svaki taj kliper ima preko nekoliko hiljada pregleda bez bilo kakvog truda i rada i zarađuje pare na tome.

Na tuđem radu i na tuđem trudu on zarađuje pare ne radeći bukvalno ništa i pravi veliku štetu tom jutjuberu.
Krade mu preglede, krade mu subskrajbere, krade mu satnicu, krade mu i zaradu. Umesto sve to da dobije taj jutjuber dobiće taj grozni kliper koji ne radi ništa osim što parazitira na grbači tog jutjubera.

Neki kliperi se nakače na Trovo i onda sa Trova prenose na svoj kancerogeni kliperski YouTube kanal ceo njegov live i zarađuju pare na njegov račun. Tačnije kradu mu zaradu.

Svaki dan se otvori na desetine kancerogenih kliperskih YouTube kanala i kliperi su pojeli prave jutjubere jer ti više nisi siguran koji je pravi Youtube kanl od tog jutjubera i onda mi se dešava da greškom odgledam video od tog klipera umesto da kredit dam svom jutjuberu koga poštujem.

Donekle su i sami jutjuberi krivi za ovu situaciju jer im ne lupaju copyright strajkove i ne gase ih.

Ranije dok sam se bavio YouTube ja sam obavezno svakog klipera koji bi mi ukrao video ili napravio neke kerefeke o meni strajkovao.

Ovoj kliperskoj pošasti se mora stati u kraj, a ovaj moj tekst je samo mali doprinos da pkušam probuditi svest o štetnosti koju predstavljaju kliperi.
 
na yt-u smes samo 3 sekunde copyrightovanog materijala da pustis
ako nekome smeta sto ga stavljaju u klipove moze da ih prijavi i posle treceg strajka gasi im se kanal
stvar je u tome da ta reklama ocigledno odgovara i onima ciji se klipovi prenose.
 
na yt-u smes samo 3 sekunde copyrightovanog materijala da pustis
ako nekome smeta sto ga stavljaju u klipove moze da ih prijavi i posle treceg strajka gasi im se kanal
stvar je u tome da ta reklama ocigledno odgovara i onima ciji se klipovi prenose.
Da, ali izgleda da ne shvataju koliku im štetu nanose.
 

Back
Top