Kineska hrana

Šta pričaš čoveče imaš kineske radnje u bloku 70, oduvek uvoze soja soseve direkt iz kine. I svetli i tamni više brendova.
i hoisin i tajlandski riblji sos,oyster,raznorazni čili sosevi mislim i da sam sriraču video jednom...
Imaju i susamovo ulje,pirinčano vino, nekoliko tipa nudli,jasmin pirinač,mladice bambusa,tofu nekoliko vrsta i ukusa,kineske čajeve,smeđi šećer,u prahu od začina šta hoćeš....

Napolju u prolazu između dva bloka starog centra ima njihovo povrće.

dosta originalnih stvari u smislu začina i dodataka možeš kupiti sada za njihovu i thai kuhinju pa čak i vijtnamsku i japansku.
 
Poslednja izmena:
Kako "malo materijala" :D Pa uvek treba neki extra sastojak koji nije konvencionalno sa Balkana.

Na primer mirin ne moze da se kovencionalno pronadje ni u supermarketima, ali za neka jela je esencijalan.

I ovo sam video baš pre neki dan u bloku ali u velikim flašama...cena 1000+.
Jeo sam jakitori nudle (japansko jelo) a u jakitori sos ide mirin obavezno i oduševio se ukusom. Da su manje flašice ne bih razmišljao ali ovo je baš restoransko pakovanje.
 
Najbolja kineska hrana u Beogradu može da se konzumira u ulici Dimitrija Tucovića 1
Restoran kod Lija ili samo Lee

Probala sam na više mesta obožavam kinesku hranu ali svugde ubacuju paprike grašak ostala neprikladna povrća i prilagođavaju ukuse ukusima naših tradicionalnih jela

Kod Lija je ponuda dobra cene pristojne i kvalitet uvek isti.
Moja topla preporuka.
Ima i za poneti
 
Morate imati stanicu za vok inače ti liveni su besmisleni na električnim ringlama ili čak klasičnim plinskim jer temperatura se neče postići ni moći menjati dovoljno brzo da bi došao kvalitet takvog voka do izražaja i hrana se spremila termički kako treba.
Opet bilo koji sud od čelika ili gvožđa je u svakom slučaju bolji od teflonske varijante.
 
Morate imati stanicu za vok inače ti liveni su besmisleni na električnim ringlama ili čak klasičnim plinskim jer temperatura se neče postići ni moći menjati dovoljno brzo da bi došao kvalitet takvog voka do izražaja i hrana se spremila termički kako treba.
Opet bilo koji sud od čelika ili gvožđa je u svakom slučaju bolji od teflonske varijante.

Pa taj fazon, bez toga ne moze. Mislim da plin + drzac su idealna kombinacija.

Mislim da cu da probam sa vatrom na ugalj. Imam onu metalnu

[/QUOTE]

Ene, 'ta je ovo? :mrgreen: Pa u to ni da jaja isprzim.

26cm, gde u to da nesto skuvam, 'ce se polomi ako uhvatim za drsku, znas li ti kol'ki sam ja covek.
 
Ne spemam kinesku kujnu, ali me vec godinama delimanov vok super sluzi. Malo je poravnan na dnu, cini mi se da je od keramike. Uglavnom u njemu spremam testeninu i pirinac, taman je glomazan da stane pakovanje od 500g i fil.
 
PEKINŠKA PATKA

Sastojci (za 4 osobe)
patka
6 kašika crnog vina
2 čena belog luka
125 ml soja sosa
2 kašike kineskog ribljeg sosa
1/2 kašičice đumbira
1 kašika smeđeg šećera
1/2 kašičice čilija u prahu
1 kašika biozačina
biber

Način pripreme

Patku oprati i osušiti. Beli luk očistiti i sitno ga iseckati. Pomešati luk, đumbir, vino, soja sos, riblji sos, šećer, čili, biozačin i biber. Ovom mešavinom premazati patku, uviti je u providnu foliju i ostaviti u frižideru preko noći.

Skinuti foliju, patku staviti u rernu na rešetku, a ispod rešetke nauljeni tiganj napunjen vodom. Patku peći u prethodno zagrejanoj rerni na 250 stepeni. Posle 20-tak minuta, temperaturu smanjiti na 160 stepeni, pa patku peći još sat vremena. Sos u tiganju koji se sakupi prilikom pečenja kratko prokuvati. Patku premazati ovom tečnošću i peći je 10 minuta, tako da korica postane hrskava.
 
KINA STIMILIŠE UPOTREBU ORAHA U ISHRANI DECE

Zbog izuzetnih nutricionistickih svojstava oraha, čija redovna upotreba poboljšvaja zdravlje nacije, kineska država sprovodi program popularizacije upotrebe jezgra oraha, mleka od oraha, zdravih grickalica i drugih proizvoda od njega.

Upotreba oraha se popularizuje kod dece još od školskog uzrasta, umesto slatkiša i čipseva. Pakuje se u kesicama od 1 jezgra, tipično za bombone, do zdravih kompleksnih obroka u kombinaciji sa sušenim voćem.

41849038-2234867253193295-3421458926103691264-n.jpg


41824720-2234867256526628-4782587689167749120-n.jpg
 
Šta pričaš čoveče imaš kineske radnje u bloku 70, oduvek uvoze soja soseve direkt iz kine. I svetli i tamni više brendova.
i hoisin i tajlandski riblji sos,oyster,raznorazni čili sosevi mislim i da sam sriraču video jednom...
Imaju i susamovo ulje,pirinčano vino, nekoliko tipa nudli,jasmin pirinač,mladice bambusa,tofu nekoliko vrsta i ukusa,kineske čajeve,smeđi šećer,u prahu od začina šta hoćeš....

Napolju u prolazu između dva bloka starog centra ima njihovo povrće.

dosta originalnih stvari u smislu začina i dodataka možeš kupiti sada za njihovu i thai kuhinju pa čak i vijtnamsku i japansku.

Bio, kupio.

Oyster sos je fantazija. Kada pecem krompir, stavim par kapi i nista vise ne treba.
 
Не могу да сварим популарне Кинезе, увек ми је превише слано или мени неукусна комнбинација љуто-слатко и неизбалансирано генерално. Варење после је друга врста проблема...

Једино бих саке пробао (мада је пре јапански?).
 
Taj chili koji imaju ne da je slan, nego razbija :lol:

Kupio sam fermentisane čili papričice. U bočicu od 200gr kao da je neko stavio 1kg soli.

Video sam da se ''kineski kupus'' može kupiti i po megamarketima, tako da i u današnje vreme moe da se spremi klopa za par minuta.

--------------

E sad samo - gde naći dobar WOK. :think: To je za mene sada tegoba, ako neko zna - neka mi pomogne. :rumenko:


@Proka : Šta najviše spremaš?

--------------

Ja sam tu kupio sos od ostrige, chia seme, dugotrajne štapiće za jelo, zeleni čaj, veliku kesicu lovor-lista, crni susam, susam ulje, soja sos (u velikoj bočici, što je bila velika greška :lol: držim se ja kikomana, kineski soja sos je ultra crn), biber ulje, pileći bujon pakovanje i ne znam šta još ne. A, da, ogromno pakovanje kiselog đumbira.

:ok:

Na sajtu spices.rs se mogu pronaći mnogi sosovi, među kojim je i LIQUID SMOKE.

https://www.geniesserdepot.de/liqui...t-hickory-aroma-340-ml/neue-produkte/a-57957/

Naime, jelu daje aromu kao da je pravljeno na roštilju. :think:
 
Poslednja izmena:

Back
Top