Kinder Lada

evo jos malo nedoumica...:

kinderlada

u odnosu na kinderladu evrokrem je bljak, tu je i crni i beli deo krema bio fantastican, oh sta bi dao za jednu teglicu
fantastican,fantastican,fantastican,fantastican,fantastican,fantastican,fantastican,fantastican,fantastican,fantastican.....
by kosta @ 2004-07-04

>>> dopiši...

I sada Podravka proizvodi Kinderladu smo se zove Linolada.Kazu da je ista.
by Daca @ 2004-09-26

I sada Podravka proizvodi Kinderladu samo se zove Linolada.Kazu da je ista.
by Daca @ 2004-09-26

linolada? ma ni priblizna!
kinder lada je ne zamenjiva.
Pre neke 2god. sam cula da je jedan prodavnica nabavljala, davila sam porodavacicu mesecima da ako slucajno dobija da mi sacuva bar 2. Cak i danas kad udjem u tu istu prodavnicu bacim pogled da je nemaju slucajno.
by mila @ 2004-11-10

a stvarno,sto vise nema kinder lade...proizvode li je jos?kad ima kinder bueno itd.ne mogu da vjerujem da je vise ne prozivode...u stvari,ko je uopste to i proizvodio?
by as @ 2004-11-11

Podravka, po licenci Ferera iz Italije, od 1983 ili 84, do pred otprilike dve godine, kad su se sporazumno razišli. Tipična priča iz Hrvatske. Sječam se prve kupljene kinder-lade, potajice, da mama ne sazna, novcem za kruh i mlijeko. Bila je zakon. 84 godine. Samo možda, preeemalo pakiranje,barem tada.
by nostalgični @ 2004-11-25

"Kinder-lada,
Puno mlijeka, puno kalcija
Zato što je dobra za djecu"...
Ehhh... potpuno se slažem da je u vreme kad se pojavila bila neuporedivo bolja od Eurokrema koji se bio iskvario s početkom "stabilizacije"...
by Ivan, Beograd @ 2005-01-19

Lino lada je gotovo ista kao Kinder lada. Postoji i u verziji MILK gdje je cijela teglica bijela.Cijena joj je kao i Nutelli,oko 20 kn (2,5 eura) za 400 g. Ima i manja u čaši, i u maloj plastičnoj posudici razdjeljenoj na pola (za crno i bijelo)
by SP Rijeka @ 2005-02-17

Kinderlada. Godinama tragam za njom. Pre desetak godina kupih u Makedoniji svu količinu koju sam mogla poneti natrag u Srbiju.Otada ništa na pomolu, raspitivah se kod prijatelja u Hrvatskoj. Zar je moguće da je Linolada naslednica Kinderlade? Bicu yahvalna onom ko mi kaze da jos uvek negde postoji.
by Ivana @ 2005-11-07

najbolja
by posmatrač @ 2006-05-01

mislim da je kinder ladu po licenci proizvodila podravka. a po okusu su identične tako da su najvjerojatnije nastavili sa svojim brandom. drugi dio (lada) nije slucajno isto. imaš je po hrvatskoj i bih-u gdje oces
by PenDragon666@gmail.com @ 2006-05-30

Mi koji zivimo na trulom Zapadu nemamo ni Kinderlade ni Linolade. Treba da se organizujemo i posaljemo peticiju na adresu firme Ferrero da ponovo pokrene produkciju za zapadno trziste. Inace, moj muz Nemac kaze da Kinderlada nije mogla da se kupi na nemackom trzistu. Ista stvar kao i sa sokom od jagode. Cudno.
by tanja gröls @ 2006-06-12

Jeste ljudi, javite ako se negde pojavi Kinderlada.
Ah, mladosti...
by berlin @ 2006-06-24

KInderladu je podravka proizvodila po licenci Ferera,
s tim da Ferero nikad nije imao slican proizvod. Ni tada, ni danas. Nevjerovatno zar ne? E moji Talijani, pojma vi nemate.
by Funksoulbrother @ 2006-10-28
 
Kinder Lada

Vrijeme pripreme: 60 min.

Sastojci:
# jaja,
# šećer u prahu,
# kakao,
# maslac,
# vanil šećer,
# mlijeko u prahu.

Priprema:
Smeđa smjesa:
3 žutanjka + 8 žlica šećera u prahu. Napraviti snijeg od 3 bjelanjka + 5 dag kakaa + pola rastopljenog maslaca. Smjesu razdijeliti u 2 staklenke.
Bijela smjesa:
1,5 dl vode skuhati i ohladiti. Dodati 2 vanil šećera, 18 dag šećera u prahu, 25 dag mlijeka u prahu, pola rastopljenog maslaca. Sve pomiješati i odjednom sipati obje smjese.

krem, krem, krem.....ukus mu je fantastichan.....slichan ukus imaju neke chokoladice koje sam probala pre neki dan, u stvari punjenje za chokoladice.....e kad je neshto zarazno!!!
 
Kider lada, cuveni fenomen iz SFRJ. Pravili su ga u Hrvatskoj po Italijanskoj licenci. Mada u Iteliji nikada nije bila proizvodjena.

Trenutno (poslednjih par godina) proizvodi se LinoLada (Podravka). Posto nemaju licencu , morali su promeniti ime. Na zalost kod nas (Srbija&Vojvodina&Crna gora) ne moze se kupiti, ali se u HR moze. Pasose u ruke i ajdemo!
 
ma ima linolada da se kupi,o tome raspravljamo vec tri strane :lol:
maksi,merkator,idea sigurno ( to je ustvari hrvatski konzum ja sam je tu kupila)sve vece prodavnice...i naci ces je.
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
ma bre ja kad sam je nashla samo sam je omirisala i rekla, jbt to je to, a inache sam ko debil bila u potrazi za istom godinama, chak sam i temu otvorila svojevremeno da obavestim ljude na forumu :lol:
a znate da ima lino lada white, samo belo! :) al nema josh kod nas :(
 
a ne znam.
ja sam probala pre neka dve tri meseca,i kao bila sva odusevljena sto cu je opet jesti i ono miris je isti,ali mi je ukus nekako bledunjev.
mozda treba da kupoim veliko pakovanje,mozda tu stavljaju bolju lino ladu ili moras da je se naszeres da bi osetio ukus...ja kupila ono malo :lol:

_ducky__by_gadgetsguru-1.png


e jel se seca neko onih sladoleda sto su se prodavali u onim kockama u raznim bojama i plasticnim fudbalskim loptama...e taj u fudbalskim loptama je mnogo dobar sladoled,nikad nisam probala slicni i to mi drugi ukus po redu iz detinjstva koji bezuspesno trazim :? :(
ustvari ne znam ni da li se prodavalo ovde,ja sam to jela dok sam zivela kod babe i dede u hrvatskoj :?
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
ma smeshno je to, kao ukusi iz detinjstva, ja jedno u mercatoru a bila ona kosharka, pa puno stranaca i nashih ex yu i ja naravno de cu, nego kod rafa za kremitje, kad tamo neki momci slovenci, njih recimo 5, napunili korpe euro-kremom, ono srecni ko kuchitji, ja ih gledam reko bljak...
 
Banshee:
a ne znam.
ja sam probala pre neka dve tri meseca,i kao bila sva odusevljena sto cu je opet jesti i ono miris je isti,ali mi je ukus nekako bledunjev.
mozda treba da kupoim veliko pakovanje,mozda tu stavljaju bolju lino ladu ili moras da je se naszeres da bi osetio ukus...ja kupila ono malo :lol:

_ducky__by_gadgetsguru-1.png


e jel se seca neko onih sladoleda sto su se prodavali u onim kockama u raznim bojama i plasticnim fudbalskim loptama...e taj u fudbalskim loptama je mnogo dobar sladoled,nikad nisam probala slicni i to mi drugi ukus po redu iz detinjstva koji bezuspesno trazim :? :(
ustvari ne znam ni da li se prodavalo ovde,ja sam to jela dok sam zivela kod babe i dede u hrvatskoj :?
_ducky__by_gadgetsguru-1.png

Jao, da, secam se tih fudbalskih lopAta :)
Extra, ali davno to bese... :cry:
Nisam neki ljubitelj slatkisa,ali kinder lada bese nesto vise od toga..
However, kako su je "ukinuli" nasla sam utehu u nekim drugim stvarima. 8) Jacq, sta mislis o svemu ovome? :wink:
 
Selena:
Bivša Kinder lada, a današnja Lino lada, ima je u Mega marketu "Rodić" u Novom Sadu.
Proizvodi je Podravka Koprivnica, ukus je isti, a košta oko 160 din / 500 g.


DEJ SI LEKOVITAAAA!!!! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 
Lino Lada je super,mama se dobro nije onesvestila od srece kad je skontala da je to ustvari Kinder Lada.Odmah je kupila 3,i to ih je krila po kuci da joj neko ne bi makao...:lol:
Ali stvarno ukus je extra.Kod mene deli prvo mesto sa Nutellom.
 

Back
Top