Kikinda

Prodajem Xbox 360 - premium 20GB model/flashovan/bezicni dzojstik/godinu dana garancija.Cena 20 000 dinara / Kontakt 063 87 96 504 ( i osam igara ide sa konzolom)

Posto sam iz Kikinde morao sam ovde postaviti :D .
 
Iako nema veze sa trenutnim razgovorom, postovao sam ovo jer svi Kikindjani, a i sire zasluzuju da znaju sta se u nasoj okolini dogadja...

**** Vas voz koji vas je dono, suplji ste ko crkveno zvono!

Glupi Lalosi iz Idjosa, Basaida, Mokrina i Kikinde nisu se dosetili toga cega su se dosetili posteni Bosanci iz Banatskog Velikog Sela. Oni su se naime dosetili da zadatke iz matematike na testu za upis u srednju skolu prepisu direktno iz resenja. Cak i tekst, ne samo matematiku. To isto su uradili i prosle godine.
Tada je njihove radove pregledala komisija u skoli Djure Jaksic u Kikindi ove godine u skoli Jovan Popovic u nasem gradu. To je toliko bezocno i bezobrazno da je komisija koja pregleda radove zblanuta, zabezeknuta, ljudi prosto ne mogu da veruju!
Prosle godine komisija je ulozila prigovor na ovo bezocno ponasanje, ali vuk je pojeo magarca. I naravno Velikoselci tako dobro teraju po svom. Ne moze im niko nista, jaci su od sudbine. Pa sto ne bi i ove godine i svih drugih... Kad im tako dobro ide... Bas ih je krenula karta...
Ima ovde posla za prosvetnu inspekciju, ja vam kazem. Najmanje sto treba da se uradi posle ove svinjarije od juce je da se svi radovi ucenika iz B.V. Cityja poniste i da ucenici pred drugom komisijom i drugim dezurnim uciteljima ponovo resavaju, ali ne iste nego druge zadatkeiz neke zbirke, a odgovornost odgovornih da se utvrdi pa da odgovorni odgovaraju po zkonu i pravdi, jer dosta je bilo zajebancije, stvar je ozbiljna neko nekog ovde pravi prostim. Jesmo mi Lalosi prosti, al’ nismo bas toliko...


**** Vas voz koji vas je dono, suplji ste ko crkveno zvono!


Srdacno porucuje ogorceni Lalos!!
 
eh, juce sam se vratio iz keeekeeendeee, i bas bi bilo super, bio sam i na jezeru, eeextraaa jeee, malo prljavo al jeiga :D

a bio i u onoj igraoni, onoj plavoj :) ....
u Muzeju ....
na stadionu kikinde ...
iii na sisanju kod Cara
hhhhaaahhah ...

e ljudi super sam se proveo ...
 
jel imate jos onaj doli bel il kako vec, i jel je jos uvek tu negde igraonica, malo da cirkulisem po zarka zrenjanina :D :D :D (uff jel se tako zove ta ulica :roll: :mrgreen:)

newidjeni car ........
 
Zaprepastjenje , tuga i jad...samo se pitam ko je pojedintzima dopustio da pishu ovako u ovoj temi , da vredjaju ljude tj svoje sugradjanje , sprdajutji se sa svojim gradom sprdash se sam sa sobom , svojim pretzima , svojom istorijom i svojom kulturom.Samim ovim prethodnim izlaganjem lichno vas par Kikindjana je potvrdilo koliko ste neobrazovani , nekulturni i bezobrazni i lichno moje mishljenje svi oni koji ne valjaju po vama u tom gradu se upravo nalazi na tom forumu tj vi , koji napisaste tako pogrdne rechi za Kikindu...sramota
 
Sram da vas bude Kikindjani koji ovde blatite svoj grad i svoje komshije , a ne razmishljate da ste upravo oblatili sebe i pokazali koliki vam je stepen obrazovanja i kulture....
 
Istorija grada


Po arheološkim nalazima, na mestu Kikinde bila su stara naselja, a 1423. godine, kao
dobro Ugarskih kraljeva, spominje se mesto Nađ Kekenj. U XVIII veku Kikinda je središte distrikta, a 1893. dobija status slobodnog kraljevskog grada. U narodnooslobodilačkom ratu, 1941. godine u ovom kraju organizuje se oružani otpor u kome dejstvuju Kikindski, Mokrinski i Dragutinovački partizanski odredi


Kultura

Pored Narodnog muzeja, Istorijskog arhiva i drugih kulturnih institucija, u Kikindi ima dosta istorijskih spomenika: pravoslavne crkve u Kikindi i Mokrinu s radovima Teodor Ilić Češljar, zatim jedina suvača na teritoriji Vojvodine (pod zaštitom), neke građevine iz prve polovine XIX veka, spomenici borcima Kikindskog partizanskog odreda, pesniku revolucionaru Jovanu Popoviću (rad Aleksandra Zarina) i druga spomen-obeležja iz prošlosti.
 

Back
Top