Keš ili kreditna karta?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.521
Da li je bolje koristiti keš ili kreditnu kartu za plaćanje?

cash-vs-credit-card.jpg
 
Кредитну више не користим. Користио сам Америкен док је била Југославија. Није било рачунара, интернета па је то била уживанција. Одем преко гране, купим што ми треба, а они је прекопирају оним ваљком као печат. Тај рачун је знао да путује и више од месец дана а поједини никада нису ни стигли.
Данас у року пар секунди готово, стигао рачун.
Раније сам у принципу више преферирао кеш док нисам грубо израчунао да кроз ситниш, који ми је увек сметао у џеповима, у периоду од годину дана бацим или без везе потрошиммскоро целу плату.
Ко од вас није доживео оно чувено, извините, нема ситно да вам вратим, хоћете жваку?
Са картицом немам тих проблема јер ми та сићаа остаје на рачуну.
 
Da li je bolje koristiti keš ili kreditnu kartu za plaćanje?

Pogledajte prilog 1271773

Placam kesom jer znam koliko trosim dok debitnom karticom samo preko neta ili ako imaju neke akcije koje su ovde ceste pa se dobije neki popust na nesto ako si klijent odredjene banke.

Inace, kako mi rece covek u banci, debitna kartica podrazumeva moje pare a sa kreditnom trosim pare banke kojoj posle treba to da vratim sa kamatom.
 
Inace, kako mi rece covek u banci, debitna kartica podrazumeva moje pare a sa kreditnom trosim pare banke kojoj posle treba to da vratim sa kamatom.
Da, debitna su tvoje pare koje ili uplatiš na račun ili povežeš bankovni račun (štednja ili čekovni).

Kreditna troši bankine pare a ona ti da do mesec dana fore da platiš bez kamate, nakon što ti pošalje izveštaj. Drugim rečima, ako na vreme isplatiš celokupan dug, ne plaćaš ikakvu kamatu. Banci se i to isplati jer za svaku transakciju kreditnom kartom naplaćuju prodavcu proviziju. Mnoge karte ti daju nazad 1% od potrošenih para, nekada i više. To ne važi za debit karte.
 

Back
Top