KEOPSOVA PIRAMIDA GRAĐENA IZNUTRA

ILLUMINAT

Domaćin
Banovan
Poruka
3.050
Jedan francuski arhitekta objavio je da je rešio 4500 godina staru tajnu Keopsove piramide. Prema njegovom mišljenju, ona je građena iznutra prema napolje.

Dosadašnje teorije zasnivale su se na pretpostavci da je grobnica faraona Keopsa, poslednje preživelo svetsko čudo, građena uz upotrebu velike frontalne rampe, ili rampe oblika odvijača oko spoljašnjeg dela, a preko te rampe radnici su dovozili kamen.

Međutim, arhitekta Žan Pjer Udin tvrdi da je 3D tehnolgoijom dokazao da je glavna rampa kojom su na vrh piramide stizali ogromni kameni blokovi zapravo bila 10-15 metara ispod spoljašnjeg sloja, što znači da je postojala piramida unutar piramide.

- Očigledno je da je ovo mnogo logičnije rešenje od svih dosadašnjih - rekao je Udin.

Kako bi dokazao svoju tvrdnju, Udin je sarađivao s francuskom kompanijom Daso Sistem koja izrađuje 3D modele automobila i aviona. Na tom projektu dve godine je radilo 14 arhitekata.

Sada se okuplja međunarodni tim stručnjaka koji će, ukoliko dobiju dozvolu egipatskih vlasti, ispitati piramidu pomoću radara i kamera koje reaguju na toplotu, koje će im dati jedna francuska kompanija za proizvodnju oružja.

- Ova teorija je različita od svih dosadašnjih koje i sam predajem studentima već 20 godina, iako u dubini duše znam da su pogrešne - rekao je egiptolog Bob Brir na svečanom predstavljanju Udinove ideje.

Egipatsko vrhovno veće za starine još nije komentarisalo novu teoriju. Keopsova ili Velika piramida sagrađena je pre 4.500 godina. U trenutku gradnje bila je visoka 147, a danas ima 139 metara. Prema postojećim teorijama, gradilo je oko 100.000 ljudi punih 20 godina.
 
Bilo je nekada, sve su to odneli Francuzi i najveći razbojnici Englezi. Ali sama izgradnja je velika misterija.

U piramidi nije nadjeno ništa. Nikakvo blago niti mumija samog faraona. Samo po natpisu se smatra da je piramida grobnica Keopsa, ali neki naučnici tvrde da je ploča sa imenom Keopsa mladja i mnogo kasnije postavljena od same piramide. U suštini nemaju pojma ni kako je gradjena, ni ZAŠTO je gradjena, samo pretpostavke.
 
luna 30, nije nađeno ništa u našem vremenu, jer je opljačkana mnogo ranije, a ko ju je sagradio i zašto naravno da nije poznato. Ima pretpostavki da je piramida bila kontrateg pri poslednjoj konjunkciji planeta pre 4500 godina i da će to biti opet 2026. godine pri novoj konjunkciji. A zna se da je udaljena od središta planete koliko od severnog pola.
 
luna 30, nije nađeno ništa u našem vremenu, jer je opljačkana mnogo ranije, a ko ju je sagradio i zašto naravno da nije poznato. Ima pretpostavki da je piramida bila kontrateg pri poslednjoj konjunkciji planeta pre 4500 godina i da će to biti opet 2026. godine pri novoj konjunkciji. A zna se da je udaljena od središta planete koliko od severnog pola.

Ja sa gledao to na TV-u ali govore da u sushtini "velike 3"predstavljau polozaj Oriona i dve manje zvezde ali ne pre 4500 nego 10 200 godina.
+tu ima ona pricha oko tragova erozije na Sfingi koji datiraju iz istog perioda.
 
Ako taj francuz veruje da se tako gradilo nek mu da neki fond sredstva pa nek izgradi identichnu..sa sve najmodernijom mehanizacijom i tehologijom.Garant nema shanse da se ni dan danas izgradi takva piramida...svako kome je gradjevina profesija to zna.Te priche o 100 000 za 20 godina su za one koji nece da mucnu malo glavom i shvate da je to za ljude koji nisu imali ni tochak jednostavno nemogutje.
 
Derer, priča se i o tih 10.200 godina, ali ima priča da su stare oko 80.000 godina. Predstavljaju položaj Oriona na noćnom nebu, ali verovao ili ne onako kako je izgledao pre 80.000 godina, te na osnovu ovoga ovolika procena starosti. Inače piramida može da stoji na platou Gize još oko 65.000 godina.
 
Jedan francuski arhitekta objavio je da je rešio 4500 godina staru tajnu Keopsove piramide. Prema njegovom mišljenju, ona je građena iznutra prema napolje.

Dosadašnje teorije zasnivale su se na pretpostavci da je grobnica faraona Keopsa, poslednje preživelo svetsko čudo, građena uz upotrebu velike frontalne rampe, ili rampe oblika odvijača oko spoljašnjeg dela, a preko te rampe radnici su dovozili kamen.

Međutim, arhitekta Žan Pjer Udin tvrdi da je 3D tehnolgoijom dokazao da je glavna rampa kojom su na vrh piramide stizali ogromni kameni blokovi zapravo bila 10-15 metara ispod spoljašnjeg sloja, što znači da je postojala piramida unutar piramide.

- Očigledno je da je ovo mnogo logičnije rešenje od svih dosadašnjih - rekao je Udin.

Kako bi dokazao svoju tvrdnju, Udin je sarađivao s francuskom kompanijom Daso Sistem koja izrađuje 3D modele automobila i aviona. Na tom projektu dve godine je radilo 14 arhitekata.

Sada se okuplja međunarodni tim stručnjaka koji će, ukoliko dobiju dozvolu egipatskih vlasti, ispitati piramidu pomoću radara i kamera koje reaguju na toplotu, koje će im dati jedna francuska kompanija za proizvodnju oružja.

- Ova teorija je različita od svih dosadašnjih koje i sam predajem studentima već 20 godina, iako u dubini duše znam da su pogrešne - rekao je egiptolog Bob Brir na svečanom predstavljanju Udinove ideje.

Egipatsko vrhovno veće za starine još nije komentarisalo novu teoriju. Keopsova ili Velika piramida sagrađena je pre 4.500 godina. U trenutku gradnje bila je visoka 147, a danas ima 139 metara. Prema postojećim teorijama, gradilo je oko 100.000 ljudi punih 20 godina.
Nisam razumeo baš ovo "piramida u piramidi". Pošto vidim da si ti arhitekta, i ako si razumeo ovu novu tvrdnju, da li bi mogao da malo to objasniš, jer se pitam kako su mogli da iznutra stave one blokove na vrh. Ja nisam građevinac ali ne vidim neku smetnju da je to bila peščana rampa oko piramide uz koju su vukli kamene blokove. Na kraju sklonili pesak i ostala građevina.
 
stnco, ni meni nije potpuno jasno, a sama tvrdnja tipa "piramida unutar piramide" ima logiško objašnjenje jedino ako je izgrađena piramida manjih dimenzija pa onda na nju nadzidana veća piramida. Bar je Francuz tako tvrdio. Teorija o peščanim rampama ne dolazi u obzir, jer se na tu visinu ništa (naročito kameni blokovi) ne mogu vući uzbrdo zbog velikog trenja. Ja pak mislim da je piramida građena uz pomoć moćne tehnologije, vrlo moguće vanzemaljske.
 
Па ипак, та технологија, а ни сами ванземаљци, нису приказани у сликама изградње пирамида... напротив, у ретким сликама изградње пирамида виде се само гомиле људи како учествују у изградњи, вуку масивне блокове итд... како то објашњаваш? ;)
 
Па ипак, та технологија, а ни сами ванземаљци, нису приказани у сликама изградње пирамида... напротив, у ретким сликама изградње пирамида виде се само гомиле људи како учествују у изградњи, вуку масивне блокове итд... како то објашњаваш?

Gomile ljudi koji u cestvuju u izgradnji, vuku blokove itd su slikama predstavljeni u skolskim udzbenicima.
Ono sto je nadjeno skidanjem spoljnih slojeva zidova unutar piramida je jako interesantno, i to bi trebalo videti(samo nemojte sada ono - ajde daj neki link, gde si to video, procitao, dokazi, pokazi, nacrtaj, samo da se mi ne mucimo).
Tri piramide predstavljaju tacan polozaj tri zvezde orionovog pojasa pre 10260 godina, kada je sazvezdje oriona bilo najblize nasoj galaksiji. Taj ciklus od 10260 godina se zavrsava krajem 2012, kada ce opet orion biti najblizi nasoj galaksiji. A Maje su nam porucile da ce tada da bidne kraj vremena (ne smak sveta ili sl, vec kraj vremena!). Pa da sacekamo i vidimo, ima jos malo da giljamo do 21.12.2012, a posle sledi prelazni rok...zimski.
 
Verovatno postoji nacin da se sve to sagradi sa mnogo manje muke nego sto mi mislimo.bio sam prisutan kad su dva inzinjera stojala i dogovarala se kako da prave neku kupolu i kako moraju da stavljaju oplatu da bi je zavrsili.Onda doje jedan majistor i kaze da nema potrebe.Uzme izmeri gde je centar zakuca ekser,uzme kanap veze za ekser da mu bude vodilja i resi problem i ustedi pare.
 
Tri piramide predstavljaju tacan polozaj tri zvezde orionovog pojasa pre 10260 godina, kada je sazvezdje oriona bilo najblize nasoj galaksiji. Taj ciklus od 10260 godina se zavrsava krajem 2012, kada ce opet orion biti najblizi nasoj galaksiji. A Maje su nam porucile da ce tada da bidne kraj vremena (ne smak sveta ili sl, vec kraj vremena!). Pa da sacekamo i vidimo, ima jos malo da giljamo do 21.12.2012, a posle sledi prelazni rok...zimski.

1) saszvezdje nije "kompaktan" nebeski objekat, tako nema govora o nekim ciklusima, rotacijama, blizini ovoga ili onoga.
2) orion je u nasoj galaksiji....
3) orion ovakvu konfiguraciju ima vec par miliona godina, i zadrzace je jos par miliona godina
4) piramide imaju isti raspored kao danasnji pojas oriona

eto, samo toliko.....
 

Back
Top