KATASTROFIČARI

tarabica:
Sedim na barskoj stolici, okrećem se, kačim tašnu,nisam baš stabilna, kad dotična izjavi: "smiri se, ako padneš s te stolice možeš da slomiš kuk" :lol:
Ili sunčanje na moru, oko 5,6 popodne i izjava: "samo se ti sunčaj, kad bi znala koliko je u porastu rak kože..." :roll:

:lol: Ne diraj mačku, ako progutaš njenu dlaku, možešda se ugušiš i umreš! Nemoj da jedeš sapun, provešćeš odmor u wc-u!
:P
Moja svekrva juče: aha, ovaj što treba da ti vrati alat kasni 10 minuta...mora da je dao nekome tvoj alat, a ovaj je takođe dao nekom trećem, i sad ti to više nećeš nikad naći, tvoj alat :mrgreen: :lol:
i epilog - 5 minuta kasnije
"Nema, ga, ipak sam bila u pravu, sad ne može da nađe kod koga je" :lol:

???
Misiiim.....:P :P :P
 
xexe..slab je persen...to je za djecu da se malo igraju...i oni bensedini....a i mastercard je bolji...a nije los bio ni american express...imao sam ga cini mi se 90-91...
 
LePiaf:
Medjutim, nesposobnost da se vide sopstvene odvezane pertle od globalnih problema, s jedne strane, i ovakav stav
sa druge, oba smatram odlikom "malih ljudi" (u negativnom znachenju, of course).
S pertlama je lako.
Tresneš pre ili kasnije nosom o zemlju.
Pertle su samoopominjuće... 8-)

Ma ne pričamo o zabadanju nojeve glave u svoje parče peska.
Nego o opsesivnom pričanju o svetskim problemima od rane zore.
Zašto i koji ljudi to rade...
 
CaLiMeRo:
Ma ne pričamo o zabadanju nojeve glave u svoje parče peska.
Nego o opsesivnom pričanju o svetskim problemima od rane zore.
Neki su me na ovoj temi podsetili na nojeve koji zabijaju glave u cvetnjake pa sam reagovao. Bottom line je rech "ravnoteza". Mudra sredina as always.










Help me! Neko je probushio moju vretjicu sa english language!
 
CaLiMeRo:
Brbljiv, glasan, nadrqan, oran za priču o tome kako je propast u firmi, propast u vladi, propast u gradu koji će se urušiti, propast u društvu, ekološka katastrofa samo što nas nije sve yadesila... Šta je u glavi čoveka koji pre osam ujutru misli i priča takve stvari?

Tematika je dosta shiroka, brojni motivi mogu stajati iza takvog ponasanja. Ali bih naglasio mogucnost da im to moze biti nacin da relaksiraju sebe ili sagovornika. Takvim nastupom oni shapucu sebi: hej sve je vec otislo do k, zato opusti se sad, nemas vise razloga da si stegnut i da brines. Ili pak, potenciranjem nadolazece katastrofe pokusavaju da svoju lebdecu nerealnu anksioznost ucine legitimnom, jer kao, sama situacija je nalaze...
Posebno ako pri zapocinjanju takvih tema nemaju stvarni cilj da se udubljuju u tematiku, niti ih ona nesto posebno interesuje...
I takvi ljudi ne moraju biti sustinski mrgudi vec su maskirano anksiozni a ovo im je nacin adaptacije za probijanje leda u socijalnim interakcijama ili za obaveze koje ih cekaju, dakle, iako im nacin resavanja nije bas najsrecniji noshen je pozitivnim ciljem...

sve u svemu, tematika je slozena, postoje i brojni drugi razlozi, npr neki koji sebe dozivljavaju neuspesnim jedva cekaju da nadju neku potvrdu da se i drugima desavaju sranja pa onda zivnu iako s tuznom facom to pricaju okolo, pa oni ogorceni i kivni na druge, neuroticni psihopati, te razni tipovi nekrofilnih licnosti, dalje, iskreni marfisti i brojni drugi, ali bih ipak naglasio gornji aspekt...

a i ovo si dobro primetila: "Mislim da se ljudi uživljavaju u "katastrofe" na koje NE MOGU DA UTICU upravo zato šo ne rešavaju licne probleme u životu na koje ITEKAKO mogu da uticu."
 
yes ...možda im je to I INAČE opšte mesto pa kapiraju da su te priče u stvari socijalno opravdane, small talk :lol: Hahahaha...pa ko zna :P
To sezove praznoslovlje, a ti ljudi su praznoglavi :D Na drugi pogled, da li je bolje da strahuju što će jednoga dana nestati vode ili da cmizdre sa sapunicama na TV na svakih pola sata?
 
Uh sto marzim takve ljude.Imam jednu koleginicu,koja je ce u svemu lepom videti cak i ono ruzno.Ako je lep i suncan dan,bice guzve u gradu i prevozu,cim cuje neku lepu vest(tipa rodjenje deteta,svadba)pocne da prica o problemima koje takve stvari donose.....a da ne pricam o njenim ''svetlim''prognozama za svakog pacijenta,zbog cega umalo i otkaz nije dobila!Inace,i mene nekad uhvati period kada sam sva pesimicna,i kada mi se ceo svet gadi,ali me to prodje,uglavnom sve gledam sa lepse strane-pa cak i ono najgore,jer u suprotnom ne bih do sad bila normalna!
 
ako je neko ikad gledao Saturday night live, tu ima lik Debby the Downer....zena koja uvek prica o operaciji creva koju je upravo imala i slicnim stvarima...u jednoj epizodi je uspela da smori cak i Deda Mraza :)
 
random_cloud_form:
sve u svemu, tematika je slozena, postoje i brojni drugi razlozi, npr neki koji sebe dozivljavaju neuspesnim jedva cekaju da nadju neku potvrdu da se i drugima desavaju sranja pa onda zivnu iako s tuznom facom to pricaju okolo, pa oni ogorceni i kivni na druge, neuroticni psihopati, te razni tipovi nekrofilnih licnosti, dalje, iskreni marfisti i brojni drugi, ali bih ipak naglasio gornji aspekt...

a i ovo si dobro primetila: "Mislim da se ljudi uživljavaju u "katastrofe" na koje NE MOGU DA UTICU upravo zato šo ne rešavaju licne probleme u životu na koje ITEKAKO mogu da uticu."


Svaka ti si dala, Random. :D

Mene cak manje smaraju ovi sto se deru i pricaju o katastrofama, ima gora podvrsta koja uvek ima skamenjeno lice i u zivotu ih neces videti da se nasmese. Pa oni sto su stalno nadrkani i sve im zivo oko njih smeta ili oni sto stalno kritikuju druge i smaraju i smaraju i smaraju. Pa oni sto u svakoj gluposti vise nekakvu teoriju zavere i tako...
Ne kaze se dzabe da je ozbiljnost bolest.
 

Back
Top