Katalogizacija filmova...

Prilozi

  • Izgled.gif
    Izgled.gif
    27,2 KB · Pregleda: 12
Program koji ja koristim i koji je stvarno super je All My Movies. Skida informacije sa neta zajedno sa cover-ima. Skenira diskove i daje čak i podatke o kodecima kojima je kodiran film i u kojoj je rezoluciji rađen. Preko njega je moguće čupati i slike iz filmova, izvoz kataloga u HTML, text i Excel. Čak ima i podršku za gore pomenuti AntMovie Catalog iz koga je moguće uvoziti informacije. I još ponešto... Šta više od jednog programa za katalogizaciju filmova.
http://www.bolidesoft.com/allmymovies.html
P.S.
Zaboravih... Ima i podršku za srpski u samom programu.
 
Tacno je da je All my movies najbolji program za katalogizaciju filmova! Ima dosta opcija i mnogo informacija mozes skinuti njime preko interneta! Ali imam mnogo problema s njim... Na slabijim racunarima program nekada nece da se startuje, ili koci, ili ti se sve sto si radio izbrise pa moras ponovo...

Zato ja koristim Ant movie catalog, zadnju verziju sa sajta http://www.antp.be/software
ona moze da skine sve sa interneta pa cak i sliku... Samo udarite desni klik na film, zatim Get Information/From scrpits i kliknete dva puta na neku skriptu (ja uvek klikcem na IMDB) i za nekoliko sekundi Vas pita koji je to film (uvek nadje vise) i kliknete na njega, a zatim Vas pita koji opis zelite da koristite, posto ih ima vise, a zatim stiklirate polja koja zelite da izmenite (mozda imate staru sliku koja je bolja lepsa od nove pa necete da je pomerate)...
 
nidzesi:
Tacno je da je All my movies najbolji program za katalogizaciju filmova! Ima dosta opcija i mnogo informacija mozes skinuti njime preko interneta! Ali imam mnogo problema s njim... Na slabijim racunarima program nekada nece da se startuje, ili koci, ili ti se sve sto si radio izbrise pa moras ponovo...
Moja mašina je zastarela da nema više gde, ali program radi kao od šale. Tebi je to nešto drugo u pitanju.
Mali savet: Trebao si da pokušaš da rešiš stvar sa kompjuterom, a ne da menjaš program. :wink:
 

Back
Top