Kataklizmične scene u Beogradu: grad utonuo u mrak, razorni vetar ruši stabla i krovove, stanari solitera u strahu, sve se ljuja!

Ja ne mogu da razumem da se zgrade od vetra ljuljaju, pa šta bi bilo da je nedaj Bože zemljotres ? Kakve su to građevine ? Nisam stručnjak za građevinu, pa ako neko može da mi objasni.
Svaka zgrada se ljulja i ovako , zbog vetra...nije to nista cudno, ljulja se malo do 10 15cm...
Zavisi koji sprat, a nije ovo bila neka zestoka oluja nego su ljudi pichoke...pa vestacki dizu tenziju....
Par limova ako se negde otkacilo , a ovaj kran sto je pao , ebace gazdi kaznama to sto su mu se radnici zaebavali sa potrebnim opterecenjem....a i inzinjer na gradilistu moze da pokupi kaznu...

Obicna letnja oluja....niti je orkanski vetar niti je dugo trajala...
 
gotovo u smislu da je "preletala" oluja i napravila stetu, sad saniranje.
Bice veselo ovih dana , veselo mislim na radne akcije...pola grbe blokirano popadalim stablima :(
To se sredi za 2h....
Ovo je nista, jos je kratko i trajalo....nego senzacionalizam..
Naravno opasno je voziti kamion u takvim uslovima, ovaj sto se prevrnuo je to znao , nemoguce da nije....to i ja znam a nikad vozio kamion nisam, ali me jednom vozio po jacem vetru neko , pa sam video sta je za kamion vetar...
Ovo ostalo je ocekivano....mislim na grane i drvece....svaka malo jaca oluja to napravi..
Jesu li padali elektricni stubovi, nisu...
 
Ja ne mogu da razumem da se zgrade od vetra ljuljaju, pa šta bi bilo da je nedaj Bože zemljotres ? Kakve su to građevine ? Nisam stručnjak za građevinu, pa ako neko može da mi objasni.
zgrade su projektovane tako da se ljuljaju i da sa time apsorbuju ili amortizuju kako oces delovanje sila koje uzrukuju vetrovi da se ne bi srusile
zato ih i projektuju lica strucno osposobljena i obrazovana za te stvari.

tako da ne moras da brines zbog toga sto to ne razumes
al ipak ovo je neko elementarno znanje
ja ne znam kako ali znam zasto
sad znas i ti
 
zgrade su projektovane tako da se ljuljaju i da sa time apsorbuju ili amortizuju kako oces delovanje sila koje uzrukuju vetrovi da se ne bi srusile
zato ih i projektuju lica strucno osposobljena i obrazovana za te stvari.

tako da ne moras da brines zbog toga sto to ne razumes
al ipak ovo je neko elementarno znanje
ja ne znam kako ali znam zasto
sad znas i ti
Možda je za inženjere građevine elementarno znanje ali ja zaista nisam upućena u način građenja.Hvala ti na objašnjenju.
 
Ja ne mogu da razumem da se zgrade od vetra ljuljaju, pa šta bi bilo da je nedaj Bože zemljotres ? Kakve su to građevine ? Nisam stručnjak za građevinu, pa ako neko može da mi objasni.
Ako se ljuljaju to se dobro, tako se apsorbuje veci deo snage I dalje prenosim na temelje, da su kruce pukle bi kao stapic
 
to spada u domen elementarnog znanja obicnog sveta .
ipak zivimo u visokogradnji vec vise od veka
Slažem se, ali ja ,koja oduvek živim u svojoj kući nisam imala potrebe da to naučim, sada kada me zainteresovalo ,pitala sam i saznala.Ima običnog sveta koji ne živi u velegradu, tako da nije ni imao prilike da o tome razmišlja.
 
Odma mi struja nestala jutros nije pustena
Meni je isto tako odmah nestala, ali je malopre stigla...
Lomile su se grane voćki i ostalog drveća, odleteo krov sa šupe,
sve se prevrnulo i razbilo što je bilo na putu, ali je mene tek "okrznulo"...
U mraku...
Kažu da treba da se naviknemo na ovakve oluje...
i na visoke temperature...
 
Slažem se, ali ja ,koja oduvek živim u svojoj kući nisam imala potrebe da to naučim, sada kada me zainteresovalo ,pitala sam i saznala.Ima običnog sveta koji ne živi u velegradu, tako da nije ni imao prilike da o tome razmišlja.
nek si ti danas nesto naucila <3

btw sto bi zivela u tudjoj kuci:eek:
 
Za samo 5 minuta Beograd je, oko 20 časova prekrio mrak! Orkanski udari vetra lomili su krovove i drveće, a velika materijalna šteta nastala je u svim delovima prestonice.

Razoran vetar počeo je oko 20 sati da nosi sve pred sobom. Jezivi crni oblak se nadvio nad glavnim gradom.

Širom Beograda su slomljena stabla, krovovi, roletne i ostali predmeti. Oko 20.20 časova počela je kiša, a zasad srećom nema gradnih padavina.

Pogledajte prilog 1380748
Ono je bio horor. Bukvalno za 5 minuta zacrnelo se nebo i podigla se prasina sa ulica od jakog vetra, čupalo je drveće iz korena.
 
Meni je isto tako odmah nestala, ali je malopre stigla...
Lomile su se grane voćki i ostalog drveća, odleteo krov sa šupe,
sve se prevrnulo i razbilo što je bilo na putu, ali je mene tek "okrznulo"...
U mraku...
Kažu da treba da se naviknemo na ovakve oluje...
i na visoke temperature...
Sad mi tek stigla struja,prodjoh malo periferijom svuda grane i sekli su bile su po putu,u zelezniku na pola drvo se srusilo na zgradu
 
349680141_271161912278998_5073618891644460498_n.jpg
 
Ja ne mogu da razumem da se zgrade od vetra ljuljaju, pa šta bi bilo da je nedaj Bože zemljotres ? Kakve su to građevine ? Nisam stručnjak za građevinu, pa ako neko može da mi objasni.
Ако је неко на довољно високом спрату, може приметити да се вода у чаши помера.

Да су зграде само бетонске, распале би се, али, имамо арматуру која допушта "дисање".
 
Ja ne mogu da razumem da se zgrade od vetra ljuljaju, pa šta bi bilo da je nedaj Bože zemljotres ? Kakve su to građevine ? Nisam stručnjak za građevinu, pa ako neko može da mi objasni.
elastičnost kao i mostovi inače bi otišlo u paramparčad
 

Back
Top