KAP SRECE U MORU NESRECE

le_malade_imaginaire:

Objasni mi recima,a ne grimasama sta ti u toj recenici nije jasno.Valjda si ti neki filozof,...pa onda filozofiraj,pricaj,pisi....ne glumi i ne foliraj se.
Otvori svoju dusu.Pusti mozak na slobodu.A ako imas srca i mozga shvatices i tudje odgovore(bez oibzira da li se slazes sa njima).
Srce+mozak=FILOZOFIJA.
 
VisionOfDisorder:
Shteta shto je moj duh previshe slomnjen da bih se potrudio da napishem neki racionalan odgovor (na tvoj iznenadjujuce intelegentan post), to bi verovatno ukljuchivalo chitanje svih gluposti ovde napisanih da bih eventualno nashao neshto za shta bih mogao da se uhvatim. Lenj sam, mrzi me. Nema tachnu definiciju, therefore, it doesn't weigh anything.

Oprosti ako te pogresno shvatam. Bezvoljnost je bolest. Do nje se dolazi pogresnim shvatanjem zivota. To je osnovno, mada moze biti uzrokovana nezeljenim i nemilim dogadjajima u zivotu, raznim kompleksima, droga,... Za nju je karakteristicno da je zivot besmislen, (pa i sve drugo). Ako si tu, onda ti stvarno treba kap srece. To je smisao . Ako ga ne vidis - moras ga naci. Ako ne mozes da ga nadjes moras da vjerujes onima koji su ga nasli: Zivot i sve sto postoji ima svoj duboki smisao. Netacno i nerazumno je misliti da ne vrijedi zivjeti, bez obzira sta covjeka snadje u zivotu. Odmah se promijeni. Pocni od avatara (ako si kao on, onda si u ocaju, ocaj je skoro smrt).
 
Zao mi je shto se osecash slomljeno. Ok, mozda sam intelegentan, mozda su sve to gluposti, ali za mene trenutno nisu poshto sam im posvetio vreme. Trudim se da ono chemu posvecujem slobodno vreme ne bude neshto shto smatram gluposhcu.
 
HELLGIRL:
Objasni mi recima,a ne grimasama sta ti u toj recenici nije jasno.Valjda si ti neki filozof,...pa onda filozofiraj,pricaj,pisi....ne glumi i ne foliraj se.
Otvori svoju dusu.Pusti mozak na slobodu.A ako imas srca i mozga shvatices i tudje odgovore(bez oibzira da li se slazes sa njima).
Srce+mozak=FILOZOFIJA.

Pa nisam bas... Hvala na savetima da otvorim dusu, ali dusa se ne otvara svakome i bilo kada, vec je za to potreban dobar podsticaj koji obicno dolazi spontano ;) Kada kazem podsticaj, mislim inspiracija, pokretac, nesto sto ce do te mere da me uzburka da bih mogao da se uzivim ;)

Ne slazem se da je tema glupa, mozda samo nije sve dobro formulisano.

Ona grimasa u obliku upitnog smajlija :confused: kaze confused... ;) Zbunjen sam onim (valjda) tvojim postom, to je sve. Tj. bolje receno, bio sam zbunjen.

I izvinjavam se na velikom odstakanju od teme ;)
 
le_malade_imaginaire:
To je (nadam se) tek pocetak teme,a za pocetak je i nije potrebno konkretno formulisati ili definisati.Dovoljno je da kazem da me zanima vase misljenje o recenici ''KAP SRECE U MORU NESRECE'',i sa cime je vi povezujete(da li imate neku emociju vezano za to)...
Nema problema,i ja se isto nadam da cemo postati inspirativniji;-)
Pozzz...
 
........u svakom slucaju ,bolje je gledati zivot u pozorisnom komadu, nego pozorisni komad u zivotu...a ta " kap "....pa, covek je , kako god i kovac svoje nesrece....jer je sreca kao trznica; i cesto, samo ako malo pricekas....cena pada.....??

:-), bobana
 
Sta oznacava ta kap?Koliko je ona velika? Kada se pojavljuje ta kap?Sta je to uoppste pojam nesreca.......neko je nesrecan kada ga ostavi momak/devojka.......neko je nesrecan zbog necije smrti.................a neko zbog toga sto nije dobio na kladionici.........kao i sve ostalo,i nesreca i sreca su relativni pojmovi.........
 
[QUOTE=MadonnaGirl
To sam sve ja vec pitala,ali niko se ne usudjuje da se ukljuci u razgovor.:-(
Mozda ovde niko nije iskusio nesrecu?Svi ocigledno crkavaju od srece...:confused: :confused: :confused:

Da li je ovde neko okusio na svojoj kozi ili bio svedok ubistvu,samoubistvu(ili pokusaju),nesrecnoj ljubavi,teskoj depresiji,invaliditetu,nemastini,gladi,....i td,i td.Toliko primera za nesrecu...Tu su i zatvori razlicitih tipova,saobracajne nesrece,narkomanija,pobacaji,bolesna ljubomora,sida,...............
To su definitivno primeri za NESRECU.

Da li neko konta na sta mislim,da li neko mozda prolazi kroz period NESRECE?Pa ako je odgovor 'da',gde nalazis ventil(odnosno sta je za tebe ta KAP)?
 
Breaking:
Pa spammerko napisi zasto se ne slazes.
Kap srece, batalite invalide, nisu samo oni srecni ako pomere prstitj.

Nije invalid srecan kad pomeri prstitj ako je svestan da nikada nece biti 100% fizicki zdrav..ako je tezak invalid i ako mu nema pomoci...to nije sreca u nesreci...u takvoj velikoj nesreci nema srece....
to moze da kaze neko ko je 100% fizicki zdrav i ko gleda sa strane...i ko ne zna kako se invalid oseca iznutra...
sve zavisi od tezine invalidnosti, ali taj sto ne moze da se pomeri, moze da pomeri samo prstitj , to je neko ko nema sanse da bilo kada bude sto posto fizicki zdrav....i ne verujem da je bas srecan sto je pomerio prstitj.....
treba biti invalid pa shvatiti druge invalide, a ne davati ovakve komentare bezveze

Izvini hell-girl....ali ja sam invalid i ovakvi komentari me ljute.......
inace tebi veliki pozdrav i poljubac i nadam se da si ok.....

I tebi Benjamine, veliki pozdrav od bebe spammerke i sve najbolje u zivotu...najvise apsolutno fizicko zdravlje ti zelim
i tebi i hell_girl i svim ljudima na ovoj planeti....
i vanzemaljcima...i ostalim entitetima..da ih ne nabrajam.......
prefilozofiracu se pa ce mi biti jos gore

;)
 
haklberi:
Ако немаш болове, психичке и тјелесне онда, ето ти среће. ***** све, и паре и остале трице и кучине, чак и здравље. Главно је да не боли. Други ће ти рећи разне ствари, но размисли мало о овоме што ти каже неко ко је претрпио МНОГО, ужасно много. Ето!!! ;)

E ovde se apsolutno slazem....
samo da ne BOLI

ostalo je sve SRECA
 
gledas pogrbljenu babu, nasminkanu sa velikom grbom na vratu, mislis grbava je , ide sa stapom, sepa na jednu nogu ....mislis ok grbava je , sepa, stara je....
kad si 100% fizicki zdrav i kad te nista ne boli, mislis da ni nju nista ne boli, nego eto copava je i ima grbu....ne pomisljas da ta zena mozda umire od BOLOVA....ali to se spolja ne vidi, to se oseca unutra, trpi se, i zivi se s tim....gadno je ali ljude zive sa uzasnim bolovima....
tek kad tebe pocne da BOLI...e tek onda shvatis neke stvari, mnogo stvari...
 
gledas pogrbljenu babu, nasminkanu sa velikom grbom na vratu, mislis grbava je , ide sa stapom, sepa na jednu nogu ....mislis ok grbava je , sepa, stara je....
kad si 100% fizicki zdrav i kad te nista ne boli, mislis da ni nju nista ne boli, nego eto copava je i ima grbu....ne pomisljas da ta zena mozda umire od BOLOVA....ali to se spolja ne vidi, to se oseca unutra, trpi se, i zivi se s tim....gadno je ali ljude zive sa uzasnim bolovima....
tek kad tebe pocne da BOLI...e tek onda shvatis neke stvari, mnogo stvari...
 
Midium:
ne postoji dzabe ona narodna "Ko zna zasto je to dobro"
koju ljudi obicno izgovaraju kada im se dogodi neka nesreca...

ne znam o kakvoj nesreci pricas....
ne verujem da je to rekao bilo ko ko je pao pod voz koji mu je odsekao obe noge, na primer.....
ili neko ko zivi u neizdrzljivim bolovima svaki dan....ne znam po koga je to dobro, ali po njega sigurno nije

vecina vas ovde zvuci dosta ofucano...

izvinjavam se na iskrenosti:D;)
 
Breaking:
Kako to mislis ofucano?
Mozda nemamo jade neke druge vrste, ali svakako svi poznajemo nesrecu.
Nije nesreca iskljucivo pravo invalida i starijih ljudi...
to je freeware.
I tako kap srece postaje freeware.

Kakve jade? LJubavne?
daj pusti me patetike:))
svi znamo sta je nesreca...
kad se razbolis, kad te boli, kad postanes invalid ......
nemoj tu da trkeljas o nekim emotivnim jadima molim te.........
dobro priznajem gubitak bliske osobe i tugu...mislim na gubitak u smislu smrti ili ako se neko blizak tesko razboli...
a ljubavnu patetiku, razne kenjkave depresije i slicne fazone, izlizane trepavice, male sise i male penise....to ne priznajem...
i da pomenem gluposti....izbeglistvo...gubitak kuce i imovine...
pa desilo se i meni, i ja sam bezala, izgubila sve...ali nije bitno, sreca je dok si zdrav i "prav" sto se kaze, ne moras da imas nista materijalno..
ne priznajem kukumavcenja da je nesreca teska gubitak materijalnog bogatstva....
da dodam...

aj kakve nesrece si imao objasni mi?
 
beba_toronto:
ne znam o kakvoj nesreci pricas....
ne verujem da je to rekao bilo ko ko je pao pod voz koji mu je odsekao obe noge, na primer.....
ili neko ko zivi u neizdrzljivim bolovima svaki dan....ne znam po koga je to dobro, ali po njega sigurno nije

vecina vas ovde zvuci dosta ofucano...

izvinjavam se na iskrenosti:D;)

ne postoji minus bez plusa
tako da je ova narodna "ko zna zasto je to dobro" apsolutno OK
npr.
nedavno sam gledao reportazu o jednom gitaristi koji nema obe ruke (uopste) i svira gitaru nogama,vozi auto nogama,kuva i pije kafu uz pomoc nogu....
covek maltene jasno stavlja do znanja da misli da on nikad ne bi bio ovoliko poznat gitarista da ima obe ruke i glupo receno kao da govori da je srecan zbog nesrece koja mu se dogodila...

jednostavno ja do sada nisam sreo apsolutnu nesrecu kao ni apsolutnu srecu uvek ima malo onog drugog tek da se nadje.... jbg .... takav je zivot.....

hvala na iskrenosti ona je nesto sto se koristi bez izvinjenja
 
beba_toronto:
Kakve jade? LJubavne?
daj pusti me patetike:))
svi znamo sta je nesreca...
kad se razbolis, kad te boli, kad postanes invalid ......
nemoj tu da trkeljas o nekim emotivnim jadima molim te.........
dobro priznajem gubitak bliske osobe i tugu...mislim na gubitak u smislu smrti ili ako se neko blizak tesko razboli...
a ljubavnu patetiku, razne kenjkave depresije i slicne fazone, izlizane trepavice, male sise i male penise....to ne priznajem...
i da pomenem gluposti....izbeglistvo...gubitak kuce i imovine...
pa desilo se i meni, i ja sam bezala, izgubila sve...ali nije bitno, sreca je dok si zdrav i "prav" sto se kaze, ne moras da imas nista materijalno..
ne priznajem kukumavcenja da je nesreca teska gubitak materijalnog bogatstva....
da dodam...

aj kakve nesrece si imao objasni mi?

proziveo svoj vek zdrav, nista ga nije bolelo, nije bio invalid,njegovi bliski nemaju tekih bolesti, rekli bi neki sve ok.... ali ne i on
zasto
pa zato sto je pojam srece relativan i ono sto je za njega sreca za druge mozda nije - tako da nekima emotivne nesrece mogu mnogo teze pasti od invaliditeta i telesnih nedostataka koje ti pominjes kao teze nesrece...
 
Zasto dozvoljavas sebi da omalovazavas sranja koja su zadesila drugoga?
To stvarno nije smesno.
Kao neki film sto sam gledao sa Al Pacino-om, 'people i know' se zove. Ima scena u restoranu kada on, kao licni agent za odnose sa javnoscu ili tako nesto, pokusava da uvede u dijalog grupu jevreja i grupu crnaca. I sada jevreji i crnci se zakache oko pitanja holokausta i nesretje i svaka strana misli da je ona u pravu i jedan od crnja kaze ' e ******* vi jeshe mislite da imate ekskluzivno pravo na pozivanje na holokaust'.

Tvoja nesreca je veca od moje nesrece? Jel to igra, ko ima bolja kola, vecu antenicu na mobilni, guzatiju r1bu koja se radije daje?
Sta je ovo, takmichenje? Ko ima vetji tuki?
Takmichenje u nesretji?
Da ti ispricham, pa da poredimo?

Emotivni jadovi, hipoteticki da ih imam, posto to pretpostavljas da ja potenciram u se, nisu dovoljno dobri na skali unesretjenosti? Ne kotiraju se visoko u uporedbi sa fizickim?
Mozda. Mozda ne. Zavisi ko ih kusha.
Kao da je vashar i odu dva tipa da udaraju onaj dzak pa da im se kao izmeri snaga udarca i ko je jache opizdio pobedjuje i sutra se fali u zadrugi.
Ali to je bezazleno, sa druge strane takmicenje u nesretji je sportska disciplina koji me ne zanima.
Gubitak materijalnog isto nije dovoljno dobar?
Pa pretpostavljam da kada su govna pala sa neba uz grmljavinu, ne mari da li je palo jedno vise koje je naneo vetar, tek eto tako, dzemper ti je umrljan i ne mari vise, imunitet na tu kishu raste.

Bilo bi smesno kada bih ti napisao moje probleme i moje kishe sranja, i rekao ti 'al ja sam izdrzao, a neko drugi ne bi, haha, svi vasi problemi su nevazni i mali u uporedbi sa mojim, ja sam nesretja-master!'
 
Midium:
npr.
nedavno sam gledao reportazu o jednom gitaristi koji nema obe ruke (uopste) i svira gitaru nogama,vozi auto nogama,kuva i pije kafu uz pomoc nogu....
covek maltene jasno stavlja do znanja da misli da on nikad ne bi bio ovoliko poznat gitarista da ima obe ruke i glupo receno kao da govori da je srecan zbog nesrece koja mu se dogodila...



Da,bio je taj dokumentarac pre neki dan na TV-u.Ustvari,to je reportaza o coveku koji se rodio sa invaliditetom(bez obe ruke).On je bio i u braku sa zenom(koja isto nije imala obe ruke),dobili su i dvoje dece.Ali posle nekog vremena su se razveli.O njemu se dosta pisalo(takoreci,proslavio se) jer je imao tu uzasnu nesrecu,a ipak je obavljao,vrlo uspesno, sve zivotne funkcije.U emisiji prikazuju i kako on i taj crnac,gitarista(isto bez ruku) razgovaraju i razmenjuju iskustva....
 
Ljubavni jadi....ah...
Na osnovu svog primera i uokviru ove teme mogu reci samo da sam jako srecna sto moje srce ima tu privilegiju da oseca tu pravu ljubav,iako je ta veza prekinuta...Volela sam ga,voleo me je,bili smo zajedno,vise nismo,uprkos tome volim ga,voli i on mene,nismo zajedno a srca koja su nam slomljena i dalje vole,vise nikad necemo biti zajedno,a zauvek cemo se voleti.
U svetu u kome je PRAVA LJUBAV izuzetno retka,ja sam imala tu srecu da je osetim iako sam sada stravicno nesrecna jer nismo zajedno.To je ta kap srece u moru nesrece: Patim i umirem,ali sam srecna sto volim.(ukratko...)
 
Midium:
proziveo svoj vek zdrav, nista ga nije bolelo, nije bio invalid,njegovi bliski nemaju tekih bolesti, rekli bi neki sve ok.... ali ne i on
zasto
pa zato sto je pojam srece relativan i ono sto je za njega sreca za druge mozda nije - tako da nekima emotivne nesrece mogu mnogo teze pasti od invaliditeta i telesnih nedostataka koje ti pominjes kao teze nesrece...
Fizicke invalidnosti jesu teske, tim prije, sto impliciraju i emotivne invalidnosti. Medjutim, ima potpuno fizicki zdravih i savrseno lijepih osoba (vila da ih rodi) ali - emotivno bolesnih. Ovi iz prve grupe ne razumeju i ne priznavaju da ovi drugi moraju biti invalidi. Oni jesu invalidi, nista laksi nego ovi iz prve grupe. I kod njih uzrok moze biti fizicke prirode (fizioloski) ali cesce je psihicke prirode. Osim toga, sama psiha moze izazvati fizioloske poremecaje. Medjutim, izlecivost kod druge grupe ima vise izgleda, pogorovu ako nijesu nastali fizicki poremecaji (ostecenje mozga). I za jedne i za druge (i za zdrave) lijek je duhovno uzdizanje. Ma kako da je covjek bolestan osjecace se zdravo ako mu je duh zdrav. Ona cuvena izreka vazi i obrnuto: "U zdravom duhu zdravo tijelo".
 

Back
Top