Kamioni i autobusi

stef trans iz cacka radi vec koliko godina bez ijedne jedine dozvole i po principu do 7.5t bruto
ja garantujem da je takav zakon, do skoro sam svaki dan zavirivao u ta pravila iz ministarstva
znam ih bre napamet
SLOVENAC032 je ali nesto nece da mi se reguje pod starim nickom i sifrom.


Ja vozim u Stef transu i dozvole do 7,5t ti ne treba kolega nigde sem za Italiju. Skoro su Bosanci poceli da drndaju kao da treba preko 6,5t ali to samo da bi im dao 10 maraka ili ti 5eur, kako hoces :) Prica se da ce Madjari da uvedu dozvole ali od toga jos uvek nema nista. Ja non-stop vozim kao i svi iz Stef Transa tako da ti je to proverena informacija.
Truckeru poz i pogledaj poslednji broj Velikih tockova i to naslovnu stranu :)


Poz kolege
 
Hajdemo sad malo u budućnost:

3019_max-1.jpg


vuedecot-1.jpg

Project Colani , poznati dizajner...:super:
 
Kolega sasa79 tu mogu da ti donekle pomognem.Odnos cene i kvaliteta je slican Stralisa nisam vozio ali eurotech sam vozio i mogu ti reci da je mnogo veliki krs u odnosu na scania koju sam 2 meseca vozio.Za predaleke puteve nije tipa Rusija,Spanija itd..Moze Slovenija i te blize zemlje.Sigurno mogu da ubiju milionce i zavisi sta ces da teglis sa njim i dali uzimas nov ili polovan.
 
Ma sad kako da vam kazem imam E i sad planiram da pocnem nesto . Al sta u ovoj zemlji raditi da mos ziveti normalno . Imam neku ustedjevinu i moz bi uzo mali kredit od rodjaka i nameravao sam da uvezem neki polovni kamion . Muvao sam se po raznoraznim sajtovima za kamione i tek tad mi nista nije bilo jasno . Gledo sam nesto da kazem euro 3 posto je valjda to osnov za uvoz . Cene 20000 pa nagore a kilometraza 500 000 pa navise . Jedino iveko ko kamion ima neku cenu od 14 000 pa vas zato i pitam. Naso sam neki atego za nekih 18000 kakv je ko kamion neznam al bi mi dobro doso neki savet . Pazite ja sam stvarno pocetnik i kilometraze od 500 000 mi deluje zabrinjavajuce . Sta vi ko iskusniji predlazete i koji su kamioni po vama ok . Ja sam cuo od nekih sofera izreku MERCEDESA HVALI AL MAN-a VOZI . Neznam sta je stvarno dobro i zato bi voleo da cujem vase misljenje.Svako prica svoju pricu i svako havali svoj kamion i kad sve skupis nista ti nije jasno , cuo sam za VOLVO da su katastrofa skupi delovi da su nezgodni za odrzavanje i td pa bih voleo da cujem i vas . I ako imate neke forume o kamionima dajte . POZZZZZZZ
 
Ti si isti slucaj ko i ja.Ja sam registrovao firmu za ali,jos nisam kupio kamion.Samo sto sam ja radio kao vozac.Gledao sam isto i ja da uvezem neki kamion.Za unutrasnji transport ce isti poso da ti zavrsi i fap ili bolo koji stariji kamion zakoji ces da das 7000 i neke euro3 za koje ces da spucas 20000.Ja sam tako razmisljao da pocnem ovde nesto kod nas i iso sam u deset fabrika i svi mi kazu ima poneka tura meseno.Ja idem na drugu varijantu mali kamion do 7.5t bruto.Evo malo i cena novih kamiona

svi su sa webasto,klima,jedan krevet i standardno sto ide
Daf LF45.180 euro4
cena sa carinom bez nadgradnje 45 731,40eura

Iveco Eurocargo 75E18 euro4
sa carinom bez nadgradnje 42 400,00e

MAN TGL 8.180 euro5
sa carinom bez nadgradnje 49 385,00e

MB Atego 816 euro5
sa carinom PDV i nadgradnjom 66 540,20e
 
Znaci cuvaj pare i cekaj bolja vremena . A kakvi su nasi za placanje ima li tu problemaa . S to se tice toga ti kamoini do 7.5 tona sto ti kazes vozio sam VOLVO al ti mogu reci da nikad vise u zivotu necu pomisliti na njega mog bivseg gazdu kosta ko nov.
 
trucker sd a koje kamione ti imas

Volvo F10
Volvo FL10
Volvo F12 (od prijatelja, njemu ne vrsi nikakav posao)

Svi su tegljaci, a od poluprikolica imam sledece;
Schwarzmuller sa trostranom roll ciradom i muldom, jastucarka
2 x VanHool 12,2m jedna sa druga bez cirade, obe gibnjare
UTVA S215 jumbo cirada od 102m3, troosovinka sa duplim gumama, a dole su gibnjevi,
amortizeri i jastuci. Ne osecam je iza sebe :)
 
Trucker decko nemoj pogresno nesto da me shvatis ja licno nemem nista protiv VOLVO kamiona . Samo to iskustvo mog gazde i kad god se nesto sjebe na njemu opravka kosta djavo i po . Neznam stvarno kao stoje cene s drugim kamionima al za njega gazda je uvek kukao i po nedelju dve nije bio raspolozan da razgovara s nama. Al eto interesuje me tvoje iskustvo s njima . Moj drug radi u SIMPLEX-u firmi koja prodaje kamionske delove i on mi je reko kao da su skandinavci sto se tice cene rezervnih delova i odrzvanja dobri za izbegavanje . Pohvalio je nemce dosta narocito mercedes i kaze da su dosta povoljni za odrzavanje . Sta ti kazes na to, jer cenim da si ti iskusniji od mnogih ovde na forumu posto sam imo priliku da procitam neka tvoja objasnjena . Voleo bih da cujem nesto od tebe na tu temu. I voleo bih da mi das neke nase forume o kamionima ako znas. POZZZZ
 
Ma nisam ti nista zamerio, daleko od toga.
Gazda ti je delimicno u pravu, mada ja nemam toliko cesto kvarove. Jesu delovi skupi ali se isplati ulagati.
A to sto se tice toga koji je kamion bolji mogu samod a ti kazem da moji kamioni npr imaju po 45 litra vode u motorima, dok MAN i Mercedes imaju po 32, 35 litra. Ja moj Volvo teram ubrdo kao bog djavola dok oni moraju brzinu nize, pogotovo leti. To je sto se starijih kamiona tice (kakvi su moji) za nove bas nesto i nisam upucen u materiju toliko. U Volvo da, za ostale pomalo.
 
Nije ni cudo sto Evropskih kamiona nema u Americi. Ovakvi kamioni nikad nebi prosli u Americi, nemozes se okrenuti u kabini koliko je mala.

Veliki pozdrav kolegi Marauder. ljudi moji lijepo je cuti kako je i drugdje za volanom ja nisam znao za ovaj njihov listic a ni za to da se u evropi vozi 8h dnevno.Ja vizim 9h pa zatim 9h pauze mada bi trebao praviti 11h pauze ali svabe to jos uvjek tolerisu
 

Back
Top