Kakvu biste odluku vi doneli ?

Parun

Poznat
Poruka
7.760
Da ste na mestu Predsednika drzave kojoj Julian Asanze trazi azil a znate da odobravanjem azila dovodite u pitanje strateski interes svoje drzave i rizikujete gubitak povlastica u smislu olaksica izvoza kao "povlascena nacija", gubitka Free Trade Agreementa, ukidanja bezviznog rezima za svoje gradjane, otezan pristup svetskom trzistu novca it'd it'd ... ukoliko naljutite veligo brata ? Da li bi ste Juliana "pustili niz vodu" zarad opsteg nacionalnog interesa ili bi postupili kao Predsednik Ekvadora ?

Navodim primer Australije koja ni malim prstom nije mrdnula da zastiti svog gradjanina jel' vlada ne zeli da rizikuje Free Trade Agreement sa USA. Molim da se stavite u poziciju ogromne odgovornosti sa stanovista funkcije koju obavljate ....
 
Je li to onaj silovatelj? Ne razumem kakav je to moralni princip braniti silovatelja koji je uz to prekrsio pravne norme za kauciju. Nema tu nikakve dileme.

Hajde da je u pitanju neka moralna velicina, tipa Patrijarh pavle, ali silovatelj :eek: Uopste i nije tema, iskreno.

Uostalom, jbem ti drzavu koja daje azil silovatelju. Zamislite da su vase cerke te koje su silovane.
 
Je li to onaj silovatelj? Ne razumem kakav je to moralni princip braniti silovatelja koji je uz to prekrsio pravne norme za kauciju. Nema tu nikakve dileme.

Hajde da je u pitanju neka moralna velicina, tipa Patrijarh pavle, ali silovatelj :eek: Uopste i nije tema, iskreno.

Uostalom, jbem ti drzavu koja daje azil silovatelju.

Pa ne brane ga zbog silovanja vec zbog onih depesha.
 
Je li to onaj silovatelj? Ne razumem kakav je to moralni princip braniti silovatelja koji je uz to prekrsio pravne norme za kauciju. Nema tu nikakve dileme.

Hajde da je u pitanju neka moralna velicina, tipa Patrijarh pavle, ali silovatelj :eek: Uopste i nije tema, iskreno.

Uostalom, jbem ti drzavu koja daje azil silovatelju. Zamislite da su vase cerke te koje su silovane.

Nije dobio azil zbog toga vec zbog procene da postoji realna opasnost da moze biti izrucen USA gde nece imati fer i posteno sudjenje i gde moze da dobije cak i smrtnu kaznu. Ali nije to tema ....
 
Nije dobio azil zbog toga vec zbog procene da postoji realna opasnost da moze biti izrucen USA gde nece imati fer i posteno sudjenje i gde moze da dobije cak i smrtnu kaznu. Ali nije to tema ....

Ta realna opasnost ima osnova u tome sto to kaze njegov advokat i sam Asanz. Ne ulazim u motive vlade Ekvadora, ali dati azil coveku koji je optuzen za silovanje je najblaze receno malo...Pa...Bolesno... Ma kakav konkretan povod za azil bio.

A poenta mog odgovora je da takve osobe najcesce nisu nikakve moralne velicine, i to uopste nije moralna dilema.
 
Je li to onaj silovatelj? Ne razumem kakav je to moralni princip braniti silovatelja koji je uz to prekrsio pravne norme za kauciju. Nema tu nikakve dileme.

Hajde da je u pitanju neka moralna velicina, tipa Patrijarh pavle, ali silovatelj :eek: Uopste i nije tema, iskreno.

Uostalom, jbem ti drzavu koja daje azil silovatelju. Zamislite da su vase cerke te koje su silovane.

mda, jurcanje za silovateljima po kugli zemaljskoj je inace amerima prioritet...
pa cak i kad zrtve nisu americke drzavljanke
sta ti je osjecaj za pravdu <3
 
Ta realna opasnost ima osnova u tome sto to kaze njegov advokat i sam Asanz. Ne ulazim u motive vlade Ekvadora, ali dati azil coveku koji je optuzen za silovanje je najblaze receno malo...Pa...Bolesno... Ma kakav konkretan povod za azil bio.

A poenta mog odgovora je da takve osobe najcesce nisu nikakve moralne velicine, i to uopste nije moralna dilema.

Radi se o zakulisnim semama koje ce izbiti u javnost tek za 10-15 godina. Scenario o izrucenju USA je napisan i to je glavni cilj. Silovanje je cista namestaljka, radi se kako sam izvesten o seksu bez kurtona zastite sto je po svedskim zakonima kaznjivo, nije bilo nikakvog silovanja.
 
Ta realna opasnost ima osnova u tome sto to kaze njegov advokat i sam Asanz. Ne ulazim u motive vlade Ekvadora, ali dati azil coveku koji je optuzen za silovanje je najblaze receno malo...Pa...Bolesno... Ma kakav konkretan povod za azil bio.

A poenta mog odgovora je da takve osobe najcesce nisu nikakve moralne velicine, i to uopste nije moralna dilema.

Vecinu optuzbi za silovanja shvatati za ozbiljno je tek bole's prvog stepena,a o onim silovanjima u ovim slucajevima je direkt za ludacku koshulju,mosh misliti odjednom se pojavi neka kukavka koja se setila kako je ovaj silovao u proslom zivotu cim se zameri nekom poput SAD.

More da imam vlast u recimo Srbiji sto je najrealnije direkt bi izdao Srpsku poternicu za tom zrtvom silovanja,nikada je ne bi uhapsili al cisto 'nako iz principa.
 
Radi se o zakulisnim semama koje ce izbiti u javnost tek za 10-15 godina. Scenario o izrucenju USA je napisan i to je glavni cilj. Silovanje je cista namestaljka, radi se kako sam izvesten o seksu bez kurtona zastite sto je po svedskim zakonima kaznjivo, nije bilo nikakvog silovanja.

To ce se ustanoviti u sudskom postupku. Isto tako ja mogu da kazem da mi on bas onako deluje kao zesci silovatelj, i apsolutno mi je sumnjiv.
 
Vecinu optuzbi za silovanja shvatati za ozbiljno je tek bole's prvog stepena,a o onim silovanjima u ovim slucajevima je direkt za ludacku koshulju,mosh misliti odjednom se pojavi neka kukavka koja se setila kako je ovaj silovao u proslom zivotu cim se zameri nekom poput SAD.

More da imam vlast u recimo Srbiji sto je najrealnije direkt bi izdao Srpsku poternicu za tom zrtvom silovanja,nikada je ne bi uhapsili al cisto 'nako iz principa.

Naravno, to je po dobrom starom obicaju pravih srpskih domacina- 'Uvek je zena kriva', 'zena je *****', 'Tebra, navuce me kur,vetina', i ostale prave vrednosti srpske tradicije.
 
1. nije optuzen ni za sta
2. zovu ga na saslusanje zbog seksualnog odnosa tokom koga mu je pukao prezervativ sto je svedska femi-nazi ***** okarakterisala kao silovanje

Ma zena je kriva. Znas ono, ona ti kaze 'Vadi ga ako je pukao', a ti njoj 'Ma bezi bre, sada sam pri kraju, gde sada da ga vadim', i to nije silovanje. Aha.

Naucite da postujete zenski rod. Govorite o Asanzu kao da je Isus licno, sto je smesno.
 
Mislim da tema nije "Da li je Asanze Kriv ?" vec "Sta bi ste vi uradili da .."

Pa ako neko nije kriv onda se pitanje sta bi normalna i moralna osoba uradila - ni ne postavlja. Naravno da treba zastititi svakoga ko je zrtva nepravednog progona.

Ma zena je kriva. Znas ono, ona ti kaze 'Vadi ga ako je pukao', a ti njoj 'Ma bezi bre, sada sam pri kraju, gde sada da ga vadim', i to nije silovanje. Aha.

Naucite da postujete zenski rod. Govorite o Asanzu kao da je Isus licno, sto je smesno.

lupetas sve vreme. ocigledno nemas pojma o slucaju bitno ti je samo da zastitis eu-slinavce i njihove gospodare iz Amerike. Ceo slucaj je iskonstruisan, ta koja ga sad optuzuje za puknuti kondom - je nakon tog dogadjaja pristustvovala zurci organizovanoj u cast Asanga, cak o tome i radosno twittovala, dok je prijavu podnela tek kad se ispostavilo da joj je Asange kresnuo i drugaricu :super:
 
Poslednja izmena:
Ne jurcaju Ameri zbog silovanja, vec Svedjani.

Ecuador's decision has also angered the Swedish authorities, who wish to question Assange
and the two women who claim he assaulted them during a trip to the country in 2010.
Assange denies the assault claims and says he fears being sent on to the United States
where he could face political persecution for releasing thousands of secret US cables.

http://www.guardian.co.uk/media/2012/aug/16/julian-assange-asylum-uk-ecuador
 

Back
Top