Kakvi bi vi bili da imate vlas'?

kolko ti dosta?

  • ne bi krao, sve bih dao narodu

  • u skladu sa propisi i predvidjeni procenti

  • Kuća na sprat, džip i milionče dva i dosta

  • Sve što odštampao Topčider

  • prijavljujem temu jer me autor navodi na grešne misli kojih se i ovako jedva suzdržavam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Стаљин је био мајка Тереза за ове твоје што су оружјем узјахали туђе куће на Дедињу.

Da,.. Ja bih bio MNOGO gori nego STALJIN. :ok:

Moj Goli Otok bi bio velicine Madagaskara... :whistling:

I razumljivo zasto. :kez:

Ako neko/somebody/jemand ima nesto protiv mojih misli... Samo napred! Be my guests, make my day! :smeker:

_niemand_
 
mene bi skenjali posle tri dana

ne volim lopove, svake vrste. a za vlast treba neko pametan ko bije bitke i dobija ih

- - - - - - - - - -

Пре бих рекао да у бананистанима са демократијом у свом фетусном облику, попут Спрдије на власти су они које сам описао у претходном посту, док у земљама које су на вишем степену друштвеног развоја (попут поменуте у твом посту) где је демократија у млађем адолесцентном добу су само временом успели да усаврше начине како да прикрију идентичне појаве

da, to je taj nivo

ovaj nick zivi u sprdiji, ja zivim u srbiji

njemu su nato eu i nemacka na visem stepenu drustvenog razvoja, meni su na primitivnom, nasilnom i necivilizovanom stepenu.

drka pojmove stepen demokratije i tehnoloski razvoj. obicno je tako na forumu politika, svi znaju sve o svemu, masa neobrazovana ali drcna
 
Na delima, naravno, i to onim uperenim ka oporezivanju najbogatijih, kriminalno stecenoj imovini i njihovom oporezivanju, ali bila bih blaza prema stanovnistvu koje nema tj. prosecnom.

Takodje bih bila stroza po pitanju otpustanja radnika iz javnih preduzeca i drzavne administracije.

I u ponekim medjunarodnim pitanjima tj. regionalnim.

Znas za sta je Miskovic tuzen? Za posao ukupne vrednosti nekih 25 miliona evra. Samo procenat od toga je nelegalna radnja, ako je uopste ima, znaci... 2-3 miliona. Pored svega ostalog, a posebno monopolske trgovine, Miskovic je tuzen prakticno za pogresno parkiranje i ko zna da li ce uopste da bude osudjen.
Sa Deltom koja je imala milijardu evra prometa, tuzakanje za mogucu protivpravnu korist od par milioncica je smesan posao. Rekao bih, za naivne.
 
Znas za sta je Miskovic tuzen? Za posao ukupne vrednosti nekih 25 miliona evra. Samo procenat od toga je nelegalna radnja, ako je uopste ima, znaci... 2-3 miliona. Pored svega ostalog, a posebno monopolske trgovine, Miskovic je tuzen prakticno za pogresno parkiranje i ko zna da li ce uopste da bude osudjen.
Sa Deltom koja je imala milijardu evra prometa, tuzakanje za mogucu protivpravnu korist od par milioncica je smesan posao. Rekao bih, za naivne.

Zato sam i napisala "oprezivanje" u slucaju da nema dokaza da je neka imovina stecena kriminalom, makar privrednim.

Dakle, jedne ostre progresivne stope oporezivanja bi bile primerene u ovim slucajevima, ali daleko od toga da je samo Miskovic u pitanju i ne odnosi se samo na tajkune, nego na sve one koji su "zakonito" (citaj - zakonima napisanim specijalno zbog njih) dobili povlastice, ogroman posao i profit, dok za one koji to nisu i nemaju, ne vazi.
 
Poslednja izmena:
Zato sam i napisala "oprezivanje" u slucaju da nema dokaza da je neka imovina stecena kriminalom, makar privrednim.

Dakle, jedne ostre progresivne stope oporezivanja bi bile primerene u ovim slucajevima, ali daleko od toga da je samo Miskovic u pitanju i ne odnosi se samo na tajkune.

To jeste dobra ideja - ali bi mi trebali da uvezemo 1000 Svajcaraca da to sprovedu. Mi nismo voljni. Jesmo sposobni, ali nikako nismo voljni.
 
Zasto nismo voljni? Kako je grcka Vlada "voljna"?

Nije tu do volje, nego do moranja jer se vise nema kud, dosta se uzimalo od siromasnih da bi se "davalo" bogatima i povlascenima.

Ova garnitura nije voljna bas zato sto zna ko ju je izglasao, a to su oni koji jurisaju na drzavne plate i fondove.
Nama sasvim lepo mogu da upravljaju stranci. Bolje da ih iznajmimo nego da nas okupiraju (i naprave isto, dobro, upravljanje).
 
Pa ko onda po tebi zivi u razvijenoj demokratiji (ako je Amerika u adolescenskom dobu)? Ima li takve zemlje?

Поставила си питање, али у наставку си дала и одговор.

Демократија у свом изворном значењу (демос = народ, кратос = владати) не постоји нигде. Постоје неки појавни облици у различитим фазама развоја, али друштво у коме постоји владавина народа не постоји.
 
grcka nije bas dobar primer.

tamo je zapada vojno intervenisao protiv grackog naroda posle WWII, bio je rat.

pa je posle zapad uveo vojnu vlast u grckoj oko sedamdesetih. da bi se danas desavalo ovo tj propast kapitalizma.

bar pola grka nije za zapad, oni su kao mi - normalan, domacinski svet
 
- - - - - - - - - -



da, to je taj nivo

ovaj nick zivi u sprdiji, ja zivim u srbiji

njemu su nato eu i nemacka na visem stepenu drustvenog razvoja, meni su na primitivnom, nasilnom i necivilizovanom stepenu.

drka pojmove stepen demokratije i tehnoloski razvoj. obicno je tako na forumu politika, svi znaju sve o svemu, masa neobrazovana ali drcna


Вохоооууу... интелигенцијо, очекивао сам да ћеш бар дан два бити суздржан и стидети се након синоћне бламаже и решетања кроз које си прошао на сопственој теми. Да ти није било сабрата по интелигенцији чија је моћ да изкасапи теме, обрише постове и оно што је преостало закључа стајало би тамо као сведочанство твоје глупости и бламирања. Додуше, ти своју неинтелигенцију демонстрираш на свакој теми, могли би бар ти твоји да ти ажурирају софтвер или уграде нови, а богами и очисте кулер пошто превише багујеш


Иначе, какав био ноћи живот? Након решетања синоћ си осрамоћен, експресно збрисао у "ноћни живот" а већ сабајле устао да обогаћујеш ове странице својом бесмисленошћу. Да се ниси и у ноћном животу избламирао, кад те већ потерало, па од муке ниси могао да заспиш
 
Кад би био влас позвао би Берлусконија за саветника ову багру Блера би најурио, правили би журке позвали и Путина само пунолетне да се не преваримо са малолетно месо, ту би се договарали о будућности Србије и бољем животу.Дао бих базу Русима и покушао од новца за базу одјебем ММФ са грбаче и новац узимам од развојне банке БРИКСА која ће кренути у пун рад и почео са подизањем привреде и пољопривреде која ће извозити робу у земљама трећег света.Што се тиче тајкуна њих би терао да запосле што више а ако неће све би им национализовао у њихове виле и куће пустио бескућнике.Међу првим потезима би ми било спајање Србије са Црном Гором јер тамо има много Срба које би искористили за свргавање Мила Ђукановића док Косово је велики проблем које не може се решити одмах него мора се чекати погодан тренутак јер би враћање Косова изазвало велики проблем зато што тамо имамо потпуну контролу Американаца и нуклеарни рат би покренули за Бонстил треба само чекати велике играче како ће ту да одиграју, наравно и република Српска је наша...
 
sinoc je tema bila ok, a vasa ciljna grupa se iskazala kao sto je predvidjeno, saamo spam i baljezganje, nema jednog posta da se smislen i na temu

to sto vidis drugacije...pa ti sve tako vidis. nije to moj problem. mada meni su sinoc njih nekoliko bili nevidljivi, tj na ignore, zato i dodju da vredjaju, ali slaba vajda, vredjanje je odlika prostog sveta

ps sinoc smo malo pipkali sise, prva a liga. 35+

ps2 ja na tvoju tem tesko da bih dosao, jedino ako me iznenadis i napises nesto da ima politicki smisao, i literalni, i antiantisrpski. znaaci nikad
 
Poslednja izmena:
Teksaški masakr motornom testerom. Mislili ste da su nam u prethodnih stotinak godina razjebali zemlju? Posle mene kamen na kamenu ne bi ostao, i matore babe bi se dobrovoljno prijavljivale za kamikaze, samo da izbegnu alternativu. Naravno, prethodno bih se obračunao sa komšijskim parodijama od država, prvenstveno Bugarima da se osigura zaleđina, a potom i ostalima. Ma, neću ni da mislim, opredeljujem se za poslednju opciju u anketi...
 
Velicanstveni.jpg
 

Prilozi

  • Vucko Terminator.jpg
    Vucko Terminator.jpg
    15,4 KB · Pregleda: 0

Back
Top