Kakve su posledice društvene nejednakosti ?

tako je. Ne ode sve na plate nigde u svetu. Nigde. Prosecna plata je otrpilike bdp/20. U svim zemljama sveta. otvorio sam temu. Znaci plate mogu samo da rastu ako ja investram tj poraste bdp. znaci da bi plata rasla treba bdp da raste. a valjda si razumela kako bdp. I da li je bolje da ja dam 43% drzavi ili da te pare ulozim u rast firme i vece plate. Naravno bolje vise drzavi. Nema precica. tako funcionise sistem .

Daj molim te ... zamorno je slušati više tu balkansku ekonomiju o tome kako već 20 godina "naši privrednici" bi investirali, ali im država uzme mnogo ... a oni što plate malo nije tema.

Mani tog prodavanja magle... imali su jeftine radnike, državne resurse sve i nisu dalje otišli od socijalističkih proizvoda.

I još imaju ambiciju i dalje da nas ubedjuju kako mora da se radi mnogo za malo para kako bi ONI investirali.

Baš sad čitam u Blicu - kako se lepo upakuje privilegovanost https://www.blic.rs/zabava/vesti/ne...-voditeljke-a-nosi-haljinu-staru-sest/rm5yf3c

I evo komentara koji opisuje srž našeg društva:

~glumica : Ona ode na kasting a ne zna mama voditeljica, ne zna tata reditelj, ne zna baba, ne zna profesor Dragan Petrovic....niko ne zna u Srbiji da je otisla na kasting i svud dobije glavne uloge...ni price za malu decu nisu...

E tako i ti ... kao ovi u članku o ovoj mladoj nadi srpskog filma (možda je stvarno i talentovana i zaslužuje)

Naravno neko je odmah dotrčao da okarakteriše "glumicu" kao jadnu .
 
Poslednja izmena:
Daj molim te ... zamorno je slušati više tu balkansku ekonomiju o tome kako već 20 godina "naši privrednici" bi investirali, ali im država uzme mnogo ... a oni što plate malo nije tema.

Mani tog prodavanja magle... imali su jeftine radnike, državne resurse sve i nisu dalje otišli od socijalističkih proizvoda.

I još imaju ambiciju i dalje da nas ubedjuju kako mora da se radi mnogo za malo para kako bi ONI investirali.

Baš sad čitam u Blicu - kako se lepo upakuje privilegovanost https://www.blic.rs/zabava/vesti/ne...-voditeljke-a-nosi-haljinu-staru-sest/rm5yf3c

I evo komentara koji opisuje srž našeg društva:

~glumica : Ona ode na kasting a ne zna mama voditeljica, ne zna tata reditelj, ne zna baba, ne zna profesor Dragan Petrovic....niko ne zna u Srbiji da je otisla na kasting i svud dobije glavne uloge...ni price za malu decu nisu...

E tako i ti ... kao ovi u članku o ovoj mladoj nadi srpskog filma (možda je stvarno i talentovana i zaslužuje)

Naravno neko je odmah dotrčao da priuputa "glumicu" zašto je zlobna.

srpska radna snaga uopste nije jeftina. ne znam ko ti je to pricao. 400 evra mesecno po radniku bruto. a sama vidis da je velika nezaposlenost. cak i za one plate od 200 evra se otimaju ljudi. Kad je srpski radnik toliko jeftin,. zasto nije zaposlenost 100 % nego svaki treci nezaposlen. sa svakim zaposlenim radnikom i njegovom eksplatacijom se ostvari ogroman profit, objasni zasto nema masovne eksplatacije srpskog radnika

- - - - - - - - - -

da li su poslodavci debili i nece da eksplatisu srpskog radnika i ostvare ekstra profit ili je nesto drugo po sredi
 
Poslednja izmena:
srpska radna snaga uopste nije jeftina. ne znam ko ti je to pricao. 400 evra mesecno po radniku bruto. a sama vidis da je velika nezaposlenost. cak i za one plate od 200 evra se toimaju ljudi.

I opet ti mantraš jedno te isto.

Naravno da nije jeftina za nekoga ko ne zna kako da organizuje svoj posao i ko nije sposoban da vodi firmu, već je ima samo zahvaljujući spletu okolnosti i sistemu koji ga održava.

Ako nisi dobar u svom poslu - sve ti smeta, ako loše upravljaš svojom firmom tad je sve problem- i porezi i plate i doprinosi i svi su neefikasni i niko neće da radi.... bla bla bla

Aj malo promenite priču - dosadna je .

Prošla su vremena otimanja za 200 eur, veruj. Na vreme shvati.
 
I opet ti mantraš jedno te isto.

Naravno da nije jeftina za nekoga ko ne zna kako da organizuje svoj posao i ko nije sposoban da vodi firmu, već je ima samo zahvaljujući spletu okolnosti i sistemu koji ga održava.

Ako nisi dobar u svom poslu - sve ti smeta, ako loše upravljaš svojom firmom tad je sve problem- i porezi i plate i doprinosi i svi su neefikasni i niko neće da radi.... bla bla bla

Aj malo promenite priču - dosadna je .

Prošla su vremena otimanja za 200 eur, veruj. Na vreme shvati.
200 evra sem u beogradu je prihvatljiva plata. znam ljude koji rade i za 15000 . ali ni njih nema dovoljno, jednostavno ti veze sa zivotom nemas ni gace ne bi znala da sasijes, a rugas se privednicima, koji verovala ili ne nemaju tehnologiju ni trziste da se takmice sa strancima. jednostavno ti si glupaca raspala. . e da si ti gazda kako bi bila velika plata. Kako je to lako reci. znas ja da imam neke pare sve bi bilo drugacije. naravno da ne bi. prodaj stan pa pokreni posao.

- - - - - - - - - -

srpski poslodavac je los, a srpski radnik je genije. sa znanjem veverice. i ti si prosla besplatno obrazovanje. i to je dovelo da postanes teska debilka bez ikakvih ideja. a sta da se radi
 
200 evra sem u beogradu je prihvatljiva plata. znam ljude koji rade i za 15000 . ali ni njih nema dovoljno, jednostavno ti veze sa zivotom nemas ni gace ne bi znala da sasijes, a rugas se privednicima, koji verovala ili ne nemaju tehnologiju ni trziste da se takmice sa strancima. jednostavno ti si glupaca raspala. . e da si ti gazda kako bi bila velika plata. Kako je to lako reci. znas ja da imam neke pare sve bi bilo drugacije. naravno da ne bi. prodaj stan pa pokreni posao.

Uz sve dužno poštovanje ali ovo naše naklapanje možemo produžiti do u beskonačnost i manje više ga vrtimo na svakoj sličnoj temi.

Niti sam ja nešto novo kazala niti ti.

Tema nije samo o plati radnika ova tema je i ovom članku iz Blica ( sasvim slučajno)

Imati privilegije i kako se koriste

I uzmi samo aktere ovog članka - majka kćerka fotografa postala voditeljka, a njena kćerka glumica ... i jedna i druga su imale prohodnost u uspehu u tim oblastima , zasluženo ili ne ne znamo jer više nemamo parametre i zato nam se dogodi serija Nemanjići ili zato nam je BDP nizak.

I možda bi to bilo i ok - i u drugde se to dogadja, zašto bi nečije dete bilo diskriminisano samo zato što ima privilegiju?

A onda dodje ovakav članak - gde nam se inputira da ta osoba zaslužuje mnogo ( skupu garderobu, život bez cimanja po prevozu....) a onda dobijemo objašnje da eto to se ne koristi i da mi shvatimo svu ispravnost i dobrotu tih privilegovanih.

( da se razumemo savršeno me zabole da li će glumiti ova ili neka druga u toj seriji, primer je samo dobar za sliku manipulisanja )
 
Uz sve dužno poštovanje ali ovo naše naklapanje možemo produžiti do u beskonačnost i manje više ga vrtimo na svakoj sličnoj temi.

Niti sam ja nešto novo kazala niti ti.

Tema nije samo o plati radnika ova tema je i ovom članku iz Blica ( sasvim slučajno)

Imati privilegije i kako se koriste

I uzmi samo aktere ovog članka - majka kćerka fotografa postala voditeljka, a njena kćerka glumica ... i jedna i druga su imale prohodnost u uspehu u tim oblastima , zasluženo ili ne ne znamo jer više nemamo parametre i zato nam se dogodi serija Nemanjići ili zato nam je BDP nizak.

I možda bi to bilo i ok - i u drugde se to dogadja, zašto bi nečije dete bilo diskriminisano samo zato što ima privilegiju?

A onda dodje ovakav članak - gde nam se inputira da ta osoba zaslužuje mnogo ( skupu garderobu, život bez cimanja po prevozu....) a onda dobijemo objašnje da eto to se ne koristi i da mi shvatimo svu ispravnost i dobrotu tih privilegovanih.

( da se razumemo savršeno me zabole da li će glumiti ova ili neka druga u toj seriji, primer je samo dobar za sliku manipulisanja )
ti ces naravno navoditi par primera kao celu populaciju. situacija je sledeca, da veliki broj privrednika dize kredite da bi preziveo. ali ****** ne mogu svi da rade u javnom sektoru. garantujem ti da bi pola malih privatnika koji su vecina u srbiji ostavilo svoj posao za 60000 platu u javnom sektoru. Jos malo privatno sam nesto i puna kapa. Siguran posao, ne moras da cekas mesece na isplatu. Nema nikakvog stresa.

- - - - - - - - - -

naravno da ce biti privilegovanih dok drzava uzima ogromne novce. da li ti imas prestave sta znaci 43% od zarade. Ja godisnje imam prometa 10-15 000 000 dinara i od toga zarada 10%. Daleko vise novca uzme drzava. 1 500 000 dinara nisu tako ogromne pare. to ti je plata malo jace od 1000 evra.

- - - - - - - - - -

a koliko je pdv i ostalih nameta. Aj pricaj mi pricu. I naravno ne ostaje mogucnost za investiranje, jer verovala ili ne i ja moram da jedem. i sta mozes sa 2000-3000 evra koje ustedis godisnje da dramaticno unapredis. Ulozis u kucu malo i to ti je to.
 

Back
Top