Kako se zaštititi od korona virusa?

Gledam informativno od januara da li ce se neko u zdravstvu setiti ali necu da se pravim "pametan ' jer nisam u medicinskoj struci , a ko da bi me neko u ministarstvu i slusao . Predlagao sam ovo davno , ali ....
Dobro nisam ja tu da dajem savete njima ali ko ima para od forumasa a izlozen je rizuku
ima nekih zanimljivih zastitnih odela . U kombinaciji sa blutut mikrofon -slusalica za medjusobnu komunikaciju
mogu da posluze bolje od ovoga sto nude .

Trayal ( gasno nepropusna odela)
zastitni_kombinezom_M5a.png
OFZ_maskirni_M2_2g.png


zatim odela sa vazdusnim filterom koji moze da se poboljsa za sine cestice i sa perfektnim vizirom
namenjena za peskarenje
 
Poslednja izmena:
Ova kao iz SF filmova a moze da budu zastita medicinskih radnika , bolja od onoga sto gledamo na tv.
images

Ima sijaset raznih modela-skafandera na trzistu .
Mnoga odela imaju filtere i elektro pumpe za zrak, stakla im ne magle a naravno da se moze da ugradi neki dodatni
pred filter .U svakom slucaju bolje od samog vizira . A i nih ima u ponudi .
No nasi ili drugi u svetu odmah bi rekli da to nije atestirano a dotle po narodnoj " ne lipsi magarce do zelene trave"
 
Držati što veću distancu i što manje kontakata, to je osnovno.
Sve drugo - maske, rukavice su dobre, ali s druge strane i ne znače puno ako se nepravilno koriste.
Kako je bila nestašica maski, gledam ljudi kupe masku i koriste jednu te istu po nekoliko dana, ništa to ne vredi tako koristiti jednu kontaminiranu masku danima.
Ja recimo inače volim da nosim šalove i razne ešarpe i uglavnom to i koristim i bolje me to zaštiti nego maska.
A higijenu smo valjda i pre virusa održavali kako ličnu tako i prostora gde boravimo. Češće pranje ruku tačnije, kada smo bili napolju i nešto češće održavanje životnog prostora, ali zaista ne treba preterivati kao što je neke uhvatila panika pa po 50 puta najmanje u kući peru ruke i više puta na dan trljaju i ribaju kuću.
Kako je glavni način prenosa kapljičnim putem, tako strogo držati bezbednu udaljenost i što manje kontakata i ne brinite!
 
Ta vakcina protiv pneumokoka ne daje se zajedno sa vakcinom protiv gripa, a moze naravno, jer
ona vazi sest godina i preporucuje se starijim ljudima , ali i hronicnim bolesnicima jer i ako dobiju
najteze komplikacije , ipak pluca nece tesko stradati. To je ministarstvo za zdravlje, ali i kucni lekari
jos u januaru savetovalo svim starijima i hronicnim bolesnicima. Veliki se broj i odazvao pozivu, moguce
je da je bas zbog toga u Nemackoj broj umrlih vrlo nizak u odnosu na broj obolelih.
Te vakcine ima sigurno i kod nas.
I dalje pregledam vakcinacije, i neke zemlje sa niskom stopom imaju vakcinacije protiv Influence, rotavirusa, papiloma virusa + plus to sto si navela.
Mene cudi nevezano sad za ovu koronu zasto se protiv papiloma obavezno ne vakcinise zenska populacija.
...........................................................................................................................................................................................................................................
Moze da se procita, da tamo gde osiguranje ne zabranjuje eksperimentisanja na obolelim pacijentima , svasta probaju ,
neki potvrdjuju i pozitivan efekat leka protiv ebole a neki i jos jedan dobar lek ali je skup.
..............................................................................................................................................................................................................................................
U sustini to je to , da se kao siffer svih zanimljivosti sklonim sa ove teme. I dalje mislim da su imunomodulatori dobar vid prevencije .
 
Poslednja izmena:
Držati što veću distancu i što manje kontakata, to je osnovno.
Sve drugo - maske, rukavice su dobre, ali s druge strane i ne znače puno ako se nepravilno koriste.
Kako je bila nestašica maski, gledam ljudi kupe masku i koriste jednu te istu po nekoliko dana, ništa to ne vredi tako koristiti jednu kontaminiranu masku danima.
Ja recimo inače volim da nosim šalove i razne ešarpe i uglavnom to i koristim i bolje me to zaštiti nego maska.
A higijenu smo valjda i pre virusa održavali kako ličnu tako i prostora gde boravimo. Češće pranje ruku tačnije, kada smo bili napolju i nešto češće održavanje životnog prostora, ali zaista ne treba preterivati kao što je neke uhvatila panika pa po 50 puta najmanje u kući peru ruke i više puta na dan trljaju i ribaju kuću.
Kako je glavni način prenosa kapljičnim putem, tako strogo držati bezbednu udaljenost i što manje kontakata i ne brinite!

Za sve si u pravu. Kad se dodje u kucu, stan , peru se ruke, bilo kakva dezinfkecija u samoj kuci, stanu besmislena je.
Maske treba imati na licu kad si u samoposluzi ili drogeriji, zatvorenom prostoru gde ima i drugih ljudi, ali napolju
ih imati, besmisleno je.

Rukavice su zapravo jako opasne jer kao daju neku sigurnost, ali tom rukavicom pipnes nesto, onda tu masku na licu
pomeras, pomeras naocari, kosu sa lica ( sebe hvatam kako cesto pomeram kosu), a onda je to isto kao i kad nemas
rukavice, a ukoliko su stvarno zarazene onda mozes da se zarazis i kad ih skidas sa ruku jer drugom prukom pipnes
bas virus.
Jedino da distanca stvarno pomaze i nista drugo.
 
Mene zanima koje je sredstvo dobro za dezinfekciju ruku i predmeta? Gotovo da nema informacija o tome. Ili ja nisam naišao na njih? Mislim da je ta informacija jako bitna i čudi me da mediji ne govore više o tome. Da li je dobar 70% alkohol kupljen u apoteci? Da li može da se koristi za tu namenu i alkoholno ili bilo koje drugo sirće? Da li je rakija dobra za dezinfekciju ruku i predmeta? Da li ima još nekih sredstava dobrih za tu namenu? Molim stručnije da nam odgovore na ovu temu ili ako imaju neki link na kome ćemo se bolje upoznati o tome koja su to sredstva dobra za dezinfekciju korona virusa.
Dobar je alkohol,ali nije potrebno prati ruke snjim,vec obrisati,predmete,koji i drugi ukucani cesto koriste po kuci,a redovno prati ruke sapunom.Inace je i Asepsol dobar za dezinfekciju ruku.Zaboravio sam reci,da je alkoholom potrebno ocistiti kvake na vratima,rucicu za pustanje vode na vodokotlicu,virble od cesmi.Sve sto vise osoba koristi u kuci.
 
Dobar je alkohol,ali nije potrebno prati ruke snjim,vec obrisati,predmete,koji i drugi ukucani cesto koriste po kuci,a redovno prati ruke sapunom.Inace je i Asepsol dobar za dezinfekciju ruku.Zaboravio sam reci,da je alkoholom potrebno ocistiti kvake na vratima,rucicu za pustanje vode na vodokotlicu,virble od cesmi.Sve sto vise osoba koristi u kuci.

Ne prica se vise o dezinfekciji jer nema potrebe za tim. Kad se udje u sopstvenu kucu, stan, peru se ruke i to bi bilo sve.
 
Ja obicno i napisem nesto kada procitam " nesto".
Tema je Korona virus, covek je pitao za dezinfekciju, ja sam napisala sta mislim, znam.
Ti mu pisi sta ti znas.
Pa o dezinfekciji se prica non stop,na svim medijima,a prethodno je covek postavio post,bas o dezinfekciji.Ne zameram ti nista,verovatno nisi procitala post,na koji sam odgovorio.To se i meni desava..
 
Pa o dezinfekciji se prica non stop,na svim medijima,a prethodno je covek postavio post,bas o dezinfekciji.Ne zameram ti nista,verovatno nisi procitala post,na koji sam odgovorio.To se i meni desava..

Nije mi jasno o kakvoj dezinfekciji pricate. Zna se kako ide po bolnicama, ali sam procenila da
je ovde tema virus i sta i kako po kuci dezinfikovati i rekla sam da to uopste nije potrebno,da je u prvo
vreme kad se nista nije znalo bilo svakojakih preporuka u stilu da i cipele moraju da se dezinfikuju,
ali se danas zna da nema potrebe kvake na vratima dezinfikovati.
 
Nije mi jasno o kakvoj dezinfekciji pricate. Zna se kako ide po bolnicama, ali sam procenila da
je ovde tema virus i sta i kako po kuci dezinfikovati i rekla sam da to uopste nije potrebno,da je u prvo
vreme kad se nista nije znalo bilo svakojakih preporuka u stilu da i cipele moraju da se dezinfikuju,
ali se danas zna da nema potrebe kvake na vratima dezinfikovati.
E pa vidis na dosta mesta sam procitao da su kvake najbitnije da se dezinfikuju u kuci ili stanu,gde ima vise naroda.
 
E pa vidis na dosta mesta sam procitao da su kvake najbitnije da se dezinfikuju u kuci ili stanu,gde ima vise naroda.

Tako se isprva mislilo, objavljene su studije koje ne pokazuju da ima virusa na kvakama ili bilo cemu u tvom sopstvenom
stanu, kuci jer bi neko ko je bolestan morao da kine na tu kvaku, a ti odmah posle toga da se uhvatis za nju i da stavis prste
u usta.Treba uvek dobro ruke prati kad se udje u stan, kucu i to je sve.Naravno da je opasno pipkati po prodavnicama
kojesta, a pipkamo svi i nehotice, ali maska na licu sprecava da se pipkas prljavim psrtima po ustima, ocima.
Ta maska ima veliko psiholosko dejstvo jer se svakog momenta setis da moras da pazis.
 
Tako se isprva mislilo, objavljene su studije koje ne pokazuju da ima virusa na kvakama ili bilo cemu u tvom sopstvenom
stanu, kuci jer bi neko ko je bolestan morao da kine na tu kvaku, a ti odmah posle toga da se uhvatis za nju i da stavis prste
u usta.Treba uvek dobro ruke prati kad se udje u stan, kucu i to je sve.Naravno da je opasno pipkati po prodavnicama
kojesta, a pipkamo svi i nehotice, ali maska na licu sprecava da se pipkas prljavim psrtima po ustima, ocima.
Ta maska ima veliko psiholosko dejstvo jer se svakog momenta setis da moras da pazis.
Jeste maska dobar nacin da se zaobidje Korona,ali ko ce da je nosi i u kuci.Zato nije na odmet da bude dezinfekcije u stanu,ili kuci.Normalno ruke prati redovno.
 
Jeste maska dobar nacin da se zaobidje Korona,ali ko ce da je nosi i u kuci.Zato nije na odmet da bude dezinfekcije u stanu,ili kuci.Normalno ruke prati redovno.

Ma, ne, zasto bi je nosio u kuci? Ovde je od danas maska obaveza ( nosili su je ljudi, a i ja i pre toga), ali samo
u javnom prevozu, u radnjama i u pesackim zonama, i uopste tamo gde ima mnogo ljudi, ali to covek zbog sebe radi
ne zato sto ce neko da ga kaznjava. Kad ujutru ili preko dana idem sa psom u setnju ne nosim masku, ali i ne srecem ljude,
a ako sretnem lepo napravimo razmak u prolazu, ali ovo je sada peta nedelja da tako zivimo pa su se ljudi polako navikli.
Deca idu u setnje, ali su igralista jos uvek zatvorena i zaista niko nikoga ne posecuje, frizeri, teretane ne rade do daljnjeg.

Objavljena je jedna velika studija u vezi ove dezinfekcije. Mesec dana su naucnici sa svojim studentima
ispitivali 2000 zarazenih stanovnika u jednom malom gradicu u Nemackoj, uzimali probe sa svih mogucih stvari,
ukljucujuci i klozetske solje kod sveze zarazenih i nigde nije bilo traga od virusa. U WC su nasli, ali se radilo o mrtvom.
OK je jednom dezinfikovati, ali ako ti ne dolaze neki strani ljudi u kucu, a ne bi trebalo, onda nema potrebe.
 
Ma, ne, zasto bi je nosio u kuci? Ovde je od danas maska obaveza ( nosili su je ljudi, a i ja i pre toga), ali samo
u javnom prevozu, u radnjama i u pesackim zonama, i uopste tamo gde ima mnogo ljudi, ali to covek zbog sebe radi
ne zato sto ce neko da ga kaznjava. Kad ujutru ili preko dana idem sa psom u setnju ne nosim masku, ali i ne srecem ljude,
a ako sretnem lepo napravimo razmak u prolazu, ali ovo je sada peta nedelja da tako zivimo pa su se ljudi polako navikli.
Deca idu u setnje, ali su igralista jos uvek zatvorena i zaista niko nikoga ne posecuje, frizeri, teretane ne rade do daljnjeg.

Objavljena je jedna velika studija u vezi ove dezinfekcije. Mesec dana su naucnici sa svojim studentima
ispitivali 2000 zarazenih stanovnika u jednom malom gradicu u Nemackoj, uzimali probe sa svih mogucih stvari,
ukljucujuci i klozetske solje kod sveze zarazenih i nigde nije bilo traga od virusa. U WC su nasli, ali se radilo o mrtvom.
OK je jednom dezinfikovati, ali ako ti ne dolaze neki strani ljudi u kucu, a ne bi trebalo, onda nema potrebe.
To sam i mislio,jednom dnevno,uz redovno pranje ruku.Nije potrebno vise.A za maske bih preporucio,da se nose iako ukinu vanredno stanje na javnim mestima.Opet za dobro svih,pa i sebe normalno.
 
Da se malo nasalim , ne bi me nista zacudilo da neko kaze ranisan ili nesto slicno bezazleno smanjuje zarazu .
Pa povukli njega sad nastalo ovo .
..........................................................................................................................................................................................
Ovaj post je samo mala sala na novinske clanke .
 

Back
Top