Kako preživeti u zgradi?

skrobi90:
Naravno da sam za to! Sestra i ja stvaramo najvecu buku, i onda mi je lepo stiglo pismo: "Postovane komsije, molimo vas da obuzdate vasu decu koja svojim muziciranjem prave nepodnosljivu buku u ovoj zgradi i okolini. Takodje vas molimo da ne sviraju dok je kucni red 14-17h, kao i posle 23h uvece (meni uvek dodje da upalim gitaru oko pola dvanaest). Cudi nas da se deca tako kulturnih ljudi kao sto ste Vas suprug i Vi ne pridrzavaju kucnih pravila. Ako ne budete nesto uradili povodom ovoga, bicemo primorani da pozovemo nadlezne organe."
Mamu im njihovu... obuzdajte... k'o da smo sestra i ja neke zivotinje... Ali, kao sto Teodora (sestra) kaze: "Ima da duvam gde hocu, kad hocu, i sta hocu!" (to sta hocu joj bas i nije bilo potrebno). Saksofon, naravno. Ja jos uvek drndam, a nista od njihovih nadleznih organa... :razz:

vama bi onda savrsheno odgovaralo da vam ova deca shto igraju basket u stanu dodju u stan iznad vasheg + da ga igraju u klompama verovatno vam ne bi smetalo da i ostali ljudi oko vas " rade shta hoce, kad im se hoce i gde hoce"
da vam skachu iznad glave dok bi vi npr da se odmorite, da vam njihov pas zavija svu noc, deca da plachu u 6 ujutro, komshije da se gadjaju nameshtajem dok neko od vas npr uzhiva u romantichnoj vecheri sa dechkom uz svece, da vam se neko iskenja ispred vrata ( jer zaboga sloboda je sloboda)

a takav stav gore podvuchen ne govori ni o chemu drugom nego o osnovnom kucnom nevaspitanju, samozhivosti i neposhtovanju tudjih prava
 
Kada sam započela ovu temu, rekla sam Vam problem koji mene tišti, želeći pri tom da mi date ideje kako da ga rešim.Nisam želela da optužujem decu,već da svi razmislimo kako da zajedno lepše živimo.Shvatite zgradu kao porodicu, što u neku ruku i jeste.Ako bi u toj porodici svako radio šta hoće,ako ne bi bilo dogovora, porodica bi propala.
Kao o velikoj porodici razmišljajte i o državi.
Pitam Vas, šta da radimo sa onima koji su crne ovce?
Oni lepo ne razumeju, naučili su samo,,đonom,,.Ja ružnim-neću,jer ne umem tako.
 
vesnam71.ptt.yu:
Kada sam započela ovu temu, rekla sam Vam problem koji mene tišti, želeći pri tom da mi date ideje kako da ga rešim.Nisam želela da optužujem decu,već da svi razmislimo kako da zajedno lepše živimo.Shvatite zgradu kao porodicu, što u neku ruku i jeste.Ako bi u toj porodici svako radio šta hoće,ako ne bi bilo dogovora, porodica bi propala.
Kao o velikoj porodici razmišljajte i o državi.
Pitam Vas, šta da radimo sa onima koji su crne ovce?
Oni lepo ne razumeju, naučili su samo,,đonom,,.Ja ružnim-neću,jer ne umem tako.
Ja sam te potpuno razumeo jer sam prosao kroz isto i da ti kazem odmah resenja nema ! To je cena stanovanja u zgradi u Srbiji. Gore neko rece da nebi u stan ni za dz. Odrastao sam u kuci a sad zivim u stanu .Tvrdim da je za zivot u gradu stan super jer je odrzavanje kuce bunar. E sto se problema tice stan iznad bio je prazan u njega se uselila zena sa 2 deteta ,zena nervozna dere se od 6 ujutru kad budi decu pa dok ne legnu. onda su i deca nervozna pa malo malo cika vriska i sl... Komsija preko puta nekakav autolimar ,dodje pijan u 2 nocu i krece sa "Je..mu mater ko ostavl;ja bicikle u hodnik Aaaaaaaa... Jednom sam ove gore zvao telefonom jer se televizor ne cuje od njih ali slaba vajda. Oko zgrade papiri djubre nikom ne smeta pa se pitam kako to da ja sve vidim i cujem i onda ,sta bi drugo , dignem ruke i uklopim se u kolotecinu .Takvi smo i kraj.Znaci ustanes ujutru toplo ti je, nisi unosila ugalj ,nemas oluke da menjas ,ogradu da farbas ...ali imas komsije .
 
metlom o plafon ?
probaj da se zdruzhish sa decom i da im objasnish kako si jako tuzhna kad oni lupaju loptom o pod, sa roditeljima je jako teshko poshto je odraslog bolida teshko prevaspitati, ali za decu josh ima nade, samo treba biti uporan (jako )
 
vladimir2310:
Apsolutno si u pravu,medjutim,kod nas vazi staro dobro pravilo"KLIN SE KLINOM IZBIJA".Naravno da treba pokusati sa komsijama prvo lepim,ali koliko sam procitao,ti imas bolesnu majku,to vec menja stvar...Znaci moj ti je savet,prvo lepim,a posle uzvrati istom merom...Ako ti trebaju ideje,javi se...Pozdrav.
Ajde daj neku ideju ,mozda bas nisam kreativan?Pozzzz da sredimo zgradu.
 
vesnam71.ptt.yu:
Nisam napisala da u mojoj zgradi ima i druge dece,koja za igranje koriste prelepo uređen park i sportski teren ispred zgrade.Oni tu žive od rođenja.Nijedan stanar nije imao problema sa ponašanjem te dece i na njih se i ne žalim.
Ali šta sa dođošima i u gradove i u stanove?Kako njima objasniti da,,nisu sami,, i da bismo svih nas 60 stanara funkcionisali kako treba,moramo da uvažavamo i poštujemo i tuđe potrebe?
Nije reč o sputavanju dece,ali ako oni ne nauče da poštuju druge,već im bude dozvoljeno da rade šta hoće,to neće izaći na dobro.Čak ni za njih same.

Ja mislim da je tebi mnogo dosadno.Ali dobro to je OK.Dosada je bolest srecnih ljudi,nesrecni se nikad ne dosadjuju jer su prezauzeti.
 

Back
Top