Kako povezati pc i LCD

Kubanac004

Početnik
Poruka
39
Počeo sam da gledam filmove sa kompjutera na Lcd-u.
Slika ide bez problema, ali ne mogu nikako zvuk da poteram.
Za prenos slike koristim hdmi kabal, a za zvuk običan kabal za zvučnike.
Kabal sam proverio, nije problem u njemu.Na obe strane kabla se nalazi stereo činč, jedan prikačen u pc, drugi na predviđeno mesto na lcd.

Lcd je Sony Bravia kdl 32l4000.

Da li neko ima neki predlog za rešenje problema, tj. da li neko zna gde grešim?
 
U tome i jeste problem, jer u upustvu ne piše ništa. Ima samo slika-šema - kabal koji ide od nekog perifernog uređaja do tv (video povezivanje) i kabal koji ide isto od perifernog uređaja do tv (konekcija za zvuk).

Na slici se vide dva ulaza, jedan hdmi ulaz i jedan ulaz za zvuk.Ali nekog objašnjenja nema, znači ni koji činč ništa baš.Postoji neko objašnjenje za sliku, ali za zvuk nema.

Sve u svemu, nikad brige nikad stresa pijte samo kraš ekspresa.
 
HDMI kabal prenosi sliku i zvuk
DVI izlaz iz PC je kompatibilan sa HDMI i samo je potreban adapter

ALI

ovo vazi samo za sliku. Zvuk treba da dodje kroz HDMI, tv ga tamo i ocekuje ali ga nema jer PC ga tamo ne salje. Kada je HDMI ulaz izabran, ovi drugi audio ulazi su neaktivni.
OSIM
ako nemas audio ulaz koji je obelezen kao HDMI/DVI audio ulaz. Tada je odgovarajuci video ulaz obelezen kao HDMI/DVI.
Ovo sve pise u svakom uputstvu za rukovanje. Ako ne razumes terminologiju, izguglas



Ja vozim VGA na VGA i razlika je nevidljiva
 
Ja koristim DVI izlaz sa graficke ali VGA ulaz u TV i radi savrseno. Znaci kabel koji je na jednom kraju fabricki DVI a na drugom HDMI.
Imao sam izvesnih problema sa DVI/HDMI adapterom u kombinaciji sa HDMI/HDMI kabelom. Taj problem nisam ni do danas resio. Vise nije ni vazno.
Bilo kako bilo, zvuk sam doveo posebno sa PC-ja na posebno pojacalo. To sam prvi put uradio sa obicnim chinch kablovima ( na jednom kraju 3,5 mm stereo dzek, a na drugom 2 x chinch.dobijem samo stereo ) a posle "koaksijalnim" ako imas nazad ( chinch-chinch dobijem 5.1 sistem ). Ovo se moze uraditi i sa optickim kabelom. i Koaksijalni i opticki omogucavaju 1 "kabel" za svih 6 kanala !!!
E sad, naveo si podatak da audio signal vodis zvucnickim kabelom. To moze biti samo retoricko pitanje ali zvucnicki kabel je obican "el. instalaterski" a tebi treba RCA kabel za signal. To su u sustini fini koaksijalni kablovi.
Ako tvoj Sony nema poseban audio ulaz spregnut sa HDMI ulazom, nije strasno. Ionako te sve navodi da nabavis poseban A/V resiver 5.1 sistem i problemi su reseni na tvoje ogromno zadovoljstvo i uzivanciju u punom zvuku.:D
( Probao sam skinuti uputstvo za Braviu ali komplikuju, traze registraciju mejl...odustao. )
 
Da bi dobio zvuk preko HDMI izlaza sa grafičke potrebno je da sa matične ploče sa S-PDIF konektora dovedeš zvuk na grafičku. Ovo može da se odradi i sa DVI izlazom i da se dobije ton na tv-u.
Problem može biti samo ako grafička nema S-PDIF ulaz, ali ja mislim da sve novije to imaju. Treba ti ovakav kabl:
spdif.jpg


Pogledaj primer za jednu grafičku karticu:
http://www.albatron.com.tw/english/Service/knowledge/k_detail.asp?no=41

Tako ćeš jednostavno dovesti na tv i sliku i zvuk i rešiti se nepotrebnih kablova.
 
Poslednja izmena:
Ovo je super. Nisam znao...medjutim iz nekih razloga nisam uspeo dobiti sliku na mom Samsungu. Graficka je Ati Radeon 9200, kabel na jednom kraju DVI a na drugom HDMI i u TV/plazma. Onda sam situaciju resio sa DVI/VGA kabelom i dobro je za sada. U cemu gresim ?
 
Naprotiv! Imam cak direktan HDMI ulaz na daljincu. Sad da je on nesto posebno onemogucen...pa TV nema BIOS pa da ulazim u neka podesavanja ?! Gledacu da nadjem, pozajmim neku spravu sa HDMI izlazom + kabel i da probam.
 
Dobro TV nema BIOS ali ima svoj meni sa podešavanjima za kanale, ton, ulaze i slično, ima i servisni meni, mada je tamo bolje ne čačkati ako ne znaš, kad stisneš HDMI da li piše "Device not available" ili "This option is disabled" ili nešto slično (dok ti je priključen uređaj na HDMI ulaz) ?
 
Poslednja izmena:
Uh, evo me najzad...probao sam ponovo prikljuciti DVI/HDMI kabel, ali opet bez uspeha. Na TV-u pise samo "no signal" ?????? Kad udjem u properties itd dobijem ovaku sliku. Znaci svako podesavanje koje lako odradjujem sa DVI/VGa kabelom ovde mi nema efekta...Gornja strelica pokazuje prozor koji je aktivan u VGA slucaju, a za HDMI slucaj vazi donji prozor, donja strelica...
 

Prilozi

  • Ati.jpg
    Ati.jpg
    45,3 KB · Pregleda: 19
Kabl počinje da se greje kao lud i da se topi.
Imam piranje vezano za ovaj slučaj, naime, povezao sam grafičku 9500gt sa pločom msi 7529 sa kablom spdif konekcije, kabl sam naravno pravio sam,
cim sse kabl poveže zvuk preko HDMI dobijam na TV, ali istog trenutka kabel počinje da see greje do topljenja i počinje da dimi....sli ka je u priogu..
da li mi možda treba neki specijalni kabl ili je nešto drugo. Hvala na odgovoru
 
Jel mi moze neko pomoci u vezi povezivanja tv i kompa?Imam tv SONY Bravia KDL-42EX440 koji hocu da povezem sa grafickom ATI Radeon 9600Pro.
Povezem ja njega ali slika destopa nije ista na tv i kompu,a nema ni tona.Dali neko ima neko resenje da podesim da mi je slika na kompu i tv ista i da zvuk koji neman.Na racunaru je DVI izlaz koji sam povezao sa HDMI adapterom i kablom sa tv ali namam istu sliku na oba uredjaja.HVALA unapred za svaciji savet i resenje.
 
Imam problem kad povezem tv preko hdmi kabla sa tv.Kad igram igre poput gta5,mortal kombat xl pojavljuje mi se lag secne slika i zvuk.A da porblem bude jos veci cak i kad gledam you tube -prekine se i zvuk i slika na par sekundi.Molim vas ako neko moze da mi pomogne.Hvala unapred.
 
Da bi dobio zvuk preko HDMI izlaza sa grafičke potrebno je da sa matične ploče sa S-PDIF konektora dovedeš zvuk na grafičku. Ovo može da se odradi i sa DVI izlazom i da se dobije ton na tv-u.
Problem može biti samo ako grafička nema S-PDIF ulaz, ali ja mislim da sve novije to imaju. Treba ti ovakav kabl:
spdif.jpg

Pogledaj primer za jednu grafičku karticu:
http://www.albatron.com.tw/english/Service/knowledge/k_detail.asp?no=41

Tako ćeš jednostavno dovesti na tv i sliku i zvuk i rešiti se nepotrebnih kablova.
?? Kakav S-PDIF ulaz na grafičkoj? Nikad vidio! Valjda treba SOFTVERSKI podesiti da zvuk ide na grafičku, a ne na zvučnu kariticu?
 
Počeo sam da gledam filmove sa kompjutera na Lcd-u.
Slika ide bez problema, ali ne mogu nikako zvuk da poteram.
Za prenos slike koristim hdmi kabal, a za zvuk običan kabal za zvučnike.
Kabal sam proverio, nije problem u njemu.Na obe strane kabla se nalazi stereo činč, jedan prikačen u pc, drugi na predviđeno mesto na lcd.

Lcd je Sony Bravia kdl 32l4000.

Da li neko ima neki predlog za rešenje problema, tj. da li neko zna gde grešim?
Znam ja! Kupio si SMEĆE od televizora! U uputama piše da NE spajaš PC na HDMI ulaz televizora! :zcepanje: :zcepanje:

bravia.png
 
Ja koristim DVI izlaz sa graficke ali VGA ulaz u TV i radi savrseno. Znaci kabel koji je na jednom kraju fabricki DVI a na drugom HDMI.
Imao sam izvesnih problema sa DVI/HDMI adapterom u kombinaciji sa HDMI/HDMI kabelom. Taj problem nisam ni do danas resio. Vise nije ni vazno.
Bilo kako bilo, zvuk sam doveo posebno sa PC-ja na posebno pojacalo. To sam prvi put uradio sa obicnim chinch kablovima ( na jednom kraju 3,5 mm stereo dzek, a na drugom 2 x chinch.dobijem samo stereo ) a posle "koaksijalnim" ako imas nazad ( chinch-chinch dobijem 5.1 sistem ). Ovo se moze uraditi i sa optickim kabelom. i Koaksijalni i opticki omogucavaju 1 "kabel" za svih 6 kanala !!!
E sad, naveo si podatak da audio signal vodis zvucnickim kabelom. To moze biti samo retoricko pitanje ali zvucnicki kabel je obican "el. instalaterski" a tebi treba RCA kabel za signal. To su u sustini fini koaksijalni kablovi.
Ako tvoj Sony nema poseban audio ulaz spregnut sa HDMI ulazom, nije strasno. Ionako te sve navodi da nabavis poseban A/V resiver 5.1 sistem i problemi su reseni na tvoje ogromno zadovoljstvo i uzivanciju u punom zvuku.:D
( Probao sam skinuti uputstvo za Braviu ali komplikuju, traze registraciju mejl...odustao. )
Nadam se da shvatash koliku si glupost napisao..? Dakle jeli DVI na VGA ili DVI na HDMI?
Inace na temu...kao sto neko vec reche HDMI prenosi zvuk! Samo kod nekih TVa i PCja zna biti prioblem...Takodje bitna je i verzija kabla-nije svaki HDMI kabel isti...
 

Back
Top