Kako povecati memoriju koju koristi graficka kartica

desni klik screen resolution-advanced pa prvo pogledaj koliko je kartici dodeljeno memorije

jutkiv.jpg
 
Imam Dell Inspiron M5030, graficka je integrisana (ATI Radeon HD4250) i koristi samo 250 MB RAM-a. Posto trenutno modeliram nesto, interesuje me kako mogu da povecam memoriju koju graficka uzima od RAM-a. Gde se nalazi to podesavanje?
E da , to nije 250 mb rama već na ploči imaš integrisan memorijski modul od 256 mb ddr3 memorije i to se zove dedicated memorija ta memorija nije sherovana od glavne memorije već memorija kao na grafičkim karticama.
 
Kada pokrenem Ati Tool racunar odmah blokira.
Probao sam kombinacije SHIFL+F1 i SHIFT+F4 i nista.

1.PNG


Sobzirom da mu treba godisnji odmor da otvori model koji pravim (i ako nije zauzeto ni pola rama a ni procesor nije opterecen) ne znam sta da radim. Kako li ce se tek vuci kada pokrenem renderovanje u 3DsMax-u...

Pise da je serovano malo vise od 1 GB. Kako da iskoristim tu memoriju?
 
Kada pokrenem Ati Tool racunar odmah blokira.
Probao sam kombinacije SHIFL+F1 i SHIFT+F4 i nista.

Pogledajte prilog 215859

Sobzirom da mu treba godisnji odmor da otvori model koji pravim (i ako nije zauzeto ni pola rama a ni procesor nije opterecen) ne znam sta da radim. Kako li ce se tek vuci kada pokrenem renderovanje u 3DsMax-u...

Pise da je serovano malo vise od 1 GB. Kako da iskoristim tu memoriju?
kao što sam i mislio ploča ima svojih 256 video memorije , pa Falco teško da ćeš uspeti nešto više da izvučeš iz te makine možda neki clock sa ati tray tools ali je sve to i dalje neisplativo
 
Pozdrav,

Ima problem na laptoppu HP probook 640G2(Intel i5 6200u,8GB,Intel hd 520)
Problem je video memorija koja je prvobitno u biosu bila stavljena na 32mb dok je windows citao 128mb.Hteo sam da resim problem tako sto u biosu stavim na dedicated gtraphics 512mb ali windows idalje cita 128mb.Probano je takodje ucitavanje preko igre PES2016 koji isto cita 128mb.Probano je da se u regeditu izmeni neke stvari i to isto nije pomoglo.

intel dedicated.png




Svi driveri su updateovani.
 

Back
Top