Quantcast

Kako povecati memoriju koju koristi graficka kartica

snejks

Elita
Poruka
16.870
Imam Dell Inspiron M5030, graficka je integrisana (ATI Radeon HD4250) i koristi samo 250 MB RAM-a. Posto trenutno modeliram nesto, interesuje me kako mogu da povecam memoriju koju graficka uzima od RAM-a. Gde se nalazi to podesavanje?
E da , to nije 250 mb rama već na ploči imaš integrisan memorijski modul od 256 mb ddr3 memorije i to se zove dedicated memorija ta memorija nije sherovana od glavne memorije već memorija kao na grafičkim karticama.

falco

Ističe se
Poruka
2.009
Kada pokrenem Ati Tool racunar odmah blokira.
Probao sam kombinacije SHIFL+F1 i SHIFT+F4 i nista.

1.PNG

Sobzirom da mu treba godisnji odmor da otvori model koji pravim (i ako nije zauzeto ni pola rama a ni procesor nije opterecen) ne znam sta da radim. Kako li ce se tek vuci kada pokrenem renderovanje u 3DsMax-u...

Pise da je serovano malo vise od 1 GB. Kako da iskoristim tu memoriju?

snejks

Elita
Poruka
16.870
Kada pokrenem Ati Tool racunar odmah blokira.
Probao sam kombinacije SHIFL+F1 i SHIFT+F4 i nista.

Pogledajte prilog 215859

Sobzirom da mu treba godisnji odmor da otvori model koji pravim (i ako nije zauzeto ni pola rama a ni procesor nije opterecen) ne znam sta da radim. Kako li ce se tek vuci kada pokrenem renderovanje u 3DsMax-u...

Pise da je serovano malo vise od 1 GB. Kako da iskoristim tu memoriju?
kao što sam i mislio ploča ima svojih 256 video memorije , pa Falco teško da ćeš uspeti nešto više da izvučeš iz te makine možda neki clock sa ati tray tools ali je sve to i dalje neisplativo

NemanjaKT

Početnik
Poruka
34
Pozdrav,

Ima problem na laptoppu HP probook 640G2(Intel i5 6200u,8GB,Intel hd 520)
Problem je video memorija koja je prvobitno u biosu bila stavljena na 32mb dok je windows citao 128mb.Hteo sam da resim problem tako sto u biosu stavim na dedicated gtraphics 512mb ali windows idalje cita 128mb.Probano je takodje ucitavanje preko igre PES2016 koji isto cita 128mb.Probano je da se u regeditu izmeni neke stvari i to isto nije pomoglo.

intel dedicated.png

Svi driveri su updateovani.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.