Kako popraviti rang sajta na google ???

Moram da primetim da je konkurencija za te engleske setere i odgajivačnicu engleskih setera, nikakva. Oko 5.500 rezultata, od toga samo par sajtova koji su celi u toj temi. Zato i imaš rezultate sa tom taktikom.
SEO se ove godine toliko izmenio da je sada zaista nauka, mislim za pojmove koji daju po milion rezultata i koji imaju više od bar 100 sajtova kojima je glavna tema pojam koji se pretražuje. za engleski jezik, tek da ne pominjem.

Znači, generalno, to nabrojano jeste bitno, ali je samo osnova, možda 10% od ozbiljnih SEO tehnika i filosofije.

Naravno, sada je sve dosta vise razvijeno nego pre par godina.. Ovo sto sam napisao je ono osnovno sto bi trebalo dase zna o seo optimizaciji i kako funkcionise..
 
Ima jako puno stvari koje moras da uradis da bi ti sajt bio dobro rangiran na guglu. Znas kako kazu, ako te nema na prvoj strani gugla ne postojjis... :) Da bi mogli dovoljno dobro da optimizuju sajt ljudi zavrsavaju fakultete, sumnjam da mozes da naucis sve pomocu bloga, ali sa srecom. Mozda bi ti bolje bilo da nadjes neku knjigu o <a title="web dizajnu" href="http://www.dimenzion.rs/">web dizajnu</a> pa polako. :)
 
Generalno pravilo: stranica sa relevantnim sadržajem za taj pojam, sa "usklađenim" naslovom (title), opisom (description), i ključnim riječima (keywords) - ovo se sve nalazi "ispod haube", u "head" dijelu stranice (prije samog sadržaja).
Na samoj stranici: H1 naslov (heading1), i tekst trebaju biti vezani za isti taj pojam. Ako nema barem 150 znakova na stranici, Google će ju vjerojatno ignorirati.
Dakle, NE Flash, NE skenirani letak umjesto teksta. Naravno, ako je željeni pojam uključen u samo ime domene, i to je dodatni "bod".
 
moze pomoc oko ovoga?
koristim nibbler za analizu sajta i popravljanje ranka,pa ima neke kriticne tacke koje kazu

80.0% of URLs include a file extension.
  • Avoid use of file extensions wherever possible. File extensions appear at the end of web addresses, and have several negative effects. They make the address harder to remember or type (particularly for non-technical users), and can reveal the underlying technology of the website making it very slightly more vulnerable to hackers. They also tie the implementation of the website to a specific technology, which can make subsequent migration of URLs difficult. Consider URL rewriting as an effective and transparent means of creating appropriate URLs
ovo se odnosi na akstenziju .xtml ,kako ona moze a se promeni kod blogspot-a

None of this website appears to be optimised for printing (using CSS).
  • Add printable stylesheets for all pages, wherever possible. In most cases, websites can share printable stylesheets over many or all pages, as with screen-based stylesheets.

kako da ga ucinim prigodnijim za stampu

  • This website returns page content with or without a trailing slash on the URLs, but each page has a canonical tag to denote the correct version. This is ideal, as search engines will know which version to index.
  • There was no website found on http://xxxxx.com. This is bad, as visitors might presume they can visit this website by visiting that address.

kako da odradim redirekciju ako ne posedujem drugi domen,jel to ikako moguce,ovo xxxxx nije moj sajt

  • This website was detected as being HTML5
  • 3 of the pages of this website were found to use presentational HTML elements. It is widely regarded that use of presentational elements like <font> and <marquee> should be avoided in favour of CSS and JavaScript alternatives.
    • Replace all the instances of presentational tags with a semantic alternative. This means where possible, use CSS and JavaScript to produce the same effect.

ovo ne razumem,imam zapisano koje su stranice i koji se tagovi pominju ,b,i,u....
 
Malo ja da se ukljucim. Relativno sam nov u polju web design-a, ali sam nedavno pokrenuo svoj prvi ozbiljan sajt odgajivacnice pasa gde pravim spisak svih ex-YU odgajivacnica. Radjen je na blogger-u sa zakupljenim domenom
Naravno, problem je rangiranje na google. Do skoro sam bio 15. kada bi se kucalo odgajivacnice pasa, ali sada me uopte nema. Ne znam zasto. Citao sam svasta po netu i shvatio da su najvaznije te kljucne reci, to mi je sve podeseno da je glavna rec odgajivacnie pasa i ove oko nje. Pustam sto vise linkova sa sto vise sajtova, ali me ipak nema. Nije mi jasno sta jos mogu da uradim da poboljsam sajt (mislim na oprimizaciju, dizajn sam zavrsio), poboljsam pozicioniranje pa i page rank. Ako bi neko mogao to malo da mi pojasni, ili da da neki link sa relevantnim informacijama (svasta ima na netu), bio bih mu jako zahvalan. Da li je neko koristio link collider? Ne znam da li je bolje da bravim backlinkove ili prijavljujem na direktorijume
 
Google se ponaša čudno od Pingvin apdejta ali oni koji nisu pogodjeni njime to nisu ni primetili.Ja sam analizirao više stotina ključnih reči od tada i ima mnogo neverovatnih bisera koji pobijaju svu SEO teoriju.Ako bi editovali ručno progurali bi kvalitetne sajtove po sadržaju a sa malo linkova a ovako ništa nema smisla.Za mnoge konkurentne ključne reči sada rangiraju sajtovi sa nekoliko forum linkova i desetak reciprocial iz direktorijuma.Pr znamo da odavno nema smisla ali sada je to slučaj i sa Seomozovim DA sajtovi DA preko 50 su ispod onih koji imaju Da ispod 20 i to odmah posle promene Da da nebude da su u medjuvremenu napredovali. Jedno je privremena fluktacija a drugo ostati na dobroj pozicija tri meseca sa desetak linkova ispred onih koji ih imaju na tone i to ne sve spamy.Google je gadno zabrljao sa pingvinom a ubuduće će sve više tako da će SEO biti lutrija!!! kad te izvuče ideš sa tri linka gore a kad ne ubiješ se od gradnje linkova i nikad ne dodješ u prvih 10.
 
Zeleo bih da sakupim iskustva svih onih koji pouzdano znaju ili misle o tome koje sve stavke treba da ispunjava web sajt koji napravimo da bi bio google friendly !!!

Sta treba da ima sajt a sta ne, da bi bio dobro rangiran u google pretrazi ???

Evo pod jedan:
Sajt treba da ima konstantan, ili jos bolje rastuci broj poseta, da bi na google rang listi isao gore i na kraju bio dobro rangiran ... na prvoj stranici za neku kljucnu rec.

... nastavite!
U Google-ovim očima su posjet potpuno nebitne, tako da si trebao malo drugačije povesti ovu temu............. :)
 
Zeleo bih da sakupim iskustva svih onih koji pouzdano znaju ili misle o tome koje sve stavke treba da ispunjava web sajt koji napravimo da bi bio google friendly !!!

Sta treba da ima sajt a sta ne, da bi bio dobro rangiran u google pretrazi ???

Evo pod jedan:
Sajt treba da ima konstantan, ili jos bolje rastuci broj poseta, da bi na google rang listi isao gore i na kraju bio dobro rangiran ... na prvoj stranici za neku kljucnu rec.

... nastavite!

Evo da nastavimo, za ono što ti želiš je potreban samo kvalitetan sadržaj, nikakvi spam linkovi, black hat metode i gluposti, samo čitati G. upute i bit ćeš dobro rangiran.
 
U meta tag - ubaci sto vise reci koji se ticu teme sajta i nema glava da te boli

Da je to tako lako ,onda bi svi samo to uradili i gotovo

Kako da ispravim greske kojem imam na sajtu, jer nikako ne moze da se nadje u pretrazi na googlu moj sajt

Unesi URL sajta u pretragu pa vidi ima li te igdje, ako je englesko govorno područje tu to ide malo sporije i puno teže.
Ispada da ja nešto kenjam ali vjeruj da je meni za neki ******* web site google tek nakon 6 mjeseci počeo "kao"da šalje neki organic traffic i da indeksira stranice iako je sve odrađeno kako treba .
Nema tu ništa preko noći
 
Evo da nastavimo, za ono što ti želiš je potreban samo kvalitetan sadržaj, nikakvi spam linkovi, black hat metode i gluposti, samo čitati G. upute i bit ćeš dobro rangiran.

Slažem se !
Originalan sadržaj i sajt ti izlazi na gugl, ovo sve ostalo je gubitak vremena i živaca, dosadiš guglu, publici i na kraju sam sebi.
I što manje razmišljaš o guglu, a više razmišljaš o tome šta imaš da ponudiš to ćeš bolje proći jer gugl cijeni ljude od karaktera.

kome je jasno ovo što sam napisao, jasno je, kome nije naučiće.
pozdrav ;)
 
Panda ubica sablona. Ko ga smisli. Iako su i neki moji sajtovi pali zbog Pande, jer pre Pande bila su jedna pravila a posle Pande malo drugacija pravila igre, generalno mi se vise dopadaju nova pravila igre. Dakle, manje sablona, vise unikatnog i po mogucstvu viralnog sadrzaja, barem u najavi ili u tragovima.
Naravno, white tehnike i konstantnost su veoma, veoma cenjenje. Dakle, kao i u zivotu. Posteno, kvalitetno, dovoljno agresivno i pre svega pozitivno zarazno i naravno, dovoljno konkurentno.
 
Poslednja izmena:
A koji je sadržaj unikatan ? Isto tako mislim da dobri i jaki linkovi još nisu ispali iz šeme .Svako može da napravi odličan sajt bar danas to nije teško pa i za neznalicu poput mene .
Dovesti ga na prvu stranu Gugla ili na broj 1 u pretrazi to je već nešto drugo ,frljanje riječima samo ovo, ono unikatan sadržaj bez namjere da i kog ovdje uvrijedim ide jako teško .
 
Pa, da ponovimo sto jeste. Google algoritam za rangiranje sajtova je bukvalno dinamican i visekriterijumski. Ali bukvalno visekriterijumski. Koliko posten to znaju webmasteri s amalo vise iksutva. Ne moze i ne sme samo jedno. Dakle ne samo unikatan i dinamican tekst vec i prirodni linkovi sa jakih stranica, dovoljno relevantnih. Naravno i jso mnogo, mngoo toga u odredjenoj dinamic ii kvalitetu.
 
Da bi sajt bio dobro pozicioniran na Google prvo treba imati dobar sadrzaj sajta, jer sam dizajn nije dovoljan. Vazan je, naravno, ali ako je sadrzaj slab, nece dugo trajati. Ovo se odnosi samo na one koji se ne koriste black het tehnikama. "Siva" zona je u redu, jer pravila postoje i da bi se malo zaobilazila :), ali sustija se ipak svodi na kvalitet i rad. I znanje. Ali i konstanto ucenje. SEO nije vise tako jednostavan i ne svodi se samo na kljucne reci i linkove. Vise je stvar marketinga i rada na vise polja, i promocije na drustvenim mrezama. Ali ja licno ipak mislim da je najvaznija stavka u svemu kvalitetan sadrzaj sajta.
 

Back
Top