KAKO NAUCITI STENE DA...

Pa kao prvo normalno je da pas od 2 meseca svatsa grize jer mu rastu zubi.
Sto se tice WC to zaivisi od gazde koji mora da bude uporan i dosledan. Pas od 2 meseca jede 5 do 6 puta dnevno. Potrebno je dakle posle svakog orboka izaci napolje na WC jer pas u tom periodu vrsi nuzdu 10-15 minuta nakon orboka. Dakle treba se ponasati kao kada dete ucete da sedi na nosi.
E sad s 2 meseca on je jos jako mali i retko koji pas to nauci s 2 meseca jer po pravilu on jos ne bi ni smeo da izlazi napolje ako se pridrzavate rsporeda obavezne vakcinacije i revakcinacije.
 
Imam pitanje za nekog strucnog ko mi moze objasniti zasto moje stene od dva meseca voli mnogo da grize i napravi facu kao krvolicni pas i zasto jos uvek ne mogu da ga naucim da ide u wc vec to obavlja u stanu
Pa tako ce raditi jos 7-8 nedelja, tako radi svako stene..
U kakav WC da ide? Ako ga ne izvodis na svaka 3-4 sata napolje ( ukljucujuci i jednom posle ponoci) napolje, kakice tu i tamo
i u stanu i to barem jos 4-5 nedelja. Ako imas balkon otvori mu vrata pa ce odmah tamo poceti da kaki kad mora.
A piskice gde stigne takodje jos 5-6 nedelja-
 
Ima 3 meseca. Kako raste samo ce se odvici od toga.

Stenad komuniciraju ustima.

Takodje u tom dobu im se menjaju zubi. Izbacuju mlecne a rastu im trajni. Nabavi mu igracku da ceska zube.

Negde oko 6-7 meseca ce vec poceti da se odvikava.
 
Ono sto nikako ne zelis da gricka, namazi ljutom papriciom.
Ako je grickanje agresivno ( pokazuje bes ) malo ga cvrkni po njusci ili ga pritisni na zemlju ( ne jako ! ) da shvati ko je dominantan. Smisli za sta ces tacno da ga "sankcionises" i budi uvek dosledan u tome ( veoma bitno ).

Ako mu sad budes popustao, ti ces biti dzukela a on gazda :ceka:
 
Pozdrav svima. Potrebno mi je nekoliko saveta. Imala sam zenku skotskog ovcara 15 godina, nazalost zbog bolesti smo morali da je uspavamo. Zbog sina smo uzeli mesanca terijera i pulina. Divna zenka koja se svoje senke bojala dve nedelje kako je dosla kod nas. Dodani stres su joj dve veoma dominantne macke. Ono sto me zanima, a nije jedino.Davno je bilo kad smo vaspitavali nasu pokojnu zenkicu. Koliko vremenski treba da nauci na novine i da vrsi nuzdu na jednom mestu? Vec 3 nedelje nam nesto ne ide. Drugo-kada se igra grize, cupa nogavice, vuce... skroz smo izgrebani, da li to prestaje vremenom? Nadam se. Sve savete kojih mozete da se setite. prihvatama. Naravno i sto se ishrane tice. Kad-koliko kolicinski-koliko puta
 
Vidim da se odavno niko ne oglašava na ovu temu...ali bih ipak pokušala...:)

Mi smo naučili našeg maltezera od 3 meseca najpre da vrši nuždu na peleni (malu uvek, a veliku napolju) i sada smo zamenuli pelene novinom...Imamo dvoje male dece u kući i te novine nekako nisu baš higijenske. Da li je neko probao da koristi granule za wc za pse, koje se inače prodaju za mačke? :think:
 
Kad se zakači sledeći put, stavite joj do znanja da to ne radi.
Jasno i glasno "NE". Ako se ponovi, udrite po dupetu ili je protresite za kožu pa će naučiti.
Ne razumem kako neki ljudi ne umeju da povuku granice.
Sutra će početi za kosu da vam se kači pa ćete početi i kape da nosite.
Vi gospodarite psom a ne on vama.
I ja imam rota kako da ga naučim da piški na jwdno mesto u dvorištu?
 
Pozdrav svima. Imam stene patuljastog snaucera, Star je tavno 4 mjeseca. Kod mene je stigao sa skoro 3 mjeseca. Za 3/4 dana sam ga naucio da vrsi nuzdu na peleni (balkon) i to uredno radi. Pas je inteligentan i komande vrlo brzo uci. Poslije primljene trece vakcine, ispostovao sam preporuku veterinara da ga ne izvodim napolje dvije sedmice. Prije nekih 10 dana je poceo da izlazi napolje. Cesto ga izvodim i to bas u onim periodima kad je sasvim prirodno i logicno da ce da vrsi nuzdu. On do sad nije ni jednom izvrsio nuzdu napolje. Vratimo se u stan i ide da to uradi na pelenu. Svaki boravak napolje nije bio kraci od jednog sata. Par puta sam ostajao dugo napolje, par puta i po 5 sati. On je trpio i nije htio, vec to odradi po povratku kuci. Probao sam i sa iznosenjem pelene i postavljao istu na travu, prosipao sam njegov urina po travi, iznosio sam izmet i to sam sve radio u jutarnjim satima, odma poslije budjenja. Voli da se druzi sa psima, bio je dosta puta u prilici da vidi kako to rade drugi psi i opet nista. Volio bih da mi neko predlozi metodu kako odvici psa od pelene i kako ga privoljeti da vrsi nuzdu napolje. Hvala!
 

Prilozi

  • IMG_5074.png
    IMG_5074.png
    688,7 KB · Pregleda: 5
Pozdrav svima. Imam stene patuljastog snaucera, Star je tavno 4 mjeseca. Kod mene je stigao sa skoro 3 mjeseca. Za 3/4 dana sam ga naucio da vrsi nuzdu na peleni (balkon) i to uredno radi. Pas je inteligentan i komande vrlo brzo uci. Poslije primljene trece vakcine, ispostovao sam preporuku veterinara da ga ne izvodim napolje dvije sedmice. Prije nekih 10 dana je poceo da izlazi napolje. Cesto ga izvodim i to bas u onim periodima kad je sasvim prirodno i logicno da ce da vrsi nuzdu. On do sad nije ni jednom izvrsio nuzdu napolje. Vratimo se u stan i ide da to uradi na pelenu. Svaki boravak napolje nije bio kraci od jednog sata. Par puta sam ostajao dugo napolje, par puta i po 5 sati. On je trpio i nije htio, vec to odradi po povratku kuci. Probao sam i sa iznosenjem pelene i postavljao istu na travu, prosipao sam njegov urina po travi, iznosio sam izmet i to sam sve radio u jutarnjim satima, odma poslije budjenja. Voli da se druzi sa psima, bio je dosta puta u prilici da vidi kako to rade drugi psi i opet nista. Volio bih da mi neko predlozi metodu kako odvici psa od pelene i kako ga privoljeti da vrsi nuzdu napolje. Hvala!
Zdravo, Nona, i dobrodošao na naš forum! :)
Tvoj mali pas je predivan! A očito i veoma pametan i poslušan, dok je tako dobro prihvatio svoj prvi trening i tako dosledno ga se drži! :heart: Bravo za njega!

To prebacivanje psa da vrši nuždu na drugom mestu nego što je navikao zna da bude problematično i da traži malko više vremena kod nekih pasa (čitala sam, kod nekih pasa zna da traje čak i po par meseci).. pa, neko uvreženo pravilo stoga uključuje 3 stvari:
1) biti strpljiv
2) biti dosledan i
3) biti uporan

Prva stvar koju bih ti ja predložila je da mu makneš pelenu iz opticaja skroz, tako da je više uopšte nema.. i da ga izgrdiš svaki put kada obavi nuždu na balkonu ili u kući - tako da shvati da ne želiš da to radi na tim mestima.

Druga stvar koju bih ti predložila je da ga vodiš često (npr. na 2h) napolje.. i da ga nagradiš komadićem poslastice i pohvalom prvi i nekoliko narednih puta kada nuždu obavi napolju.. onda jednom-dvaput preskoči nagradu, pa mu je daj opet.. i tako će naučiti da želiš da nuždu obavlja napolju.

Verovatno da je neće obaviti prvo jutro kad ga izvedeš, želeće da dođe kući i ode na pelenu.. ali kada pelene ne bude bilo i ti budeš ljut ako se popiški ili pokaki na balkonu - izgrdiš ga i izvedeš odmah napolje, pokažeš mu travu pored njega i kažeš npr. "tu".. brzo će shvatiti da se nešto promenilo.. a obzirom da je tako pametan, za par dana mislim da će shvatiti i šta treba da radi. :)

Eto.. pa nam javi kako napredujete sa treningom..
Pozdrav!
 

Back
Top