Kako nas svet vidi ?

Torrente-BG:
Sta je tu oprecno. Pa zar nema gomile koja bi prodala tog Mladica.

Pa ti prvo pises kako bi u Srbiji svako prodao brata za saku para, a onda se divis nekima koje, satro ne bi prodali Mladica za milione........ :D

Pa, ako je Srbija zemlja gde bi svi prodali brata za malo para, odakle se stvorise ti moralni giganti , koji ne bi dali Ratka za deset miliona??? :D
 
svet nas prilicno lose vidi,makar iz mog iskustva.
ali zato na tome mi sami treba da poradimo,da razbijamo predrasude i da dokazemo da nismo takvi kavim nas vide...i na tome svako licno treba da poradi ako se nadje u prilici.
nazalost,nasi ljudi kada odu u inostranstvo cesto ne placeju racune po restoranima,nema eksurzije na kojoj se ne pokrade bar koja radnje,ne ruinira hotel i sigurno...jbt,kao da neko namerno hoce da se pokaze kao divljak :shock: a i sama spoljna politika zemlje nekad kao da radi protiv nas....
na nama je da pokazemo da nismo bas takvi kakvima nas zamisljaju...reakcije gomile stranaca koje sam upoznala su optrilike da me prvo cudno gledaju,pa onda ne mogu da veruju da mi izgledamo kao normalni ljudi a ne ljuozderi ili bica iz pecine,pa da imamo zube i slicno...da zene ne nose crne marame i nemaju brkove...i tako......ako su u grupi onda se malo zajedno iscudjavaju,i na kraju te normalno prihvate...za sta i nemaju razloga da urade suprotno....
dakle,mislim da svako ko se nadje u prilici,moze bar malo da se potrudi da pooravi imidz sebe i svoje zemlje....i predstavi nas u lepom svetlu :)
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
blesica:
Iskreno u toku politichke kampanje nesto mi je zapalo za oko i jako iznerviralo! Doticni novinar Euro news-a u toku preliminarnih izvestaja lokaciju za LIVE ukljucenje iz BEOGRADA, pored svih lepoto koje Beograd poseduje izabrao je neku lokaciju kao iz RUMUNIJE pored troshne kuce(verovatno aludirajuci na razrushenost,i kako mi "izgradjujemo" sve sa cigom i zapreznim kolima u kadru! I kao oni nas zele u Evropu, ok ja sam totalno apolitichna,pa shta vi mislite ima li tu istine i da li ce nas svet konacno gledati nekim drugim ocima? :confused:

Нас свет наравно никада НЕЋЕ гледати другим очима, то треба да буде свима јасно, исувише је много новца уложено, труда и "рада" агенција, новинара, обавештајних служби У СТВАРАЊУ ЛОШЕ СЛИКЕ О СРБИМА. То им је једино преостало јер би у противном требало да се правдају свом јавном мнењу због
свега што су учинили и починили на овим просторима. Како оправдати Хашки
трибунал АКО СРБИ НИСУ ПО ПРАВИЛУ ЗЛОЧИНЦИ И ЂУБРАД? Како
оправдати бомбардовање АКО ЗЛИКОВЦИ СРБИ НИСУ ИЗАЗВАЛИ ХУМАНИТАРНУ КАТАСТРОФУ И ПОБИЛИ НЕКОЛИКО СТОТИНА ХИЉАДА
ЉУДИ, СИЛОВАЛИ ХИЉАДЕ ЖЕНА И ПОБИЛИ ХИЉАДЕ ДЕЦЕ - тако је
изјављивао Бил Клинтон, сетите се. И то су "одрадили" са великим успехом.
Не знам да ли примећујете некад искрице среће у очима извештача (јер су и
они а и ми свесни да лажу) - али то њима причињава неописиво задовољство.
Чак мислим да када је у питању СВЕТСКА ИСТИНА - они себе замишљају као
самог бога када успеју да је креирају по свом нахођењу.

Једино што им је преостало да би заокружили и крунисали свој пројекат сјебавања и уништавања једне државе (чак можда и по систему:но,но - другима за пример) ПРЕОСТАЛО ЈЕ ДА И САМЕ СРБЕ УБЕДЕ ДА СУ КРЕТЕНИ, ИДИОТИ, УБИЦЕ,
ШЉАМ И ЗЛИКОВЦИ - сада на томе раде интензивно.

И морам рећи да и у томе њихова бројна ОДЕЉЕЊА ЗА ПСИХОЛОШКО-ОФАНЗИВНА ДЕЈСТВА имају успеха. Све више је људи (који се представљају да су Срби) који пљују по сопственом народу у сваком облику и у сваком тренутку и сваким поводом. Газде их из миља називају КОРИСНИ ИДИОТИ. Најчешће из личне користи или само њима објашњиве мржње постају њихови несвесни агенти. Да ли овој игри има краја и да ли има дна овом моралном и етичком пропадању нације - не знам. Време ће показати своје.

Уздам се у Бога и у Светог Саву.
 
Mene zabole kako nas gledaju.Shta ima pojedinac bilo kome da se dodvorava?Politicharima je posao da se uvlache u dupe radi koristi za drzavu.A ako neko za mene smatra da sam divljak zato shto sam Srbin to je pre svega odraz njegovog primitivizma,neznanja i gluposti.Ni ja ne verujem svemu shto cujem na RTS-u pa a ako neko veruje svemu sa CNN-a to je samo odraz njegove neinteligencije.Nek nas mrze i smatraju divljacima...nemam ni ja nishta bolje mishljenje o civilizacijama nastalim na peljeshenju i porobljavanju drugih naroda u periodu kolonijalizma.
 
eremita:
Нас свет наравно никада НЕЋЕ гледати другим очима, то треба да буде свима јасно, исувише је много новца уложено, труда и "рада" агенција, новинара, обавештајних служби У СТВАРАЊУ ЛОШЕ СЛИКЕ О СРБИМА. То им је једино преостало јер би у противном требало да се правдају свом јавном мнењу због
свега што су учинили и починили на овим просторима. Како оправдати Хашки
трибунал АКО СРБИ НИСУ ПО ПРАВИЛУ ЗЛОЧИНЦИ И ЂУБРАД? Како
оправдати бомбардовање АКО ЗЛИКОВЦИ СРБИ НИСУ ИЗАЗВАЛИ ХУМАНИТАРНУ КАТАСТРОФУ И ПОБИЛИ НЕКОЛИКО СТОТИНА ХИЉАДА
ЉУДИ, СИЛОВАЛИ ХИЉАДЕ ЖЕНА И ПОБИЛИ ХИЉАДЕ ДЕЦЕ - тако је
изјављивао Бил Клинтон, сетите се. И то су "одрадили" са великим успехом.
Не знам да ли примећујете некад искрице среће у очима извештача (јер су и
они а и ми свесни да лажу) - али то њима причињава неописиво задовољство.
Чак мислим да када је у питању СВЕТСКА ИСТИНА - они себе замишљају као
самог бога када успеју да је креирају по свом нахођењу.

Једино што им је преостало да би заокружили и крунисали свој пројекат сјебавања и уништавања једне државе (чак можда и по систему:но,но - другима за пример) ПРЕОСТАЛО ЈЕ ДА И САМЕ СРБЕ УБЕДЕ ДА СУ КРЕТЕНИ, ИДИОТИ, УБИЦЕ,
ШЉАМ И ЗЛИКОВЦИ - сада на томе раде интензивно.

И морам рећи да и у томе њихова бројна ОДЕЉЕЊА ЗА ПСИХОЛОШКО-ОФАНЗИВНА ДЕЈСТВА имају успеха. Све више је људи (који се представљају да су Срби) који пљују по сопственом народу у сваком облику и у сваком тренутку и сваким поводом. Газде их из миља називају КОРИСНИ ИДИОТИ. Најчешће из личне користи или само њима објашњиве мржње постају њихови несвесни агенти. Да ли овој игри има краја и да ли има дна овом моралном и етичком пропадању нације - не знам. Време ће показати своје.

Уздам се у Бога и у Светог Саву.


U redu , u boga.........a sto bas u Svetog Savu?? :confused:
Moze Sveti Nikola, ili neki drugi svetac??? :confused:
 
Kao drzavu , svet nas vidi kako i zasluzujemo.........arogantnu, zaostalu, primitivnu.......sto i jeste.

Kao pojedince, ljudi nas u inostranstvu , prihvataju onakve kakvi smo licno, bez predrasuda o kolektivnom identitetu......dakle, gedza i dziber, je svuda jednako neprihvacen.......a normalan covek nema problema da ostvari komunikaciju sa Amerima, ili Kinezima, svejedno.....

Nas je problem, sto ovde ima bar onih milion i po gejaka , koji su glasali za SRS i SPS .....a to je veliki procenat, za jednu malu zemlju
 
inagadadavida:
Tor........nemoj , bre,da me nerviras :D
Kvarni zubi nisu fizicka mana, vec nedostatak higijenskih i zdravstvenih navika.........

Yebote, grba na ledjima je fizicka mana......izgledati kao Natasa Jovanovic, je fizicka mana.........ali zubi??? :wink:

Da zamisli dođe CNN i snimi taj miting u NS sa nasmešenim radikalima..
Prevod u Evropi bi bio -ovi se nama keze - zar ne...
 
blesica:
Iskreno u toku politichke kampanje nesto mi je zapalo za oko i jako iznerviralo! Doticni novinar Euro news-a u toku preliminarnih izvestaja lokaciju za LIVE ukljucenje iz BEOGRADA, pored svih lepoto koje Beograd poseduje izabrao je neku lokaciju kao iz RUMUNIJE pored troshne kuce(verovatno aludirajuci na razrushenost,i kako mi "izgradjujemo" sve sa cigom i zapreznim kolima u kadru! I kao oni nas zele u Evropu, ok ja sam totalno apolitichna,pa shta vi mislite ima li tu istine i da li ce nas svet konacno gledati nekim drugim ocima? :confused:

a sto bi covek ili tv kuca trosila pare na reportazu i sl. pa samo neka provedu par sati na ovom forumu, videce sta ste, kakvi ste, sta hocete, na koji nacin hocete to, ko vam je uzor, cim se dicite, itd. itd.
e sada ako provede nekoliko dana primetit ce da postoji i druga strana, ali je ona skoro zanemarljiva, jer nema te agresivnosti ili nerava da ispravlja krive drine kao ona "prava" i nekako kao da to pokusava ispraviti ali sve to iz drugog plana i bez....
i eto vam vase idilicne slike, i to bez rama....
 
adem_ks:
a sto bi covek ili tv kuca trosila pare na reportazu i sl. pa samo neka provedu par sati na ovom forumu, videce sta ste, kakvi ste, sta hocete, na koji nacin hocete to, ko vam je uzor, cim se dicite, itd. itd.
e sada ako provede nekoliko dana primetit ce da postoji i druga strana, ali je ona skoro zanemarljiva, jer nema te agresivnosti ili nerava da ispravlja krive drine kao ona "prava" i nekako kao da to pokusava ispraviti ali sve to iz drugog plana i bez....
i eto vam vase idilicne slike, i to bez rama....
Само због тебе и комшијске толеранције,предлажем да од данас сви кренемо на курс албанског,да би се што пре асимилирали у велики и славни албански народ!:shock::D
 
marko717:
Ја на то гледам на следећи начин, они имају јединствену шему како људима испрати мозак, па онда иду овако:
1. узми неки догађај
2. разчлани га на што више делића
3. прикажи оно што ти је у интересу да би испрао људима мозак, и приказао реалност какву хоћеш:)

Не, али озбиљно кад год на телевизији гледам нешто о нама, обавезно се иде по овом систему.И онда то понове једно 100 пута, па како онда да странци немају мишљење о нама као о неким манијацима-створовима из шума. Kад гледам нешто о нама на страним телевизијама дође ми да се према SNN-У и осталој багри односим као према икони-чим их видим одма се крстим.:):):)
Dobro jutro Kolumbo...dobro je da ste se setili.Ja sam pre mesec -dva ranije i pisao o tome da se u svetu vodi medijski rat,pa je tako svaka levicarska zemlja prikazivana iz najgorih uglova,samo zato sto nije po volji USA i EU.
A da ne napominjem da se na CNN-u ne prikazuju Bruklin i Bronx u USA,predgradja Lodona narocito istocni deo...
 
blesica:
Iskreno u toku politichke kampanje nesto mi je zapalo za oko i jako iznerviralo! Doticni novinar Euro news-a u toku preliminarnih izvestaja lokaciju za LIVE ukljucenje iz BEOGRADA, pored svih lepoto koje Beograd poseduje izabrao je neku lokaciju kao iz RUMUNIJE pored troshne kuce(verovatno aludirajuci na razrushenost,i kako mi "izgradjujemo" sve sa cigom i zapreznim kolima u kadru! I kao oni nas zele u Evropu, ok ja sam totalno apolitichna,pa shta vi mislite ima li tu istine i da li ce nas svet konacno gledati nekim drugim ocima? :confused:


Kako vas svet vidi??!

Kao vrlo nestabilnu državu, kojoj još ništa nije sigurno u mnogim pogledima
1. Kosovo (da ili ne nezavisnosti)
2. Radikali su vam najjača stranka (što je veoma negativno da takva opcija bude najjača stranka u očima demokratskih i liberalnih zemalja)
3. odlaskom Crne gore izgubili ste izlaz na more a geostrateški vas se može zaobići
4. vrlo loša infrastruktura i naobrazba ( najveći minus za vas u očima stranih ulagača)
5. ne saradnja sa Haagom (krijete dva nesumnjivo najveća retna zločinca iz proteklog rata


hoćeš još???
 
povodom teme, mislim da vas svet lose vidi, narocito zbog slobode misljenja. hocu reci zbog vaseg "misljenja" kojeg slobodno izrazavate, i po kojemu biste na "kulturan" nacin resili sve probleme sa svetom, evropom, bivsom jugom, a kada "sredite", te probleme, onda nastaje finale srbi vs. srba. znaci problem je: a g r e s i v n o s t
 
kyoatia:
Kako vas svet vidi??!

Kao vrlo nestabilnu državu, kojoj još ništa nije sigurno u mnogim pogledima
1. Kosovo (da ili ne nezavisnosti)
2. Radikali su vam najjača stranka (što je veoma negativno da takva opcija bude najjača stranka u očima demokratskih i liberalnih zemalja)
3. odlaskom Crne gore izgubili ste izlaz na more a geostrateški vas se može zaobići
4. vrlo loša infrastruktura i naobrazba ( najveći minus za vas u očima stranih ulagača)
5. ne saradnja sa Haagom (krijete dva nesumnjivo najveća retna zločinca iz proteklog rata


hoćeš još???
Uh kad mi to kaze Stipe Mesic licno,onda stvarno padnem u zesci bedak... :lol:
 
misoni:
Само због тебе и комшијске толеранције,предлажем да од данас сви кренемо на курс албанског,да би се што пре асимилирали у велики и славни албански народ!:shock::D
BRAVO ... pametan covek [to si ti ] misli na sutra... nista bolje nego biti primer neukima, tj. onima koji uvek traze predvodnika...
 
B.A.L.:
Uh kad mi to kaze Stipe Mesic licno,onda stvarno padnem u zesci bedak... :lol:


kakve ovaj moj tekst ima veze sa Stipom??

da ponovim?


evo:
Kako vas svet vidi??!

Kao vrlo nestabilnu državu, kojoj još ništa nije sigurno u mnogim pogledima
1. Kosovo (da ili ne nezavisnosti)
2. Radikali su vam najjača stranka (što je veoma negativno da takva opcija bude najjača stranka u očima demokratskih i liberalnih zemalja)
3. odlaskom Crne gore izgubili ste izlaz na more a geostrateški vas se može zaobići
4. vrlo loša infrastruktura i naobrazba ( najveći minus za vas u očima stranih ulagača)
5. ne saradnja sa Haagom (krijete dva nesumnjivo najveća retna zločinca iz proteklog rata


hoćeš još???
 
Ма,за.... ме како нас Свет види.8)Једино ми смета твој глупи аватар.Новац је ствар која покреће Свет ,а не локална антипропаганда;)!
 
blesica:
Iskreno u toku politichke kampanje nesto mi je zapalo za oko i jako iznerviralo! Doticni novinar Euro news-a u toku preliminarnih izvestaja lokaciju za LIVE ukljucenje iz BEOGRADA, pored svih lepoto koje Beograd poseduje izabrao je neku lokaciju kao iz RUMUNIJE pored troshne kuce(verovatno aludirajuci na razrushenost,i kako mi "izgradjujemo" sve sa cigom i zapreznim kolima u kadru! I kao oni nas zele u Evropu, ok ja sam totalno apolitichna,pa shta vi mislite ima li tu istine i da li ce nas svet konacno gledati nekim drugim ocima? :confused:

Човек се изненади да обичан свет на страним форумима нема негативно мишљење о Србији и Србима. Чак ја, који имам овај ник редовно, никоме не смета, а у последње време сам глатко разбијао Хрвате уз помоћ припадника неких других народа.
 
Гледам скоро неку тзв.''документарну'' емисију на једној страној ТВ о овим ратовима 90-тих. Прво су приказивали приче људи који су били код нас у заробљеништву, како су патили итд. добро то, али готово да није било ни речи о српским жртвама рата, о отетима итд., а онда узму и у сред тога приказују један испраћај( у војску), и кажу нешто као''срби традиционално прослављају одлазак младића у војску''.Шта онда испада? Ја колико знам војска је (барем до скоро, сад је тога све мање, ам људи немају пара ам је и рок 6 месеци...) значила зрелост (''спреман за војску'') , значила је прелазни моменат из детета у човека, а и по селима су комшије могли да се ''такмиче'' ко ће раскошнији испраћај правити и о томе је причало цело село...то је био део живота, нешто чиме би се народ занимао.Међутим кад гледа ту емисију ко то не зна, добија утисак да смо ми неко милитантно племе којима је у души да муче, убијају и још се за то спремају од малена...дакле као што рекох, поделе слику на делове па приказују шта им треба...

Каквог утицаја то има на наш живот? Па изузетно великог посебно ако некој земљи треба јавна подршка да нам на дипломатском( или неком другом) плану нешто наместе...
 

Back
Top