Kako napreduje beba?

E pa Sizife, dobro jutro
Evo i mene da vidim bebu :D
Nije lose. Cak, moglo bi se reci - vesela beba.

Ona je bas bila otisla stranputicom a ovo ovde je prava decja igra. .
Posle duze pauze evo i mene da vidim kako novo drustvance. Odlicno. Svidja mi se.
Pozdrav svima :) :) :)
 
Sizif:
kvazifilozof:
Pre mi se čini da će većina da završi u blatu posle kiše koja je neophodna da bi livade bile cvetne...
Kako ono beše reč za tvoju pogonsku silu na stranim jezicima? Envy... Neid... завистливость... pomozi nam, Kvazifilozofe?

Ja rekoh, a Ti ga Sizife krsti kako hoćeš... :roll:
No tebi je lako, ti imaš svojih jedanaest foruma,zar ne... :D
Ali čini mi se da ti je beba najdraža, zar ne... :D :wink:
 
Incognito:
I ovaj forum nece zavrsiti kao Religija, jer sam i ja ovde mod, a ja zasigurno necu tolerisati religijske izbljuvke ovde. Meni je neopisivo lako obrisati ili lock-ovati teme. Nisam ovde da sticem popularnost tako sto cu biti tolerantan, vec da ucinim sve da forum prezivi...

Toliko

:D

Tolerantnost je nedostatak, negativna osobina! Neko ko nije u stanju da odredi sta je dobro a sta lose, nije tolerantan vec neodlucan. Ogroman broj nas se bori sa nedostatkom odlucnosti iz prostog razloga sto se oslanjamo na licne principe koji su zasnovani na emocijama a ne na cinjenicama! Ponekad i mi donesemo ispravnu odluku po principu "i corava kokoska ubode zrno..". Ali samo ponekad!!!

Makijavelizam je druga krajnost! Balans i ravnoteza je nesto cemu bi svi trebali da tezimo, ali to nije lako i jednostavno! Opet, ne znaci da je nemoguce. Potrebno je uvezbavati se u razlikovanju dobrog od loseg!

Uvezbanost donosenja ispravnih odluka se stice na temelju proverenih i tacnih principa i zakona koje je dao, niko drugi do nas Stvoritelj. Na nama je da donesemo odluku: hocemo li primenjivati ili ne uputstvo za vodjenje naseg zivota! Ukoliko vise i intenzivnije primenjujemo ove najbolje savete na svetu, utoliko je nas zivot svrsishodniji i obrnuto!

Danas je zaista vise nego ocigledno da covek bira nesto sto je lakse i jednostavnije-sam smislja principe po kojima se ponasa i tako pokazuje da je totalno nesposoban da upravlja svojim zivotom: na svim sredstvima informisanja slusamo i citamo o kriminalu koji je vrtoglavo u porastu sirom sveta, rasna i nacionalna netrpeljivost u svim delovima sveta, mrznja, raspad porodica...! O zemlji i ekologiji nema potrebe da se govori-samo je pitanje vremena kada ce eko-sistem da dozivi totalni kolaps!

To je direktna posledica ljudske gordosti, oholosti, pametovanja i pre svih sebicnosti, nasuprot jednostavnosti sledjenja uputstava ciji je autor nas Stvoritelj!

:D
 

Back
Top