Kako napraviti filtere prasine za kuciste?

nisam siguran koliko se sve to isplati , da krenemo po tačkama:
- Ventilator na napajanju - izbacuje vazduh iz kućišta , ma kako da stoji a nije poželjno postavljati ništa što bi ometalo pimalo protok vazuda
- ventilator na procesoru - ugurava vazduh među rebra na hladnjaku procesora , nepoželjno postavljanje bilo čega što bi ometalo protok vazduha
ovo su jedina dva ventilatora koja moraju imati svi računari
opcioni ventilatori:
- ventilator na mogućoj grafičkoj kartici- nemoguće postaviti bilo šta
- front kuleri- obićno od 12 cm ako postoje , obićno ubacuju vazduh u kućište i duvaju preko hdd-ova - tu bi se mogao postaviti filter za prašinu pitanje je koliko bi se onda smanjio dotok vazduha
- dodatni kuleri: otpozadi koji izbacuje vazduh ili na stranici koji duva u hladnjak od severnog mosta - možda dodavanje filtera na ovaj drugi ali opet ometanje protoka vazduha

nego da li je neko uopšte ovo isprobao?
 
nisam siguran koliko se sve to isplati , da krenemo po tačkama:
- Ventilator na napajanju - izbacuje vazduh iz kućišta , ma kako da stoji a nije poželjno postavljati ništa što bi ometalo pimalo protok vazuda
- ventilator na procesoru - ugurava vazduh među rebra na hladnjaku procesora , nepoželjno postavljanje bilo čega što bi ometalo protok vazduha
ovo su jedina dva ventilatora koja moraju imati svi računari
opcioni ventilatori:
- ventilator na mogućoj grafičkoj kartici- nemoguće postaviti bilo šta
- front kuleri- obićno od 12 cm ako postoje , obićno ubacuju vazduh u kućište i duvaju preko hdd-ova - tu bi se mogao postaviti filter za prašinu pitanje je koliko bi se onda smanjio dotok vazduha
- dodatni kuleri: otpozadi koji izbacuje vazduh ili na stranici koji duva u hladnjak od severnog mosta - možda dodavanje filtera na ovaj drugi ali opet ometanje protoka vazduha

nego da li je neko uopšte ovo isprobao?

kolko oces puta radjeno..znam barem 10-ak slikova koji su stavljali zemske carape kao filter..iistina nema prasine unutra...
 
svaka ti cast na otvaranju teme,evo meni 12ica uvuce prst prasine u komp za 10 dana,filter je oko 400din,video sam neki crn i deluje mi debelo,imam sundjer za aspirator al je beo,prasina na njemu ce malo kvariti estetiku,al sa crnom najlon carapom bih mogao da probam.
treba samo nekako da napravim okvir preko koga cu je razvuci
 
mineralno ulje,i ne moraju da se skidaju ventilatori :)
ovaj lik je bio dovoljno pametan da ubaci pumpu od akvarijuma i hladnjak da ohladi ulje,al nije bio dovoljno pametan da puni akvarijum iz 2-3 balona od 5l

premotajte odmah na 4min

Najbolje je hladjenje Tecnim azotom ali je experimentalnog tipa jer nije moguce prakticno ga koristiti u kuci tako da je ovo sa uljem nesto najbolje sto sebi mozete napraviti sa ne mnogo novca !!!

P.S. Kako bi sibao moj Phenom II X4 klokovan na ulju :) :) :)
 
Poslednja izmena:
akvarijum,mineralno ulje,creva,pumpa,hladnjak,ventilator,kamenje,mehurici,neonka,alge,ribice :) ,plasticne naravno,sve u svemu po mojoj slobodnoj proceni ne vise od 8.ooo ,ko ima nesto od navedenog onda jos manje
nema buke,prasine,ekstra izgleda,hladi,samo je problem zamociti ruke ako nesto treba zameniti,s tim da bih ja zalepio izolirom kontakte tipa ata,sata i oko memorije ,da ne zalazi ulje,hard i dvd napolje

mislim da su akvarijum,hladnjak,pumpa najveci trosak,i gde naci ovo ulje kod nas na balone
 
Tacno tako... Sve je to manje vise jeftino...

Koliko ja znam ima da se kupe sirom grada ulja u velikim bocama ali iz vremena kada sam imao skuter znam da nijedno koje sam sipao nije bilo prozirno ... mada... mozda je i bolje da se sipa neko u boji... Texaco ulja za skutere, mineralna su koliko se secam neke plavkaste boje dok su Esso verovao ili ne crvena , domaci dvotaktol je zut kao zejtin...

eto resenja ... odes u prodavnicu auto opreme i tazis mineralno ulje za kamione, to su velike boce a sada mi prolazi kroz glavu da bi mozda moglo da se uzme sinteticko koje je redje tako da bi mozda i bolje radilo ali nebitno...

zamisli svoj PC u Jarko crvenom Esso ulju sa belom lampom povrh akvarijuma kako bi to mocno izgledalo i josh stavis onaj kamen - rasprsivac vazduha nekog veceg formata pa dobijes mnooooogo sitnih baloncica ... :) :) :)
oilpic2.jpg

EXTRA !!!!
 
Poslednja izmena:
HDD... stvarno ima rupicu sa najfinijim vazdusnum filterom...koja istovremeno sluzi za izjednacenje pritiska....ALI NEMA VEZE...( kroz taj filter nece prodreti ULJE ).....

IDEJA ...sa ...ULJEM...kao ...RASHLADNIM FLUIDOM.....JE KRATKOG DAHA...z:cry:

SVAKO ULJE....pravi svoj TALOG....koji se LEPI I TALOZI po komponentama....Da bi imalo koliki-toliki RADNI VEK....tu fali PUMPA.....FILTER ZA ULJE....i sigurno JOS PO NESTO.....z;)

A JEDNOG DANA....MOZDA I PRE ..z:cry:..MORACE DA SE PROMENI....TO JE PRICA ZA SEBE.....KAO I ZMENA ...KOMPONENTI U TOKU RADA....z:cry:

ULJE JESTE ELEKTRICNI IZOLATOR....
ali moze da postane i ...PROVODNIK....z:cry:
 
ja sam jednom podmazao ventilator suncokretovim uljem ,kada se zagrejalo zalepilo ga je :S
sada podmazujem sa dzonsonovim za telo :)

ulje koje se bude sipalo ne sme da se lepi i menja gustinu pri zagrevanju,to se valjda ogleda u viskozitetu ulja
a kako ono moze da postane provodno?

Hmmmm....

Ne treba bilo kakvo ulje da bi se podmazala plastika (stator) i metal (rotor) cooler-a.
Dovoljno je naprskati malo WD 40 i ponovo da radi kao nov, bez ikakvog problema nekoliko narednih godina.
3584641070_3429ef46f3.jpg
 
HDD... stvarno ima rupicu sa najfinijim vazdusnum filterom...koja istovremeno sluzi za izjednacenje pritiska....ALI NEMA VEZE...( kroz taj filter nece prodreti ULJE ).....

Ljudi koji su se upustili u ovu avanturu sa uljem kazu suprotno ... HDD U ULJU NEMOZE DA RADI VISE OD PAR DANA!!!
 
Poslednja izmena:

Back
Top