Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Po dobijanju AEO ja sam sa poslodavcem potpisao novi job offer koji sam zajedno sa AEO poslao uz aplikaciju. Tamo je poslodavac naveo da on ocekuje moj dolazak februara 2013 god. Meni je jasno da je ugovoren posao samo podrska imigraciji i da donosi samo dodatne poene. Al zar ne bi trebalo onda da se ispostuju stvari iz ponude posla. Ako ja PR dobijem posle datuma do kad mi vazi ponuda posla, onda ta ponuda posla nije vise validna, tj poslodavac nije u duznosti da me zaposli. A kako nismo u obavezi da imamo onih obezbedjenih 15K CAD mi mozemo onda automatcki da se prijavimo na social kad odemo u Canadu? Zar ne? A koliko znam poenta cele imigracije poslednjih godina je da niko ko je novodosao ne prijavi se na social. Stoga taj datum do kad poslodavac kaze da nas ocekuje na poslu je mnogo bitan upravo zbog svih ovih stvari. Mislim postoji milion opcija, al ja govorim o jednoj koja je realna i koja pije vodu.
Iz tog razloga molio bih za neka iskustva ako su ih imali ili su culi, govorim za ljude sa koji prate ovaj forum?

Sve sugestije su dobrodosle i nadam se da ce svim znaciti.

Pozdrav, sve najbolje!! :ok:

Lepo si ti to zamislio.. Onda po toj tvojoj logici, treba da ti vrate papire, posto tvoj Job offer vise ne vredi.
Ti mislis da samo zato sto ste ti i tvoj poslodavac napisali da ti treba da dodjes u februaru oni treba to da ispostuju. Zamisli kad bi im svako poslao da u roku od 2 meseca od slanja dokumenata poslodavac ocekuje da oni budu u Kanadi. to je ne realno...
Mislim da oni to ni ne gledaju. iskreno... Posto ja znam par ljudi (slucajeva), kojima je taj datum ocekivanog dolaska istekao i preko godinu dana.
P.S. ovo je moje licno misljenje.. naravno..
poz i srecno

@micDi iz kaBlo cestitam za PER!!! da se to sto pre zavrsi...

@Miljana13 mi idemo preko advokata ako te nesto interesuje poslji mi PP. a IELTS sam spremao sam. skinuo sa sajta i vezbao, ali da naglasim da je moj engleski odlican pa sam samo vezbao formu koja je na testu.

@Botexag ko je dobio PR?
 
Micicv11 apsolutno si u pravu, ali Artistics je mlad i neiskusan pa mu nećemo uzeti za zlo:zcepanje: ipak je sazreo malo od prve poruke do sada.:zper:

Što se tiče AEO, na njemu ne stoji datum job offera ili početka rada, ali se zato i šalje original job offera (u našem slučaju direktno ugovor o radu) u kome je naveden januar 2013. kao početak radnog odnosa ili datum dobijanja pr vize (tj.šta pre nastupi). Elem, prolongiranje datuma sa job offera, pa čak i da poslodavac odustane od ponude za posao, tebi je AEO validan i po toj osnovi možeš aplicirati za vizu.

Komšiji Dimiću iz bloka želim sve najbolje i da mu i dalje sve glatko teče:ok: (ovo kao na radiju-još da naručim neku pesmu:zcepanje:)
 
Poslednja izmena:
Kao sto sam i rekao, samo sam trazio misljenje. Naravno da se zna sta i kako se radi. Nego ima ljudi koji prate sa strane forum i mozda iskoriste nesto od ovog o cemu mi diskutujemo. Ja sam rekao opciju koja je skroz realna, pa vi mislili o tome sta god hocete. Ponavljam sa cisto pravne strane. Jednostavno poslodavac, kad vec dodjem tamo, nece vise da mi da posao jer je voz prosao. Ja nemam one pare koje moram imati i sto da ne, ja mogu traziti pare od socijalnog. Ne kazem da ce tako biti, ne kazem da cu tako ja da uradim al zar nije moguce? ;) Ponavljam opet, prica je oko toga da li ili ne mogu uzeti social kad odem tamo :)
Nemojte biti zatvoreni. Pozitivna diskusija je veoma pozeljna. ;) Naravno da je prica oko kontejnera za stvari iz Srbije isto pozitivna prica, vidite, mene je izuzetno trgnula i navela na razmisljanje. Dok nije ovde pomenuta nisam uopste o njoj razmisljao :ok:

Pozdrav
 
Kao sto sam i rekao, samo sam trazio misljenje. Naravno da se zna sta i kako se radi. Nego ima ljudi koji prate sa strane forum i mozda iskoriste nesto od ovog o cemu mi diskutujemo. Ja sam rekao opciju koja je skroz realna, pa vi mislili o tome sta god hocete. Ponavljam sa cisto pravne strane. Jednostavno poslodavac, kad vec dodjem tamo, nece vise da mi da posao jer je voz prosao. Ja nemam one pare koje moram imati i sto da ne, ja mogu traziti pare od socijalnog. Ne kazem da ce tako biti, ne kazem da cu tako ja da uradim al zar nije moguce? ;) Ponavljam opet, prica je oko toga da li ili ne mogu uzeti social kad odem tamo :)
Nemojte biti zatvoreni. Pozitivna diskusija je veoma pozeljna. ;) Naravno da je prica oko kontejnera za stvari iz Srbije isto pozitivna prica, vidite, mene je izuzetno trgnula i navela na razmisljanje. Dok nije ovde pomenuta nisam uopste o njoj razmisljao :o

Pozdrav

Artistics,
ti pričaš o slučaju koji je vrlo malo verovatan, ali postoji neka verovatnoća ovog tvog scenarija. E sad, ja ne razumem šta tu tebe buni? Ako si ti došao kao PR, ti uživaš sva prava kao i svaki punopravni Kanađanin (osim prava glasa, rada u drž.instituc, pasoša i državljanstva odmah), pa samim tim i socijalno, zdravstveno.... To što si ti došao po programu koji nije predviđao proof of founds, to je kad stigneš tamo tvoj problem. Ako ti je cilj bio (ne shvati lično) da dođeš i živiš na Wellfairu, to si mogao i sa FSW1 (ko kaže da ljudi zaista imaju te novce koje prijave), tako da to ne pravi neku razliku preko kog programa si došao.

Malopre sam pokušala da pojasnim da čak i u toku procedure ukoliko poslodavac odustane od tebe, tvoj AEO važi i ti nastavljaš dalje apliciranje bez obzira na to. Znači AEO ti je najvažnija ćaga i više nikakva volja poslodavca ne može uticati na ishod i brzinu aplikacije.
 
Poslednja izmena:
@blok45
Ja nisam rekao da je meni cilj da dodjem da zivim na socialu. Taman posla da zbog toga iko i planira da ide tamo. Ja samo kazem za jednu mogucnost koja se pojavljuje. Odnosno kako je ponuda posla u medjuvremenu prosla, poslodavac ima pokrice da se nisam pojavio na poslu u planirano vreme, Ja sa inace vec dobio PR i onda automatcki imam pravo na social, o tome je rec.
Ljudi koji dolaze sa FSW1, koliko god da su im sredstva koja prikazuju fiktivna, oni nece moci da dobiju socijal. Morace prvo da dokazu gde su potrosili onih 15K koje su ranije prijavili.
Nemojmo zaboraviti da je pre 20ak godina, social bio obavezan deo imigracije za one novopridosle. Onda je u medjuvremenu bio planiran samo za odredjene ljude. A sad je skoro pa ukinut. Zato su i uveli proof of founds, da bi imali pokrice ako im trazis social odmah po dolasku, da te mogu odbiti.Opet ponavljam pre 20 god social za newcomers je bio podrazumevan kao deo imigracije.

Sve ovo oko AEO i PR smo apsolvirali i jasno nam je, nema ljutnje ;)

Sve najbolje zelim! :ok:
 
Ljudi koji dolaze sa FSW1, koliko god da su im sredstva koja prikazuju fiktivna, oni nece moci da dobiju socijal. Morace prvo da dokazu gde su potrosili onih 15K koje su ranije prijavili.

Ovo je tacno, ali to iskreno i nisu neke pare tamo, tako da se to lako potrosi ako nemas neka primanja kad stignes, dok kupis neke osnovne stvari. Tako da to ode brzo i kad to potrosis imas pravo na Socijalno. Ali ne vidim pojentu diskusije. Sam si sebi odgovorio vec. tako da.... Iskreno ne znam oko FSW2 programa nista tako da se ne bi dalje uplitao u teorije, sta ako...:dash:

poz.. svima i ajmo opet neki medical neko da javi da je dobio...
P.S. Jos uvek mi ne radi eCas... hehheehhee....
 
Lepo si ti to zamislio.. Onda po toj tvojoj logici, treba da ti vrate papire, posto tvoj Job offer vise ne vredi.
Ti mislis da samo zato sto ste ti i tvoj poslodavac napisali da ti treba da dodjes u februaru oni treba to da ispostuju. Zamisli kad bi im svako poslao da u roku od 2 meseca od slanja dokumenata poslodavac ocekuje da oni budu u Kanadi. to je ne realno...
Mislim da oni to ni ne gledaju. iskreno... Posto ja znam par ljudi (slucajeva), kojima je taj datum ocekivanog dolaska istekao i preko godinu dana.
P.S. ovo je moje licno misljenje.. naravno..
poz i srecno

@micDi iz kaBlo cestitam za PER!!! da se to sto pre zavrsi...

@Miljana13 mi idemo preko advokata ako te nesto interesuje poslji mi PP. a IELTS sam spremao sam. skinuo sa sajta i vezbao, ali da naglasim da je moj engleski odlican pa sam samo vezbao formu koja je na testu.

@Botexag ko je dobio PR?

niko sa ovog sajta, jer ljude koje poznajem (a i ja sa njima) smo aplicirali za PR iz Kanade (pre toga bili na radnoj dozvoli)
sustina je da ECAS nije uopste bio update-ovan, nego je sve do PPR bilo 'application received', sto znaci da nisu preterano azurni ( a opet neki imaju jako tacan raspored)

evo par recenica sa stranog foruma

unable to access ecas-since a week-how long wud it continue
Even I tried to access , not sure what is wrong ...some say its due to Detroit and LA office is closed files are being transfer..
They updated their site - try here: https://services3.cic.gc.ca/ecas/?app=ecas
I had that problem 2 weeks ago.. the "downtime" for me was 1 Week.... dont worry, its a common problem.

sustina price...ne brinite, ovakci prekidi na ECAS su se desavali i ranije i u svim programima, tako da doci ce sve na svoje mesto..samo da PR stigne :)
 
niko sa ovog sajta, jer ljude koje poznajem (a i ja sa njima) smo aplicirali za PR iz Kanade (pre toga bili na radnoj dozvoli)
sustina je da ECAS nije uopste bio update-ovan, nego je sve do PPR bilo 'application received', sto znaci da nisu preterano azurni ( a opet neki imaju jako tacan raspored)

evo par recenica sa stranog foruma

unable to access ecas-since a week-how long wud it continue
Even I tried to access , not sure what is wrong ...some say its due to Detroit and LA office is closed files are being transfer..
They updated their site - try here: https://services3.cic.gc.ca/ecas/?app=ecas
I had that problem 2 weeks ago.. the "downtime" for me was 1 Week.... dont worry, its a common problem.

sustina price...ne brinite, ovakci prekidi na ECAS su se desavali i ranije i u svim programima, tako da doci ce sve na svoje mesto..samo da PR stigne :)

Ma ja se zbog eCas ne brinem uopste, jer znam i sam za par slucajeva da ljudi dok nisu dobili udarene vize u pasose nije im se promenila prva linija.. tako da mi je taj eCas totalno ne bitan pokazatelj.

poz....
 
Huh, danas bi trebalo da Donivas ima medical:whistling:. Jedva čekamo da čujemo utiske....

Micicv11, mi smo ovde redovni i aktivni, pa makar pričali o kontejnerima i e-casu:) Važno je da smo tu, da pratimo situaciju, da se bodrimo, da delimo info i razmišljanja, jer nam je svima tako lakše. Mi dnevnu kvotu ispunjavamo, a ostali da se stide:rtfm:

Donivas, javi se....:telefon:
 
Blok 45
Eto i sama kažeš da nije bitno o čemu se piše, važno da se nešto dešava...

Nemoj da kritikuješ nego pokušaj da pomogneš ostalima - isto kako su i tebi pomagali :D

Zar je moguće da si šalu shvatio kao uvredu, koja je ujedno bila i na moj račun (da prezimimo zimu:cool:)? Ne mogu da verujem....

A mislim da sam ja i pokrenula malo inicijativu da se raspričamo, ali vidim da je to više puta pogrešno protumačeno, pa ću ja od sada biti samo nemi posmatrač na temi. Izvini još jednom.
 
Poslednja izmena:
Zar je moguće da si šalu shvatio kao uvredu, koja je ujedno bila i na moj račun (da prezimimo zimu:cool:)? Ne mogu da verujem....

A mislim da sam ja i pokrenula malo inicijativu da se raspričamo, ali vidim da je to više puta pogrešno protumačeno, pa ću ja od sada biti samo nemi posmatrač na temi. Izvini još jednom.

blok45 nemoj da si takva, ipak si ti najaktivnija ovde i tvoji postovi su izuzetno zanimljivi...neka shvati ko kako hoce, evo ja ti prvi kazem, da su svi tvoji komentari uvek bili iz dobre namere! :ok: zato nema odstupanja, moramo svi skupa do kraja...zelim ti sve najbolje pa da nam se prva od nas iz FSW2 javis sa nekim jos lepsim vestima ;)
 
Možeš li mi reći gde si pročitao da u Ontariju postoji mogućnost dobijanja certifikata bez polaganja. Ja sam samo našla da je jako puno zanimanja oslobođeno zakonske obaveze da imaju sertifikat (u Alberti to nije slučaj), ali vidim da ga poslodavci ipak traže. Radi se o zanimanju Industrial electrician.
Da li je Danijel uspeo nešto da sazna, koje zanimanje je u pitanju?
Verovatno je najbolje napisati neko opšte pismo sa pitanjima i poslati na sve provincije, možda se stvarno negde zalomi da se ne mora polagati, pošto sa obavezom polaganja ispita za ljude koji nisu u Kanadi ceo taj program gubi smisao.
pozdrav Pinkertonu,Emiiuki...i ostalima! :)
..pa,da raportiram : emiiuki,moje zanimanje-krupije-ali,kontaktirao sam gomilu Kanadskih kazina,i da bih dobio posao prvo moram biti tamo...tako da sada pokusavam da odem kao vodoinstalater--gradjevinu i vodoinstalaciju sam radio pre kazina....

uglavnom-poslao sam oko 130-ak:!: mail-ova---sto na "provincial apprenticeship offices" sto institucijama za priznavanje stranih kvalifikacija i iskustava( i to ne samo za Ontario nego i za ostale provincije),raznim koledzima itd...
i,u vecini slucajeva,a verovatno i svim:---SERTIFIKAT SE NE MOZE DOBITI BEZ POLAGANJA ISPITA I ODLASKA U KANADU:(:citiram odgovore:"You must apply to challenge the exam."..."To obtain certification in Nova Scotia, you will be required to write and pass the certification exam for the applicable trade"..."You would not be eligible to write the examination until you arrive in Canada"..." in order for you to be eligible(FSTC) you must already hold a certificate in Canada.You will not be able to even attempt the examination until you are already here in the country"..."You can apply to challenge the exam from outside Manitoba but you must have a Manitoba address and be physically here in Manitoba in order to write the exam."..."You will also need a Canadian or US passport to write the Certificate of Qualification exam."..." You will require an employer willing to hire you in the trade, provide you with an offer letter so that you can obtain a work permit to come, work and challenge the exam(s)."..."I am sorry to have to tell you we cannot issue a Certification of Qualification without the successful completion of the Certification Examination, which is only available to someone already in Canada"..."Unfortunately we are not able to issue a certificate without the student studying at the college."..."This means that the individual has Landed Immigrant Status or is a Canadian Citizen."..."You cannot obtain certification overseas."...:confused:....itd
....sto se tice placanja svuda je $100 non-refundable(application assessment fee) pa varira(exam writing fee)-negde $180,negde$250,$380,$450,$680....
...e sad---da citiram sebe"i,u vecini slucajeva,a verovatno i svim"---sam napisao jer jos uvek NISAM DOBIO SVE ODGOVORE (treba im 10-15 radnih dana da odgovore)......i zbog odgovora od http://www.ecampusalberta.ca/ :"You may take eCampusAlberta courses outside of Canada. Exams and assessments are required but most programs/courses will allow you to do this from your home community. Exams and assessments are supervised (invigilated) and so you will need to secure exam supervision at either a local post-secondary institution, secondary institution like high-school, or another approved site. The institution providing you with your program/course will need to approve of the exam supervisor. Each eCampusAlberta institution can provide you with their institutional policies and procedures for exam supervision/invigilation.".....sad,,,sumnjam da ce proci i kod nas,ali koga zanima neka malo bolje prouci sajt pa neka javi....cim budem dobio ostale odgovore,obavestavam ako bude nesto zanimljivo!...
...i,Pinkerton,ni ja takodje nisam uspeo da pronadjm bilo sta o tome da "u Ontariju navodno uz dokaz o "dovoljnom" broju godina radnog iskustva nije obavezno polaganje ispita" pa te molim,ako se setis gde si to procitao,ili ako nadjes nesto o tome da obavestis---zbog jos jednog zanimljivog odgovora koji sam dobio od
http://www.red-seal.ca/w.2lc.4m.2@-eng.jsp :"Please be advised that the Red Seal Program has no authority on immigration matters, so you will have to inquire with the province or territory where you hope to settle to find out if it is possible for you to obtain a certificate without writing an exam."...sto bi znacilo,koliko sam ja shvatio,da bi RedSeal mogao da izda sertifikat ukoliko provincija odobri,ali nisam siguran da li moze kod nas da izda...ako gresim neka me neko ispravi,posto nisam stigao da bas sve detaljno proverim....
pozdrav svima!....i srecno! :)
 
Poslednja izmena:
pozdrav pinkertonu,emiiuki...i ostalima! :)
..pa,da raportiram : emiiuki,moje zanimanje-krupije-ali,kontaktirao sam gomilu Kanadskih kazina,i da bih dobio posao prvo moram biti tamo...tako da sada pokusavam da odem kao vodoinstalater--gradjevinu i vodoinstalaciju sam radio pre kazina....

uglavnom-poslao sam oko 130-ak:!: mail-ova---sto na "provincial apprenticeship offices" sto institucijama za priznavanje stranih kvalifikacija i iskustava( i to ne samo za Ontario nego i za ostale provincije),raznim koledzima itd...
i,u vecini slucajeva,a verovatno i svim:---SERTIFIKAT SE NE MOZE DOBITI BEZ POLAGANJA ISPITA I ODLASKA U KANADU:(:citiram odgovore:"You must apply to challenge the exam."..."To obtain certification in Nova Scotia, you will be required to write and pass the certification exam for the applicable trade"..."You would not be eligible to write the examination until you arrive in Canada"..." in order for you to be eligible(FSTC) you must already hold a certificate in Canada.You will not be able to even attempt the examination until you are already here in the country"..."You can apply to challenge the exam from outside Manitoba but you must have a Manitoba address and be physically here in Manitoba in order to write the exam."..."You will also need a Canadian or US passport to write the Certificate of Qualification exam."..." You will require an employer willing to hire you in the trade, provide you with an offer letter so that you can obtain a work permit to come, work and challenge the exam(s)."..."I am sorry to have to tell you we cannot issue a Certification of Qualification without the successful completion of the Certification Examination, which is only available to someone already in Canada"..."Unfortunately we are not able to issue a certificate without the student studying at the college."..."This means that the individual has Landed Immigrant Status or is a Canadian Citizen."..."You cannot obtain certification overseas."...:confused:....itd
....sto se tice placanja svuda je $100 non-refundable(application assessment fee) pa varira(exam writing fee)-negde $180,negde$250,$380,$450,$680....
...e sad---da citiram sebe"i,u vecini slucajeva,a verovatno i svim"---sam napisao jer jos uvek NISAM DOBIO SVE ODGOVORE (treba im 10-15 radnih dana da odgovore)......i zbog odgovora od http://www.ecampusalberta.ca/ :"You may take eCampusAlberta courses outside of Canada. Exams and assessments are required but most programs/courses will allow you to do this from your home community. Exams and assessments are supervised (invigilated) and so you will need to secure exam supervision at either a local post-secondary institution, secondary institution like high-school, or another approved site. The institution providing you with your program/course will need to approve of the exam supervisor. Each eCampusAlberta institution can provide you with their institutional policies and procedures for exam supervision/invigilation.".....sad,,,sumnjam da ce proci i kod nas,ali koga zanima neka malo bolje prouci sajt pa neka javi....cim budem dobio ostale odgovore,obavestavam ako bude nesto zanimljivo!...
...i,pinkerton,ni ja takodje nisam uspeo da pronadjm bilo sta o tome da "u Ontariju navodno uz dokaz o "dovoljnom" broju godina radnog iskustva nije obavezno polaganje ispita" pa te molim,ako se setis gde si to procitao,ili ako nadjes nesto o tome da obavestis---zbog jos jednog zanimljivog odgovora koji sam dobio od
http://www.red-seal.ca/w.2lc.4m.2@-eng.jsp :"Please be advised that the Red Seal Program has no authority on immigration matters, so you will have to inquire with the province or territory where you hope to settle to find out if it is possible for you to obtain a certificate without writing an exam."...sto bi znacilo,koliko sam ja shvatio,da bi RedSeal mogao da izda sertifikat ukoliko provincija odobri,ali nisam siguran da li moze kod nas da izda...ako gresim neka me neko ispravi,posto nisam stigao da bas sve detaljno proverim....
pozdrav svima!....i srecno! :)

Evo i mojih saznanja, mada nisam bila baš toliko aktivna kao ti. Ja sam poslala mail na sve one adrese koje je Pinkerton postavio (ili sam ih skinula sa nekog drugog foruma, više ni sama ne znam gde šta kupim) i pitala da li postoji ta mogućnost da se sertifikat izda na osnovu trenutne situacije a ako ne, kako bi mogao za njega da polaže neko ko nije rezident. Svi su mi odgovorili da, za samu prijavu ispita moraš biti u Kanadi, kao i imati kanadski ili USA pasoš, i da jedva čekaju da dođemo i bla bla... Jedino su u British Columbiji napomenuli da je trenutna situacija takva, ali trenutno vrše reviziju zahteva i misle da će za tri meseca moći da primaju i zakazuju ispite i za one koji nisu rezidenti. Mogu ti i skinuti taj mail i okačiti ako te zanima. To znači da su oni jedina provincija u celoj Kanadi gde bi moglo da se ode i ispolaže. Naravno, to iziskuje velike troškove, ali ja ne vidim drugi način. Pitanje je i kako otići - jedini način je turistička viza, ali šta reći u ambasadi - neću da budem ilegalac već idem tamo da obavim nešto kako bih posle mogao da uđem legalno. Zvuči mi detinjasto, ali možda i bolje tako nego da te uhvate u nekoj laži. Ne znam kako bi muž drugačije objasnio zašto ide sam turistički na drugi kraj sveta a kući ostavlja ženu i decu dok se on provodi.
Moram malo da pregledam ovo za Albertu, naročito što me ta pokrajina najviše i interesuje zbog posla. Ovo što si napisao deluje da bi moglo da se polaže i negde bliže, možda u Evropi gde nema toliko cimanja oko viza (bar za sada).
I, da, jedino od Ontarija još nisam dobila nikakav odgovor, ali je na jednom stranom forumu žena rekla kako je muž lično išao u imigraciono da pita za to polaganje i da su mu rekli da mora biti državljanin, PR ili TW da bi se prijavio. Džaba što je već tamo........
 
Stizem sa izvestajem sa lekarskog :)

Imali smo zakazano u 9.15h, prvi na redu.. sto je ispalo odlicno, imam utisak da su svi kasnije malo ipak sacekali. Uzeli su nam prvo krv i urin, izmerili pritisak, dali nam da potpisemo neke formulare. Onda smo isli kod doktorke, ona ispipa stomak, poslusa disanje, pipne vratne zlezde (ili sta se vec pipa u predelu vrata) i to je to. Svi su danas bili ljubazni i skroz ok. Nismo cekali nista, relativno brzo smo zavrsili. Ovo se sve desava U Drzicevoj 11.
Nakon toga, kad platis, ide se na rendgen u Resavsku 69, tamo se ne ceka, i nista ne placa. Das sestrama uput koji su ti dali u Drzicevoj, pozove te tehnicar/lekar, snimanje traje bukvalno 3 sekunde. I to je to.

Oni salju DHL-om kad prime rezultate, tako da nemamo povodom lekarskog vise nikakve obaveze.:klap:

Nadam se da sam bila dovoljno detaljna i informativna ;):whistling:
 
Poslednja izmena:
Evo i mojih saznanja, mada nisam bila baš toliko aktivna kao ti. Ja sam poslala mail na sve one adrese koje je Pinkerton postavio (ili sam ih skinula sa nekog drugog foruma, više ni sama ne znam gde šta kupim) i pitala da li postoji ta mogućnost da se sertifikat izda na osnovu trenutne situacije a ako ne, kako bi mogao za njega da polaže neko ko nije rezident. Svi su mi odgovorili da, za samu prijavu ispita moraš biti u Kanadi, kao i imati kanadski ili USA pasoš, i da jedva čekaju da dođemo i bla bla... Jedino su u British Columbiji napomenuli da je trenutna situacija takva, ali trenutno vrše reviziju zahteva i misle da će za tri meseca moći da primaju i zakazuju ispite i za one koji nisu rezidenti. Mogu ti i skinuti taj mail i okačiti ako te zanima. To znači da su oni jedina provincija u celoj Kanadi gde bi moglo da se ode i ispolaže. Naravno, to iziskuje velike troškove, ali ja ne vidim drugi način. Pitanje je i kako otići - jedini način je turistička viza, ali šta reći u ambasadi - neću da budem ilegalac već idem tamo da obavim nešto kako bih posle mogao da uđem legalno. Zvuči mi detinjasto, ali možda i bolje tako nego da te uhvate u nekoj laži. Ne znam kako bi muž drugačije objasnio zašto ide sam turistički na drugi kraj sveta a kući ostavlja ženu i decu dok se on provodi.
Moram malo da pregledam ovo za Albertu, naročito što me ta pokrajina najviše i interesuje zbog posla. Ovo što si napisao deluje da bi moglo da se polaže i negde bliže, možda u Evropi gde nema toliko cimanja oko viza (bar za sada).
I, da, jedino od Ontarija još nisam dobila nikakav odgovor, ali je na jednom stranom forumu žena rekla kako je muž lično išao u imigraciono da pita za to polaganje i da su mu rekli da mora biti državljanin, PR ili TW da bi se prijavio. Džaba što je već tamo........

...pozdrav Emiiuki! hvala za info-okaci mejl, za BC,ako te ne mrzi,zatrebace....
...imam sansu da odem turisticki-imam rodjaka u Mississaugi-do sada sam odbijao da odem kao turista(pa trazim work permit i kasnije PR) jer znam da je i to zajebancija,ali posto i ovako nemam dovoljno bodova za apll( kao FSW ili bilo sta drugo) a job offer odavde je tesko dobiti...probacu,pa ce upaliti valjda...
...skoro sam dobio i "garanciju" na par mesta(preko oglasa sa kijiji,monster,workopolis...) da cu dobiti posao cim stignem u Kanadu-inace,i njima je problem da posalju job offer....pa cu moci da zavrsim i radnu dozvolu,ako odem kao turista i ako sve ispadne kako treba...
pozdrav svima! :)
 
Poslednja izmena:
...pozdrav Emiiuki! hvala za info-okaci mejl, za BC,ako te ne mrzi,zatrebace....
...imam sansu da odem turisticki-imam rodjaka u Mississaugi-do sada sam odbijao da odem kao turista(pa trazim work permit i kasnije PR) jer znam da je i to zajebancija,ali posto i ovako nemam dovoljno bodova za apll( kao FSW ili bilo sta drugo) a job offer odavde je tesko dobiti...probacu,pa ce upaliti valjda...
...skoro sam dobio i "garanciju" na par mesta(preko oglasa sa kijiji,monster,workopolis...) da cu dobiti posao cim stignem u Kanadu-inace,i njima je problem da posalju job offer....pa cu moci da zavrsim i radnu dozvolu,ako odem kao turista i ako sve ispadne kako treba...
pozdrav svima! :)

Samo da znas da kad dobijes job offer (i LMO) moras da se vratis u Srbiju i odatle trazis Work Permit (ne postoji mogucnost da je cekas u Kanadi)
Licno bih preporucio ako dobijes ponudu za posao da apliciras odmah za PNP te pokrajine, pa automatski da radis i WP i PR.
Inace sam pristalica toga da je najlakse na licu mesta naci poslodavca. Ako vide u vama potencijal potrudice se za LMO.
Iznenadili biste se koliko oglasa i poslova se moze naci na lokanim "community boards'', narocito u manjim mestima
 
...pozdrav Emiiuki! hvala za info-okaci mejl, za BC,ako te ne mrzi,zatrebace....
...imam sansu da odem turisticki-imam rodjaka u Mississaugi-do sada sam odbijao da odem kao turista(pa trazim work permit i kasnije PR) jer znam da je i to zajebancija,ali posto i ovako nemam dovoljno bodova za apll( kao FSW ili bilo sta drugo) a job offer odavde je tesko dobiti...probacu,pa ce upaliti valjda...
...skoro sam dobio i "garanciju" na par mesta(preko oglasa sa kijiji,monster,workopolis...) da cu dobiti posao cim stignem u Kanadu-inace,i njima je problem da posalju job offer....pa cu moci da zavrsim i radnu dozvolu,ako odem kao turista i ako sve ispadne kako treba...
pozdrav svima! :)
"Hello,



If you are planning to immigrate to British Columbia, Canada under the Federal Skilled Trades Program and wish to challenge the trade certification; please find all the information and requirements here http://itabc.ca/challengers/overview



You will require a BC mailing address to apply for the challenge process. You can do this by:



1. acquiring a PO Box

2. using a family member's address who resides in BC

3. through an immigration service.





You will also need a Canadian or US passport to write the Certificate of Qualification exam. We are currently reviewing our id requirements in order to write an exam and anticipate that this requirement will be changed in approximately 3 months. At that time you will be able to write the exam without a Canadian or US Passport. However, we urge that you do not make any travel arrangements to come to British Columbia, Canada until we have revised our identification requirements. For further updates, you may:



1. check our website http://itabc.ca/challengers/overview

2. check our Facebook page https://www.facebook.com/IndustryTrainingAuthority

3. email us at customerservice@itabc.ca



Regards,"

Jedino su BC nagovestili da planiraju neke promene što ne znači da će i u drugim provincijama biti drugačije. Moraju makar ovaj deo da olabave pošto ovaj program gubi smisao jer, ako imaš ponudu za posao, postoje već postojeći preko kojih možeš otići. A ovaj su, navodno, uveli kako bi lakše došli do radne snage koja im je zaista potrebna. Zato se i nadam da će vreme procesuiranja biti mnogo kraće nego za FSW. Nadam se da ćemo doći u tu fazu da sami procenimo........
Pogledala sam onaj sajt koji si spomenuo ali mislim da tu nema ništa za nas, bar što se sertifikata tiče. Sertifikat koji se traži izdaje strukovno udruženje provincije a avo je neka škola.
Hajde, javi ako budeš imao nekih novosti.
 
Samo da znas da kad dobijes job offer (i LMO) moras da se vratis u Srbiju i odatle trazis Work Permit (ne postoji mogucnost da je cekas u Kanadi)
Licno bih preporucio ako dobijes ponudu za posao da apliciras odmah za PNP te pokrajine, pa automatski da radis i WP i PR.
Inace sam pristalica toga da je najlakse na licu mesta naci poslodavca. Ako vide u vama potencijal potrudice se za LMO.
Iznenadili biste se koliko oglasa i poslova se moze naci na lokanim "community boards'', narocito u manjim mestima
hvala Botexag! :)
 

Back
Top