Kakav plasman predviđate Srbiji na pesmi Evrovizije?

Mada meni nije jasno koga uopste i zanima Evrovizija i koje cemo mesto zauzeti, ono jedno potpuno irelevantno i amatersko takmicenje gde je pre svega cilj da se takmicari i publika zabave, a na kraju ko uopste i slusa tu muziku i te izvodjace, a na kraju krajeva muzika nije nikakva sportska ili takmicarska disciplina gde imas jasno definisan cilj, norme i pravila, pa sad poenta je dati više golova ili koševa nego protivnik ili ne znam nokautirati protivnika ili da postoje jasno definisana pravila, ono ako ekipa pobedi i sa pola koša razlike u poslednjoj sekundi, ona je pobedila, pola koša pola koša nema veze jer ipak ne znam 96 poena je više nego 95 ili 101 je ipak vise nego 100 ili ne znam atletičar pobedi u trci za stotinku, stotinka stotinka, pobeda je ipak pobeda i 9,89 je ipak bolji rezultat i brže nego 9,90, to je prosto nesto egzaktno, dok je muzika nesto potpuno drugo i to je pre svega stvar licnog ukusa i doživljaja, ono nekom se vise svidja ono a nekom drugom ono i to je to.
 
muzika nije nikakva sportska ili takmicarska disciplina gde imas jasno definisan cilj, norme i pravila

Muzika ima jasno definican cilj a to je da zabavi. Kvalitet muzike se moze definisati kao kolicina zabave, odmora ili zadovoljstva koju pruza minus kolicina negativnih sporednih efekata. Tako da moze da se organizuje takmicenje gde je cilj da se napravi najbolja muzika. Problem je u tome sto razlicitim ljudima prijaju razlicite stvari, pa se s tim prethodno mora odabrati ciji ukus treba da se zadovolji.

Na Evroviziji se pobednik bira na osnovu glasova publike i zirija. Osim sto moras da zadovoljis sto veci broju ljudi -- zadovoljstvo pruzeno manjinama se zanemaruje, koliko god ono bilo -- moras da zadovoljis i strucni ziri. Strucni ziri postoji da bi moglo lakse da se manipulise rezultatima takmicenja ( verovatno radi sprovodjenja socijalnog inzenjeringa. ) Po meni nema smisla da odlucuje i publika i ziri. Ili publika ili ziri. Ali mislim da njima vise odgovara da se glas publike postuje kako bi se ocuvao utisak da ljudi sami odlucuju.

Na Evroviziji se ide da bi izlozio svoj prozivod, tj. muziku, strancima. Sa tacke gledista izvodjaca, cilj je reklama i prodaja.

Pobedom zemlja dobija pravo da organizuje takmicenje sledece godine u svojoj zemlji, sto znaci, moguc profit od ulaznica i turizma. U isto vreme, organizacija je trosak a moguce nuspojeve, tj. negativan uticaj na kulturu, necu da pominjem.

Sto se tice nas koji gledamo, ja to radim zbog muzike, ne znam za druge. Drugi mozda vise vole da se rugaju ucesnicima.
 
''Sudeci po nihovim standarima mi mozda I pobedimo hahahhahahaa. Ma koga briga za taj freak show''

''Nek se plasira kako 'oce.Kad mi neko bude naveo jedan razlog zasto je show zabavnog karaktera bitan za bilo koju zemlju,njen napredak,boljitak onda ce me biti briga.Ovde ljudi oci povadise oko goluguze pevaljke koja se folira da je bogom dana jer natukla nosnju i ove sto pobedila.Evrovizija nekad bese za zabavu sad jos jedan povod da se krve svi sa svima.Ukinite to ***** i svi mirni.'

''Mislim da ce biti u top 5 a vi recite sta hocete''



''Pitajte stručni žiri pošto glas naroda nije kompetentan

''Pobjeda... samo ako AV napravi prekid programa i obrati se naciji i Evropi.''

''Pa naravno zadnje''

''Ne padajte na provokacije da bi imali publicitet''


''Dosadni ste. Plasman će biti onako kako je Evropa odredila.''

''Bolji svakako od prošlog''



Ovo su neki od komentara na društvenim mrežama. Vaše mišljenje ?
Do pobede...AV
 
Nije tacno. samo treba pesma koja ce se svima svideti kao na primer Marijina Molitva ili Lane Moje Zeljkova
Takodje je i Konstraktina pesma dobro prosla.

Lukina pesma i nije za siroke narodne mase...
Konstrakta je bila stvarno nesto novo i originalno, mozda je bila i najbolja, ali politika...
Marija je pobedila isto politicki, eto da daju nesto srbiji, mi smo kao deo zapada, istovremeno gurajuci gej lobi.
( slusajte i dajte zadnjicu pa cete imati koristi)
Lane je bio ok.
 
Mada meni nije jasno koga uopste i zanima Evrovizija i koje cemo mesto zauzeti, ono jedno potpuno irelevantno i amatersko takmicenje gde je pre svega cilj da se takmicari i publika zabave, a na kraju ko uopste i slusa tu muziku i te izvodjace, a na kraju krajeva muzika nije nikakva sportska ili takmicarska disciplina gde imas jasno definisan cilj, norme i pravila, pa sad poenta je dati više golova ili koševa nego protivnik ili ne znam nokautirati protivnika ili da postoje jasno definisana pravila, ono ako ekipa pobedi i sa pola koša razlike u poslednjoj sekundi, ona je pobedila, pola koša pola koša nema veze jer ipak ne znam 96 poena je više nego 95 ili 101 je ipak vise nego 100 ili ne znam atletičar pobedi u trci za stotinku, stotinka stotinka, pobeda je ipak pobeda i 9,89 je ipak bolji rezultat i brže nego 9,90, to je prosto nesto egzaktno, dok je muzika nesto potpuno drugo i to je pre svega stvar licnog ukusa i doživljaja, ono nekom se vise svidja ono a nekom drugom ono i to je to.
Mi toliko zelimo da nas neko tamo voli i da kaze * bravo care*
Dok nam okolina nije toliko bitna * ko ih ...*
 
Prognoziram da ćemo biti među lošijima. Pesma realno nije neka. Previše je spora, nema ritam, više deluje kao filmska muzika nego prava pesma. Generalno je izbor bio veoma loš. Nije bilo kvalitetnih stvari. Konstrakta mi je recimo bila ok, mislim da bi sa njom prošli nešto bolje. Breskvicina pesma je isto ok, mada mene lično odbija taj nacionalistički fazon. Vidi se da je pravljeno radi srbovanja i da provokativnim tekstom dižemo tenzije u regionu. Plus ceo taj etno fazon Srbiju predstavlja kao neku srednjevekovnu državu što ne vidim kako nam ide u prilog, bolje da gradimo imidž moderne države. Od ostalih zemalja sam čuo samo Hrvate. Njihova pesma mi deluje neobično dobro, za dve klase bolje od svih naših, verovatno će imati neku dobru poziciju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top