Kakav je univerzitet Metropolitan??

@laurus

Prijemni se sastoji za menadžment pisanje eseja odnosno dobijes opisanu poslovnu situaciju na dve strane koju treba da predstavis u formi što kraćeg teksta a da se ne izostave bitne informacije (da zamislis da kao zaposlen imas problem u firmi i imas dva minuta da ubedis direktora da mu zakaze sastanak), a drugi deo intervjua je o tom radu i i osonvnim karijernim ciljevima.

Za IT je samo prvi deo prijemnog matematika, a za dizajn crtanje....

bitno je da se imas preko 50 posto prolaznosti na prijemnom ;)
 
Pozdrav! Imam pitanje za Vas Zeljko. Zainteresovan sam za univerzitet i danas sam zvao radi informacija. U Vasem postu sam video da studenti iz najsiromasnijih opstina mogu da ostvare popust od 50%...Ja sam iz opstine Alibunar, ali rekli su mi da ona nije na spisku....ne znam kako....pre nekoliko meseci je isla vest na b92 u kojoj kazu da smo jedna od najsiromasnijih opstina u Srbiji...evo link od vesti


Pozdrav!
 
Opa, izgleda je to bilo pre vise od godinu dana :) Proverio sam spisak na sajtu ministarstva i isti je kao vas - nema opstine Alibunar...a bila je za 2010... Izgleda nam je standard skocio za godinu dana...a ja to nisam primetio :)
Hm... da li mozda postoje jos neke olaksice, stipendije ili slicno? Sve mi se svidja ali ne verujem da cu uspeti da izguram finansijski. Hvala
 
U četvrtoj sam godini srednje škole i još uvek razmišljam šta da upišem, tačnije dvoumim se između ovog fakulteta i FON-a (IT smer) ali ne mogu da se odlučim. Stvar je u tome što sam pogledao programe i jednog i drugog i bez ikakve sumnje FIT ima neuporedivo bolji program i uopšte bolje predmete od FON-a budući da na FON-u ima vrlo malo stručnih IT predmeta a stvarno previše predmeta koje nikakve veze nemaju sa smerom (od menadžmenta, psihologije, sociologije, ekonomije pa čak i prava) teško mi je da se odlučim.

A s druge strane svi sa kojima sam razgovarao u vezi toga mi kažu da je bolje upisati državni jer se više priznaje pri traženju posla, iako su svi najbolji fakulteti i univerziteti na svetu upravo privatni.

Ako ovde ima nekih studenata koji su upisali FIT na ovom univerzitetu ili FON (IT smer) zamolio bih vas da me kontaktirate.
 
Pozdrav,
maturant sam Umetnicke skole u Nisu i zelela bih da upisem Metropoliten-odsek modni dizajn, ali na sajtu se kod akreditacije ne spominje kao akreditovan, pa me zanima da li neko zna tacnu informaciju. Isto tako me zanima da li postoji mogucnost da studiram preko interneta ako bih dobila stipendiju za besplatno skolovanje, jer imam Vukovu diplomu, i sta podrazumeva prijemni ispit, kao i kada i gde se polaze?
Hvala unapred.
 
Pozdrav,
maturant sam Umetnicke skole u Nisu i zelela bih da upisem Metropoliten-odsek modni dizajn, ali na sajtu se kod akreditacije ne spominje kao akreditovan, pa me zanima da li neko zna tacnu informaciju. Isto tako me zanima da li postoji mogucnost da studiram preko interneta ako bih dobila stipendiju za besplatno skolovanje, jer imam Vukovu diplomu, i sta podrazumeva prijemni ispit, kao i kada i gde se polaze?
Hvala unapred.
Na univerzitetu Metropolitan su akreditovani svi fakulteti, odnosno smerovi. Da, postoji mogućnost studiranja preko interneta, gde ćeš, kada položiš uspešno prijemni, otići na fakultet, i dobiti korisničko ime i password preko kojega ćeš se prijavljivati na njihov sajt, i pratiti predavanja. Dobra stvar kod ovoga univerziteta, i samih studija na daljinu je ta, što ćeš na tim fajlovima koje skineš, moći da slušaš glas profesora, i na taj način zapamtiš i ono manje bitno, a ne samo glavno. Vukova diploma Ti ništa ne pomaže, jer je ovo privatan univerzitet, i mislim da nema mesta na budžetu, mislim, nisam siguran. Požuri ukoliko si se odlučila za ovaj fakultet, jer je prvi upisni rok do 18. marta. Prijavu za polaganje prijemnog ispita možeš podneti i elektronskim putem, preko zvaničnog sajta njihovog fakulteta. http://www.metropolitan.edu.rs/sr/osnovne_studije/upis/
Srećno. :cao:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima!

Ako je neko upucen, potrebni su mi odgvovori na sledeca pitanja oko fakulteta za menadzment.

1.Da li tesko poloziti prijemni, tj. da li je prijemni eliminacionog karaktera, ili prolaze svi koji polazu?
2.Kako izgleda taj esej, da li je potrebno nekakvo predznanje, ili pripreme? Sta se tu trazi uopste?
3. Jel primaju puno studenata? Tj da li treba da pozurim sa polaganjem prijemnog da bih zauzela mesto.ili tako nesto?
4.Kakve su mogucnosti za odlazak u inostranstvo na master ,nakon zavrsetka osnovnih studija?

Hvala unapred, pa ako neko nesto zna... nek podeli informaciju :)
 
Pozdrav svima!

Ako je neko upucen, potrebni su mi odgvovori na sledeca pitanja oko fakulteta za menadzment.

1.Da li tesko poloziti prijemni, tj. da li je prijemni eliminacionog karaktera, ili prolaze svi koji polazu?
2.Kako izgleda taj esej, da li je potrebno nekakvo predznanje, ili pripreme? Sta se tu trazi uopste?
3. Jel primaju puno studenata? Tj da li treba da pozurim sa polaganjem prijemnog da bih zauzela mesto.ili tako nesto?
4.Kakve su mogucnosti za odlazak u inostranstvo na master ,nakon zavrsetka osnovnih studija?

Hvala unapred, pa ako neko nesto zna... nek podeli informaciju :)

Da li ima nekih informacija o prijemnom za menadzment, treba da polazem pa ako moze neka pomoc.
 
Pozdrav, nadam se da cu da dobijem neki odgovor od znacaja :)
zavrsila sam Visu skolu (smer informatika), pa upisala i zavrsila privatni fax takodje smer informatika, pa me zanima kakve su mi sanse da upisem master na Metropolitanu (neki od smerova informacionih tehnologija)?
 

Back
Top