Kafana Kafić na kraju Vaseljene

Artur Klark (R.I.P.) je bio mnogo ispred svog vremena. A tvoj odgovor bi bio razumniji bez jednog N viška :D

Klark je bio odlican, ostavio je bogato nasledje u SFeri fantastike. Asimov takodje cesto navrati...ipak ovo je Adamsov lokal.
Ako zaboravimo na trenutak ove velikane fantastike mislim da je upravo Tesla taj koji je bio ispred naseg vremena. Evolucija iznenadi sa po nekim prototipom koji je ucinkovitiji. Svedeno na razlomak, kao neki diferencijal, neka osnova atomskog reda iz ugla prefiksa upucuje me na najjednostavniji odgovor-koistio je jos par procenata mozga... nista puno :O
Medjutim, ona lazna lobanja i zacetak modernog fasizma u Britaniji (kao i taj drugi deo Darvinovog ''naucnog'' rada) odredili su precizan vektor buducih dogadjaja u okruzenju a kasnije i na celoj planeti kad je doslo do suceljavanja
Pa takve stvari nas duhovno sakate ne samo na generacijskom nivou. Istorija kaze da su posledice katastrofalne!
........I dva posto mozga ima ona rozga, pivala je titu a volela je broza :D
 
Poslednja izmena:
Штета, јер се ради о нашим давним прецима који су пиратили по Јадрану и ускакали у турске и венецијанске поседе по приморској обали и околини, па кад су Венеција и АУ склапале мир онда је Венеција поставила увете да се ускоци уклоне из Сења и околине. Ово је историјски докуменат и данс се неке фамилије поносе са тим давним рођацима.

Ima deo o tome u Pistalovoj 'Veneciji'..
A Tesli i maskama da i ne pricam:)..
 
Ovom pedefu je i Bog okrenuo leđa! :hahaha1:

Pa i ne bas...
Najaktivnije teme su one vezane za zadatke i pomoc iz raznih prirodnih nauka, na kojim mahom pisu srednjoskolci...
One su sada neaktivne jer je skolska godina tek krenula...
Ostalo je jednako neaktivno kao i pre...
Pokusacu da ucinim nesto kako bi se ovo malo vise aktiviralo....
Potrudicu se da ovih dana smislim par tema koje ce doprineti tako necemu...
Krstaricu 777 pokusavam da odrzim, ali odziv je slab...
 
Ima zainteresovanih da čitaju i postavljaju pitanja al malo zainteresovanih da pišu o naučnim temama jer treba dobro da su potkovani znanjem, maltene pravi naučnici. Žao mi što su nas napustili endonuclease, proximo, Paganko. Ima ih još al ne mogu trenutno da ih se sjetim.

A novom moderatoru želim mnogo uspjeha u tom i u svakom poslu!
 
Hvala na lepim zeljama ristobe (iako je na ovom mestu i nisam toliko nov). :)

Selkhet je u pravu, interesovanja manjka pre svega...
Msm, cinjenica je da je dosta strucnih ljudi otislo, ali ih i dalje ima.

Ristobe, ja cu se potruditi da napisem par tekstova iz svoje struke, ali ne znam koliko ce to efekta imati na aktivnost i posecenost.
U svakom slucaju, ne skodi da probamo. :)
 
2012-09-12-NakaKram.JPG
 

Back
Top