Kafana Kafić na kraju Vaseljene

Danas sam dobiJo 4+ iz matematike !
Mislim da nije fer. :(
Ovaj, mislio sam da cu dobijem 3 ali sam na moje iznenadjenje dobro odradio test ali kao sto sam predideo nije bilo dovoljno vremena za proveru pa nisam stigao racun da sredim :)
Inace test imao 100 poJena i falilo mi 3 poena za 5- a da vidite samo gde mi je skidala poene xD


Sveo sam diskiminantu na (x-3)(x+1) i nisam izrazio x nego sam ga kroz zadatak radio kao x=3 i x=-1 (ono kada je D=0) i ona mi skinula jedan poen zato sto nisam ngde napisao ovo gore :lol:
To mi je bilo smesno sve dok nisam video da mi je falilo 3 poena za 5- :)

I tako, i da pobego sam danas ssa logike :)
 
Danas sam dobiJo 4+ iz matematike !
Mislim da nije fer. :(
Ovaj, mislio sam da cu dobijem 3 ali sam na moje iznenadjenje dobro odradio test ali kao sto sam predideo nije bilo dovoljno vremena za proveru pa nisam stigao racun da sredim :)
Inace test imao 100 poJena i falilo mi 3 poena za 5- a da vidite samo gde mi je skidala poene xD


Sveo sam diskiminantu na (x-3)(x+1) i nisam izrazio x nego sam ga kroz zadatak radio kao x=3 i x=-1 (ono kada je D=0) i ona mi skinula jedan poen zato sto nisam ngde napisao ovo gore :lol:
To mi je bilo smesno sve dok nisam video da mi je falilo 3 poena za 5- :)

I tako, i da pobego sam danas ssa logike :)

Bezis sa logike? Kuda? U zagrljaj apsurda? Religije? :per:
Danas mi rekla profesorica da nece biti sekcije iz hemije. Kad se nisam slogirao z:(
 
To tako uvek kazu :) ne zabrinjavaj se, bolje sedi sam veruj mi ionako ces vise nauciti z:mrgreen:


Elem, bezim jer ne znam, nisam stigo da naucim :) a bezim sa drugaricom majem se po oko skole :zimag:

Opravdano. Nama profesor iz geografije otisao na neku operaciju. I sada posto ja imam najvise ocena u razredu on meni zakljuci ocenu (jeste da je na prelazu ali sta je tu je) i kaze ova zamena pa moraces ti da odgovaras. A ja taman isplanirao da uteknem sa tog casa. A sutra pismeni iz matematike sve sam zivo zaboravio. Budi online ako mi zatreba pomoc :D
 
Opravdano. Nama profesor iz geografije otisao na neku operaciju. I sada posto ja imam najvise ocena u razredu on meni zakljuci ocenu (jeste da je na prelazu ali sta je tu je) i kaze ova zamena pa moraces ti da odgovaras. A ja taman isplanirao da uteknem sa tog casa. A sutra pismeni iz matematike sve sam zivo zaboravio. Budi online ako mi zatreba pomoc :D

Tu sam pitaj slobodno ....
 
Opravdano. Nama profesor iz geografije otisao na neku operaciju. I sada posto ja imam najvise ocena u razredu on meni zakljuci ocenu (jeste da je na prelazu ali sta je tu je) i kaze ova zamena pa moraces ti da odgovaras. A ja taman isplanirao da uteknem sa tog casa. A sutra pismeni iz matematike sve sam zivo zaboravio. Budi online ako mi zatreba pomoc :D

Ja tek ovo vidim da je juce bilo ...

Kako si proso?
 
5,6/7. Treba mi 4 za 4.
Zadatak koji nisam znao je isao ovako:
Razlika ostataka kolicnika polinoma n[SUP]4[/SUP]+ax[SUP]2[/SUP]+2bx-3 sa x-1 i x+1 je 8 a zbir ostataka je 2. Naci a i b
I ja se tu mucio ko budala delio izraze i uvek dobijao nesto drugo. I onda se tek setim koeficijenata :S

Moyda ja budem od pomoci:

Razlika deljenja polinoma P(x) sa (x-a) jednaka je P(a). Nije tesko ni dokazati. Ali a se ne majes sa time.
 

Back
Top