Kada će da ukinu blanko otkaze običnih radnika???

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Ovih dana se puno priča o ukidanju blanko ostavki poslanika ali u Srbiji postoji 1 mnogo veći problem a to su blanko otkazi (novih) radnika. Naime, u mnogim privatnim firmama, kada se zapošljavaš, osim ugovora o radu (ako ga uopšte dobiješ) moraš unapred da potpišeš i blanko otkaz i u njemu se obavezuješ da ako nešto zabrljaš ili ako se ne budeš svideo šefu ili poslodavcu da može da te otpusti kad hoće, da nemaš pravo da ga tužiš ili na neku nadoknadu, ne znam sad baš detalje i tako to. Znaći vezane su ti ruke. Ne znam koliko su ovakvi blanko otkazi zakoniti ali mislim da nisu.

Pa dok nas na TV-u zamajavaju blanko ostavkama poslanika kojih ima 250 i primaju po 250 000 dinara ja bih da pitam ove lopove u Vladi i Skupštini kada će već jednom da ukinu tj. zakonom zabrane blanko otkaze običnih radnika koji rade za mnooooooooooogo manje tj. bedne i mizerne plate ???
 
Сваки Уговор о раду је у ствари бланко потпис отказа ....
Закон о раду је дао сва права послодавцу,
а причати о синдикату у приватним компанијама и предузећима је више него депласирано...
Тако може причати само неко ко уопште нема ни најблажу представу о раду и односима
у капитализму ...

ПРИМЕР :

Фиат најавио отпуштање 10 000 радника .... Шта су синдикати урадили поводом тога ????
 

Back
Top