Kad neko godi sujeti?

ova tema sto je paula postavi, oda je poniznim zenama koje su vaspitavane da ugadajaju muzevima.

fala bogu to je vreme proslo i danas imas ono realno kakve su, znaci azdaje a nikako neke mirne ovcice sa nevinim okicama sto trepcu.

a i te "ponizne" nisu baš uvek takvi anđelčići, a i galamdžijke su nekad mekane zapravo. još samo neko da zagotivi nas robote
 
ne treba ni prasiće učiti da pevaju da ih ne iznerviramo

-> "Never attempt to teach a pig to sing; it wastes your time and annoys the pig. " Robert Heinlein, Time Enough for Love
sad se setih hirka jer imam memoriju ko slon, one zime davno ovde tacnije bilo na politici u cuvenoj ambasadi, kad sam te zvao na ajs u bulevarsku poslasticatnicu nocom oko ponoci bas isto oko neke nove godine sa snegom :lol:
 
Recimo to ovako....Svi znamo da je ženski ego neprevazidjen, a zovu ga samopoštovanje i dvolično prozivaju muškarce za to što prema njima osećaju od poštovanja do strahopoštovanja, što im ne godi baš.
I onda nastane tema o muškom egou, a bez šminke i natrćenih sisa sa dva kila sundjera, da naljute druge žene, ne izlaze ni do podruma.
Tvrdim da nema ni 10 % žena koje odgovaraju ovom tvom opisu. E sad ako ti tih 10 % vidiš kao sve žene onda ove druge nisu ni predmet tvog inrteresovanja, tačnije ni ne vidiš ih kao žene. A to nije njihov problem.

~~~

A ne mogu da zavidim ženama koje imaju korist jer podilaze i laskaju muškarcima jer taj koji bi pao na to ne može da bude u sferi mog interesovanja. Moj tip muškara je onaj koji bi sam za sebe rekao "Idiote, budalo" jer zreo normalan čovek bez kompleksa ne može a da sebe ne smatra budalom (sam sa sobom, kad dođe kući i padnu maske). Tj. ako smatra da je fenomenalan, a jedino tad može stvarno poveruje u laskanje, onda je on za mene nezreli deran u glavi (da ne kažem priglup) i nije mi privlačan jer ga ne smatram muškarcem.
Ne pričam o "laskanju" u igri, zezanju.
 
Tvrdim da nema ni 10 % žena koje odgovaraju ovom tvom opisu. E sad ako ti tih 10 % vidiš kao sve žene onda ove druge nisu ni predmet tvog inrteresovanja, tačnije ni ne vidiš ih kao žene. A to nije njihov problem.

~~~

A ne mogu da zavidim ženama koje imaju korist jer podilaze i laskaju muškarcima jer taj koji bi pao na to ne može da bude u sferi mog interesovanja. Moj tip muškara je onaj koji bi sam za sebe rekao "Idiote, budalo" jer zreo normalan čovek bez kompleksa ne može a da sebe ne smatra budalom (sam sa sobom, kad dođe kući i padnu maske). Tj. ako smatra da je fenomenalan, a jedino tad može stvarno poveruje u laskanje, onda je on za mene nezreli deran u glavi (da ne kažem priglup) i nije mi privlačan jer ga ne smatram muškarcem.
Ne pričam o "laskanju" u igri, zezanju.
Nema 10% žena bez osećaja za detalje....možda si ti u tih 10%....

Doduše....
A ne mogu da zavidim ženama koje imaju korist jer podilaze i laskaju muškarcima jer taj koji bi pao na to ne može da bude u sferi mog interesovanja. Moj tip muškara je onaj koji bi sam za sebe rekao "Idiote, budalo" jer zreo normalan čovek bez kompleksa ne može a da sebe ne smatra budalom (sam sa sobom, kad dođe kući i padnu maske). Tj. ako smatra da je fenomenalan, a jedino tad može stvarno poveruje u laskanje, onda je on za mene nezreli deran u glavi (da ne kažem priglup) i nije mi privlačan jer ga ne smatram muškarcem.
Ne pričam o "laskanju" u igri, zezanju.

Sve priče se svode na ja i moj ego...tako da se nadješ....tačnije, tvoj šablon muškarca, baš i liči na ono što bi ti izabrala, ali to nije važno, važnije je da "ti nisi kao druge, a sasvim si obična."
 
Poslednja izmena:
Posmatram tako neke brakove i veze i vidim da ima žena koje uspeju muškarce da pridobiju na njihovu sujetu. Recimo, ona uvek podržava, uvek je tu, i kad se ne slaže slaže se, uvek mu daje do znanja da je odličan, da je dobar, da sve radi na mestu, da je naj, sa njim je protiv drugih nekritički, kao i da nema svoje mišljenje ili da kažemo u svemu se poklapaju?

Sa druge strane, iako se ona njemu i nije nešto dopadala, njena konstantna naklonost i prisutnost i benevolentnost čini da se on kraj nje smiri i zaboravi i da mu se nije nešto dopadala, jednostavno spolja gledano ona ga je zbarila, on se nije otimao već mu je očigledno sve to prijalo.

Sad, da li je to uspešan recept za nas žene, da li tako treba da se ponašamo, da se prosto nametnemo svojim prisustvom i podrškom, ili je to recept za zbarivanje samo određenog tipa muškaraca?

Da li ima onih koje privlače žene koje bi im udarale kontru, savetovale ih šta da urade, ukazivale na greške i zablude? To ne godi sujeti, ali je mudro.

Šta kažu muškarci, šta kaže iskustvo?

Jaoj, ne znam...to teranje kontre u nasim godinama deluje kao prekratka suknja na izborano lice.
Meni licno ima rezona kazati u privatnosti misljenje, na jedan uljudan nacin, tako da se pomogne a ne da se posrami covek da bih ja ispala pametna.
Bilo koji covek, ne moj partner per se.

U javnosti, ni dete a kamoli muskarca ne bih kritikovala. Mislim da je to ponizavajuce spram emocije koja nas veze.
Ukoliko ne bih mogla da podrzim, sigurno bih ocutala a kasnije mu kazala "sta ti bi...?".

Zakljucak, mi o odnosima sudimo povrsno. Mozda sudimo i spram onoga sta nama nedostaje pa nam se cini da smo uskraceni za nesto. Istina je da niko ne ostaje srcem i dusom gde mu je lose. Cak i ako ostane telom svrljace mu pogled.
Ukoliko tom muskarcu ne svrlja, velika je verovatnoca da nije zacaran vec da o tom odnosu drugi sude bez supstance.
 

Back
Top