Quantcast

Jovan i Isus

Sveta685

Poznat
Poruka
7.331
Isus i Apostoli.....
Čudno - desno od njega ima poveća praznina do najbližeg učenika (Jovana, kako tvrde neki - nije to Jovan Krstitelj).
A neko tom Jovanu prelazi rukom preko grla, kao da će mu odseći glavu.
Jovan je okrenut od Isusa, kao i još dvojica.
Dalje - izmedju Isusa i Jovana, na levoj njegovoj strani (naše levo, jer smo mi bitni, kao posmatrači) je lepo slovo "V".
Prvo slovo pravog imena Lučifara - Vasja.
Na desnoj strani (našoj, njegova leva) - jedan od učenika pokazuje Jovanov znak - podignut prst ka Nebu.
Jovan je bio izaslanik Boga na Nebu, pa tamo prst i pokazuje, ali u novije vreme, posle ubistva Jovana Krstitelja - znači i "seti se Jovana".
Sa leve strane većina koristi levu ruku za gestove, sa desne strane (naše) većina koristi desnu ruku za gestove (manje bitno).
Da vidimo Isusa....

- - - - - - - - - -

Sveta685

Poznat
Poruka
7.331
Isus nosi crvenu košulju, preko koje je plavi "plašt".
Leva (naša) polovina je crvena - desna je plava.
Isus koji pokušava da ujedini oba pokreta: Crveni (Lučifarijanski) i Plavi (Johanitski).
Njegova "crvena", leva (naše levo) ruka kao da grabi nešto, dok desna, "plava", kao da daje.
Za razliku od Jovana - obe Isusove ruke pokazuju nadole - dole je Donji svet, Lučifarov svet.

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Evo i Jovana Krstitelja.
Sa tipičnim Jovanovskim znakom - prstom uperenim naviše, ka Bogu na Nebu.
Primetićete da ne liči na današnje klasične Semite tog područja.
Ipak je Leonardo znao malo više od današnjih priučenih crtača ikona, povedenih nekim svojim predubedjenjima.

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Ko je ovde ko?
Mladje dete kao da krštava starije dete?
A Bogorodica je sa starijim detetom.
Jovan je stariji - tu nema nikave sumnje.
I Jovan je iznad Isusa.
Prigrljen od strane Bogorodice.

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Ko je ovde ko?
Dete je Isus - tako piše na slici.
A gde je Jovan?
Evo ga sa Isusom, predstavljen jegnjetom.
Jagnjetom, kojem Isus (kao da) hoće da otkine glavu.

- - - - - - - - - -

Sveta685

Poznat
Poruka
7.331
Evo još jedne slike Jovana Krstitelja.
Ovde primećujete i jedan štap.
To je Pastirski štap.
Verovatno će većina odmah pomisliti na nekog ko se bavi čuvanjem ovaca, ali......
Ne.
To je neko ko čuva ljude, odnosno ljudske duše.
Sveštenik, čovek odredjen da bude predstavnik Boga, medju ljudima.
Onaj ko rukovodi ljudima u ime Boga.
Neki bi rekli - Kralj-Sveštenik.
(Ovo je bitno za razumevanje nekih delova Svetog Pisma, koji će se uskoro pojaviti na temi "Zabranjena istorija".)

- - - - - - - - - -

Evo još Pastirskih štapova...

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

I jedan lažni izaslanik....

Sveta685

Poznat
Poruka
7.331
Tri muškarca i jedna žena.....
Muškarac skroz levo - kao da je nezainteresovan za dešavanja.
Nosi odoru čija boja simbolizuje vlast.
Muškarac desno od njega zainteresovano razgleda grob i kao da pokazuje na trećeg muškarca.
Obučen je u Plavo.
Muškarac levo od glavnog (gledano u krug) - zainteresovan je za grob i kao da pokazuje na muškarca u plavoj odeći.
On inače, nosi crvenu odeću.
Žena, obučena u plavo-zlatnu odeću - stoji pored muškarca obučenog u crveno.
Natpis na kamenom sarkofagu glasi:
ET IN ARCADIA EGO…

Sveta685

Poznat
Poruka
7.331
ARCA je naziv za Nojevo plovilo.
Ali je istovremeno i kovčeg.
Arkano je - skriveno, tajno.
Skriveni kovčeg Boga.
(Dei, Dyaus, Dia).
Sad - kog Boga?

- - - - - - - - - -

Ako je glavni, nezainteresovani muškarac Anu......
Onda je onaj obučen u plavo - Jovan (Enlil).
A obučen u crveno - Vasja (Enki, Lučifar).
Žena je, naravno - Marija (Izida).
Grobovi Bogova nisu u našem domenu.

Ako prenesemo u Isusovo vreme:
Glavni muškarac - Zekarija.
Plavi - Jovan.
Crveni - Isus.
Žena - opet jedna Marija.
Samo - čiji je kovčeg u pitanju?

Sveta685

Poznat
Poruka
7.331
"I rodi sina svojega prvenca,
i povi ga, i metnu ga u jasli;
jer im ne bijaše mjesta u gostionici.
I bijahu pastiri u onome kraju
koji čuvahu noćnu stražu kod stada svojega.
I gle, anđeo Gospodnji stade medju njima,
i slava Gospodnja obasja ih;
i uplašiše se vrlo.
......
I kad anđeli otidoše od njih na nebo,
pastiri govorahu jedan drugome:
hajdemo do Vitlejema,
da vidimo to što se tamo dogodilo
što nam kaza Gospod.
I dođoše brzo,
i nadjoše Mariju i Josifa
i dijete gdje leži u jaslima.
A kad vidješe,
kazaše sve što im je kazano za to dijete.
I svi koji čuše
diviše se tome što im kazaše pastiri."

Sveta685

Poznat
Poruka
7.331
"A kad se rodi Isus u Vitlejemu Judejskome,
za vremena cara Iroda,
a to dođu mudarci od istoka u Jerusalim, i kažu:
Gdje je car Judejski što se rodio?
Jer smo vidjeli njegovu zvijezdu na istoku
i došli smo da mu se poklonimo.
.............
I oni saslušavši cara, pođoše:
a to i zvijezda koju su vidjeli na istoku,
iđaše pred njima dok ne dođe i stade odozgo gdje bješe dijete.
A kad vidješe zvijezdu gdje je stala,
obradovaše se veoma velikom radosti.
I ušavši u kuću,
vidješe dijete s Marijom materom njegovom,
i padoše i pokloniše mu se;
pa otvoriše dare svoje
i darivaše ga: zlatom, i tamjanom, i smirnom."

- - - - - - - - - -

Ovo su Tri Mudraca sa Istoka:

- - - - - - - - - -

Zvezde Orionovog pojasa:
- Al Nitak
- Al Nilam
- Mintaka

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Kufu
Kefren
Mikerin

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

I zvezda je pravo pred njima.

gostinka

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
287
:dontunderstand: Ja brate mili ne mogu da verujem da te nista ne razumem a toliko si svojih il necih teorija il objasnjenja izneo ovde da se coveku mozak pomuti :roll:
O cemu ti to?
Ajt postavi neko konkretno pitanje da vidim sta oces da dokazes?:dontunderstand:
Koliko ja znam Zaharija je cuvao Mariju u hramu i njegova zena Jelisaveta je tetka Mariji = sestra Marijine majke Ane.
Zaharija je ubijen ispred hrama i Jovan 6 meseci stariji brat od tetke mu dodje Isusu, kao mali ziveo u pustini s majkom, rano mu je majka umrla pa je on nastavio da zivi sam isposnicki zivot u pustinji, sve dok se Salomina majka Irodijada nije na njega okomila jer ih je Jovan opominjao da zive u grehu jer je Irod ozenio bratovu sestru - Irodijadu, zbog toga ga je mrzela i naredila cerki Salomi da to ucini!
Krstio Isusa u Jordanu vodom - i reko da ce Isus svetim duhom da krsti! Blagoslov Bozji koji se kao plameni jezik spusta iznad ljudskih glava i dobijaju se razni darovi tipa pricanje jezika, isceljiteljstvo, ako pojedu oytrovno nece im bude nista - imas to opisano u delu Novog Zaveta kad Isus salje ucenike kako da sire veru, kao i u delu Apostola Pavla koji je preso na krscanstvo kad ga je ujela zmija na ostrvu Malta i nije mu nista
bilo kao i u delu gde kuvaju corbu i stavljaju razne namirnice medju njih otrovne biljke i on im stavlja brasno s molitvom i posle svi jedu i nikome nista-kao i prezivljavanje bure, kao i isceljenje senkom njegovom el maramicom itd.
Drugo mene interesuje u vezi tog 33 g,
Ako se zna da je Isus krenuo s 30 godina u misiju i 3 godine drzao predavanja po sinagogama - objasnjavao ljudima veru i opominjao fariseje da ne postuju veru, iaoko je razborit bio jos s 12 godina kad je bio s majkom i ocem (ocuhom) Josifom u Jerusalemu i kad su ga izgubili = 3 dana objasnjavao svestenicima u hramu pisma a imao 12 godina samo!!!
Odakle toliko znanja - ko ga je poucavao, kad su ga se i braca (4 pise u Bibliji da ih je imao i 2 sestre) prvo savetovala da se pokaze svetu a kad ih je poslusao i objavio sta zna- svi su ga smatrali ... da nije pri sebi i otisli po njega s majkom - pa im je reko "Moja su porodica...majka braca sestre, oni koji postuju Zakon", jer ga ni fariseji nisu postovali, cak ni Mojsijev na kog su se pozivali a kamoli da ga rastumace a znamo kako su se razbezali i apostoli kad su Isusa hapsili!!!
Daklem nisu se udostojili da razumeju sta im Isus prica i zato je morao u prabolama da im prica a resto su sami napisali apostoli - Novi Zavet uglavnom 4 jevandjelja od Isusovih orvih sledbenika i 14 apostola Pavla koji je delovao i na ovim prostorima a pre toga proganjao krscanstvo!!!
Onaj deo s kamenom - koliko se ja razumem - odnosi se direktno na njega - sam je o sebi pricao da ce da bude "kamen spoticanja i karpa sablazne" t.j kamen koji su odbacili = Njega postace temelj vere , 2000 oko kojeg se jos spoticemo jer jos nismo razumeli njegove reci , nazalost

- - - - - - - - - -

a i svoju veru a nazivamo se krscani, toliko smo se udostojili da ih razumemo :sad2:
Evo ti pr: Ak si ti krscanin - bar se tako nazivamo = zasto se krscanski muski porod ne obrezuje na 8 dan kao Isus i ne krsti na 30 nego kad se rodi dete na 40 dan.
Da ne kazem manje bitno jer i apostol Pavle kaze u pismima da je obrezivanje dusevno bitno a da je fizicko obrezivanje samo znak-slovo potvrda Mojsijevog zakona jer su se po njemu vodili.
Ak je tako sto se muslimani obrezuju - i priznaju Isusa Mariju i Jovana = Isa, Merjema, Jahja!!!
Imaju iste proroke sem onog zadnjeg kojeg oni nazivaju tako a ti ga povezujes s lozom Isusovom jer imaju slicna znanja - jer ga je i sam Isus nagovestio u Bibliji- "uzece od moje i dace vama"
Muhamed potice iz Ismailjeve loze - koliko ja znam, Agarin sin s Avraamom, muslimani ga zovu Ibrahim!!! Sve isto!
A Isusova je loza Isakova t.j Davidova t,j ocuh Josif potice iz Davidove loze a znamo da je jedini stvoren bez oca a rodjen dok je Adam(prvi covek) i bez oca i bez majke - stvoren od Boga! Svi su redom rodjenjem stvarani!
Slazem se oko dela vaskrsenje = misterija i deo oko 3 mudraca = zagonetka , ako se udostojis da to nesto razgonetnes - lepo od tebe, ako ne toliko od naseg znanja :rtfm::sad2:
I jos jedno bitnije oko tih godina, zasto se kaze pr.n.e. ili pre Hrista - kad se godine broje unazad 33!!!
Hocu reci da se godine broje unapred posle Vaskrsenja a kaze se pre Hrista !!!
Dakle, zasto su nam kalendari tako uredjeni i po kojim su se kalendarima pre toga vodili kad su se toliko menjali i sve praznike i datume ispomesali !!! :dontunderstand::think:
Ima mnogo toga da se razotkriva al se bojim da nikoga nista ne zanima o veri koje postuje a kamoli kako je postuje i u sta veruje!
Zasto ga nazivaju na pr. Gospod Bog u Biblijama a na nekim mestima sin Bozji, pa on kaze covecji sin ... eto ti kamen spoticanja u Bibliji z arazmisljanje oko njega! kad je Isus lepo reko "OCE NAS u molitvi koju je ostavio i zadnje reci "Oce oprosti im ne znaju sta rade"!!! obraca se Bogu Stvoritelju!!!
I zasto se po crkvama klanjamo raspecu i molimo se njemu a ne Bogu kad slavimo svetce im Uskrs i raspece, :sad2: klanjajuci se kipovima i tako odma prekrsimo prvu i najvazniju zapovest =
"Da imas JEDNOG BOGA!!! i da se samo Njemu klanjas" a klanjajuci se raspecima krsimo automatski i drugu zapovest "NE KLANJAJ SE IDOLIMA"
To je bitnija tema za razmisljanje jer mi ne svatamo osnove vere!!!
Ko zna sta bi ti danasnji popovi da ne kazem fariseji odgovorili na ovo pitanje al eto-nek sam sebi svako postavi pitanje kako postuje veru i u sta veruje!!!
I to je Isus znao kad je reko"Hvala ti Boze sto si to otkrio malima" - jer je i sam imao probleme oko toga s tadasnjim farisejima!!! pa je pricao s decom, s obicnim ljudima, sa siromasima. O kamili i bogatasima znate parabolu - daklem da ne duzimo ! :)
Pozdrav!:bye:

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.