Jos ludja teorija ravnozemljasa

jel vidis aure ljudi koje sreces? 99 posto ljudi ih ne vidi. e pa ja vidim, ne uvek, ali u odredjenim trenucima da. sta to znaci? da sam ja lud, greska u algoritmu zivota, il sto mnogi kazu lazov?

ni dan danas tako debilnu stvar ne mogu da obajsnim naucnim pravilom, osim da sam jednom bio na ziletu smrti i otad mnogo toga nije isto kao pre.

ne vidim.. ne ni u kom slučaju to ne znači da si lud naprotiv..
 
Goran misli da je Kjubrik režirao čuveno sletanje na Mesec. Što je za ono vreme
bilo fascinantno. Al danas kad gleaš one snimke.. :fdlan:
stenli se nikad nije izjasnio kada su ga pitali, koliko znam...ne postoji dokument nikakav koji to potvrdjuje jer kada je umro ljudi iz kraljevske sluzbe su trazili od udovice da pregledaju zaostavstinu koju je ostavio jer je bio covek velikog uma i sve je belezio. jednom prilikom je nekolicini ozbiljnih ljudi pricao kako je teklo snimanje u onoj pustinji i kako je doslo do toga. da li je tacno il ne, ko zna. znaju samo oni koji su ubili osvalda.
 
Prostora za teorije će biti dokle god postoje greške u sistemu. Nama su
u školi pričali o nekakvom brodu koji se udaljava i što se više udaljava, to
manji deo broda vidimo i to je dokaz da je zemlja okrugla.
Sad više to ne važi, nego se to drugačije vidi zbog nekakvih prekomplikovanih
svetlosnih efekata.
A što su nam onda to uopšte pričali kada nije tako? :dontunderstand:
 
To može biti i bilo šta drugo, ali ti pojavu tumačiš na način koji se
uklapa u tvoja uverenja.
Ne uklapa se u moja uverenja.

Moje intuitivno uverenje je da je sve ravno kao tepsija, i to je ono što vidim kad ležim na livadi.

Međutim, senka Zemlje na Mesecu nikako ne izgleda kao tepsija.

Nešto se tu ne uklapa.

PHASE-SEQUENCE--444x288.jpg
 
posle one prosirene verzije kako iza juznog pola ima jos kontinenata i okeana gde zive praistorijske zivotinje, vanzemaljci i bogati zemljani, mislim da su sad premasili sva ocekivanja.

po najnovijoj teoriji iznad zemlje je staklena kugla..da, kao poklopac jer je u stvari svemir voda i mi smo kao u nekom akvarijumu.
naravno pretpostavljam da su sve planete nalepljene kao stiketi po kugli.

kao dokaz tome pokazuju kako je USA gadjala taj "poklopac" nukealrnim raketama ne bi li pukao.

e sad mislim se nesto..da kazemo da su u pravu, zar im nije palo na pamet da kad bi poklolopac pukao ne bi se mi oslobodili kako sugerisu nego bi nas sva ta voda okolo poplavila i svet bi bio unisten? :think:

ovi ravnozemljasi su bas zabavni koliko su gloopi :rotf:

flat-earth-with-dome.jpg
uva tema zasluzuje samo ovo
ne kaze se suludija nego visse suluda
toliko hvala
 
Već na 10 kilometara visine i ako imaš barem 60 stepeni vidni ugao po horizontali, jasno vidiš zakrivljenost horizonta.

A mogu misliti kako je lepo na toj visini gde si ti bio.
Ma bilo bučno, kratko, brzo....mozda 15 sekundi na toj visini, ali vidis zakrivljenost ono baš baš.

A vidi se lepo i iznad okeana, u prekookeanskim letovima.
A380 leti na 13km iznad okeana.
 
Ne uklapa se u moja uverenja.

Moje intuitivno uverenje je da je sve ravno kao tepsija, i to je ono što vidim kad ležim na livadi.

Međutim, senka Zemlje na Mesecu nikako ne izgleda kao tepsija.

Nešto se tu ne uklapa.

Pogledajte prilog 1513311
Kako znaš da je to senka Zemlje?
Ti kažeš da je dovoljno da ležiš na livadi i da se posmatranjem pomračenja
uveriš. Ja kažem da to nije tako. Da nemaš prethodna uverenja, ne bi znao
šta posmatraš. Dakle, tvoje tumačenje zavisi od uverenja koja imaš.
 
Već na 10 kilometara visine i ako imaš barem 60 stepeni vidni ugao po horizontali, jasno vidiš zakrivljenost horizonta.

A mogu misliti kako je lepo na toj visini gde si ti bio.
pomenuh vestice....ne znam dal znas da u kraju oko smedereva u kucevskom kraju i okolini ima zena koje daju muskarcima koji vole da smekaju druge zene mrtvacku vodu krisom i posle nje taj jadnik ne vidi nista ni sferu ni lineranost, samo vidi svoju zenu i nijednu drugu...uz malo bajanja kao sto aboridzini praktikuju al sa drugom svrhom.
 
pomenuh vestice....ne znam dal znas da u kraju oko smedereva u kucevskom kraju i okolini ima zena koje daju muskarcima koji vole da smekaju druge zene mrtvacku vodu krisom i posle nje taj jadnik ne vidi nista ni sferu ni lineranost, samo vidi svoju zenu i nijednu drugu...uz malo bajanja kao sto aboridzini praktikuju al sa drugom svrhom.
joj.. :( taj i svoju ženu samo može da gleda..
 
ima ljudi na koje ne deluje naravno...to ti je onaj princip ko je pogodan medij za ispiranje svesti ko kad jehove setaju parkom i smekaju i usamljene zene izgubljenih pogleda koje sede i gledaju u prazno.
Voda nosi informaciju i mrtvačka voda nosi informaciju o smrti. Naravno
da ne deluje na svakoga. Ti svojim osećanjima i mislima možeš informaciju
u bilo čemu da promeniš.
 

Back
Top