Jos jedna sekta?

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
71119140005346052587198.jpg


Duhovna Aristokratija? Je li ovo hriscanska skrusenost ili jos jedna nova sektasko-ekumenska gordeljivost?

p1030305k.jpg

Osnivac Duhovne Aristokratije (desno) na zajednickoj ekumenskoj molitvi (Ecumenical Worship in the Brussels anglican church of the Holy Trinity, January, 22, 2009)
 
Poslednja izmena:
Колико сам могао да видим, ово је назив групе на фејсбуку. Бар тако објашњавају на неким форумима.
Какве везе има ова доња слика са клипом?
 
Izbacio sam klip, vazan je naziv "Duhovna Aristokratija"? Je li to rijec dostojna hriscanstva i hriscana gdje nema ni Grka, ni Jevrejina ni roba...?

"Duhovna Aristokratija"? Sta je to medju clanovima SPC?
 
Poslednja izmena:
Izbacio sam klip, vazan je naziv "Duhovna Aristokratija"? Je li to rijec dostojna hriscanstva i hriscana? Sta se pod tim podrazumijeva?

Ма ниси морао да избацујеш клип, није то проблем, него, колико сам за ово кратко време видео на нету, та "Духовна аристократија" која се помиње у клипу је нека група са фејсбука а ова фотографија је вероватно нека религијска организација са тим називом, ако имаш неки линк за ове потоње па да се упореди.
Из линкова нисам успео да схватим разлоге стварања те групе са тим оцем Угрином на челу. Мада, свашта се данас може радити...
 
Ма ниси морао да избацујеш клип, није то проблем, него, колико сам за ово кратко време видео на нету, та "Духовна аристократија" која се помиње у клипу је нека група са фејсбука а ова фотографија је вероватно нека религијска организација са тим називом, ако имаш неки линк за ове потоње па да се упореди.
Из линкова нисам успео да схватим разлоге стварања те групе са тим оцем Угрином на челу. Мада, свашта се данас може радити...

Evi sta nadjoh na toj grupi:

I sve sami ratni klipovi i krvoprolice, zlocini, porok! Je li ovo dio patriotizma doticne grupe i vaspitno-obrazovni cilj, sta li? Ili je nek nova vrsta misionarenja i sirenja hriscanstva? Ili je ovo djelo organizovanih bolesnih umova koji sebe smatraju nekom i necijom duhovnom aristokratijom? I sto je najgore: takva osoba je svestenik, drzi sluzbe i propovijeda sa amvona SPC!
 
Poslednja izmena:
Аха, овај десно је тај отац Угрин?
Немам налог на фејсбуку па не могу да видим ту групу...
Кажем, свачега има, а понајвише ловаца у мутном. Али да не осуђујем унапред, немам довољно информација.
Иначе, имао сам ја прилике да идем у обиласке манастира где је неки, како су га представили, отац, све време причао против СПЦ. Наравно, агенција је добила инспекцију у року од одмах, мислим да су је затворили.
Човек мора да гледа своје спасење и својих ближњих колико може и то је најбољи начин.
 
Evo šta kažu na info:

Mission:Ukazivanje na ono sto jeste i ono sto nije Izraz Crkve danas...

Na formacije koje su paracrkvene, kao i na necrkveno delovanje raznih ''revnitelja'' u njihovoj borbi protiv kanonskog poretka i kanonskog svestenstva SPC-a...

Podrska grupama koje sluze Crkvi, Njenom kanonskom poretku i njenom jednom i jedinom Patrijarhu...

Patrijarhu srpskom - g.g. Irineju (Gavrilovicu)!

Deluje dosta konfuzno. Kaže da sleduje SPC i Patrijarhu, a lajkovao (sviđa mu se ) stranica pod nazivom ИСТИНА ЈЕ САМО ЈЕДНА-ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ koja brani Artemija.

Postavili su i gostovanje tog oca ili "oca" Ugrina na glasilu eparhije Niške "Pravoslavna e-misija".
 
имао сам ја прилике да идем у обиласке манастира где је неки, како су га представили, отац, све време причао против СПЦ. Наравно, агенција је добила инспекцију у року од одмах, мислим да су је затворили.

Koja agencija i inspekcija, šta su zatvorili? Daj malo više detalja. Jel su to bila neka interna crkvena prepucavanja ili šta?


ontopic
Hrišćanstvo ima preko 30 000 denominacija, a podele (tj. stvaranje novih grupa) se stalno dešavaju. Šta je tu čudno?
 

Back
Top