Јога

Isus je bio Bogocovek.Umro je kao covek, vaskrsao kao Bog.
uzeo je na sebe prirodu coveka, da bi ovom pokazao put spasenja.
Da je to radio kao Bog, covek bi s pravom mogao reci: Lako je njemu,on je Bog.
Zato je dosao kao covek.


Isus je oduvek bog, nije postao bog vaskrsenjem.
Podizuci Lazara iz mrtvih on je pokazao ljudima da moze dizati iz mrtvih, to je sve sto je coveku potrebno.
Umiruci i vracajuci se, on pokazuje da je bog koji moze pobediti i licnu smrt, tj. smrt nema moc nad njim.

Medjutim on je bog svemocni, vec znamo da sve to moze, a sustinski se nista nije promenilo, veruj i bices spasen, ako je bog zadovoljan tobom.
 
Isus je oduvek bog, nije postao bog vaskrsenjem.
Podizuci Lazara iz mrtvih on je pokazao ljudima da moze dizati iz mrtvih, to je sve sto je coveku potrebno.
Umiruci i vracajuci se, on pokazuje da je bog koji moze pobediti i licnu smrt, tj. smrt nema moc nad njim.

Medjutim on je bog svemocni, vec znamo da sve to moze, a sustinski se nista nije promenilo, veruj i bices spasen, ako je bog zadovoljan tobom.
Па мени то звучи доста добро😀.
Ако газда буде задовољан са мном, остаћу на послу, ако будемо слушали , амери нас неће дирати... Стално се тражи нешто од нас, а ништа у суштини не добијамо заузврат, а овдје имамо обећање да ћемо итекако добити нешто
 
Па мени то звучи доста добро😀.
Ако газда буде задовољан са мном, остаћу на послу, ако будемо слушали , амери нас неће дирати... Стално се тражи нешто од нас, а ништа у суштини не добијамо заузврат, а овдје имамо обећање да ћемо итекако добити нешто
Pogodba je ok, budi dobar, dodjem ti. :D

Samo sto mi nije shvatljivo, da je bila potrebna cela predstava da se objavi pogodba.
 
Па није, очигледно су људи превише тврдоглави, треба им мало више да схвате шта је добро за њих.
Sta je bitno za prolaz u II Dolasku?
Veruj u boga i radi kao sta je rekao, ostalo nije do tebe.

Vidi, razumem kako se religije grade i zasto su bitni simboli, pravila i tumacenja, ali u isto vreme meni je sve to bespotrebno.
Moj nacin razmisljanja se toliko udaljio od religijskog, da je meni sve to strano. :confused:
 
Sta je bitno za prolaz u II Dolasku?
Veruj u boga i radi kao sta je rekao, ostalo nije do tebe.

Vidi, razumem kako se religije grade i zasto su bitni simboli, pravila i tumacenja, ali u isto vreme meni je sve to bespotrebno.
Moj nacin razmisljanja se toliko udaljio od religijskog, da je meni sve to strano. :confused:
Да ли је зато избор тај nick?
У којем правцу се удаљио, према негацији религије или неком другачијем виђењу.
Сви смо ми различити, некад исте ствари једне воде у вјеру, а друге изводе. То је ваљда последица те слободне воље или ипак није, не можемо знати, већ само вјеровати.
 
Да ли је зато избор тај nick?
У којем правцу се удаљио, према негацији религије или неком другачијем виђењу.
Сви смо ми различити, некад исте ствари једне воде у вјеру, а друге изводе. То је ваљда последица те слободне воље или ипак није, не можемо знати, већ само вјеровати.
Nik nema veze ni sa cim, osim sto volim slike pustinja, ne i da budem u njima :D pa sam to upotrebio. Ostalo sto mi je palo na pamet, vec je bilo zauzeto.
E sad, mogu reci i da sam mudrac iz pustinje. :lol:

Nije meni cilj negacija religije, ali za mene smisao dolazi iz interakcije delove, a ne da se delovi pokrecu u skladu sa spoljnim smislom.
 
Isus je oduvek bog, nije postao bog vaskrsenjem.
Podizuci Lazara iz mrtvih on je pokazao ljudima da moze dizati iz mrtvih, to je sve sto je coveku potrebno.
Umiruci i vracajuci se, on pokazuje da je bog koji moze pobediti i licnu smrt, tj. smrt nema moc nad njim.

Medjutim on je bog svemocni, vec znamo da sve to moze, a sustinski se nista nije promenilo, veruj i bices spasen, ako je bog zadovoljan tobom.
Tacno je da je Isus oduvek Bog,samo sto se dosavsi na zemlju transformisao u coveka,pokazavsi coveku ,koliko taj isti covek moze ukoliko nije uprljan grehom.
Vaskrsenjem,posto je njegova misija uspela,posto je dokazao da je Bog (pobedivsi smrt) i zvanicno je krunisan za Boga,("Dade mi se svaka vlast ne nebu i na zemlji") za naseg gospodara, za naseg Gospoda.Tako je zvanicno seo pored Oca i Svetog Duha na presto.
Do tada se molilo Bogu Ocu, a od tada se molimo Ocu, Sinu i Svetome Duhu.
 
Poslednja izmena:
Tacno je da je Isus oduvek Bog,samo sto se dosavsi na zemlju transformisao u coveka,pokazavsi coveku ,koliko taj isti covek moze ukoliko nije uprljan grehom.
Vaskrsenjem,posto je njegova misija uspela,posto je dokazao da je Bog (pobedivsi smrt) i zvanicno je krunisan za Boga,("Dade mi se svaka vlast ne nebu i na zemlji") za naseg gospodara, za naseg Gospoda.Tako je zvanicno seo pored Oca i Svetog Duha na presto.
Do tada se molilo Bogu Ocu, a od tada se molimo Ocu, Sinu i Svetome Duhu.
I transformisan u coveka, nije covek i ne moze da pokaze coveku sta covek moze.
Nije dokazao da je bog, vec je pokazao da je bog koji pobedjuje smrt.
Uvek je bio sa desne strane Oca, jer je jedno sa njim, a nije postao jedno sa njim nakon vaskrsenja i nije imao sta da se dokazuje Ocu.
 
I transformisan u coveka, nije covek i ne moze da pokaze coveku sta covek moze.
Nije dokazao da je bog, vec je pokazao da je bog koji pobedjuje smrt.
Uvek je bio sa desne strane Oca, jer je jedno sa njim, a nije postao jedno sa njim nakon vaskrsenja i nije imao sta da se dokazuje Ocu.
Ziveo je kao covek,imao sve osobine coveka, samo bez greha.
Da je Bog ,to je i pokazao i dokazao....ne Ocu, za to nije bilo potrebe, nego nevernim Tomama.
Sto je najbitnije ,njegova misija je uspela, sto je ujedno bilo ozvanicenje njegove vlasti na nebu i na zemlji.
 
Ziveo je kao covek,imao sve osobine coveka, samo bez greha.
Da je Bog ,to je i pokazao i dokazao....ne Ocu, za to nije bilo potrebe, nego nevernim Tomama.
Sto je najbitnije ,njegova misija je uspela, sto je ujedno bilo ozvanicenje njegove vlasti na nebu i na zemlji.
I dalje nije bio samo covek i drugi ljudi ne mogu da urade sto i on. Spasavas se miloscu, ne zaslugama.
Ok, to sam i ja rekao, mozes reci da je pokazao da je bog koji pobedjuje smrt, ali je vec dizao iz mrtvih, tako da.
Zar je bilo mogucnost da njegova misija ne uspe? Bog da izda/izneveri samog sebe? Bog nije samom sebi dao vlast?
 
I dalje nije bio samo covek i drugi ljudi ne mogu da urade sto i on. Spasavas se miloscu, ne zaslugama.
Ok, to sam i ja rekao, mozes reci da je pokazao da je bog koji pobedjuje smrt, ali je vec dizao iz mrtvih, tako da.
Zar je bilo mogucnost da njegova misija ne uspe? Bog da izda/izneveri samog sebe? Bog nije samom sebi dao vlast?
Bogocovek.

Njegova misija je zavisila od njegove volje.
Bog Otac je dao svu vlast Bogu Sinu i to je objavljeno po vaskrsenju.
 

Back
Top