Јога

I vracamo se na "Ti to ne razumes." i "Moras mnogo bolje da poznajes."
Samo iz nekog razloga i pausalno znanje dozvoljava @Bogomolj@c da sa potpunom sigurnoscu komentarise sve religije. :D

Ove si kritikovao?

Ni kod mi njih mi nije logicno zasto je "letenje" dokaz bilo cega.
Bog je mnogo vise od madjionicarskih trikova.To cak nije ni sporedni smisao a kamoli poenta.

Prava vera ispunjava poentu .A poentu ne moze ispuniti niko nego pravi Bog.
 
IMG_6208_original_1024x1024.jpeg


O-055S.jpg
А добре ти ове сличице, може ли ми неко објаснити о каквом се просвјетљењу овде ради😀
 
А добре ти ове сличице, може ли ми неко објаснити о каквом се просвјетљењу овде ради😀
Ne mogu sa potpunom sigurnoscu.
Koliko znam ovo je preuzeto iz tantre, koja je dualisticki sistem. Ovo bi trebalo da predstavlja spajanje tih dualnosti, samilosti i mudrosti, u tibitanskom budizmu.
 
Sto se tice mantre i meditacije.

Mantra i meditacija su intezivne prakse i ko god im se ozbiljno posveti mora da ocekuje neke promene. Slepo ulaziti u to moze dovesti do nezeljenih ili stetnih rezulta. Sve organizovane religije postepeno uvode verniku u takvu praksu, ako uopste postoji. Pravoslavni monasi se retko posvecuju mantri, tj. Isusovoj molitvi, ili meditaciji, tj. tihovanju, jer se religija u mnogo vecoj meri praktikuje kao religija zajednice.
Исусова молитва није мантра, једина сличност је што имамо понављање ријечи, забрањено је замишљање било каквих слика или појмова, нема никакав конкретан циљ, монаси и вјерници се баве Исусовом молитвомкад имају времена и потребе, чак и при обављању свакодневних послова, не треба никаква припрема, то је једноставно вапај Богу.
Код техника медитације се углавном или бар у почетку мантра на мандалу, или на замишљену слику или појам, медитацији углавном претходи ритуал припреме, циљ је шта, неко нејасно јединство да универзумом.
Ово двоје се не може ни приближно поредити, концепт је сасвим другачији.
 
Ne mogu sa potpunom sigurnoscu.
Koliko znam ovo je preuzeto iz tantre, koja je dualisticki sistem. Ovo bi trebalo da predstavlja spajanje tih dualnosti, samilosti i mudrosti, u tibitanskom budizmu.
А ко од њих представља самилост, а ко мудрост😀. Ја БиХ по нашки рекао да се они ко зечићи.
 
Oni su mnogobosci.Njihovi bogovi nemaju moc bogova ,sto je nelogicno.
Nisu klasicni mnogobosci, oni postuju svoje ucitelje koji su rodjeni kao ljudi, ali su postali bogovi.
Nisu iz veda tradicije, kao ostatak hinduistickih religija.

I primeticu, poceo si od toga da je hriscanstvo savreseno i sad izmisljas razloge zasto druge religije nisu iste. :D
 
Исусова молитва није мантра, једина сличност је што имамо понављање ријечи, забрањено је замишљање било каквих слика или појмова, нема никакав конкретан циљ, монаси и вјерници се баве Исусовом молитвомкад имају времена и потребе, чак и при обављању свакодневних послова, не треба никаква припрема, то је једноставно вапај Богу.
Код техника медитације се углавном или бар у почетку мантра на мандалу, или на замишљену слику или појам, медитацији углавном претходи ритуал припреме, циљ је шта, неко нејасно јединство да универзумом.
Ово двоје се не може ни приближно поредити, концепт је сасвим другачији.
Nije, zelis da bude drugaciji.
Na istoku ces isto naci molitve, duge ili kratke, rituale ili koncentrovanu praksu kad se ponavlja rec ili par reci, bez ikakvog zamisljanja ili posto mirovanje, sa ili bez posmatranja.
 
Nisu klasicni mnogobosci, oni postuju svoje ucitelje koji su rodjeni kao ljudi, ali su postali bogovi.
Nisu iz veda tradicije, kao ostatak hinduistickih religija.

I primeticu, poceo si od toga da je hriscanstvo savreseno i sad izmisljas razloge zasto druge religije nisu iste. :D
Govorim ti da je svaka religija s nekom greskom ili nedostatkom osim Hriscanstva.
 
А ко од њих представља самилост, а ко мудрост😀. Ја БиХ по нашки рекао да се они ко зечићи.
Plavi je valjda samilost, a beli mudrost, ali nemoj me drzati za rec.
Zato je Dalaj Lama i zeleo da ih cenzucise, svi prvo pomisle sto i ti, a u stvari je praksa slicna ikonama.
Ko ne zna, telesno prikazivanje, kao simbol za Budu uspostavili su Grci, posle osvajanja Aleksandra Makedonskog.
 
Nelogicnost je greska.
Tvoj stav je greska.

Vec si odlucio da je hriscanstvo jedino ispravno, a onda kritikujes ostale religije iz tog ugla.
Ona ima vise bogova, druga nema dovoljno ljubavi, treca nema boga itd.

Da si rodjen na nekom drugom mestu, prihvatio bi neku drugu religiju i kroz njenu prizmu kritikovao ostale religije, ukljucujuci pravoslavlje.

Da skratim pricu.
Ne postoji opravdan razlog zasto ste hriscani, osim sto jeste, zato nemojte da omalovazavate druge, nije lepo.
 
Nije, zelis da bude drugaciji.
Na istoku ces isto naci molitve, duge ili kratke, rituale ili koncentrovanu praksu kad se ponavlja rec ili par reci, bez ikakvog zamisljanja ili posto mirovanje, sa ili bez posmatranja.
Ma није у питању шта ја или неко други жели, једноставно је другачије, покушај мало дубље да уђеш и у једно и друго и видјећеш сам. Кад упоредиш Махабхарату са Новим завјетом сасвим је јасно шта је озбиљније, смисленије, а шта је на нивоу клинца навученог на игрице.
 
Ma није у питању шта ја или неко други жели, једноставно је другачије, покушај мало дубље да уђеш и у једно и друго и видјећеш сам. Кад упоредиш Махабхарату са Новим завјетом сасвим је јасно шта је озбиљније, смисленије, а шта је на нивоу клинца навученог на игрице.

Prakse koje koriste, pevanje, pojedinacna ili grupna molitva, ponavljanje kratke molitve ili mirovanje su iste.

Razlikuju se price.
 
Tvoj stav je greska.

Vec si odlucio da je hriscanstvo jedino ispravno, a onda kritikujes ostale religije iz tog ugla.
Ona ima vise bogova, druga nema dovoljno ljubavi, treca nema boga itd.

Da si rodjen na nekom drugom mestu, prihvatio bi neku drugu religiju i kroz njenu prizmu kritikovao ostale religije, ukljucujuci pravoslavlje.

Da skratim pricu.
Ne postoji opravdan razlog zasto ste hriscani, osim sto jeste, zato nemojte da omalovazavate druge, nije lepo.
Pricas napamet;

vec sam ti rekao da sam trazio pravog Boga i pravu religiju putem eliminacije.tako sam dosao do pravoslavlja.
Samo njemu nisam nasao ni manu ni nedostatak.Stavise .
 

Back
Top